El Yapımı Jant Fırçası :))

Adam’s Garage

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Merhaba arkadaşlar daha önce kendime ahşap saplı jant fırçası yapmıştım belirli bir süre sonra sapları kırılmaya başladı bende biraz daha geliştirip kendime göre daha profosyonel bir fırça yaptım.

Önceki yaptığım kırılan ahşap saplılar bu şekilde idi

Geliştirilmiş hali bu şekilde oldu

Mertcankbr

Usta Detaycı
Üye
İl
Manisa
Merhaba arkadaşlar daha önce kendime ahşap saplı jant fırçası yapmıştım belirli bir süre sonra sapları kırılmaya başladı bende biraz daha geliştirip kendime göre daha profosyonel bir fırça yaptım.

Önceki yaptığım kırılan ahşap saplılar bu şekilde idi

Geliştirilmiş hali bu şekilde oldu

Elinize sağlık , çok güzel olmuş ama acaba metal kısımları çizmez mi?

Adam’s Garage

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Elinize sağlık , çok güzel olmuş ama acaba metal kısımları çizmez mi?
Teşekkür ederim :) Metal kısımlar çizmeyecek yapıdalar tamamen düz ve kaygan bir yapısı var görüntüsü bu şekilde çok hoşuma gittiği için bu şekilde bıraktım eğer bir sorun çıkartırsa zannetmiyorum ama alt kısıma geçirdiğim makaron ile tamamını kaplarım diye düşünüyorum :sırıtan1:

Adam’s Garage

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Elinize sağlık , güzel gözüküyor .Ucunu nasıl yaptınız acaba , baya pofuduk duruyor
Teşekkür ederim :) Jantlar için kullandığım bir eldivenim vardı onu söküp istediğim ölçülerde kestim genişlik ve kabarıklığı için içine sünger koyup diktim :)

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@occan, bey ellerinize saglık. süper olmuşlar.
Flexipads Jantfırçaları sorundugunda ahşap olduklarının bir süre sonra çürüyüp kırılacaklarını hatta kimyasalın bu süreci hızlandıracagını yazmıştım.
sizin paylaşımınız bunu kanıtlar nitelikte oldu.
yeni seride
eğe sapı tutmada koyalık saglayacaktır. metal kısımlar dediginiz gibi makaron kablo korumasıyla daha kullanışla bir hale bürüne bilir. sadece biraz uzun düşmüşler. o da dert degil.
güzel günlerde kullanın . ben begendim.

iyi detalyar.

Adam’s Garage

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
@occan, bey ellerinize saglık. süper olmuşlar.
Flexipads Jantfırçaları sorundugunda ahşap olduklarının bir süre sonra çürüyüp kırılacaklarını hatta kimyasalın bu süreci hızlandıracagını yazmıştım.
sizin paylaşımınız bunu kanıtlar nitelikte oldu.
yeni seride
eğe sapı tutmada koyalık saglayacaktır. metal kısımlar dediginiz gibi makaron kablo korumasıyla daha kullanışla bir hale bürüne bilir. sadece biraz uzun düşmüşler. o da dert degil.
güzel günlerde kullanın . ben begendim.

iyi detalyar.
Teşekkür ederim beğenmenize sevindim Ege bey :). Bende söylediğiniz gibi ahşap sapı test ederek çürüdüğünü anlamış oldum:sırıtan1:. Eğe sapıda gerçekten tutma ve kontrol açısından kolaylık sağlayadı. Ahşap olanlar benim lastiklerde bir tık kısa geliyordu bende eğe sapı kadar uzunluk vererek kullanımım için ideal boya getirdim diye düşünüyorum:sırıtan1:

Adam’s Garage

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
@occan eline sağlık abi baya başarılı duruyor. görünüm de güzel. bu eğe ucuna sünger+eldiveni sabitleme yöntemin nedir? malum jant içinde baskı uygulayınca oynama, çıkma durumu oluyor mu?
Teşekkür ederim :) bu seferki şeklini bende gerçekten beğendim. Eğe sapı tutma yeri aslında ona birşey sabitlemiyorum onu daha sağlam olması açısından çeliği ısıtarak yerine yerleştirdim. Sünger ve peluş kısmına gelince öncelikle peluş ve süngeri birbirine sabitleyip sonra diktim. Çeliğe peluşun bitim yerinden bir delik açtım ve oraya sabitledim bu şekilde oynama ve çıkma sorunu çözülmüş oldu :sırıtan1:

DropX

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
73
Bende kalarifer fırçasını kesip iyice sıkılaştırıp güzel bi jant fırçası yapmıştım, çok kollu jant için iyi iş görüyordu. Elinize sağlık güzel olmuş :)