En beğendiğiniz detail markaları

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Klin korea zaten tarife gerek yok. Car Pro Perl, Reset, Elixir, Autobrite Magifoam ve Purple Velvet. Hepsi çok beğendiğim ürünler.
Elixir şahsen kullanmadım ama parlaklık ve boncuklanması az gözüküyordu internetteki testlerde. Boncuklar dağınıktı baya. Sen ne düşünüyorsun bu konuyla alakalı?

Ah keşke bir perlim olsa dedim şimdi okuyunca.

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye
Elixir şahsen kullanmadım ama parlaklık ve boncuklanması az gözüküyordu internetteki testlerde. Boncuklar dağınıktı baya. Sen ne düşünüyorsun bu konuyla alakalı?

Ah keşke bir perlim olsa dedim şimdi okuyunca.
Elixir boncuklarını beğeniyorum, su itişi gayet güzel.

Perl istiyorsan getireyim ayıpsın.

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Elixir boncuklarını beğeniyorum, su itişi gayet güzel.

Perl istiyorsan getireyim ayıpsın.
Aklımı karıştırdın şimdi
Neyse şimdi polisaj seramik falan yapıcaz masrafa girmeyeyim zor tutuyorum kendimi :)
Seramik siparişini de verdik ama noel şeysine kapalılar herhalde packing yazıyor kaldı öyle. Bide şimdi gümrük falan da var, neden aklıma gelmedi ki senden almak of of..

BSI

Tecrübeli Detaycı
Üye
Bu excel dosyası nerelerdeymiş görsek iyi olur:atess:
Meraklandırıyor
Çok merak edilecek birşey değil açıkçası. Ürünleri yeni yeni tanıyan biri olarak forumdaki yorumlardan derlediğim bir liste. İyi yorunları da, kötü yorunları da kendimce not ettim. Tavsiye edilenlerle, tavsiye edilmeyenlerin özeti diyebiliriz. :) Görmek isteyen varsa paylaşabilirim tabii ki.

BSI

Tecrübeli Detaycı
Üye
@BSI, listeyi ben de merak ettim açıkcası. Paylaşır iseniz biz de aydınlanmış oluruz.
Benim gibi yeni başlayan arkadaşlar için paylaşmış olayım o halde. İnşallah faydalı olur.
Tekrar belirteyim. İçerik benim fikirler veya tecrübelerim değil. Forumda farklı konulardan çıkarttığım, herkesin fikirlerini içeren özet bir listedir. Üzerinde değişiklik yapmak isteyenler için excel olarak yükledim.

İndir Detay ürünler xlsx

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Benim gibi yeni başlayan arkadaşlar için paylaşmış olayım o halde. İnşallah faydalı olur.
Tekrar belirteyim. İçerik benim fikirler veya tecrübelerim değil. Forumda farklı konulardan çıkarttığım, herkesin fikirlerini içeren özet bir listedir. Üzerinde değişiklik yapmak isteyenler için excel olarak yükledim.

İndir Detay ürünler xlsx
Liste güzel ama derinlemesine inceleyemedim lakin gözüme takılan ilk iki şeyi söyleyeyim cg vrp çok kötü yazmışsınız bu çok güzel bir üründür, flowey ev 13 de gzüel bir ürün.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri

İndir Detay ürünler xlsx
Güzel liste olmuş etkileri ile beraber yazılmasıda güzel olmuş
Sanırım kişisel bir liste olmuş, yani ev13 şahane bir malzeme ama beğenilmediğinden olsa gerek tavsiye edilemeyenler listesine yazılmış, hakeza güzel iş yapmasına rağmen f/p olmayan ürünlerde kötülerin yanında yer almışlar.
Derli toplu olması çok hoşuma gitti liste içinde ürün başlığı gibi bir satır daha eklersen çok şık olacaktır;)
Ellerine sağlık

BSI

Tecrübeli Detaycı
Üye
Liste güzel ama derinlemesine inceleyemedim lakin gözüme takılan ilk iki şeyi söyleyeyim cg vrp çok kötü yazmışsınız bu çok güzel bir üründür, flowey ev 13 de gzüel bir ürün.
Güzel liste olmuş etkileri ile beraber yazılmasıda güzel olmuş
Sanırım kişisel bir liste olmuş, yani ev13 şahane bir malzeme ama beğenilmediğinden olsa gerek tavsiye edilemeyenler listesine yazılmış, hakeza güzel iş yapmasına rağmen f/p olmayan ürünlerde kötülerin yanında yer almışlar.
Derli toplu olması çok hoşuma gitti liste içinde ürün başlığı gibi bir satır daha eklersen çok şık olacaktır;)
Ellerine sağlık
@BSI, harikasınız hocam. Tüm istefade edecek arkadaşlar adına teşekkür ediyorum.
Beğenildiğine sevindim. Tabiki üstadlarların yorumları değerlidir. Ancak dediğiniz gibi bu ürünleri hiç kullanmadığım için tamamen yoruma dayalı bir liste oldu. Bazı ürünler için iyi diyende var beğenmedim diyen de... Mesela 3d magic dressing. Kimi harika heryerde kullanıyorum demiş, kimi sarı tabaka bırakıyor çok toz tutuyor... Keza BSD... Çok beğenende var, toz tuttuğu için olumsuz yorum yapan da. Ya da Bilberry... Büyük çoğunluk hiç bir işe yaramıyor demişken, ben kullanıyorum gayet memnunum diyen de vardı. Kısaca listede kişilere göre yanlış yerde olan ürünler olabilir. Listeyi ilk oluştururken sıfır bilgi olduğum için, ilk yazılanı baz aldığım olmuş olabilir. Ama şuanda ustalar uyarınca, doğru bu ürünler baya popüler demedim değil.

Geçen bir konu açmıştım. Ben bazı ürünleri bu işin doğası gereği denemek gerektiğini söylemiştim. Aslında demek istediğim buydu. Çünkü bazı ürünler için olumlu da yorumlar var, olumsuz da... Mesela ben kampanya da diye beğenilmeyen listesine yazmış olduğum halde ucuza bir ürün aldım. İyi olup olmadığını deneyip göreceğim.

Jinrohs

Acemi Detaycı
Üye
Gyeon(hepsi)Soft99(cam ve waxlari )Tac system(cogu urunu seviyorum)Koch Chemie(hepsi)Chemical Guys (kokulari) her markadan bir sey kulaniyorum ama en cok bu markalardan var ceyizde

ugurus

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir-Antalya
şu an sahip olduğum ve bi kısmını kullandığım için Meguiar’s diyorum . Kullanmasam da almasamda 2-3 marka da var beğendiğim almayı düşündüğüm . Gyeon , koch , ValetPro , ayrı finnese.