Eray'ın Astrası :)

Eraycan

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Bundan sonra rutin uygulamalarımı bu başlıktan paylaşacağım arkadaşlar.

Malûm yarı yıl tatili başladı ve tatilin ilk gününü büyük bir hevesle detaya ayırdım :)
Aracı alalı yaklaşık 4 ay oldu ve 5500km yol yaptım. Ilk aldığım da demirtozu temizligi ve kil yapmıştım ancak kış şartlarının da etkisiyle araç kil uygulaması istiyordu.

Aslında 2 -3 ayda bir kil uygulaması yapılmalı. Hele de aracınız beyaz ise çok etkili ve güzel sonuç elde ediyorsunuz. Uzatmadan geçelim uygulamaya.

Aracı iki gün once detaylıca yıkamıştım o yüzden pek kir yoktu. Yinede vp prewash la ön yıkama yapmaya çalıştım ardından soft99 şampuan la kova ile yıkadım ve duruladım.

Ilk olarak demirtozu temizliği yaptım. Elimde hali hazırda iki çeşit demirtozu temizleyicisi mevcut. Bunlardan biri sonax digeri koch chemie. Sonax ı jantlarda kullanıyorum ve memnunum. Koch chemie'yi ise kaportada kullanıyorum. Koch kaportada kullanmaya daha musit bir demirtozu sökücü. Koch'u kaportaya sıktım ve o işini yaparken bende jantlara sonax ile giriştim.

Arabam göz yaşı döküyor:)

Demirtozundan sonra aracı guzelce duruladım. O para atılan zımbırtıya kac tane bir lira attım hatırlamıyorum bile :) Neyse ardından Suleyman abinin tavsiyesiyle yazın aliexpressten aldığım ve 5 -6 defa kullandığım kil eldiveni kovaya şampuanlı su yapıp uyguladım. Kil eldiven mutlaka edinin avantajları saymakla bitmez.

Ardından güzelce durulayıp sakin ve gölge bir köşeye çektim. Cg Mmmuth ile aracı güzelce kuruladım ve bir mola verdim bu esnada çektiğim bir resim.

Ardından günün en değerli misafiri olan Sonax PNS yi çantadan çıkarttım. Lateks eldivenleri elime geçirdim ve koyuldum uygulamaya.

Pns uygularken sarı meguiars pede biraz fıslatıp hızlıca küçük bir alana süpür beklemeden sildim. Büyük panelleri 4 e böldüm küçük panelleri ikiye bölerek uygulamayı tamamladım. Silmesi gayet kolay oldu. Silme için kısa tüylü wax bezi kullandım. Uygulama bayağı hızlı oldu. Yani katı wax gibi uzun ve yorucu degildi. Ayrıca güneş altında da baktım herhangi bir kalıntı yoktu.

Parlaklık ve kalıcılık konusunda şu an yorum yapmam zor. Kil uyguladığım için ondan dolayı mı parladı yoksa pns mi parlattı tam anlayamadım.

Bunlarda final fotoğraflarımız. Kalın sağlıcakla

SM-N920C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Okan48

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Marmaris
Eray'ın Astrası

Maşallah emeğinize sağlık

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
 @Eraycan Maşaallah abi ellerine sağlık,pns ne kadar kalıcı sonucunu merak ediyorum, tavsiye edersen listeye yazarız ;)

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Eray'ın Astrası

Ellerine saglık eray uygulama ve parlaklık on numara olmuş. kil eldiven parlaklıgı arttırmış temiz ve parlak bir yüzey bırakmış. Pns kış şartları biraz geç kurumuş olabilir normalde zorlayan bir ürün olabiliyor. pns yi silmede kısa tüylü bez kullanmak tam isabet olmuş uzun tüylü bezler takılma yapabiliyor.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Eraycan

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
@Pro" Dayanım konusunu bu mesajla güncelleyeceğim. Kutusunda 6 ay dayanır yazıyor ama benim için 3 ay kafidir. Süleyman abi de 3 ay civarı dayanıyor diyor bakalım sonucu bende merak ediyorum :)

@"Dragstar Teşekkür ederim Süleyman abi. Yazın uygulamada daha küçük alanda hemen uygula sil yapmak lazım demek ki.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eray eline sağlık, neyse yavaş yavaş biraz parlatmayı başarıyon beyazı:)Dayanım konusunda bende meraklardayım.Takipteyiz.

Eraycan

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
@onurçiko" parladığı kadar :)

@"RecepGürışık" teşekkür ederim kardeşim

@"Ozgur_gs_91 Onur abi burda haberin olsun :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
@Eraycan abi ellerine sağlık. Soğuk havalarda yapılan bu tür kapsamlı detay uygulamaları ayrıca tebrik etmek lazım :)

Siyahtan beyaza geçince parlatma konusunda biraz sorun olabilir belki ancak fotoğraflardan göründüğü üzere araç gayet derin ve parlak :D

Pns dayanımı konusunu bende merak ediyorum. Bakalım nasıl olacak kış şartlarında.

Eraycan

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
@_CaN_ tesekkur ederim Can. Dayanım konusunu burdan resim ekleyerek devam ettireceğim. Bende merak ediyorum bakalım ne olacak. Bu arada ürün cok bereketli :)

Eraycan

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
@Motors" plaka ikametten dolayı geldi ama yine de beğenmenize sevindim :) 58 Sivas olsaydı bende çok mutlu olurdum :D

@"akhisar" Teşekkür ederim sağolun :)

@"aLmera41 Teşekkür ederim :)

MuratYARDIM

Amatör Detaycı
Moderator
İl
Ordu
Eray ellerine saglik guzel is cikmis. Tatil donusu beraber bir icabina bakariz artik :)

Motors

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Eraycan' Alıntı:
@Motors  plaka ikametten dolayı geldi ama yine de beğenmenize sevindim :) 58 Sivas olsaydı bende çok mutlu olurdum
Yahu sivaslımısın :)  Her türlü gene hemşeriyik. Bir tarafım sivas benim

Eraycan

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Motors' Alıntı:
Eraycan' Alıntı:
@Motors  plaka ikametten dolayı geldi ama yine de beğenmenize sevindim :) 58 Sivas olsaydı bende çok mutlu olurdum
Yahu sivaslımısın :)  Her türlü gene hemşeriyik. Bir tarafım sivas benim
Hahaha ::) Evet Sivaslıyım yazın sivas'a geliyorsan  mutlaka görüşelim