İnceleme Fakir Cilalı Oto Şampuanı incelemem

mirafiori

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Tam istediğim standartta inceleyemedim, her nekadar PH derecesini ölçemesemde, memnun etti beni ürün, temizlemesi güzel azda olsa bir parlaklık söz konusu. PH kitim gelince ölçer küçük bir video şeklinde eklerim.
Bu arada ürün bildiğimiz elektronik üreticisi Fakir'in ürünü, isim benzerliği v.s değilmiş ben öyle sanıyordum, aynı grup şirketleri içerisindeki kimya firmaları tarafından üretilmekteymiş :)

Son düzenleme:

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@mirafiori Arda emeğine sağlık :) Videoda benim kanalıma yer verdiğin için de ayrıca çok teşekkür ederim :)
Şampuanda hidrofobi oluşması sevindirdi :) Bir daha satışta olursa bende alayım, bulunsun bari :)

Benim kullandığım pH indikatörlerim labor kimyada satılıyor :)

mirafiori

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@mirafiori Arda emeğine sağlık :) Videoda benim kanalıma yer verdiğin için de ayrıca çok teşekkür ederim :)
Şampuanda hidrofobi oluşması sevindirdi :) Bir daha satışta olursa bende alayım, bulunsun bari :)

Benim kullandığım pH indikatörlerim labor kimyada satılıyor :)
Teşekkür ve rica ederim Hakan abi :) Özellikle şampuanda PH önemli, yarım kalmış bir video bana kalırsa, uygulama yapılmış araçlarda özellikle tüm emek çöpe gidebilir bir kaç yıkama sonra :) O konuda da üzemezsse bende bu ürünü kullanırım :)

Önceki hızlı cila videomda bahsetmiştim olumsuz yorum aldım diye, bu fiyatta ürünleri incelememin sebebi sorulmuştu, inceleme sebebim az çok biliniyor, bahsetmiştim yorum yapan kişiyede, o incelememin detay severlere hitap etmeyeceği, ileri götürülmeyeceği yorumu yapılmıştı fiyatı söylenerek, evet belki o ürün iş yapmamıştı ama ya yapsaydı. Derken Auto kit incelemende ucuz ürünlerden iş yapabilecek ürünler çıkabileceği kanıtlanmış oldu, bahsetmeden ve seni önermeden geçemezdim, beni izleyen biri seni daha severek izler kanal derya misali çok inceleme var, izlesinler sabaha kadar Hakan abi :D

Son düzenleme:

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Elinize saglik hic yoktan iyidir fiyat olarak ta guzel bence alinabilir :)

mirafiori

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize saglik hic yoktan iyidir fiyat olarak ta guzel bence alinabilir :)
Kesinlikle :) Şöyle bir tahminim var bu marka 90larda 2000lerde halı yıkama makineleri ile meşhurdu, kendi kimyasallarını üretemek için bu şirketi kurmuş olabilirler, Halı yaıkama makineleri yanında kendi markalarında kimyasallarıda vardı v.s :) Temelleri Almanya, bu tecrübelerinden dolayı Fiyat/Performans ürünü yapmaları olanaksız gelmiyor bana, güven vermedi desem yalan olur. :)
Teşekkür ederim Sefa hocam :)

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
İnceleme için teşekkürler şampuan gördüğüm kadarıya araca uygulama anında cilalı olduğunu belli ediyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Teşekkür ve rica ederim Hakan abi :) Özellikle şampuanda PH önemli, yarım kalmış bir video bana kalırsa, uygulama yapılmış araçlarda özellikle tüm emek çöpe gidebilir bir kaç yıkama sonra :) O konuda da üzemezsse bende bu ürünü kullanırım :)

Önceki hızlı cila videomda bahsetmiştim olumsuz yorum aldım diye, bu fiyatta ürünleri incelememin sebebi sorulmuştu, inceleme sebebim az çok biliniyor, bahsetmiştim yorum yapan kişiyede, o incelememin detay severlere hitap etmeyeceği, ileri götürülmeyeceği yorumu yapılmıştı fiyatı söylenerek, evet belki o ürün iş yapmamıştı ama ya yapsaydı. Derken Auto kit incelemende ucuz ürünlerden iş yapabilecek ürünler çıkabileceği kanıtlanmış oldu, bahsetmeden ve seni önermeden geçemezdim, beni izleyen biri seni daha severek izler kanal derya misali çok inceleme var, izlesinler sabaha kadar Hakan abi :D
Estağfurullah, niyetim arşiv gibi yapmak :) Bende merak edip plenty'leri aldım. Geçenlerde de fireball aldım :) Böylelikle ortalamayı denge de tutuyorum :D :D

mirafiori

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
İçeriğide bu şekilde :)

Methylchloroisothiozolinone / Metilkloroizotiazolinon (MCI), bakteri, maya ve mantarlara karşı aktif olan bir koruyucudur. Su bazlı kozmetik ve kişisel bakım ürünlerinin imalatında kullanılır. Kağıt kaplamaların imalatı da dahil olmak üzere endüstriyel işlemlerde de kullanılır.
Methylisothiazolinone/ Metilizotiyazolinon, MIT veya MI, S (CH) ₂CNCH₃ formülüne sahip organik bileşiktir. Beyaz bir katıdır. Bir heterosikl sınıfı olan izotiyazolinonlar, çok sayıda kişisel bakım ürünlerinde ve diğer endüstriyel uygulamalarda biyositler olarak kullanılmaktadır.
BronopolRenksiz soluk sarı renkte, suda serbestçe çözünen, antibakteriyel etkinliğe sahip madde.
Anyonik aktif madde suda çözündüklerinde eksi yüklü iyon oluşturan maddelerdir. sudaki çözünürlükleri ve etkileri sıcaklıkla artmakla birlikte çok fazla köpürürler. bu özelliklerinden dolayı deterjanlar anyonik aktif madde içerir.
Noniyonik aktif madde Non iyonik aktif maddeler asidik veya bazik ortamlardan etkilenmedikleri için deterjan, kozmetik ve diğer sanayilerde en çok kullanılan yüzey aktif maddelerdir.
Non iyonik aktif maddeler köpük ayarlayıcısı, iyi emülgatör özelliği, iyi dispersiyon özelliği, diğer yüzey aktif maddeler ile uyumluluk, deterjanlar için temizleyici ajanlar, genel temizlik ajanları, tekstil ve zirai ilaç formülasyonların da ıslatma ajanı olarak kullanılırlar.
Homojen bir sentetik deterjan numunesi etanolle ekstraksiyon edildiğinde deterjanda bulunan yüzey aktif maddeler , sabun ve alkolde çözünen bileşenler ekstrakte edilir.
Bronopol, antimikrobiyal olarak kullanılan organik bir bileşiktir.
Akrilik Kopolimer Emülsiyonu, stiren akrilik kopolimerin su bazlı bir dispersiyon emülsiyonudur. Mükemmel pigment yükleme özellikleri, alkali direnci ve doku agregalarını tutmak için iyi bağlama kapasitesine sahip olan bir yüzey aktif cismi stabilize kolloid serbest emülsiyondur.
Parfüm, Boya (cl42090)= Mavi boya anlamınaymış

Bropol varsa ürün antibakteriyel özellikte diyebilirmiyiz? Cİla özelliiğini sanırım Akrilik Kopolimerden alıyor. kimya işide değişik bir cidden :D