Falken 4 mevsim EUROALLSEASON AS210 kar testi

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Atladık @Samet le verdik coşkuyu kara gidelim memleket maraş olunca iyi oluyor :):) 25 km gidiyorsun 1860m rakıma çıkabiliyorsun heryer bembeyaz FFB5ED1E-F179-4C72-B8BE-6A81796DB977.jpeg
Tabi çıktık gezdik derken ufak bir sucuk partiside oldu. Neyse oraya girmeyelim mi bilemedim. CECC3FA0-8C1D-4CE3-9CCF-C47C4AA350EF.jpeg
Geldlim teste lastiğimiz i20 için 11/11 de aldığım 4 mevsimler içinde en yeni desene sahip yepyeni bir lastik. Desen daha çok goodyear kar tipine benziyor
E748737B-DA58-420A-BE16-5ECB8CB5DBA0.png
Falken as210

E43E8825-CAAC-42B8-8ED1-361F5DF9DB40.png
Goodyear Vector 4 season Gen2

Falken 240 civarı goodyear 400 civarı 185/65/15 ölçüsünde.

Karda yağmurda yaklaşık 3000 kmdir kullanıyorum ses yazlık lastiklerim pirelliye göre cidden az. Yağmurda özellikle su birikintisinden geçerken ciddi perfomansı var su tahliyesi güzel araç hafif ondan dolayı tabiki sağa sola çekme oluyor birikintinin yoğunluğuna göre zaten çekmenin olmama şansı i20 gibi bir araç için imkansız. Kardaki performansı bence inanılmaz yani @Samet beraber her türlü koşulda test ettik dik rampada durduk kalktık sağ sol yaptık fren testi v.s yani bir kar lastiğinden aşağı kalır gerçekten hiç bir yanı yok normal lastikli araçların çıkamadığı her yerde patinajsız çıktık 20cm karda geçen gün test ettik çekiş vardı patinaj olsa bile araç yürüdü sorunsuzdu. Ben fiyat performans olarak falkeni çok beğeniyorum. Japon markası Türkiye de çankırıda dunlop ile beraber fabrikada üretiliyor. Abdulkadir özcan petlasın sahibi ortaklığı ile yerli malı statüsünde. Ortaklık yüzde 25 civarı. Bende fluence de kar tipi eurowinter hs01 var o bunun bir tık üstü yani bir kar lastiği kadar performans var ama bir kar lastiği değil. Ama normal yazlık lastiklerine göre inanılmaz iyi gerçekten 4 mevsim işini görecek tabiki bu performansı ne kadar gösterecek onu merak ediyorum ama 2 sene gösterir gibi geliyor. 3 senede kışın biraz tökezler büyük ihtimalle. Yakıt ile ilgili bu şartlarda kışın yakıt artıyor o yüzden pekde bu konuda yorum yapamayacağım ama kuru zeminde gerçekten yol tutuşta pirelliye göre çok iyi yeni olması bir avantaj ama gerçekten tutuyor ben şuan için mennunum tavsiye ederim. Tecrübe olarak haftada 500-600 km kar yağmur kuru zeminde aynı arabayı kullanıyorum. Değerlendirmeyi kendime göre yaptım bilginize sunarım

Son düzenleme:

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
Hem eğlenceli , hem tecrübe etmeli test olmış emeğinize sağlık :alkis: , fakat 4 mevsim olayı bana biraz ticari pazarlama yöntemi gibi geliyor kısmet olur kullanırsanız 2. Senesindeki yorumlarda önemli olacaktır diye düşünüyorum:utandim: henüz lastik yeni diye performansı güzel diye düşünüyorum fakat yazın kullandığım bir araçta 4 mevsim lastik vardı çok saçma hareketler tepkiler veriyordu açıkcası kendi adıma sıcak bakamayacağım bir ürün diye düşünüyorum.

Kazasız belasız günlerde hayırlı olsun :)

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Başkan yazın ve gelecek seneki durumu bende merak ediyorum ama şöyle bir durum var benim araba 1.2 öyle ralli filan yapılmıyor normal gidiyorsun çok saçmalama ihtimali yok ama benim için önemli olan ıslak kuru karlı kuru anlık değişim tepkileri benim için çok önemli çünkü benim yolda 6 tane tünel var
kar yağmur kuru zemin hepsi aynı anda var tünel çıkışlarında tepkileri güzel o yüzden tavsiye ediyorum. @can26

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
Başkan yazın ve gelecek seneki durumu bende merak ediyorum ama şöyle bir durum var benim araba 1.2 öyle ralli filan yapılmıyor normal gidiyorsun çok saçmalama ihtimali yok ama benim için önemli olan ıslak kuru karlı kuru anlık değişim tepkileri benim için çok önemli çünkü benim yolda 6 tane tünel var
kar yağmur kuru zemin hepsi aynı anda var tünel çıkışlarında tepkileri güzel o yüzden tavsiye ediyorum. @can26

Mutlaka hocam kullanan olduğu kadar benim gibi tepkilerinden hoşlanmayanda vardır , ben b8 passatta kullanmıştım çok saçma tepkiler almıştım direksiyondan yazın yaz lastiği gibi gelmedi kışında kış performansı beklemek biraz ürkütürdü beni açıkçası.

Hani torpidosunda sürekli basınç ölçerle gezen aracın basınç sisteminden ikaz beklemeden haftalık kontrol yapan biri olarak benimde şımarıklığım olabilir tabi :komik:

Fakat sizin yol şartlarında uygun olabilir çok çetin kış geçirmiyor olabilir yazın yüksek rakımlarda vs. uğraşmak istemeyenler için güzel alternatif olabilir hocam :)

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Passatta dediğin gibi tepki lazım araç ağır lastik faktörü önemli şimdi i20 1.2 lpg li araç ile b8 kıyaslarsak :):) yol tutuşta direksiyon tepkisinde ohoooo hahaha gerçekten dediğine katılıyorum ama görmeden öyledir yada değildir diyemem şuan için iyi.. @can26

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
Passatta dediğin gibi tepki lazım araç ağır lastik faktörü önemli şimdi i20 1.2 lpg li araç ile b8 kıyaslarsak :):) yol tutuşta direksiyon tepkisinde ohoooo hahaha gerçekten dediğine katılıyorum ama görmeden öyledir yada değildir diyemem şuan için iyi.. @can26

Aman hocam tamamen kullanım beklentisiyle alakalı binlerce kişi kullanıyor elbet mutlu edecektir ilerleyen süreçlerde de siz yine bir güncel verin bizler de fikir oluşur eşe dosta yorumlardan bahsedebiliriz , tekrar kazasız belasız günlerde hayırlı olsun :mutlu:

erdal.t

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
gaziantep
ben de önceki iki aracımda(focus,golf)MICHELIN CrossClimate kullanmış ve çok da memnun kalmıştım.hem yazın hem de kışın kullanma imkanı bulmuştum.yaz kullanımında yakıt tüketiminde yaklaşık %2-3 artış olduğunu gözlemlemiştim

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Başkan test için eline sağlık gayet güzel bir test olmuş. İyi performans göstermiş şekli kışlık lastik tipinde.

El_Diablo

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
o kar ney öyle ??
Güzel test olmus. Ben gecen sene kislik icin kullandim Pirelli Scorpion Verde Allseason Lastiklerimi bu sene Scorpion Winter kislik lastiklere karsi deyistirdim.
Falken as210 serisi bu sene cikdi yanlis hatirlamiyorsam. Testlerde hep üst siralardaydi bildim kadariyla.
Meslegim geregi "biraz" bilgim var bu konularda. Hayir lastik satmiyorum......üretimdeyim :) . Kimde söylemicem, biraz dikkatli okuyan anlamisdir zaten :p

Yanliz Allseason lastiklerde Goodyear 4 Season Gen2 ve Continental Allseason Contact segmentin en iyileri diyebilirim.

smyomekatronik

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Gebze
İnceleme için teşekkürler hocam. Arabada crossclimate takalı 4 sene kadar ve 16000 km oldu, performans ilk iki sene çok güzeldi şimdi ise performans berbat, bu sene karda gitmez gibi gözükuyor.