FLOWEY B33 VS EV13 KARŞILAŞTIRMA

emrecanoran22

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
tekirdağ çorlu
Arkadaşlar merhaba popüler ürünlerden Floweylerle kendi çapımda ufak bir test yaptım. Benzinlik tayfasının kurtarıcı ürünleri oldular. Öncelikle 2 tane secho aynı miktarda sulandırma ile b33 ve ev13 koydum . Yaklaşık 80 ml ürün kullandım ikisi içinde. Aracın sağ tarafını b33 ile sol tarafını ev13 uyguladim duruladim. Peçete testinde b33 tamamen temiz çıktı ev13 hafif kirli çıktı ama araç çok ciddi kirliydi yaklaşık 1000 km oldu yikamadim . Trakya da havalar malum . Yani b33 un temizlik gücü zaten forumda ispatlandi ama bana kalırsa ev13 te yeterli özellikle yaz aylarında kesinlikle iş görecektir. Onun dışında çok büyük prewash tecrübem yok daha önce citrus ve ceviz V2 kullandım . Onlara göre bu ürünler çok daha ekonomik geliyor. Zeminde pek bı koruma kalmadığı için onu test edemedim pek. Ama Çinli seramik uyguladığim başka bı araçta b33 aynı oranda su iticilikte sorun görmedim . Açıkçası bu kış kirini temizlemek için bazi şeylerden vazgecmekte gerekiyor bence. Ev13 u denemek için yollayan @floweyistanbul dan Ali bey e çok teşekkür ederim. Müşteri ilişkileri gerçekten çok güzel ürünler de bana göre başarılı bu fiyatlarla daha çok alışveriş yaparız gibi .Bonus olarakta aynaya bu folyo kaplamaları denedim . İlk başta hafif yağmurda görüntü bozdu gibi geldi ama temizlenince duzeldi. Tavsiye ederim linki birakicam.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Arkadaşlar merhaba popüler ürünlerden Floweylerle kendi çapımda ufak bir test yaptım. Benzinlik tayfasının kurtarıcı ürünleri oldular. Öncelikle 2 tane secho aynı miktarda sulandırma ile b33 ve ev13 koydum . Yaklaşık 80 ml ürün kullandım ikisi içinde. Aracın sağ tarafını b33 ile sol tarafını ev13 uyguladim duruladim. Peçete testinde b33 tamamen temiz çıktı ev13 hafif kirli çıktı ama araç çok ciddi kirliydi yaklaşık 1000 km oldu yikamadim . Trakya da havalar malum . Yani b33 un temizlik gücü zaten forumda ispatlandi ama bana kalırsa ev13 te yeterli özellikle yaz aylarında kesinlikle iş görecektir. Onun dışında çok büyük prewash tecrübem yok daha önce citrus ve ceviz V2 kullandım . Onlara göre bu ürünler çok daha ekonomik geliyor. Zeminde pek bı koruma kalmadığı için onu test edemedim pek. Ama Çinli seramik uyguladığim başka bı araçta b33 aynı oranda su iticilikte sorun görmedim . Açıkçası bu kış kirini temizlemek için bazi şeylerden vazgecmekte gerekiyor bence. Ev13 u denemek için yollayan @floweyistanbul dan Ali bey e çok teşekkür ederim. Müşteri ilişkileri gerçekten çok güzel ürünler de bana göre başarılı bu fiyatlarla daha çok alışveriş yaparız gibi .Bonus olarakta aynaya bu folyo kaplamaları denedim . İlk başta hafif yağmurda görüntü bozdu gibi geldi ama temizlenince duzeldi. Tavsiye ederim linki birakicam.

Güzel bir inceleme olmuş. Renkte şahane daha bol fotolu geniş uygulamalar denemeler bekleriz.

Ellerinize sağlık. Selametle.

emrecanoran22

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
tekirdağ çorlu

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test için teşekkürler, ayna folyoları ne kadar ömürlü oluyor bu konuda bir tecrübe ederseniz olumlu olumsuz kış aylarında pratik bir ürün olabilir. Bazen ayna ısıtma bile fayda etmiyor malum hava şartlarından :)

DMR

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
İnceleme için teşekkürler. B33'ün peçetede tamamen temiz çıkmasından dolayıı, korumaya yüksek ihtimalle zarar verir gibi duruyor. Aynalar için böyle bir ürün olduğunu bilmiyorudum. Malum yağmurlu günlerde ayna gerçekten sorun olabiliyor, allah korusun kazaya bile sebebiyet verebilir.

Son düzenleme:

emrecanoran22

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
tekirdağ çorlu
İnceleme için teşekkürler. B33'ün peçetede tamamen temiz çıkmasından dolayıı, korumaya yüksek ihtimalle zarar verir gibi duruyor. Böyle bir ürün olduğunu bilmiyorudum. Malum yağmurlu günlerde ayna gerçekten sorun olabiliyor, allah korusun kazaya bile sebebiyet verebilir.
Tabi haklısınız temizlik gücü arttıkça mutlaka kullanan bazı arkadaşlar sulandırma oranını yükselterek zararsız hale gelebileceğinden bahsetmisti ama bende bundan sonraki uygulamalarda deniyor olacağım.

emrecanoran22

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
tekirdağ çorlu
İyi temizleyen korumaya zarar verir diye bir şey yok. Bkz: Ceviz :)
Tespit doğru :) ceviz V2 yeni bitti kesinlikle çok güzel üründü bana göre tek handikabi ekonomik olmayışı onun dışında hem güvenli hemde iş yapan çok güzel üründü. Öğrenci bütçesi bizi buralara zorladı ama :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
İnceleme için teşekkürler. Flowey iyidir. Ceviz de iyidir. :hava:

Açıkçası cevizin yeri ayrı bizde. Kendimiz testlere tabi tuttuk, ilk önce kendi araçlarımızda denedik. Elimizde büyüdü desek yeri yani.

Ancak takdir tabii ki son kullanıcıların. Herkes başkasını kırmadığı sürece fikrini açıkça beyan edebilir. Diğer arkadaşlarda ona göre değerlendirmesini yapıp istediği ürünü kullanabilir. Amaç hep birlikte en iyiye ulaşabilelim. :alkis:

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
İl
Ankara
Tespit doğru :) ceviz V2 yeni bitti kesinlikle çok güzel üründü bana göre tek handikabi ekonomik olmayışı onun dışında hem güvenli hemde iş yapan çok güzel üründü. Öğrenci bütçesi bizi buralara zorladı ama :)

Arz- talep meselesi. Talebimiz az olduğundan maliyet de yüksek oluyor ne yazık ki.

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
izmir

çok güzel aydınlatıcı bir test olmuş. elinize saglık. devamınıda bekliyoruz.

emrecanoran22

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
tekirdağ çorlu
İnceleme için teşekkürler. Flowey iyidir. Ceviz de iyidir. :hava:

Açıkçası cevizin yeri ayrı bizde. Kendimiz testlere tabi tuttuk, ilk önce kendi araçlarımızda denedik. Elimizde büyüdü desek yeri yani.

Ancak takdir tabii ki son kullanıcıların. Herkes başkasını kırmadığı sürece fikrini açıkça beyan edebilir. Diğer arkadaşlarda ona göre değerlendirmesini yapıp istediği ürünü kullanabilir. Amaç hep birlikte en iyiye ulaşabilelim. :alkis:
Bu bakış açısı ulkecek en çok ihtiyacimiz olan şey aslında ağzıniza sağlık

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Elinize sağlık
İnceleme için teşekkürler
B33 cidden başarılı bir ürün,özellikle kış için
Ben de seçoyla 100 ml ve 50 ml olarak kullanmıştım ve ideali ikisinin arası diye karar vermiştim
Siz direk benim ideali bulmuşsunuz
Tebrik ederim :alkis:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık inceleme için teşekkürler. Ceviz v2 kullanmadım onun için yorum yapamam ama şuan aktif olarak cevizin ilk versiyonunu 25lt stok yapmıştım onu kullanıyorum. Şunu söyleyebilirim ceviz birçok testten geçirdim en basit waxa bile hiçbir zararı olmuyor ama b33 ve birçok pre wash için bunu söylemek çok zor korumayı sulandırma oranına göre az çok arasında götürüyor

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Son düzenleme:

İdris

Usta Detaycı
Üye
İl
Bursa
Ellerine sağlık inceleme için teşekkürler. Ceviz v2 kullanmadım onun için yorum yapamam ama şuan aktif olarak cevizin ilk versiyonunu 25lt stok yapmıştım onu kullanıyorum. Şunu söyleyebilirim ceviz birçok testten geçirdim en basit waxa bile hiçbir zararı olmuyor ama b33 ve birçok pre wash için bunu söylemek çok zor korumayı sulandırma oranına göre az çok arasında götürüyor

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
25 lt stok iyimis :mutlu:

kaiserx

Çaylak Detaycı
Üye
Merhaba hocam flowey b33 seramiğe zarar veriyor mu? Birde sulandırma oranı nasıl olmalı bu ürünün secho fx2 kullanacağım

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Merhaba hocam flowey b33 seramiğe zarar veriyor mu? Birde sulandırma oranı nasıl olmalı bu ürünün secho fx2 kullanacağım
reis canına okuyor boya korumanın =) ance 1e50 falan sulandırırsan belki :)

denemek için 1 hafta önce uyguladığım bsd ye 1e5 b33 kullandım. sonuç bsd nakavt :)