Flowey R1 Alkali Jant Temizleyici

can26

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Selamlar
Bu üründen kullanan üyelerimiz vardı bende yeni temin edebildim son zamanlarda alternatifler arandığı adına inceleme olmasada bir yorumda bulunup sonrasında sizlerinde katkısıyla ürün hakkındaki fikir alışverişinde bulunabileceğimiz bir başlık olsun istedim :sarki:

Genel olarak rutin temizlik yaptığım jantlarda çalışmasını beğendim özellikle dikkat çekmek istediğim kısım 1:3 veya 1:4 orana tekabül eden karışımda jant üzerindeki korumaya zarar vermeden temizliği yerine getirmesi oldu. Ürün köpük kıvamı formunda çalışması gayet güzel.

Ne yazık ki öncesi fotoğrafları yok son anda akıl edip ancak iki fotoğraf alabildim bu konuda affınıza sığınarak :utandim:

Yüzeye temas ettiğinde formülünde de bahsettiği gibi görevini yerine getiriyor.

''Alkali Ürünler: Katı yağ, sıvı yağ, petrol ürünleri vb. kirleri temizler.''

Bir diğer gözüme çarpan durum bazı jant temizleyicilerle uygulamadan sonra boyasız metal kısımlarda (kaliper,disk,disk göbeği ) korozyon gözlemlenebiliyor ilk harekette tabir-i caizse ''garç,gurç'' sert metal sesi durumu olabiliyor. Bu üründe dikkat ettiğim kadarıyla görmedim,göremedim sizlerinde bildiği üzere soğuk yüzeye uyguladım.

Özetleyecek olursak; ilk izlenimlerim olarak rutin yapılan jant temizliklerinde sulandırma oranıyla tavsiye edilen (1:3ten 1:10'a kada)r f/p kategorisinde tercih edip,tavsiye edebileceğim ürün olur.

Elinde mevcut olup daha kirli tabir edebileceğimiz yüzeyde test eden arkadaşlar başlığın altını doldurursa ürün hakkında daha çok bilgi edinip birlikte bir inceleme konusu yaratmış olabiliriz :arkadass:

Keyifli forumlar :cicek:

EKU

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Bolu
Can hocam elinize sağlık bu aralar jant temizleyici bakıyorum. CG, Tuga kafam karıştı. Alkali, asidik temizleyiciye göre daha mı hafif?

Saint_33

Amatör Detaycı
Üye
Tebrikler Çok güzel bir paylaşım olmuş.Flowey ürünleri hoşuma gidiyor.Hem hesaplı hem kaliteli.

can26

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Can hocam elinize sağlık bu aralar jant temizleyici bakıyorum. CG, Tuga kafam karıştı. Alkali, asidik temizleyiciye göre daha mı hafif?
Evet hocam asidik temizleyicilere göre daha hafif (kibar) ben kendi adıma asidik jant temizleyicilerden ve yapılacak demirtozu temizliklerinde (rutin olarak) araçtan jantları ayırarak yapmaya gayret gösteriyorum bazı ürünlerin sebep olduğu korozyon durumu ve daha sonrasında bu durumu düzeltmek adına efor sarfetmemek adına,asidik temizleyicileri direkt uygulamdan zorunlu olmadıkça kaçınıyorum :)

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Alkali temizleyiciler genelde daha hafif olmakla birlikte daha güvenli asidik olanları rutin temizlikte ben pek tavsiye etmem üstadlar daha iyi bilir tabi ki

EKU

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Bolu
Evet hocam asidik temizleyicilere göre daha hafif (kibar) ben kendi adıma asidik jant temizleyicilerden ve yapılacak demirtozu temizliklerinde araçtan jantları ayırarak yapmaya gayret gösteriyorum bazı ürünlerin sebep olduğu korozyon durumu ve daha sonrasında bu durumu düzeltmek adına efor sarfetmemek adına,asidik temizleyicileri direkt uygulamdan zorunlu olmadıkça kaçınıyorum :)
Alkali temizleyiciler genelde daha hafif olmakla birlikte daha güvenli asidik olanları rutin temizlikte ben pek tavsiye etmem üstadlar daha iyi bilir tabi ki
Üstadlsr çok teşekkürler aydınlatıcı oldu.

Floweyin 1 litresi gayet uygun fiyatlı sulandırma oranı ile uzun süre gidecektir.

Testten başarıyla geçtiğine göre alıp kullanmakta fayda var:heyecan:

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Evvela yeni araca maşallah :nazar:. Gerçi ne olduğunu bilmiyorum ve fakat emin ellerde.

Ürün ise epeydir radarımda olan bir ürün. Zamanında AB Very Cherry Non Acid almıştım onunla güzel bir birlikteliğimiz var uzun süredir ancak bittiğinde ya CG Signature ya da bununla yoluma devam edeyim diyordum. Halen karar verebilmiş değilim. İnceleme için teşekkürler efenim.:)

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Ellerinize sağlık, testler forumda oldukça alternatif ürünler çoğalıyor teşekkürler.

can26

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Evvela yeni araca maşallah :nazar:. Gerçi ne olduğunu bilmiyorum ve fakat emin ellerde.

Ürün ise epeydir radarımda olan bir ürün. Zamanında AB Very Cherry Non Acid almıştım onunla güzel bir birlikteliğimiz var uzun süredir ancak bittiğinde ya CG Signature ya da bununla yoluma devam edeyim diyordum. Halen karar verebilmiş değilim. İnceleme için teşekkürler efenim.:)
Abi çok teşekkürler öncelikle :)
Bende AB very cherry kullanıyordum tükendi tükenecek diye arayıştaydım,aratmıyor birbirinden pek ayırt edilmiyor diyebilirim o zaman senin için daha anlaşılır olur diye düşündüm :)

Ellerinize sağlık, testler forumda oldukça alternatif ürünler çoğalıyor teşekkürler.
Rica ederim,birlikte çoğaltıyoruz :)

Yavuz

Acemi Detaycı
Üye
Üstad ellerine sağlık. Kafama takılan ürünlerden birisiydi. Cesaret edip almamıştım. Şimdi tamamdır.

can26

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Üstad ellerine sağlık. Kafama takılan ürünlerden birisiydi. Cesaret edip almamıştım. Şimdi tamamdır.
Ne demek hocam faydamız olduysa ne mutlu :) rutin temizlikte piyasa bulunulabirliği ve rakamlark konusunda güzel tercih olur :)

Nakamura

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize sağlık benimde düşündüğüm bir üründü flowey ürünlerine gittikçe benimde sempatim artıyor:)

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Elinize sağlık , cg wheel cleaner alternatifi ne olabilir diye bakınıyordum r1 olabilirmiş . Flowey markasına karşı olan antipatim geçerse kullanmak istediğim çok ürünleri var. 15 litre aldığım pardon 12,9 litre aldığım b33 ü hala kullanıyorum.

can26

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Elinize sağlık , cg wheel cleaner alternatifi ne olabilir diye bakınıyordum r1 olabilirmiş . Flowey markasına karşı olan antipatim geçerse kullanmak istediğim çok ürünleri var. 15 litre aldığım pardon 12,9 litre aldığım b33 ü hala kullanıyorum.
Teşekkür ederim, gündelik olarak temizlikte kullanılacak ürünler arasında seyreltme oranıyla benimde gönlümü kazandı :) severek kullandığım ürünlerin yanına ekleyebilirim bundan sonra. Dediğiniz gibi bir ara öylede bir karmaşa olmuştu :)

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@can26, bey ellerinize saglık ne güzel finaller. hele birde çocuklugumda 12 lerle başlayan ve gençligimde beyaz toslarlarıyla devam eden flaşlarla pekişen cilolarla doruk noktasına gelen o eşkenar dörtgen logayı flu bile olsa bu gelecegin araçlarını yapan modernligin sembolu oldugunu yıllar sonra bile kanıtlar oldugunu görmek çok ayrı bir zevk. de dion bouton devşirmesi voiturette louis'in sevdası şimdi elektirikle gelecege göz kırpıyor .
güzel günlerde kullanın tekrar yeni aracınızı . ürünü bende tewst etmek isterim açıkçası .

iyi detaylar.

eryayli

Usta Detaycı
Üye
İl
Kurtköy
Elinize emeğinize sağlık. Yaklaşık 1 senedir bilberry kullanıyordum. @Berkay beyin testinden sonra iyice gözümden düştü. CG signature alayım dedim ama galonluk olanı memlekette tükendi maalesef. Alternatif arıyordum ki imdada yetiştiniz :) N11'de litresi 35TL + ücretsiz kargo. Gayet ekonomik bir çözüm gibi duruyor.

Flowey R1 Alkali Jant Temizleyici Wheel Cleaner Alkaline 1l - n11.com

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Teşekkür ederim, gündelik olarak temizlikte kullanılacak ürünler arasında seyreltme oranıyla benimde gönlümü kazandı :) severek kullandığım ürünlerin yanına ekleyebilirim bundan sonra. Dediğiniz gibi bir ara öylede bir karmaşa olmuştu :)
Karışıklık , yanlışlık olur . Bunlar telafi edilir ama tutum ve söylenen sözler hoş değil. Kusura bakmayın alakasız bir konuya girmiş oldum.