Öneri Foam lance mi yoksa kompresörle foam gun mi

Mrtbsl

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Ankara
Herkese merhaba,

Ön yıkama da maksimum köpük performansı için sizde basınçlı yıkama mak. + foam lance mi yoksa kompresör+foam gun mi ?

Not: kompresör 50lt 2,5hp
Yıkama makinesi karcher 150 bar 500lt/h

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Ankara
Cevap: Kompresör. Fakat 50'liğin basıncı yeter mi bilemiyorum.

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Cevap: Kompresör. Fakat 50'liğin basıncı yeter mi bilemiyorum.
Denedim yetmiyor bende vardi arabanin ön tarafindan baslayip sag tarafini bitirip arka bagajdan sol tarafa geldigimde kesiliyordu basinc azaliyor esasen 50 Litre Kurulamaya bile nerdeyse yetmiyor ön izgara ve panjur alti plastik arasina ha bire calisarak kurulamaya calisiyorum basinci cabuk azaliyor o yuzden Kopuk Konusunda En Krali Kopuk Tanki :)
Ben Foam Lance Diyorum

Son düzenleme:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Foam lance en kolay ve en dengeli köpük alabileceğimiz üründür. Foam lance derim.

cabay

Uzman Detaycı
Üye
İlginç bir konu. Foam Gun denilen alet basınçlı hava ile köpük atıyor anladığım kadarı ile (ulan ne cahil kalmışız arkadaş) Uygulamasını da görmedim. Bu benzinliktekiler ondan mıdır ki acep? Uygulamasını merak ettim,

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Kesinlikle foam lance. Ekstra bir alete gerek duymadan direk yıkama makinesi ile kullanabilmesi nedeniyle bana daha pratik geliyor.

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Herkese merhaba,

Ön yıkama da maksimum köpük performansı için sizde basınçlı yıkama mak. + foam lance mi yoksa kompresör+foam gun mi ?

Not: kompresör 50lt 2,5hp
Yıkama makinesi karcher 150 bar 500lt/h

50 lt. kompresör ile iyi köpük elde etmeye çalışmak bir nevi sandal ile atlantik okyanusu geçmeye çalışmak gibi bişey., kötü bir macera olur., oda büyüklüğünde 150 lt. kompresörünüz olursa o ayrı konu..,

Sahip olduğunuz karcher 'de kullanacağınız foam lance 'in 1,25 mm olan (hazır takılı gelen) memesini 1,1 mm meme ile değiştirdiğinizde zaten iyi bir köpük elde edersiniz.,

Karcher K5 basıncı 125 bar ve 450 lt./h su çıkış gücü vardır., kutu üzerinde yazan 150 bar ve 500 lt./h değerlerine çıkması mümkün değildir., o değerler max. çalışma değerlerini ifade eder ancak hiç bir yıkama makinesi (maximum değerlerinde) çalışması mümkün değildir., kutu üzerindeki değerleri dikkate almayınız.

Son düzenleme:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
İlginç bir konu. Foam Gun denilen alet basınçlı hava ile köpük atıyor anladığım kadarı ile (ulan ne cahil kalmışız arkadaş) Uygulamasını da görmedim. Bu benzinliktekiler ondan mıdır ki acep? Uygulamasını merak ettim,
Ben foam Gun merak edip almıştım köpüğü aşırı abartılı veriyor daha çok plajlardaki köpük partisi gibi araçta tutunma sorunu oluyor.

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Ben foam Gun merak edip almıştım köpüğü aşırı abartılı veriyor daha çok plajlardaki köpük partisi gibi araçta tutunma sorunu oluyor.

Köpük partisi detayi güzel :) @Nobran

Son düzenleme:

Nobran

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
Ankara
En iyisi direkt nükleer santrali el pompasına bağlamak sanırım :komik:

Ben oyumu foam lanceden yana kullanmak istiyorum :D

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
İkisini de kullanamayan bir benzinlik tayfacı olarak:gozudolx: foam lance diyorum:)
Çünkü ön yıkamanın amacı aracın üzerinde olan kiri mümkün olduğunca temassız temizleyip, bunu yaparken korumaya ellemeyip, çift kova için zemin hazırlamaktır
Foam gun çok kuru köpük atıyor ve çok kuru köpükler hem tutunamıyor hem de daha az temizlik yapıyor. Bu durum kwazar foamer da bile oluyor şampuanı çok katınca köpük kuru ve dengesiz yayılıp daha az temizlik yapıyor