Focus uygulayamama:)

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Merhabalar;
Amcam Adana'dan ziyaretimize geldi, Yakalamışken aracına biraz parlaklık kazandırmak istedim.Günlük güneşlik havada başladığım uygulama maalesef yağmur ile beraber yarım kalarak bitti.:of:

Olay söyle gelişti.

Amcama araban çok kötü yıkanmış, sabah yola çıkacaksın en azından biraz elden geçireyim dedim ve öğleden sonra iftara kadar ugraşırım, ne kadar yapabilirsem diyerekten başladım.

Kirli resimlerimiz şu şekilde;

DSC_0004.jpg
DSC_0006.jpg
DSC_0008.jpg
DSC_0010.jpg
DSC_0011.jpg
DSC_0012.jpg
DSC_0013.jpg
DSC_0014.jpg

Ceviz ile davlumbazlardan başladım,

DSC_0015.jpg

Sonrasında jantlara sonax sıkarak devam ettim.Tam bir fiyat performans ürünü olduğunu söyleyebilirim.Severek kullanıyorum.Kullanmayan arkadaşlara fikir vermesi açısından bence AF Iron Out tan çok çok daha iyi bir ürün.

DSC_0018.jpg
DSC_0019.jpg
DSC_0020.jpg

Hemen ardından sabırsızlıkla yeni aldığım Secho yu denemek üzere Ceviz pre wash u arabaya sıktım.Secho ile ilgili olarak fiyatına göre oldukça iyi bir ürün.Rüzgarlı havada kullanması sıkıntılı diye de eklemek isterim.

Hiç vakit kaybetmeden Süleyman'ın dediği AD Magifoam ile köpük show,

Duruladım ve jant lastik ve davlumbaz detayı ile devam ediyorum.Bu konuda en favori ürünlerimden CG Diablo kullandım, Gerek kokusu gerek temizlik kabiliyeti, korumaya zarar vermemesi, köpürmesi ve bereketli bir ürün olası ile ürüne karşı oldukça sempatim var.Gönül rahatlığı ile tavsiye edeceğim ürünlerden biri.

DSC_0022.jpg
DSC_0023.jpg
DSC_0024.jpg

Jantlarla işimi biridikten sonra kova yıkamasını Meguiars Ultimate Wash and Wax ile yaptım.

DSC_0025.jpg
Haddinden fazla pahalı bir şampuan.meg in genel olarak bütün ürünlerinde olduğu gibi bu da gereksiz pahalı.Bu paralara çok çok daha iyi şampuanlar var.
Yıkamada yeni aldığım çinli Dooka eldiveni de kullandım.Belki şampuandan kaynaklı ama beğenmedim.Tamam çok yumuşak ergonomik falan ama köpük tutumu az oldu.belki bu şampuan kaynaklı oldu.Bir dahaki yıkamada tam notunu vereceğim.Erkenden kesin konuşmayayım.
DSC_0002.jpg

Durulayınca ortaya çıkan bazı zifleri AD Tar and Tonic ile kolayca aldım.
DSC_0026.jpg
DSC_0029.jpg

Sıra geldi demir tozlarından kurtulmaya, bu iş için biçilmiş kaftan Koch Demir tozu sökücü ile devam;

DSC_0030.jpg
DSC_0031.jpg DSC_0032.jpg
DSC_0033.jpg
DSC_0034.jpg
DSC_0035.jpg
DSC_0036.jpg

Bir arabadan ancak bu kadar demir tozu çıkar heralde.Dışardan biri kurban kestim sanırdı heralde.

Kil olayına çinli no name kil kullandım.Kil kaydırıcıyı Secho pompaya koyup öyle kullandım çok pratik ve kolay oldu .bu yöntemi kullanabilisınız.Fıs fıs fıs bir yere kadar.Böyle bir kere pompala yetiyor.
DSC_0037.jpg

Aracı durulayıp kurulayıp pratik olarak koch Chemie P2-02 ile parlatmayı tercih ettim.Cg pad Condiatianor ve Cg mic pad ile.En azından planım buydu.Ve başladım.Hava hala güzelll.

DSC_0038.jpg

Kapput , tavanın yarısı, sağ taraf ve bagaj kapağını bitirdim ki o da ne yağmur:of::of::of:

Velhasılı araba yarım kaldı.Kalan tarafa bsd uyguladım.Artık devamı bir daha ki ziyarete.....

DSC_0042.jpg
koch..
DSC_0043.jpg
koch..
DSC_0041.jpg
Bsd..
DSC_0039.jpg
Kaput koch, sürücü tarafı bsd..

DSC_0044.jpg
DSC_0040.jpg

Görüşmek üzere,

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık sensei heryerden detaylık malzeme çıkartıyorsun. Dookaya benzer bir Wash ped kullanmıştım araç üzerinde oynaması hoşuma gitmemişti bu eldivenin kullanımı nasıl.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık Onur abi. İşlemin yarım kalmasına üzüldüm açıkçası :)

Seni ziyarete mi gelsek bizde :saskin:
Teşekkür ederim @_CaN_ Kardeşim her zaman beklerim.Ahanda bekliyorum.

Onur abi eline saglik. Profosyonel bir uygulama olmus yine
Teşekküler kardeşim.Elimizden geldiğince yapıyorum birşeyler.

Yarım da kalsa araba kendine gelmiş.Elinize sağlık :)
Teşekkürler, evet yarım kalsda durum çok farketti.

az vakite rağmen güzel uygulama olmuş
Olabililecek en iyisini yapmaya çalıştım. Teşekkür ederim.

Ellerine sağlık sensei heryerden detaylık malzeme çıkartıyorsun. Dookaya benzer bir Wash ped kullanmıştım araç üzerinde oynaması hoşuma gitmemişti bu eldivenin kullanımı nasıl.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
Teşekkürler Senseinin hası:)Boş vakitleri detay ile dolduruyorum.yaşasın izin:)
Dooka hakkında konuda da belirttiğim gibi kullanımı pek hoşuma gitmedi.Köpük tutumu çok az.Çok güzel bir tabir olmuş dediğin gibi '' oynaşmıyor '' araç üstünde.Yani fiyatını haketmedi.Bu fiyata kaç tane uzun tüylü alınır ve çok daha rahat kullanılır.Bu durum şampuandan kaynaklı mı diye son bir yıkama daha yapıp fikrimi daha net belirteceğim.

CNR Detailing

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Onur abi gene döktürmüşsün hee :) Maşallah eline sağlık Zenci seni bekliyor şuna bi masaj yapalım gelde :D

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık Onur
Uygulayamaman bile çok başarılı :kop:
Nasıl seço ? Beğendin di mi? ;)
Teşekkürler :utandim: Secho yu beğendim.Rüzgarlı havada eskisini kullanırım ama.
Onur abi gene döktürmüşsün hee :) Maşallah eline sağlık Zenci seni bekliyor şuna bi masaj yapalım gelde :D
Teşekkürler Çınar, kardeşim valla ben senden fazla istiyorum inan ki.Kısmet olursa geleceğim ayın 15 gibi falan Allahtan bir mani çıkmazsa.