Göçük yardım.

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Park halinde sürtmüşler. Bahsetmiştim daha önce.
Bu fotoğraflara bakarak ne kadar yorum yapılır bilmiyorum ama. Ustanın biri bu boyasız olmaz boya hasar görmüş boyanacak 250ye yaparız dedi.

(yakın şehirde) Biride fotoğrafa bakarak yaparım ama sabah getirirsin akşama kadar anca biter, fiyat 350 olur. Bide pançla davlumbazı delmekten filan bahsetti.

Tavsiyeniz ne olur. Açıkçası ikiside kafama yatmadı. Boyanacak kadar kötü değil gibi geliyor bana. Diğeri davlumbazı niye deliyor sökmek çokmu zor onu hiç anlamadım. Birde o kadar uzun süren bir işlemmidir.
IMG_20190211_161736.jpg
IMG_20190211_161717.jpg

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Park halinde sürtmüşler. Bahsetmiştim daha önce.
Bu fotoğraflara bakarak ne kadar yorum yapılır bilmiyorum ama. Ustanın biri bu boyasız olmaz boya hasar görmüş boyanacak 250ye yaparız dedi.

(yakın şehirde) Biride fotoğrafa bakarak yaparım ama sabah getirirsin akşama kadar anca biter, fiyat 350 olur. Bide pançla davlumbazı delmekten filan bahsetti.

Tavsiyeniz ne olur. Açıkçası ikiside kafama yatmadı. Boyanacak kadar kötü değil gibi geliyor bana. Diğeri davlumbazı niye deliyor sökmek çokmu zor onu hiç anlamadım. Birde o kadar uzun süren bir işlemmidir.
Ekli dosyayı görüntüle 6003
Ekli dosyayı görüntüle 6005
Bir bölümde geri dönüşü olmayan boya hasarı var gibi duruyor. Kaporta hasarı fark edemedim ben. Bence ilk önce polisaj yapılıp bakılmalı. Gözünüze çok batmıyor ise o şekilde bırakılmalı.

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Bir bölümde geri dönüşü olmayan boya hasarı var gibi duruyor. Kaporta hasarı fark edemedim ben. Bence ilk önce polisaj yapılıp bakılmalı. Gözünüze çok batmıyor ise o şekilde bırakılmalı.
IMG_20190218_205450.jpg
Şu haliyle bile çok göze batmıyor aslında. Polisajdan sonra karar vermek mantıklı bende öyle düşünmüştüm. Ama telefonda görüştüğüm zat polisaj tavsiye etmedi boya incelir bende düzelttikten sonra polisaj yapmam gerekiyor boyayı açarız dedi. İkilemde kaldım o yüzden.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
O zat anlamıyor demek bu işten, bence düzelttir sonra bir polisaj ile duruma bak, bence boyattırılacak bir durum yok gibi. Kalan bir kaç derin çizik içinde rütüş yaparsın olur biter.

İdris

Usta Detaycı
Üye
İl
Bursa
Gecmis olsun hangi ilde oldugunuzu bilmiyorum bursada iseniz tanidigim bi gocukcu var sanayide yardimci olur

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ekli dosyayı görüntüle 6006
Şu haliyle bile çok göze batmıyor aslında. Polisajdan sonra karar vermek mantıklı bende öyle düşünmüştüm. Ama telefonda görüştüğüm zat polisaj tavsiye etmedi boya incelir bende düzelttikten sonra polisaj yapmam gerekiyor boyayı açarız dedi. İkilemde kaldım o yüzden.
Şimdi fark ettim. Kendi görüşüm, o bölgede oluşan göçük düzeltilebilir gibi. Neleri düzeltiyorlar neleri..

Bence iyi bir usta bulmanız gerekiyor. İşçilik maliyeti yüksek olabilir ancak çok iyi düzelme sağlarsınız.

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Ekli dosyayı görüntüle 6006
Bence düzeltilebilir bir göçük sıkıntı olacağını düşünmüyorum ama göçüğü düzeltirken yapılacak işlemlerde boya biraz daha yıpranır mı bilemiyorum. İyi bir yer bulup göçüğü düzelttirmek ve boya atılıp atılmayacağına da işin ehli olan yerin karar vermesi daha doğru olacağı kanaatindeyim.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Emektar Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Reklam gibi olmasın pars göçük merkez adında bir yer var orası sanırım eğitim ve bayilik veriyor. Urfa'da ve Diyarbakır'da var mesela aynı yerden eğitim almışlar çok iyi işler çıkarıyorlar. Panç falan hikaye biraz sıcak silikonla hallolmayacak hemen hiç birşey yok. Kendin merak salsan istenen paraya ulaşmadan ufaktan malzemelerini dizersin deneyerek yine öğrenirsin. Araştır bu iki hususu sen ;)

oğuzda

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ - Eskişehir
@BlaJKeagle hocam öncelikle geçmiş olsun. Aralık ayında aracıma park halindeyken çarpıp kaçmışlar. Durum böyleydi.
IMG_20181221_125641.jpg
IMG_20181221_125754.jpg IMG_20181221_125731.jpg

Ustam fiyatta hep yüksek perdeden acar. Ama işçiliği çok iyidir. @onurçiko hocam ve @_CaN_ hocamın dediği gibi boyasız düzeltme yaptı. Boyası hasar görmüş yerlere küçük rötuş yaptılar. Çok çok dikkatli bakınca belli oluyor. Ama beni rahatsız etmiyor. Arabayı teslim alıp garaja getirdikten sonraki fotoğrafı ( gerçi uzaktan ve loş ışıkta net bir fotoğraf olmamış )
IMG-20181225-WA0001.jpeg

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Reklam gibi olmasın pars göçük merkez adında bir yer var orası sanırım eğitim ve bayilik veriyor. Urfa'da ve Diyarbakır'da var mesela aynı yerden eğitim almışlar çok iyi işler çıkarıyorlar. Panç falan hikaye biraz sıcak silikonla hallolmayacak hemen hiç birşey yok. Kendin merak salsan istenen paraya ulaşmadan ufaktan malzemelerini dizersin deneyerek yine öğrenirsin. Araştır bu iki hususu sen ;)
Teşekkür ederim. Elimden iş gelir yapacağıma da inanıyorum. Ama yer işi çok sıkıntı. Aldığım alet edavat eve sığmaz oldu. Az kaldı aletlerle beraber kapının önüne atacaklar. :sarki:Amerikan filmlerindeki gibi müstakil garajı bodrumu olan bi evim olsa. Bu halimizle araba yıkamak bile işkence oluyor. Ancak yazın memlekette babamın garajında keyfime göre ilgilenme şansım var oda çok kısa sürüyor.
@BlaJKeagle hocam öncelikle geçmiş olsun. Aralık ayında aracıma park halindeyken çarpıp kaçmışlar. Durum böyleydi.
Ekli dosyayı görüntüle 6027
Ekli dosyayı görüntüle 6028 Ekli dosyayı görüntüle 6029

Ustam fiyatta hep yüksek perdeden acar. Ama işçiliği çok iyidir. @onurçiko hocam ve @_CaN_ hocamın dediği gibi boyasız düzeltme yaptı. Boyası hasar görmüş yerlere küçük rötuş yaptılar. Çok çok dikkatli bakınca belli oluyor. Ama beni rahatsız etmiyor. Arabayı teslim alıp garaja getirdikten sonraki fotoğrafı ( gerçi uzaktan ve loş ışıkta net bir fotoğraf olmamış )
Ekli dosyayı görüntüle 6030
Sağolun Hocam. Ne kadar sürdü ve nekadar ödediniz kıyas yapabilmem için paylaşabilirmisiniz. Nerde yaptırmıştınız.

oğuzda

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ - Eskişehir
Tekirdağ da yaptırdım. Aracı teslim ettikten 2 gün sonra aldım. Nakite 900tl dedi. Ama ben kaskodan yaptırdım. Kaskoyada 1300tl yansımış. Ama işini güzel yaptığı için kaskodan hasarsızlık gitmiş ya da yüksek yazmış diye hiç üzülmüyorum.:sarki:

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Tekirdağ da yaptırdım. Aracı teslim ettikten 2 gün sonra aldım. Nakite 900tl dedi. Ama ben kaskodan yaptırdım. Kaskoyada 1300tl yansımış. Ama işini güzel yaptığı için kaskodan hasarsızlık gitmiş ya da yüksek yazmış diye hiç üzülmüyorum.:sarki:
Şu devirde kasko varken gidip cepten ödemek kadar saçma birşey yok doğrusunu yapmışsınız.

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Bugün hallettik göçüğü. Mükemmel olmadı.. sebebi ise arkadan çalışabilme imkanı olmaması, daha doğrusu benim davlumbazı deldirmek istemiyor oluşum. Davlumbazı plastik sökülebilir bir parça gibi düşünüyordum ama değilmiş. Orayı deldirip kestirmektense yada parçayı boyatmaktansa olduğu kadar olsun dedim. Yinede eskiye göre çok iyi oldu..
IMG_20190222_185019.jpg