Golf 8 hakkında ilk izlenimleriniz

Celal

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
Çeşitli platformlarda çok eleştiri gördüm ben tamamına katılmıyorum. Evet beklentimin altında kaldı ama kötüde sayılmaz özellikle iç mekan evrim geçirmiş. Direksiyondaki tuşlar hariç hepsi dokunmatik. Basic donanımda bile hayalet ekran sabit. Önden bakınca evet toyata aurisi andırıyor ama uzayan ledler güzrl görünüyor. Tr ye dizel seçeneği gelmeyecekmiş vergi diliminden dolayı. Rakipleri karşısında handikap olacak gibi duruyor.
Sizlerin görüşleri nedir acaba golf 8 hakkında?

Dr HCD

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Youtube da videoları izledim tasarım olarak golften aşırı bir sportiflik beklememek lazım bu yüzden beğendim diyebilirim yalıtım ve konfor olarak da yine sınıf lideri olacak gibi duruyor beğenmediğim yönü ise o klima kontrol paneli dokunmatik olmayacaktı
Bana soracak olsanız C sınıfı hangi arabayı alırsınız diye direkt golf derim çünkü her yıl 7 bin kilometre uzun yol yapıyorum yolculuklarım en az 500 km bana en iyi yalıtım ve konfor lazım(bir defasında İstanbul dan Adanaya köprü trafiği ve molalar dahil 6. 30 saatte gitmiştim :dangeer:) dizel husuna gelince biraz müşteri kaybedilir bence:dusun:

Celal

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
Youtube da videoları izledim tasarım olarak golften aşırı bir sportiflik beklememek lazım bu yüzden beğendim diyebilirim yalıtım ve konfor olarak da yine sınıf lideri olacak gibi duruyor beğenmediğim yönü ise o klima kontrol paneli dokunmatik olmayacaktı
Bana soracak olsanız C sınıfı hangi arabayı alırsınız diye direkt golf derim çünkü her yıl 7 bin kilometre uzun yol yapıyorum yolculuklarım en az 500 km bana en iyi yalıtım ve konfor lazım(bir defasında İstanbul dan Adanaya köprü trafiği ve molalar dahil 6. 30 saatte gitmiştim :dangeer:) dizel husuna gelince biraz müşteri kaybedilir bence:dusun:
Bende sizle aynı fikirdeyim bu dizel olayı kayıp yaşatır gibi görünüyor. 3 tane video izledim genel olarak beğenilmiş araba. Şahsen bende beğendim. Golf golftür

alicankaradag

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
2 ayrı golf 7 sahibi olmuş biri olarak yorumum acımasız gibi görünse de, “olmamış” olacak. Küçük küçük detaylardan çalınmış resmen. Ama yine de c segmentte rakiplerine göre önde gideceğine şimdiden eminim. Ben şahsen onu alacağıma, düşük km de makyajlı bir 7 almayı tercih ederim şuan. Dizel olayı çok sarsmayacaktır çünkü 1.4-1.5 tsi ile golf yakıt konusunda kullanıcıyı üzmeyeceğini ispatlamış durumda. Şahsen ben 1.4 tsi ile istanbul trafiğinde aktif kullanmama rağmen bir depoyla 800 km altına düşmüyorum. Dizel sesi, dpf, enjektör vs uğraşmaya değecek bir fark yok özet olarak.

Mugzy

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Dizel olayı belli olmaz. Şuan Almanya sitesindeki konfigüratöre bakarsanız mevcuttaki kasa için de 1.6 TDI seçeneği yok. Türkiye gibi vergilendirme sistemi olan ülkeler için 1.6 TDI yine olabilir. Sınıfındaki pazarda payından epey kaybeder öbür türlü. İhtalatçının göze alacağını sanmam :)

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Hocam merhaba,

2016 da ilk golfumu aldım. Konfor, premium kaliteli hissi, yol tutuşu vb. gayet başarılı diyordum ama bir led farı yoktu hep opsiyonel olarak almak gerekiyordu. Sonra facelift i çıktı farlar led standart olmuş birkaç şeyi çalmışlar koltuk altı çekmecesi gibi :of: 2018 de dayanamadım highline dinamik viraj farlı (gündüz ledlerde çift j) ve acc li bir araç aradım. Tabi bayilerde bulamadım acc li bir tane dahi araç yoktu. Dinamik viraj farlı 4 araç vardı biri kırmızı diger 3 ü beyaz :para:. Ve şuan kullandığım beyaz highline + cam tavan + dinamik viraj farı + anahtarsız çalıştırma + geri görüş kamera opsiyonlu aracımı aldım.

Şunu söylemek istiyorum sadece 8 de beni degiştirmemi cezbedecek herhangi bir özellik yada tasarım farkı bulamadım açıkçası. En basitinden kaputtaki amortisörü bu sefer çalmışlar. Ön konsoldaki klima kontrol tuşlarından vitese uzanan piano black gitmiş yerine kablosuz şarj için telefon gozü koymuşlar ve çok boş duruyor o bölüm. Dsg için vites topuzumu, joystick imi desem ben pek beğenemedim. Küllüklerin üstündeki sürgülü kapak gitmiş. Gibi maddeler uzatılabilir.

Dış tasarım da farlar degisik olmakla birlikte sanki fena durmucak gibi. Dokunmaktik bolumler konsolda guzel gibi. Kullanisliligina birsey diyemicem. Birkac video izledim. Genel olarak begenilmis. Bir de geldiginde gidip yakından görmek lazım. Belki fikir degisebilir :mutlu:

Dizelin gelmeyecek olması satışları düşüreceğini düşünüyorum. Benzinli kullanan birisi olarak yakıt tüketiminden, hızlanmasından ben memnunum gidip dizel alacağımı zannetmiyorum. Ama ülkemiz sartları tabi ki farklı.

Celal

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
Hocam merhaba,

2016 da ilk golfumu aldım. Konfor, premium kaliteli hissi, yol tutuşu vb. gayet başarılı diyordum ama bir led farı yoktu hep opsiyonel olarak almak gerekiyordu. Sonra facelift i çıktı farlar led standart olmuş birkaç şeyi çalmışlar koltuk altı çekmecesi gibi :of: 2018 de dayanamadım highline dinamik viraj farlı (gündüz ledlerde çift j) ve acc li bir araç aradım. Tabi bayilerde bulamadım acc li bir tane dahi araç yoktu. Dinamik viraj farlı 4 araç vardı biri kırmızı diger 3 ü beyaz :para:. Ve şuan kullandığım beyaz highline + cam tavan + dinamik viraj farı + anahtarsız çalıştırma + geri görüş kamera opsiyonlu aracımı aldım.

Şunu söylemek istiyorum sadece 8 de beni degiştirmemi cezbedecek herhangi bir özellik yada tasarım farkı bulamadım açıkçası. En basitinden kaputtaki amortisörü bu sefer çalmışlar. Ön konsoldaki klima kontrol tuşlarından vitese uzanan piano black gitmiş yerine kablosuz şarj için telefon gozü koymuşlar ve çok boş duruyor o bölüm. Dsg için vites topuzumu, joystick imi desem ben pek beğenemedim. Küllüklerin üstündeki sürgülü kapak gitmiş. Gibi maddeler uzatılabilir.

Dış tasarım da farlar degisik olmakla birlikte sanki fena durmucak gibi. Dokunmaktik bolumler konsolda guzel gibi. Kullanisliligina birsey diyemicem. Birkac video izledim. Genel olarak begenilmis. Bir de geldiginde gidip yakından görmek lazım. Belki fikir degisebilir :mutlu:

Dizelin gelmeyecek olması satışları düşüreceğini düşünüyorum. Benzinli kullanan birisi olarak yakıt tüketiminden, hızlanmasından ben memnunum gidip dizel alacağımı zannetmiyorum. Ama ülkemiz sartları tabi ki farklı.
Araçlarımız aynı galiba bende bir tek anahtarsız giriş yok. Ben dcc araç aradım hep ama denk getiremedim.dcc harika bir özellik. Bugüne kadar hep benzinli araba aldım böylede devam etmek istiyorum sıfır sıkıntı desem yalan olmaz. Şirket arabaları bizim hep dizel ne enjektörü bitti ne pompası ne partikül filtresi nede sesi.
Golf 7.5 şekil olarak bencede 8 den güzel ama 8 de sevilir bence. Gelsin yaza bi, yakından görelim belki fikrimiz değişir diye düşünüyorum bende

M U R A T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
34
7 ciktiginda benzer olumsuz yorumlar 6 sahipleri tarafindan yapilmisti fakat 7 bence en begenilen golf serisi oldu en azindan benim icin oyle 8 de ayni sekilde begenilecektir fabrika her zaman daha iyisini yapmadan piyasaya surmez. Fakat ben su an 7 yi verip 8 alirim demiyorum donanimlar belli olsun rline gelecek mi gorelim ona gore fikrim degisebilir :)

cabay

Uzman Detaycı
Üye
Golf 7 kullanıcısı olarak 8 de beğenmediğim tek özellik o vites zamazingosu.Arkadaş o nedir oyle.. Vites dediğin ele gelir, oynarsın. Otomatik de olsa spora çeker aşağı/yukarı yapar oynarsın filan :D

Haricen diyeceğim tek şey : Çıktığında param olsa da alsam :)

forzaGilles

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Tasarım göreceli olduğundan bişey demiyorum., ama malzeme kalitesinde çok ciddi düşüş var.. Şu haliyle sınıfının lideri olmaktan çok uzak..

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Bugüne kadar golf’e ülkemizde hep mesafeli durdum. Sebebi ise fiyatına karşın sunduklarının hep yetersiz oluşu. 2017’de golf-Astra-308 arasından Opel Astra’ya karar verdim ve bayiden sıfır şekilde excellence donanım teslim aldım. Çünkü o donanım içerisinde anahtarsız giriş çalıştırmadan tutun,Audi yüksek modelleri ve Porsche markasının da kullandığı LED Matrix farına kadar tüm güvenlik sistemleri ve asistanların standart oluşuydu. Ve bundan sonra araç değiştirirsem bakacağım ilk iş LED Matrix olup olmayışı olacak.

gelelim golf 8’e. Hem iç tasarımı hem dış tasarımı bence gelmiş geçmiş en güzel golf olmuş.Ayrıca LED Matrix far sistemine geç de olsa geçmesine çok sevindim. YouTube da izlediğim kadarıyla yalıtım olayı da ileri boyuta taşınmış. Anladığım kadarıyla benim gibi golf sahibi olmayanlar beğenmiş, önceki kasa sahipleri ise beğenmemiş.

Şahsen bir daha C sınıfı Hatchback alır mıyım sanmıyorum sınıf büyütürüm gibi ama alırsam da büyük ihtimal bu Golf 8 olur. Tabi vw bir de şu 2 milyar Euro yatırım yaptığı DSG saçmalığından vazgeçip Amerika kıtasındaki gibi araçlarına evladiyelik ZF şanzıman koyarsa bu tasarım ve taş gibi şanzıman kombinasyonuyla markaya mesafeli onca kişiyi kendisine çeker.