Gyeon Bug&Grime Auto Finesse Citrus Power Karşılaştırması

Can

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
3 hafta içinde farklı zamanlarda yaptığım yaklaşık 1800 km uzun yoldan sonra arabanın önü tam bir sinek mezarlığına dönüştü ve tam testlik kıvama geldi Aslında durum fotolarda gözüktüğünden çok daha kirliydi ancak geçen hafta yaptığım uzun yolda yakalandığım yoğun yağmur bir kısmını alıp götürdü...
Öze gelicek olursak her iki üründe hepinizin bildiği gibi Prewash kategorisinde Bug&Grime Remover yani yıkama öncesi Böcek ve Ağır Kir Temizleyici olarak geçiyor. Sadece boyalı yüzeylere diil camlara veya jantlarada uygulanabiliyorlar. Af Citrus Power motor temizliği içinde kullanılabiliyor. Ön yıkama olarak araç kuruyken istediğiniz bölgelere sıkıp 4-5 dakika bekledikten sonra basınçlı suyla temizliyosunuz. Yoğun kirli olan bölgelerde detay fırçasıyla da çalışabilirsiniz. Kullanım kılavuzunu tekrar etmiş gibi oldum ama ürünleri ilk defa görenleri bilgilendirme açısından yazmak istedim
9-10 fıs olacak şekilde sol far altı ve bölgesine Gyeon, Sağ far altı ve bölgesine Auto Finesse uyguladım. Yaklaşık 4-5 dakika bekledikten sonra basınçlı suyla duruladım. Gyeonun rahatsız etmeyen hoş bir kokusu var bu arada.
Sonuca gelecek olursak her iki üründe beklentilerimin altında kaldı diyebilirim. Uygulama yaptığım yerlerde böcek kalıntılarının veya yoğun kirlerin yaklaşık yarısı hala duruyordu. İki ürün arasındaki karşılaştırmaya gelirsek Gyeon bir tık önde. Gyeonu uyguladığım sol far bölgesi daha kirli olmasına rağmen daha iyi iş yaptı. Tabi bu kirler ve böcek kalıntılarının bir kısmı 15-20 gündür araç üstüne iyice yerleşmiş durumdalardı. Ürünler 1 haftayı geçmeyen şehir içi kiri üzerinde denenirse biraz daha farklı sonuç alınabilir. Yani snow foam candır diyebiliriz, tabi kendi yeri olanlar için Sabrınız için teşekkürler, şimdi fotolar...

1-Gyeon Uygulanan Bölge:
---Öncesi

---Sonrası

2-Auto Finesse Uygulanan Bölge:
---Öncesi

---Sonrası

Bu arada Soft 99un Wheel Mitt jant eldiveninide denedim ilk defa Vp Dragons ile beraber. Kolay bir kullanımı var hızlı şekilde jantları temizliyebiliyosunuz. Eldivenin bilek kısmı lastikli olduğu için elinizden çıkmıyo kolay kolay. Ancak uygulama yapılan ürün eldiven içinden parmak ve tırnak aralarınıza giriyor, yani eldiveni nitril eldivenle kullanmak daha iyi olabilir, bilginize. Bunlardan onların fotoları...

Moderatör tarafında düzenlendi:

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Güzel bir inceleme olmuş. Bu vatandaş bendeki mi. Bug grime ben yeni kirdede denediysim pek bir etkis yoktu. Boşa uygulamışım gibi geldiydi. Gerçi üstüne foamla köpüğü basmıştım.

Can

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Balıkesir
@Ozgur_gs_91 aynen Özgür sana transfer ettiğim arkadaş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Böceklere hücummm , elinize sağlık güzel test olmuş..

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
İnceleme için teşekkürler

Sent via my iphone 7 using Tapatalk from DENİZLİ