Gyepesto Uygulama Yapmayı Öğreniyor

omrslhmms

Profesyonel Detaycı
Üye
Merhabalar,

Yavaş yavaş bir şeyler öğreniyorken, uygulama deneyimlerine de başlamak istedim.

Bu seferlik vaktim kısıtlıydı, dolayısıyla çok fazla detay fırsatım olmadı. Araç gördüğünüz üzere oldukça kirliydi.

Öncelikle araç kuruyken, 1:6 oranında sulandırdığım Ceviz ve Secho ile aracı döndüm ama ilk defa uygulama yaptığımdan ve Secho deneyimim olmadığından 2 litre yetmedi gibi hissettim. Jantlara, davlumbazlara sıkacak ürün kalmamıştı. Bundan sonraki denememde, daha hızlı döneceğim aracı. :)

Cevizi sıkıp, işlemesini beklerken de jantlara demiz tozu sökücü uyguladım.

Bu aşamadan sonra aracı su ile duruladım. Sonrasında KC PW ile hızlı cila uyguladım. Burada 5 dakika kadar beklemem gerekirken, çok bekleyemedim. Sonra tekrar suyla duruladım ve kurulamaya geçtim.

Wizard havlu gerçekten efsaneymiş, @MoonDance'e tekrar çok teşekkür ederim.

Aracın yıkama sonrası durumu da bu şekilde.

İlkler özeldir. Bundan sonra daha verimli çalışmak için kendime alacağım notlar var, onları da burada paylaşıyor olacağım.

Elinize sağlık, araç maşallah zaten de siz de epey çözmüşsünüz işi. Devamı gelsin mutlaka.

Bir ufak tavsiye vereyim haddim olmayarak; elinizde bir secho daha olsun, veya benzer bir pompa. Bunun içerisine de davlumbaz ve jantlar için bir karışım hazırlayın. Böylelikle cevizli secho kaportaya yeterken, daha güçlü bir karışım da davlumbazlarda daha iyi çalışır.
Yani 2 pompa, birinde 1:6 sulandırılmış ceviz, kaporta için. Diğerinde atıyorum 100 ml jant temizleyici, 20 ml b33, yine 50 ml ceviz falan gibi bir davlumbaz, jant karışımı hazırlayın kendinize gitmeden.

Bir de kova yıkaması yapmadığınızı anlıyorum, temassız sadece cevizle tüm kirler indi mi? Kurularken kalan toz ya kirler ile aracı çizme ihtimaliniz çok yüksek. Dikkat ettiniz mi durumu neydi diye?

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
@Gyepestp ellerine sağlık, Ceviz için yorumunuz nedir? Yüzey hafif tozlu değilse mutlaka çift kova yıkamasını unutmamanızı öneririm.

Gyepestp

Tecrübeli Detaycı
Üye
Elinize sağlık, araç maşallah zaten de siz de epey çözmüşsünüz işi. Devamı gelsin mutlaka.

Bir ufak tavsiye vereyim haddim olmayarak; elinizde bir secho daha olsun, veya benzer bir pompa. Bunun içerisine de davlumbaz ve jantlar için bir karışım hazırlayın. Böylelikle cevizli secho kaportaya yeterken, daha güçlü bir karışım da davlumbazlarda daha iyi çalışır.
Yani 2 pompa, birinde 1:6 sulandırılmış ceviz, kaporta için. Diğerinde atıyorum 100 ml jant temizleyici, 20 ml b33, yine 50 ml ceviz falan gibi bir davlumbaz, jant karışımı hazırlayın kendinize gitmeden.

Bir de kova yıkaması yapmadığınızı anlıyorum, temassız sadece cevizle tüm kirler indi mi? Kurularken kalan toz ya kirler ile aracı çizme ihtimaliniz çok yüksek. Dikkat ettiniz mi durumu neydi diye?
Çok teşekkürler.

2. pompayı almıştım aslında ama bu seferlik yıkamaya götürmek aklıma gelmedi. :) B33 aldıktan sonra, söylediğiniz gibi onu da yanıma alırım. :)

Kova yıkaması yapacak vaktim olmadığı için sadece ön yıkama ile geçeyim dedim. Wizard'da herhangi bir siyahlık olmadı kurulama sonrası. Dolayısıyla kiri söktüğünü düşünüyorum. Ama jantları kurulamadım tabii.

Eldiven siparişlerim yolda, henüz gelmedi. Sonrasında grit guard ve kova ile daha detaylı bir temizlik yapmak şart. :)

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Üye
Merhabalar,

Yavaş yavaş bir şeyler öğreniyorken, uygulama deneyimlerine de başlamak istedim.

Bu seferlik vaktim kısıtlıydı, dolayısıyla çok fazla detay fırsatım olmadı. Araç gördüğünüz üzere oldukça kirliydi.

Öncelikle araç kuruyken, 1:6 oranında sulandırdığım Ceviz ve Secho ile aracı döndüm ama ilk defa uygulama yaptığımdan ve Secho deneyimim olmadığından 2 litre yetmedi gibi hissettim. Jantlara, davlumbazlara sıkacak ürün kalmamıştı. Bundan sonraki denememde, daha hızlı döneceğim aracı. :)

Bu aşamadan sonra aracı su ile duruladım. Sonrasında KC PW ile hızlı cila uyguladım. Burada 5 dakika kadar beklemem gerekirken, çok bekleyemedim. Sonra tekrar suyla duruladım ve kurulamaya geçtim.

İlkler özeldir. Bundan sonra daha verimli çalışmak için kendime alacağım notlar var, onları da burada paylaşıyor olacağım.
Ellerine sağlık gayet güzel bir yıkama olmuş. Kan ağlayan jantlar tek hayalim:halay:

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emeğinize sağlık,ilk uygulamada olsa verdiği keyif ayrıdır :) birde ucuzundanda olsa lastik fırçası temin ederseniz çok güzel olacak demek isterim. Aracınızada maşallah :nazar:

Kzmsefa

Uzman Detaycı
Üye
Merhabalar,

Ellerinize sağlık güzel bir temizlik olmuş, kova yıkama imkanınız olmadığı zamanlarda kurulamayıda havluyu sürükleme şeklinde değil de havluyu panele koyup olduğu yer kaldırmanız daha sağlıklı olur:)

Ellerine sağlık gayet güzel bir yıkama olmuş. Kan ağlayan jantlar tek hayalim:halay:
Abi birkaç yerde daha yazmıştın, jantlar kızarmıyor diye, bence aracı ya sanayiye bırak bir süre yada yakınında jantlara doğru spiral taşıyla bir demir filan kestirde biraz demirtozu gelsin :komik:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
Ellerine sağlık araç önden çok şık duruyor. ilk yıkama hayırlı olsun devamın da tecrübeyle daha güzel yıkamada ve uygulamalar olur. Bu arada davlumbaz içleri ve lastiklerede ceviz geçebilirsiniz.

DENİZLİ

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
Hocam elinize sağlık güzel bir uygulama olmuş. Üstadlar gerekli yönlendirmeleri yapmışlar zaten, el yatkınlığı ve uygulama sıklığı arttıkça çok daha iyi olacaktır..

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Üye
Ellerinize sağlık güzel bir temizlik olmuş, kova yıkama imkanınız olmadığı zamanlarda kurulamayıda havluyu sürükleme şeklinde değil de havluyu panele koyup olduğu yer kaldırmanız daha sağlıklı olur:)

Abi birkaç yerde daha yazmıştın, jantlar kızarmıyor diye, bence aracı ya sanayiye bırak bir süre yada yakınında jantlara doğru spiral taşıyla bir demir filan kestirde biraz demirtozu gelsin :komik:
Kızarmayan jant yapmışlar :kurall:

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
@Gyepestp, bey hayırlı olsun ilkler unutulmaz. keyfini çıkartın.
birde lastik fırçası şart gibi finişler kirli gözüküyor.

iyi detaylar

es026

Acemi Detaycı
Üye
Ellerinize sağlık ilke göre gayet güzel olmuş. Lastikleri parlatsaymışsınız birde ☺️

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
Ellerinize sağlık. Bundan sonraki yıkamalarınız emin olun ki daha kapsamlı olacaktır. Örnek vermek gerekirse jant-lastik-davlumbaz üçlüsü sizden ilgi bekliyor :alkis:

Gyepestp

Tecrübeli Detaycı
Üye
Emeğinize sağlık,ilk uygulamada olsa verdiği keyif ayrıdır :) birde ucuzundanda olsa lastik fırçası temin ederseniz çok güzel olacak demek isterim. Aracınızada maşallah :nazar:
Lastik ve davlumbaz temizliğine aşırı derecede gıcık oluyorum, neden bilmiyorum. :)
Jant için 3d fırça almıştım. Tavsiyeler üstüne davlumbaz ve lastik için de alacağım, el mahkum. :)
Teşekkürler.

Teşekkür ederim, söylediğiniz gibi kuruladım, silecek çok az yer kaldı. KC PW de etkili oldu tabii.

Ellerine sağlık araç önden çok şık duruyor. ilk yıkama hayırlı olsun devamın da tecrübeyle daha güzel yıkamada ve uygulamalar olur. Bu arada davlumbaz içleri ve lastiklerede ceviz geçebilirsiniz.

DENİZLİ
Oralara hiçbir ürün değmedi, sadece su. :)
Bundan sonra daha hazırlıklı gideceğim.
Hocam elinize sağlık güzel bir uygulama olmuş. Üstadlar gerekli yönlendirmeleri yapmışlar zaten, el yatkınlığı ve uygulama sıklığı arttıkça çok daha iyi olacaktır..
Teşekkürler, kollarım ağrı içinde. İlk defa deneyimledim, oldukça keyif aldım.
Öğreneceğim. :)

@Gyepestp, bey hayırlı olsun ilkler unutulmaz. keyfini çıkartın.
birde lastik fırçası şart gibi finişler kirli gözüküyor.

iyi detaylar
Hocam haklısınız, oralara hiçbir ürün değmedi. İlk yıkmada önceliğim onlar olacak.
Teşekkür ederim.

Ellerinize sağlık ilke göre gayet güzel olmuş. Lastikleri parlatsaymışsınız birde ☺️
Teşekkür ederim. Lastik parlatma olayına ısınamadım bir türlü. Ama yukarıda da yazdım, hiç temizlemedim. Sadece su değdi. :)

Ellerinize sağlık. Bundan sonraki yıkamalarınız emin olun ki daha kapsamlı olacaktır. Örnek vermek gerekirse jant-lastik-davlumbaz üçlüsü sizden ilgi bekliyor :alkis:
Muhakkak. Teşekkür ederim. :)

Gelin istanbulda kullanın biraz arabayı, kan revan içinde kalır o jantlar :)

@Gyepestp ellerinize sağlık, arabaya maşallah
Çok teşekkürler, sizin desteğiniz büyük. Birçok üründe payınız var. :)

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
@Gyepestp kesinlikle aracı en güzel ürünlerle hazırlayıp bi o kadar güzel uygulamalar yapsanızda aracın bütünlüğü final muhteşemliği jant,davlumbaz,lastik olmadan eksik kalıyor :) tadına varacağınız kesin ilerleyen süreçte

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
@Gyepestp konu da açıldığına göre artık geçmiş olsun :D şaka bir yana yıkama kısmında benim için eziyet görünen kısımları nasıl aştığımdan kısaca bahsedeyim :). En başta kurulama derdi bitiriyordu beni, silerken kan ter içinde kalıyordum ve camlarda ne kadar da olsa leke kalıyordu. Siz bu aşamayı twisted bez alarak baştan aşmışsınız :) daha sonrasında ellerim her yıkama sonrası 1 ay tahriş olur, iyileşmezdi :) kesinlikle nitril eldiven alıp kullanın derim. Bu sayede hem eller zarar görmüyor hem de lastik parlatıcı vs uygularken el kirlendi, yapış yapış oldu vs dertleri olmuyor (aldıktan sonra evde sağda solda hep kullanır oldum) :) naçizane tavsiye olarak sizin de belki işinize yarar, işinizi kolaylaştırır diye kendi yaşayıp aştığım sorunları belirtmek istedim :) paylaşımların devamını takipteyim, elinize sağlık :)