hangi polisaj makinesi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...

zapotaryus

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
denizli
merhaba dostlar,
amatör olarak bir polisaj makinasi almak istiyorum. şu ürünleri buldum:
bosch gpo 950
vonroc pm504ac
crown ct13302
hyundai sp1 ka180
ürünlerin fiyatları aşağı yukarı benzer veya aynı gibi. bunlardan fiyat performans olarak hangisini tavsiye edersiniz. ayrıca acemiler için daire çapı büyük 180mm olan mı yoksa küçük 125mm olan mı daha uygundur? sağolun varolun.

Son düzenleme:

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
merhaba dostlar,
amatör olarak bir polisaj makinasi almak istiyorum. şu ürünleri buldum:
bosch gpo 950
vonroc pm504ac
crown ct13302
hyundai sp1 ka180
ürünlerin fiyatları aşağı yukarı benzer veya aynı gibi. bunlardan fiyat performans olarak hangisini tavsiye edersiniz. ayrıca acemiler için daire çapı büyük 180mm olan mı yoksa küçük 125mm olan mı daha uygundur? sağolun varolun.
Vonroc Orbital Polisaj Makinasidir.

Tecrubeniz yok ise Orbitalden başlayarak tecrübe kazanin.

Hyundai/Crown/Bosch Bunlar Rotary Polisaj Makinalaridir.
Tecrübe ve Dikkat gerektiren Cihazlardir.Hatayi Kabul Etmez,Hata Sonucu Ortaya cikan durum sizi Polisajdan sogutur.

edward

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
çok yanlış bir liste olmuş daha fazla araştırmanız lazım.

bosch gpo 950 tabanca tipinde ve 950 watt rotary. Daha çok koltuk yıkamacılar vs için bence.

listenizde ki vonroc orbital olabilir. Ama kalitesini bilmem bu fiyata rotary makine var piyasada. Orbital için klpro ve max extra modelleri bile 2500 bandına iken.

Rotary isterseniz marka çogalır. ucuz olsun rotary olur derseniz 850 TL bandında attlass att 1200p var. Daha ucuza makita çakmaları var.Ama 1. devirde geneli bayılır. Ayrıca en fazla 150mm sünger yada keçe kullanabilirsiniz.

Öncelikle sizin araştırma yapmanız lazım. Rotary mi olacak orbital mi? Polisaj nasıl yapılır ? vs bir sürü video izlemeniz lazım.

Göründügü kadar kolay degil yorucu bir iş bilginize.

Malzemeleri ile 2000/2500 bandında minimum paranız gider.

Fiyat/performans işi biraz karışık bir konu.

zapotaryus

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
denizli
çok yanlış bir liste olmuş daha fazla araştırmanız lazım.

bosch gpo 950 tabanca tipinde ve 950 watt rotary. Daha çok koltuk yıkamacılar vs için bence.

listenizde ki vonroc orbital olabilir. Ama kalitesini bilmem bu fiyata rotary makine var piyasada. Orbital için klpro ve max extra modelleri bile 2500 bandına iken.

Rotary isterseniz marka çogalır. ucuz olsun rotary olur derseniz 850 TL bandında attlass att 1200p var. Daha ucuza makita çakmaları var.Ama 1. devirde geneli bayılır. Ayrıca en fazla 150mm sünger yada keçe kullanabilirsiniz.

Öncelikle sizin araştırma yapmanız lazım. Rotary mi olacak orbital mi? Polisaj nasıl yapılır ? vs bir sürü video izlemeniz lazım.

Göründügü kadar kolay degil yorucu bir iş bilginize.

Malzemeleri ile 2000/2500 bandında minimum paranız gider.

Fiyat/performans işi biraz karışık bir konu.
başkan dediğimiz gibi araştırıyoruz. onun için burdayız soruyoruz bilenlere. bu konuyla ilgili eğitim vidyoları izliyoruz. hocam asıl sorun nedir bilir misin? her kafadan ayrı ses ayrı yorum çıkıyor. birinin iyi dediğine diğeri kötü, birinin doğru dediğine öteki yanlış diyor. biri bu modelden şu markadan şaşma derken öteki sakın bulaşma diyor. biri şu marka işini görür derken öbürü işe yaramaz diyor vesselam.
tabi herkesin ilimi bilimi tecrübesi farklı. bir soruyu üç kişiye sor beş farklı cevap almak bu işin doğasında var galiba. ne yapalım biz de deneme yanılma yoluyla bir yol bulucaz artık.

zapotaryus

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
denizli
Vonroc Orbital Polisaj Makinasidir.

Tecrubeniz yok ise Orbitalden başlayarak tecrübe kazanin.

Hyundai/Crown/Bosch Bunlar Rotary Polisaj Makinalaridir.
Tecrübe ve Dikkat gerektiren Cihazlardir.Hatayi Kabul Etmez,Hata Sonucu Ortaya cikan durum sizi Polisajdan sogutur.
1. hocam vonroc yorumları hem burda hem yurt dışında çok pozitif pek tanınmamış bir marka olmasına rağmen.
2. genelde tüm dünyada en çok beğenilen ve amatörler için tavsiye edilen model ise bahsi geçen bosch markası. fakat makinanın tutamaç şekli farklı matkap gibi.
3. crown için çok kaliteli, arkasında bosch var deniyor ama doğru mu bilemem. ayrıca içeriği en dolu olanı çift keçe çift sünger bu marka. ayrıce hem m14 hem m8 takılıyor galiba.
4. hyundai hakkında ayrıntılı bilgi yorum pek yok.
5. fiyatları yaklaşık 1500 lira civarında. aralarında belki 50-100 lira fark oluyor.

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
@zapotaryus Elbette ki burada Akliniza takilan sorulari sorun sohbet şeklinde cevaplansin.

Ben Size 12 Yillik Tecrübemi söyleyeyim.
Belkide Elimden geçmeyen Makina kalmadi yeni çikanlar haricinde.

Hobi Amaçli Kendi Aracim icin birseyler yapayim diyorsan
Stanley Sp137 Öneriyorum F/P üzerinde bir Kalitesi var.

Bu İşi Ticari olarak yapacaksaniz;Rotary
Makita, Dewalt ,Flex,Rupes

Hobi Amaçli Yapacaksaniz Orbital Polisaj Makinasi ;
3D / Kl Pro/ Vonroc (Vonroc Fena bir ürün degil F/P)

Ticari Olarak Yapacaksaniz Orbital Polisaj Makinasi ;
Rupes/Flex/Liquid Elements/Shine Mate

Bu Yazdiklarim benim tecrübem zaten yazdiklarimin üzerine de kaliteli makina yok.

Asil burada önemli olan Makinanin çok İyi olmasi degil,Kullanilacak Malzemenin iyi seçilmesidir.Zamanla Forumda incelemelerde bulunarak daha cok bilgi sahibi olabilirsiniz geçmiste yapilan uygulamalara bakabilirsiniz Ped/Pasta Kombinasyonlarini inceleyebilirsiniz.

zapotaryus

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
denizli
@zapotaryus Elbette ki burada Akliniza takilan sorulari sorun sohbet şeklinde cevaplansin.

Ben Size 12 Yillik Tecrübemi söyleyeyim.
Belkide Elimden geçmeyen Makina kalmadi yeni çikanlar haricinde.

Hobi Amaçli Kendi Aracim icin birseyler yapayim diyorsan
Stanley Sp137 Öneriyorum F/P üzerinde bir Kalitesi var.

Bu İşi Ticari olarak yapacaksaniz;Rotary
Makita, Dewalt ,Flex,Rupes

Hobi Amaçli Yapacaksaniz Orbital Polisaj Makinasi ;
3D / Kl Pro/ Vonroc (Vonroc Fena bir ürün degil F/P)

Ticari Olarak Yapacaksaniz Orbital Polisaj Makinasi ;
Rupes/Flex/Liquid Elements/Shine Mate

Bu Yazdiklarim benim tecrübem zaten yazdiklarimin üzerine de kaliteli makina yok.

Asil burada önemli olan Makinanin çok İyi olmasi degil,Kullanilacak Malzemenin iyi seçilmesidir.Zamanla Forumda incelemelerde bulunarak daha cok bilgi sahibi olabilirsiniz geçmiste yapilan uygulamalara bakabilirsiniz Ped/Pasta Kombinasyonlarini inceleyebilirsiniz.
sağolun hocam. biraz evvel baktım bahsi geçen stanley de aynı fiyatlarda zaten hatta ötekilerden 250 lira daha da ucuza geliyor bana. ben şahsen stanley ile kötü tecrübelerim olduğu için o marka ile hiç ilgilenmemiştim hiç bakmadan es geçtim. şimdi mecburen daha yakından incelerim artık.
yüksek kalite profesyonel marka ürünler zaten belli lakin onlarla hiç işim olmaz en azından şimdilik. dediğim gibi fiyatı uygun amatör ürünler gerek bana. kendi arabam ve eşin dostun falan derken belki senede 10 araba yaparım ancak.

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
1. hocam vonroc yorumları hem burda hem yurt dışında çok pozitif pek tanınmamış bir marka olmasına rağmen.
2. genelde tüm dünyada en çok beğenilen ve amatörler için tavsiye edilen model ise bahsi geçen bosch markası. fakat makinanın tutamaç şekli farklı matkap gibi.
3. crown için çok kaliteli, arkasında bosch var deniyor ama doğru mu bilemem. ayrıca içeriği en dolu olanı çift keçe çift sünger bu marka. ayrıce hem m14 hem m8 takılıyor galiba.
4. hyundai hakkında ayrıntılı bilgi yorum pek yok.
5. fiyatları yaklaşık 1500 lira civarında. aralarında belki 50-100 lira fark oluyor.
Ülke genelinde özellikle Araç fiyatlarinin Anormal bir sekilde artmasiyla kisiler araçlarina daha çok özen göstermeye başladi;Mesela En kötü %40 lik Kisim Firca ve Bulasik Deterjani İle araç yikanmayacaginin farkina vardi.Boya Koruma nin ne oldugunu insanlar ögrenmeye başladi Özellikle Wax ve Seramik Yavastan Hafizalarda yer edinmeye başladi.
Hal bu olunca Detailing Sektörü gelişti.Bir cok yabanci detailing markalari ülkemize getirildi.
Özellikle Makina ve Ürün Kisminda Cok Fazla Taklit ve Sahte Ürün piyasaya sürülüyor.
Bugun Nereden baksaniz 30/40 Tane Polisaj Makinasi adi duyuyorsunuz.Aslinda Makina Ayni 10 Farkli isimle Karşiniza çikiyor.Kalite adina hicbir alaka ilgi yok.

Tercihinizi Köklü markalardan yana kullanin servis agina bakin.
Makita/Dewalt/Stanley/Bosch/Einhell/Hitachi/Kl Pro vs gibi...

Son olarak Hala Trenyol/N11 gibi sitelerde Farkli Ürün görseli ile satiş yapan firmalar hala mevcut.
Şekil Resimde Purestar Duplex
Gelen Ürün 40x60 Spark

zapotaryus

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
denizli
Ülke genelinde özellikle Araç fiyatlarinin Anormal bir sekilde artmasiyla kisiler araçlarina daha çok özen göstermeye başladi;Mesela En kötü %40 lik Kisim Firca ve Bulasik Deterjani İle araç yikanmayacaginin farkina vardi.Boya Koruma nin ne oldugunu insanlar ögrenmeye başladi Özellikle Wax ve Seramik Yavastan Hafizalarda yer edinmeye başladi.
Hal bu olunca Detailing Sektörü gelişti.Bir cok yabanci detailing markalari ülkemize getirildi.
Özellikle Makina ve Ürün Kisminda Cok Fazla Taklit ve Sahte Ürün piyasaya sürülüyor.
Bugun Nereden baksaniz 30/40 Tane Polisaj Makinasi adi duyuyorsunuz.Aslinda Makina Ayni 10 Farkli isimle Karşiniza çikiyor.Kalite adina hicbir alaka ilgi yok.

Tercihinizi Köklü markalardan yana kullanin servis agina bakin.
Makita/Dewalt/Stanley/Bosch/Einhell/Hitachi/Kl Pro vs gibi...

Son olarak Hala Trenyol/N11 gibi sitelerde Farkli Ürün görseli ile satiş yapan firmalar hala mevcut.
Şekil Resimde Purestar Duplex
Gelen Ürün 40x60 Spark
hocam en son dediğinizi anlamadım purestar ile spark olayını internet sitelerinden. yani iyi bir markayı gösterip kötü bir ürün mü gönderiyorlar?

ben şahsen bunca zaman hiç polisajla ilgilenmedim ve hiç yapmadım yaptırmadım. hatta genelde yeni arabalar kullandığım için boyayı bozar diye kasten elletmedim. şu an altımda 30 yaşında çok sevdiğim bir taunus var. bazı nedenlerden dolayı hayat bana şimdi bu arabayı uygun gördü. onu biraz toparlama güzelleştirmek istiyorum aynı zamanda bana meşgale olsun diye. zaten aracımın kaporta motor işlerini de kendim yapıyorum elimden geldiğince.

edward

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
başkan dediğimiz gibi araştırıyoruz. onun için burdayız soruyoruz bilenlere. bu konuyla ilgili eğitim vidyoları izliyoruz. hocam asıl sorun nedir bilir misin? her kafadan ayrı ses ayrı yorum çıkıyor. birinin iyi dediğine diğeri kötü, birinin doğru dediğine öteki yanlış diyor. biri bu modelden şu markadan şaşma derken öteki sakın bulaşma diyor. biri şu marka işini görür derken öbürü işe yaramaz diyor vesselam.
tabi herkesin ilimi bilimi tecrübesi farklı. bir soruyu üç kişiye sor beş farklı cevap almak bu işin doğasında var galiba. ne yapalım biz de deneme yanılma yoluyla bir yol bulucaz artık.
Öncelikle karşınızda ki kişiye hitap etmeyi bilmek lazım. ''Başkan'' diye karşındaki kişiye hitap etmek bence hoş degil. Cümlenizin devamına cevap vermeye gerek görmüyorum. İyi forumlar.

zapotaryus

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
denizli
Öncelikle karşınızda ki kişiye hitap etmeyi bilmek lazım. ''Başkan'' diye karşındaki kişiye hitap etmek bence hoş degil. Cümlenizin devamına cevap vermeye gerek görmüyorum. İyi forumlar.
size şimdi nasıl hitab edeceğimi bilmiyorum kusura bakmayın ama başkan hitabında nasıl bir sorun olabilir anlamadım. hocam başkan reis abi ustam gibi ifadeler yurdumuzda sık kullanılan ve en ufak bir menfi anlam içermeyen sözler. en azından ben öyle biliyorum. ama bunu farklı algılayan insanlar da varmış demek ki. mesela benim iş yerinde çalışanların birbirine "abi" diye hitab etmesi yasaktı. abi demek kötü olduğu için değil, kurumsal ciddiyeti azalttığı için. ama burası sadece bir forum..
benim size yazdığım cevapta herhangi bir art niyetim veya size karşı bir tavrım da yoktu. neye alındınız neden kızdınız bilemiyorum.
bir tek ilk yazdığınız yorumun ilk cümlesinde mantıksal bir düşünce farkı hissetmiştim. buraya zaten araştırmak için gelmiş konu hakkında fazla bilgisi olmayan birine "çok yanlış bir liste olmuş daha çok araştırmanız gerek" tarzında çok bilgin ifadenizden. lakin kötüye de yormamıştım. eh yani zaten onun için burdayım ondan sordum..
her neyse bilmeden hata ettiysek kusura bakmayın. umarım bu yazdıklarımdan da farklı bir anlam çıkarmazsınız. teşekkür ederim, iyi günler dilerim.

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...