Hobi garajı için önerilerinizi almak istiyorum

cabay

Acemi Detaycı
Üye
Garaj kapisi hakkinda ne gibin bilgiler lazim hemserim ?
Standart olanları var genelde. Bunu ben 3 mt değil de 4 mt yapmak istiyorum. Birde bunu çeken motor tavanın ortasında olmak zorunda mı?

184_Dynamic_Garage_Door.jpg

Bu kapı açılınca tavanı kapatırsa aydınlatma nasıl olur gibi sorularım var, Eski sistem olduğu yerde kapanan kepenk istemiyorum.

El_Diablo

Usta Detaycı
Üye
Ben yurtdisinda yasiyorum yanliz Türkiyedede aynisi gecerli sanirim. Garaj kapinin moturu secilen sisteme göre ortada yada kenarinda olabilir. Genisligi ise istediniz ölcüde hazirlanir.
Resim cekip eklerim......benimki misal kenarda. Düzcede babamin garaj kapisinin motoru tavanin ortasinda.

cabay

Acemi Detaycı
Üye
Ben yurtdisinda yasiyorum yanliz Türkiyedede aynisi gecerli sanirim. Garaj kapinin moturu secilen sisteme göre ortada yada kenarinda olabilir. Genisligi ise istediniz ölcüde hazirlanir.
Resim cekip eklerim......benimki misal kenarda. Düzcede babamin garaj kapisinin motoru tavanin ortasinda.
Bizimkilerde örnek olarak geneli ortada ve kepenk şeklinde açılınca tavanın ortasına kadar geliyor.

Şu videodaki sistem aliminyumsarmal kapı diye geçiyor. aslında tam benlik gibi görünüyor. Firması ile bir iletişime geçeyim bakalım.

El_Diablo

Usta Detaycı
Üye
Bizimkilerde örnek olarak geneli ortada ve kepenk şeklinde açılınca tavanın ortasına kadar geliyor.

Şu videodaki sistem aliminyumsarmal kapı diye geçiyor. aslında tam benlik gibi görünüyor. Firması ile bir iletişime geçeyim bakalım.

Bu sistem bendeki.......simdik indim birkac resim yapdim. Börek gibin kapiyi icine katliyor.

Gesendet von meinem HUAWEI RIO-L01 mit Tapatalk

cabay

Acemi Detaycı
Üye
Resimler için çok teşekkür ederim. Aluminyum ve pvc olarak iki seçenek var. Ben aluminyum olan için net ölçüden sonra fiyat alacağım. Bu şekilde olunca tavan da bana kalabiliyor. istediğim gibi aydınlatma yapabileceğim.

Tekrar zahmetiniz için teşekkür ederim. Bir iki çizim yaptık, genel anlamda böyle görünecek.

Sağdaki boşluk duvar veya PVC pencere olabilir. Garaj kapısı 4 mt olacak.
1.PNG
İçerisi açı sebebi ile sanırım boyle olacak. bir iki makine vs daha gelecek fakat şimdilik durum bu.
2.PNG
İçeriye net ölçüleri ile jetta sığıyor :)) Büyük araç girecekse (ilerde passata geçeceğiz inşallah) sığmaz ise karaj kapısı uygulama zamanında açık kalabilir.
3.PNG

TV evde boşta duruyordu, yapıştırdım gitti :)) Karşısında koltukda detail videoları izleriz artık :)

4.PNG

Tamamı için 15K gibi bir rakam gerekiyor fakat hayali için de para istemiyorlar ya! :)

cabay

Acemi Detaycı
Üye
Inşallah bizde bir gün garaj kapısı soracak dereceye geliriz :aglaa:
İnşallah daha fazlasına sahip olursunuz hocam. Hayallerle yaşıyor insanlar.. Burayı yapacağım fakat senede 2 defa ya gider ya gidemem o ayrı :)

Hayal olarak kalmaz inşallah en kısa sürede yaparsın. Ama o garajın içi sağlam bir kompresör ve tornadorda ister haberin olsun.
Kompresör düşünüyorum, araç kurulamalarda ve bazı temizliklerde gerekli olabiliyor. Tornador nedir? Bilemedim onu hiç.

occan

Tecrübeli Detaycı
Üye
Tornador genel temizlik tabancası diye geçer internetten araştırırsanız resimlerini bulabilirsiniz garajda kesinlikle olması gereken bir alet diyebilirim.