Honda Civic Polisaj & Boya Koruma

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Daha önce fırsat bulup polisaj yapamadığım Civic'e vakit ayırmanın vakti geldi de geçiyordu.. Dairesel çizikleri, çamurluğa ve farlara adını falçata ile kazımış olan varlığın izlerini silmek için yorucu bir süreç başlıyor.. Kullandığım malzemeler : Menzerna 400-2500-3800 kombini ve Lake Country ped takımı, Valet Pro Turuncu Kil, Nigrin , M600 Tiner..

Aracı Fairy ile foamlayıp sonrasında Çift Kova ile yıkıyoruz..

Sonrasında Nigrin ile demirtozu temizliği yapıp duruladım ve Valet Pro Turuncu kil kullandım. Aracı kurulayıp maskeleme kısmına geçtim..

Boya kalınlıklarını Cem DT157 ile ölçüp polisaj işlemlerine koyuldum.. Sırasıyla 400-2500-3800 ile uzun uzun çalıştım.. Bir iki derin çizik harici sıfır çiziksiz yüzey elde ettim..
50-50 Videosu ve Fotoları

50-50.jpg

50-502.jpg

Polisaj işlemleri sonrasında komple m600 ile polisaj yağlarından arındırıp ,bu sıralar ismini çok duyduğumuz meşhur Mr.Fix çinli seramiği uyguladım.

Bunlarda 1 Hafta Sonrasında Zymöl Autowash ve Ansf ile yıkandıktan sonraki Su iticilik videsu ve Final Fotoları..
Yıkama Güncellemelerini Corolla ve Civic'de ilgili konularına güncellemeler yapıp Çinli seramik hakkında dayanım bilgilerini sizlerle paylaşacağım.. Okuduğunuz için teşekkürler..

final1.jpg

final2.jpg

final4.jpg

final5.jpg

final6.jpg

final8.jpg

final9.jpg

finall.jpg

fnal7.jpg

erenkrkl

Acemi Detaycı
Üye
İl
Trabzon
Eline sağlık abi, Yansımalar çok güzel. Çinli seramik olayını takip edeceğim.
Fakat bence 2500 ile yorulmuşsun 3800, 400ün ardından başarılı oluyor Honda boyasında.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Cillop gibi olmuş kardeşim, yanıyor maaşallah. Seramiği kralı çinliden alınır:kop::kop:
Honda boyası çok yumuşak biraz daha hafif girebilirdin, biraz sert dalmışsın ama netice güzel neyse.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Eline sağlık abi, Yansımalar çok güzel. Çinli seramik olayını takip edeceğim.
Fakat bence 2500 ile yorulmuşsun 3800, 400ün ardından başarılı oluyor Honda boyasında.
Bir dahaki sefere dediğin gibi deneyim kardeşim. Teşekkür ederim.

Adam boş durmuyor çalışıyor, biz burada sıcaktan suya karışacak kıvama geldik :)
Eline sağlık :)
Çalışırken bizde o kıvama geldik abi 1 haftada anca kendimize gelip konusunu acabildik..:kop:Tesekkurler abi..

Elinize sağlık
Çok başarılı maaşallah
:alkis:
Teşekkürler efenim..

Cillop gibi olmuş kardeşim, yanıyor maaşallah. Seramiği kralı çinliden alınır:kop::kop:
Honda boyası çok yumuşak biraz daha hafif girebilirdin, biraz sert dalmışsın ama netice güzel neyse.
Sanırım seramik Çinlilerden alınır diyecez abi 2 araçta da gözlemlere devam ediyorum.. Saolasin abi..<3

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Koyu rengin güzelliği de bu işte. Güzel sonuç vermiş. Silmeden önce ortalama bekleme süresi nedir?

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
izmir
@Pro elinize saglık :alkis: . çinli pazarda yerini almaya başladı gibi.

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
izmir
Yerini alıyor ne demek
Yakında pazar lideri olursa şaşırmam
:halay:
''yerini almak'' = konumunu korumak stabil olma durumu.

yani çıkışında gösterilen iligi ragbet ürünün sabun köpügü olmadıgını kanıtlamasıyla olur. buda göstermiş oldugu başarıyı sürdürebilirliligine baglıdır.
stabil konum - yerini alma - yer edinme cazip fiyattan çok başarı gerektirmekte. çıkış trendi bir süre sonra duragan konumu geldiginde bulundugun yer senin başarını göstermektedir.

çinli şimdilik bunu başarıyor demek istemiştim sevgili dostum @ccibb . <3:)

pazar liderligi çok fonksiyonlu bir durum teşik etmektedir. mesela ''erişim'' unsuru bunlardan biridir .;) bunları çogaltmakta mümkündür.;)

var gerisini sen düşün .;)

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
''yerini almak'' = konumunu korumak stabil olma durumu.

yani çıkışında gösterilen iligi ragbet ürünün sabun köpügü olmadıgını kanıtlamasıyla olur. buda göstermiş oldugu başarıyı sürdürebilirliligine baglıdır.
stabil konum - yerini alma - yer edinme cazip fiyattan çok başarı gerektirmekte. çıkış trendi bir süre sonra duragan konumu geldiginde bulundugun yer senin başarını göstermektedir.

çinli şimdilik bunu başarıyor demek istemiştim sevgili dostum @ccibb . <3:)

pazar liderligi çok fonksiyonlu bir durum teşik etmektedir. mesela ''erişim'' unsuru bunlardan biridir .;) bunları çogaltmakta mümkündür.;)

var gerisini sen düşün .;)
Ne diyorsan o
Üstadım :saskin:

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Civicde 3 haftalık Corollada ise 5 haftalık çinli seramiğin performansı sizlerle.. Her iki araçta ceviz prewash sonrası Zymöl autowash ile yıkandı. Ceviz prewash seramiklede tamamen dost oldugunu kanıtladı..:super: