İ20 jant çalışması

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
arkadaşlar yalan yok canım çıktı yapmayı düşünen iyi düşünsün tek başına yapmak ciddi zor oluyor tek tek yaparsanız bir tık daha iyi olabilir.
aşamalar
Araç jantlar söküldü
Arka kampanalar temizlendi boyandı
Ön diskler boyandı
Jantlar demir tozu gaz yağı m700 ile temizlendi
Polisajı yapıldı
Jantlar yıkandı seramiklendi
Bu arada ön davlumbazlar söküldü pütür sprey yapıldı geri takıldı
En son araç jantlar 2 saat sonra takıldı ve işlem bitti toplamda 6 saat çalışma yapıldı ciddi emek verdim valla bir daha yap deseler yapmam yada tek tek tekerleri yaparım
Fotolar

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Başkanım elinize sağlık yorgunluğunuza değen finaller olmuş :) güle güle kullanın

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye
Çağrı ellerine sağlık kanka. Yerimiz olsa da bizde böyle bir çalışma yapabilsek. Oruç oruç iyi ter dökmüşsündür ama bittiğinde bütün yorgunluğun geçmiştir:)

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Ellerinize sağlık, maskeleme ve özeni çok beğendim kendim örnek alacağım. Finallere bakınca değdiğini çok iyi anlıyorum, seramik olarak hangi markayı uyguladınız? Ve nasıl uyguladınız?

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Ellerine sağlık başkan pütür spreyi ve seramikte hangi markayı tercih ettik acaba :dusun:

Mugzy

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Çağrı hocam ellerinize sağlık. Yorucu olmuş ama kesinlikle değmiş. Neticede rutin yapılan bir uygulama değil.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Başkan eline sağlık, iyi yormuş seni bu uygulama, ama sırtını yere getiremez, sen bi soluklan yine kurtlanırsın:)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık güzel çalışma olmuş. Jantları sök tak bile tek başına mesele yani. :alkis: Boya ve pütür olarak ne kullandın ?

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Ellerine sağlık hocam nerelerdesin yahu özlettin kendini. Renk direk çinko sprey mi ben mi kaçırdım. Mat duruyor

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Çağrı hocam elinize kolunuza sağlık, çok zorlu bir süreç iyi cesaret edip yapmışsınız. Alnınızın akıyla da çıkmışsınız belli. Bir i20 kullanıcısı olarak i20'ler ilgiyi sever diyebilirim :)

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
arkadaşlar yalan yok canım çıktı yapmayı düşünen iyi düşünsün tek başına yapmak ciddi zor oluyor tek tek yaparsanız bir tık daha iyi olabilir.
aşamalar
Araç jantlar söküldü
Arka kampanalar temizlendi boyandı
Ön diskler boyandı
Jantlar demir tozu gaz yağı m700 ile temizlendi
Polisajı yapıldı
Jantlar yıkandı seramiklendi
Bu arada ön davlumbazlar söküldü pütür sprey yapıldı geri takıldı
En son araç jantlar 2 saat sonra takıldı ve işlem bitti toplamda 6 saat çalışma yapıldı ciddi emek verdim valla bir daha yap deseler yapmam yada tek tek tekerleri yaparım
Fotolar

Elinize sağlık, davlumbaz fotoları var mı acaba? Hangi boyayı kullandınız, İşlemi nasıl yaptınız? boya atması söz konusu olur diyorlar davlumbaz boyaması için.

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Ellerinize sağlık, maskeleme ve özeni çok beğendim kendim örnek alacağım. Finallere bakınca değdiğini çok iyi anlıyorum, seramik olarak hangi markayı uyguladınız? Ve nasıl uyguladınız?
Çinli seramik uyguladım iç yüzeyi silmedim dış yüZeyide çinli geç kuruyor yarım saat sonra sildim hafifçe bastırmadan

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Elinize sağlık, davlumbaz fotoları var mı acaba? Hangi boyayı kullandınız, İşlemi nasıl yaptınız? boya atması söz konusu olur diyorlar davlumbaz boyaması için.
Başkan davlumbaza boya kullanmadım direk motip pütür sıktım zaten motipin sprey pütürü yoğun bir pütür değil hem siyahlaştırdı hemde boyadı aslında sonuçta zift var içinde fotoda atıyorum hemen

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
Başkan davlumbaza boya kullanmadım direk motip pütür sıktım zaten motipin sprey pütürü yoğun bir pütür değil hem siyahlaştırdı hemde boyadı aslında sonuçta zift var içinde fotoda atıyorum hemen
Hocam davlumbazlara pütür atmanız daha sonraki temizliklerde sorun olmaz mı? Pütür çamuru tozu daha çok tutar diye düşündüm, bir de temizlik yaparken plastik bakım ürünleri pütürdee işe yaramaz yada kendini göstermez diye düşündüm birden.

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Ellerine sağlık güzel çalışma olmuş. Jantları sök tak bile tek başına mesele yani. :alkis: Boya ve pütür olarak ne kullandın ?
boya motip çinko sprey aldım aslında yanlış almışım alüminyum çinko alacağıma direk çinko almışım dedim aldım o iş bitti birde şöyle bir şey yapılaniliyor üstüne vernik atıyor @Ozgur_gs_91 ben atmadım elimde vernik yoktu bir dahakine verniğide alıp atacağım şimdilik böyle oldu. Pütür olarak sprey motip pütür kullandım zaten yoğun bir pütür değil sadece ön davlumbaza içten dıştan boya şeklinde sıktım.

Ellerine sağlık hocam nerelerdesin yahu özlettin kendini. Renk direk çinko sprey mi ben mi kaçırdım. Mat duruyor
renk mat gri üstüne vernik istiyor başkan ama ben yanlış almışım alüminyum çinko olan var onu almak lazım üstünede vernik

technologyst

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Hocam davlumbazlara pütür atmanız daha sonraki temizliklerde sorun olmaz mı? Pütür çamuru tozu daha çok tutar diye düşündüm, bir de temizlik yaparken plastik bakım ürünleri pütürdee işe yaramaz yada kendini göstermez diye düşündüm birden.
Foto atayim sen karar ver arabaya geçwceğim birazdan bende davlumbazın arkasına yaptım baktım öyle acaip bir pütür yok önünede yaptım