İç Plastiklere koruma ne önerirsiniz?

SalihAccentera

Çaylak Detaycı
Üye
selamiç plastikleri uv ye karşı koruyacak kir tutmayacak mat yarı mat veya parlak hertürlü iyi koruyacak bir ürün arıyorum ne önerirsiniz

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Koch Chemie Refresh Cocpit Care ,Koch Chemie Top Star, Auto Finesse Spritz ,Flowey Cockpit Cream tavsiye edebilirim.

K.İ.T.T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
-chemical guys natural shine
-auto finesse spritz
-gtechniq c6

bu ürünleri ilk başta apc ile yüzeyi temizleyip kapıyı 3 e bölüp uyguladım
görüntü ve dokuları konusunda natural shine ilk 2-3 saat yağlı gibiydi 2-3 saat sonra biraz daha oturdu ve yağlı gibi oluşu gitti ve çok yansıma yapacak,ıslak veya aşırı parlak bir görüntü yoktu satin yani mat parlak arası doğal bir görünüm sağladı ve 3 hafta boyunca temas edilmeyen yüzeylerde hala koruma vardı fakar kol koyulan yerlerde parlaklık gitmişti,yani bu ürünü zorlarsanız ayda 1 olmazsa ayda 2 kere sürmek gerekebilir.sürülüşü kolay ve sürdükten sonra iz bırakmıyor 2 nohut tanesi kapının yarısını yapabiliyor.

şimdi gelelim auto finesse spritz'e nerden baksanız forumda en çok kullanılan ürünlerden biri.görüntüsü mat ve sıfır görünümü vardı.dokusu da hafif kaygan fakat biraz yapışık gibiydi sanki bana öyle geldi.spritz kokusu finishi olsun güzel fakat çok toz tutuyor ben 1,5 yıldır kullanıyorum başka ürünler kullanınca bu farkı anladım,bu tozlanmaların çok dert olacağını düşünmüyorum arabasıyla vakit geçirenlerin zaten 2 haftaya bir veya ayda 1 yenilemek yetiyor.o sıradada kendi tozunu temizliyor fakat benim gibi zamanı olmayanlar için kötü bir durum.sürme şekli ister beze sıkarak ister yüzeye sıkarak oluyor,ben beze sıkarak kullanımı öneriyorum cama veya başka yerlere sıçramıyor ve sizi zorlamıyor.beze 3-4 fıs sıkarak uygulayıp ardından temiz bez ile geçince hem temizlik hemde koruma sağlanmış oluyor.

sıradaki ürün c6;dezavantajı şişenin küçük olması her nekadar 1 arabada bitmeyecek olsa da sürerken elim titredi c6 ortalama 60 tl civarında şişesi küçük ama ömrü uzun bir ürün.dokusu ve görüntüsü tam bir sıfır araba temizlenmiş bölgeye uygulayınca orada parlama vs yapmıyor ve gayet mat durdu.kalıcılığı ortalama 4-8 ay arası diye biliyorum daha test edemedim.bu ürünler arasında en az toz tutan ürün c6.uygulaması beni biraz zorladı nedeni nedir bilmiyorum.el pedine sıktım kokusu uhuya benzettim ben el pedine sıkıp yaydım fakat arkasında iz bırakır gibi oldu ama kesinlikle kalıcı değil.bu ürün en zor uygulananlardan bir tanesi çünkü 2 kat uygulanıyor 6-12 saat aralığında ve temas etmemek gerekiyor.uyguladıktan hemen sonra temiz bir bez ile siliniyor ve işlem tamamlanıyor.

Toz tutma durumu şöyle :

en çok tutan:auto finesse spritz
çok toz tutmayan:chemical guys natural shine
en az toz tutan : gtechniq c6

bu ürünler arasında ben natural shine beğendim çünkü verdiği görüntü çok güzeldi ve kokusuda güzeldi sıfır arabamsı bir koku vardı sanki.

SalihAccentera

Çaylak Detaycı
Üye
-chemical guys natural shine
-auto finesse spritz
-gtechniq c6

bu ürünleri ilk başta apc ile yüzeyi temizleyip kapıyı 3 e bölüp uyguladım
görüntü ve dokuları konusunda natural shine ilk 2-3 saat yağlı gibiydi 2-3 saat sonra biraz daha oturdu ve yağlı gibi oluşu gitti ve çok yansıma yapacak,ıslak veya aşırı parlak bir görüntü yoktu satin yani mat parlak arası doğal bir görünüm sağladı ve 3 hafta boyunca temas edilmeyen yüzeylerde hala koruma vardı fakar kol koyulan yerlerde parlaklık gitmişti,yani bu ürünü zorlarsanız ayda 1 olmazsa ayda 2 kere sürmek gerekebilir.sürülüşü kolay ve sürdükten sonra iz bırakmıyor 2 nohut tanesi kapının yarısını yapabiliyor.

şimdi gelelim auto finesse spritz'e nerden baksanız forumda en çok kullanılan ürünlerden biri.görüntüsü mat ve sıfır görünümü vardı.dokusu da hafif kaygan fakat biraz yapışık gibiydi sanki bana öyle geldi.spritz kokusu finishi olsun güzel fakat çok toz tutuyor ben 1,5 yıldır kullanıyorum başka ürünler kullanınca bu farkı anladım,bu tozlanmaların çok dert olacağını düşünmüyorum arabasıyla vakit geçirenlerin zaten 2 haftaya bir veya ayda 1 yenilemek yetiyor.o sıradada kendi tozunu temizliyor fakat benim gibi zamanı olmayanlar için kötü bir durum.sürme şekli ister beze sıkarak ister yüzeye sıkarak oluyor,ben beze sıkarak kullanımı öneriyorum cama veya başka yerlere sıçramıyor ve sizi zorlamıyor.beze 3-4 fıs sıkarak uygulayıp ardından temiz bez ile geçince hem temizlik hemde koruma sağlanmış oluyor.

sıradaki ürün c6;dezavantajı şişenin küçük olması her nekadar 1 arabada bitmeyecek olsa da sürerken elim titredi c6 ortalama 60 tl civarında şişesi küçük ama ömrü uzun bir ürün.dokusu ve görüntüsü tam bir sıfır araba temizlenmiş bölgeye uygulayınca orada parlama vs yapmıyor ve gayet mat durdu.kalıcılığı ortalama 4-8 ay arası diye biliyorum daha test edemedim.bu ürünler arasında en az toz tutan ürün c6.uygulaması beni biraz zorladı nedeni nedir bilmiyorum.el pedine sıktım kokusu uhuya benzettim ben el pedine sıkıp yaydım fakat arkasında iz bırakır gibi oldu ama kesinlikle kalıcı değil.bu ürün en zor uygulananlardan bir tanesi çünkü 2 kat uygulanıyor 6-12 saat aralığında ve temas etmemek gerekiyor.uyguladıktan hemen sonra temiz bir bez ile siliniyor ve işlem tamamlanıyor.

Toz tutma durumu şöyle :

en çok tutan:auto finesse spritz
çok toz tutmayan:chemical guys natural shine
en az toz tutan : gtechniq c6

bu ürünler arasında ben natural shine beğendim çünkü verdiği görüntü çok güzeldi ve kokusuda güzeldi sıfır arabamsı bir koku vardı sanki.
Plastiklerimi sıfır gibi koruyacak ürün hangisini tavsiye edersiniz inceleme güzel teşekkür ederim

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
Bu
Koch Chemie Refresh Cocpit Care ,Koch Chemie Top Star, Auto Finesse Spritz ,Flowey Cockpit Cream tavsiye edebilirim.
bu ürünleri uygulamadan önce plastikleri genel temizleyici ile temizlemek mi gerekiyor (yani bu ürünler temizlik değil koruma parlatma yapıyor öyle mi)

razumuhin

Amatör Detaycı
Üye
İl
eskişehir
Elimde bulunan 3 adet urunu test etme imkanim oldu.
3 urun icinde ayni sekilde uygulama yaptim. Uygulama pedi ile surtum.ve 3 dakika sonra kuru bir microfiber bez ile uzerlerinden gectim.
Uygulama.sonrasi en mat goruntu autofinesse spritz de oldu. Koch chemie ve autoglym in de performansi fena degil.
Uygulama yaparken en cok autoglym vinly rubber da ugrastim cunku hafif kremsi bir iz birakiyordu daha fazla ovalamak, yedirmek durumunda kaldim

Aradan 10 gun geçti. Toz tutma olarak henuz aralarinda fark yok. Gorunum.olarak ta ben farki pek ayirt edemiyorum. Kisaca hangisi daha ucuz ise o alinip kullanilmali. Kisisel fikrim budur.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

nuriksari

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Dubai
Ben Nasiol CabinShine kullanıyorum. Çok fazla parlatmadan hafif koyu bir görüntü veriyor. Yağlanma yapmıyor, toz tutmaması da güzel, hafif şekerimsi bir kokusu var. 2 haftada bir yeniliyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 6086
Ekli dosyayı görüntüle 6087
Ekli dosyayı görüntüle 6088
Ekli dosyayı görüntüle 6089
Ekli dosyayı görüntüle 6090
Ekli dosyayı görüntüle 6091
Fabrikadan böyle temiz çıkmamıştır araç. Bu vesileyle bi bravo diyesim geldi Emre Mert.

BlaJKeagle

Amatör Detaycı
Üye
Ben Nasiol CabinShine kullanıyorum. Çok fazla parlatmadan hafif koyu bir görüntü veriyor. Yağlanma yapmıyor, toz tutmaması da güzel, hafif şekerimsi bir kokusu var. 2 haftada bir yeniliyorum.
Ekli dosyayı görüntüle 6086
Ekli dosyayı görüntüle 6087
Ekli dosyayı görüntüle 6088
Ekli dosyayı görüntüle 6089
Ekli dosyayı görüntüle 6090
Ekli dosyayı görüntüle 6091
Elinize sağlık. Hakikaten nispeten büyük bir araç için uğraşınızı ve paylaşımlarınızı takdir ediyorum. İlgiyle takip ediyorum.

Nasioluda listeye ekledim. Yerliyi desteklemek lazım. Ürün gamlarıda baya genişmiş. Daha önce baktığımda farketmemiştim. Seramik kaplama içinde bir ürün daha çıkartmışlar. Birkaç ürün ekledim sepete ama tuttum kendimi. Limitleri zorlamayalım.