İstanbul Avrupa Yakası Oto boya ustası

Driver_can

Acemi Detaycı
Üye
Merhabalar,kurşun gri golf 7 sahibiyim aracımın tamponlarında ufak tefek beni rahatsız eden rötuşlar ve sürtme izleri var.Babamda oto tamir ustası fakat cidden kaporta boya ustası bulmak bazen çok zor oluyor.Maslak veya seyrantepe sanayi civarında aracımın tamponlarını gerekirse lokal veya tamamen boyatmak için işinin ehli usta arıyorum.Renk zor bir renk o yüzden tutturması önemli bir husus.Aracımın rengi

Ekli dosyalar

Emre Mert

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Forum sitelerinde Aziz usta çok öneriliyor. Yaptığı araçları canlı görmedim ama fiyat almak için dükkanına gittim. Ön farın alt kısmına lokal boya için 400 lira fiyat verdi ve orijinalinden farksız olacağını söyledi. Fiyat çok geldiği için yaptırmadım.

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
Usta tavsiyesinde bulunamam ama şunu söyleyebilirim, boya işi kesinlikle iyi ustalık istiyor. Özensiz baştan savma, ya da eksik yaptıkları zaman eski halini arar oluyor insan. Ben sırf bu yüzden sıfır tampon aldım, ki onda bile işçilik önemli, astarı boyası renk tonu olayı var. Onarılan tamponlarda zımpara, macun, astar, astarın kuruması, fırında yapılması, astarın zımparası, yüzeyin temizlenmesi, bir çok deneme yapılarak renk tonunu yakalama, boyanın fırında yapılması.... bunların hepsi sırasıyla önemli ama napıyorlar; bir zımpara macun hopp boya, hemde fırında değil dışarıda.