İstanbul Avrupa Yakası Oto boya ustası

Driver_can

Acemi Detaycı
Üye
Katılım
14 Şub 2019
Mesajlar
51
Beğeniler
118
Yaş
31
#1
Merhabalar,kurşun gri golf 7 sahibiyim aracımın tamponlarında ufak tefek beni rahatsız eden rötuşlar ve sürtme izleri var.Babamda oto tamir ustası fakat cidden kaporta boya ustası bulmak bazen çok zor oluyor.Maslak veya seyrantepe sanayi civarında aracımın tamponlarını gerekirse lokal veya tamamen boyatmak için işinin ehli usta arıyorum.Renk zor bir renk o yüzden tutturması önemli bir husus.Aracımın rengi
 

Ekli dosyalar

Emre Mert

Usta Detaycı
Üye
Katılım
31 Mar 2018
Mesajlar
459
Beğeniler
1,731
Yaş
22
İl
İstanbul
#3
Forum sitelerinde Aziz usta çok öneriliyor. Yaptığı araçları canlı görmedim ama fiyat almak için dükkanına gittim. Ön farın alt kısmına lokal boya için 400 lira fiyat verdi ve orijinalinden farksız olacağını söyledi. Fiyat çok geldiği için yaptırmadım.
 

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
Katılım
18 Şub 2019
Mesajlar
684
Beğeniler
627
#4
Usta tavsiyesinde bulunamam ama şunu söyleyebilirim, boya işi kesinlikle iyi ustalık istiyor. Özensiz baştan savma, ya da eksik yaptıkları zaman eski halini arar oluyor insan. Ben sırf bu yüzden sıfır tampon aldım, ki onda bile işçilik önemli, astarı boyası renk tonu olayı var. Onarılan tamponlarda zımpara, macun, astar, astarın kuruması, fırında yapılması, astarın zımparası, yüzeyin temizlenmesi, bir çok deneme yapılarak renk tonunu yakalama, boyanın fırında yapılması.... bunların hepsi sırasıyla önemli ama napıyorlar; bir zımpara macun hopp boya, hemde fırında değil dışarıda.