izmirdeki sular

kizmazfatih

Amatör Detaycı
Üye
İl
izmir
Merhaba arkadaşlar herkeze iyi forumlar:
Yaklaşık 1 ay önce izmire taşındım geçen hafta ve bugün aracımı yıkamaya benzin istasyonuna gittim aracımı kurularken farkettim ki heryerinde su lekesi kalmıs kaporta kısımlarını af finale ve 3d finale touch ile kurulama yapıyorum fakat camlarda durum aynı şekilde değil camlara kenotek glass cleaner ve af crystal ile temizlemeye çalıştım ne yaptıysam camlarda su lekelerini çıkaramadım sizce nasıl bir yöntem denemeliyim.

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
İl
Ankara
kullanımı zahmetli die duydum herseferinde kullanabilir miyim?
Bahsettiğiniz lekeler kireç lekesi büyük ihtimalle. 3D Eraser güçlü bir üründür. Her zaman kullanmanızı tavsiye etmem.

Alternatif olarak arabayı yıkadığınız yeri değiştirmenizde fayda var.

kizmazfatih

Amatör Detaycı
Üye
İl
izmir
Bahsettiğiniz lekeler kireç lekesi büyük ihtimalle. 3D Eraser güçlü bir üründür. Her zaman kullanmanızı tavsiye etmem.

Alternatif olarak arabayı yıkadığınız yeri değiştirmenizde fayda var.
evden hortum çekmeyi düşündüm fakat sebeke sularındakı durum da aynı 3d eraseri yanımızdan ayırmayacağız anlasılan gyeon water spor kullanmam nasıl fayda saglar

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
İl
Ankara
evden hortum çekmeyi düşündüm fakat sebeke sularındakı durum da aynı 3d eraseri yanımızdan ayırmayacağız anlasılan gyeon water spor kullanmam nasıl fayda saglar
Gyeon kullanmadım ne yazık ki. Dediğim gibi 3D Eraser da agresif bir ürün. Devamlı kullanmayın.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Bir kere eraser ile temizleyin, rütin yıkamalarda koch fse tarzı ürünler kullanın, işinizi görür.

UrTR

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İzmir
Kireç için 3d eraser i bende duymuştum. İzmir'in sularından dolayı benim aracın da ihtiyacı var :)

Orçun

Tecrübeli Detaycı
Üye
İzmirin gaziemir ilcesinde yasiyorum bende 5 dk su üzerinde kalsin al başa belayı sularimiz maalesef müthiş kireçli

Toyota Cressida

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
İzmir’deki sular başlığını görünce aklıma İzmir Bornova’da yaptıgım askerlik geldi şöyleki; ozamanki adı Bornova 2. Jand.komd.er.egtm.tbr.komutangilinda (şimdi adı değişmiş) 1994 agustosunda daha 3 günlük askerken taburun suları kesildi itfaiye aracından mataralara su doldurup su içmeye başladık tabiri caizse susuzluktan kırılıyoruz..
Acemi askerlerden bi tanesi annesine tlf açıp aynen şöyle demiş “anne susuzluktan ölüyorum nolur bana su getir” anne yüreği dayanirmi, anne direk Ankara genel kurmayı arıyor , çoçuğunun feryadını anlatıyor.. tabi ondan sonra nolduysa su sorunu çözülüyor.. olayiin geri planını tabur komutanın ağzından istimada özür dileyerek anlatmasıyla haberdar olduk .. izmir-su denince hep aklıma bu olay gelir..

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Aracın üzerinde oluşan kireç lekelerini temizlemek için eraseri kullanın. Sonrasında ise aracı yıkadığınız benzinliği değiştirin. Güneş altında araç yıkamamaya, araç yıkarken de suları aracın üzerinde kurutmamaya özen gösterin.

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
izmir
geçmiş olsun izmir'in neresinde otuyorsunuz yada neresinde yıkıyorsunuz bilmiyorum ama burda şebeke suyu içilmez balçova narlidere bölgesi termal su kullanır gerikalan bölümlerde artezyen çok yaygındır. kısaca sular çok sıkıntılı. ama 30 yılı aşkındır aman aman kireç lekesiyle hiç ugraşmadım.
leke ürünü yerine size tekrarlamaması adına önerim yıkamalarda koruma zayıflamış durumda oldugunu gözlemlerseniz waxlı şampuan kullanmanız olacaktır. ( maskeler yok şu bu onlar sizin için geçersiz oranı iyi seçin kafi )
kireç lekesi araç üzerinde kalan suyun kurumasıyla oluşur ki işte herşey ortada zati o kurumayı yaptırmadıgınız sürece bir sorun olmaz.
iyi bir bez gölge bir zaman ve mekan seçimi kritik çözüm.

kizmazfatih

Amatör Detaycı
Üye
İl
izmir
geçmiş olsun izmir'in neresinde otuyorsunuz yada neresinde yıkıyorsunuz bilmiyorum ama burda şebeke suyu içilmez balçova narlidere bölgesi termal su kullanır gerikalan bölümlerde artezyen çok yaygındır. kısaca sular çok sıkıntılı. ama 30 yılı aşkındır aman aman kireç lekesiyle hiç ugraşmadım.
leke ürünü yerine size tekrarlamaması adına önerim yıkamalarda koruma zayıflamış durumda oldugunu gözlemlerseniz waxlı şampuan kullanmanız olacaktır. ( maskeler yok şu bu onlar sizin için geçersiz oranı iyi seçin kafi )
kireç lekesi araç üzerinde kalan suyun kurumasıyla oluşur ki işte herşey ortada zati o kurumayı yaptırmadıgınız sürece bir sorun olmaz.
iyi bir bez gölge bir zaman ve mekan seçimi kritik çözüm.
daha önceki yaşadıgım yerde çeşmeden akan su içilebiliyordu onları gectım sıradan bır benzinlikte yıkadım hıc kurulamadan eve gectım kapının önünde kurularım diye böyle görünce ister istemez kireç lekesi canımı sıktı kaportada hıc sıkıntı yok butun camları 3d eraser ve kil attıktan sonra yenı bir benzinlik arayısına gireceğim teşekkürler