Karcher K5 Seçimi

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Çeyizi dizdik ama hala bir makina alamadım. Fiyat aralığı çok geniş 500-2500 arası makinaları inceledim. En sonunda fiyatı 1000-1300 arası olan k5 te karar kıldım. Ama burdada başka bir durum var bu k5 çeşit çeşit çıktı .
K5 basic , k5 compact , k5 classic , k5 fc
Fiyat olarak n11 kampanyası ve chip para hediyesi ile şu fiyatlara gelecek.
K5 fc 1225 ₺
K5 basic 1050 ₺ (hepsiburada)
K5 classic 1170 ₺
K5 compact 1010 ₺

Hepsinin yanında kir sökme ucuda mevcut. Fiyatlar daha fazla artmadan bugün-yarın sipariş vermeyi düşünüyorum. Sizlerin tavsiyelerini bekliyorum.

bugrahongul

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
İskenderun
Şöyle bunu kullanırken dikkatli olmanız gereken şeyler kurdunuz ilk önce 1 tane filtre alın kirli farkı görüceksiniz

Hortumları mümkün olduğunca bükmeden kullanın

İlk kullanımlarda çeşmeyi açın sonra tetiğe basarak havasını atmasını bekleyin

İşiniz bittiğinde ki bu 15-20dk beklese bile gücü mandaldan kesin çeşmeyi kapatıp havasını alın sonra kullanacağınız zaman aynı işlemin tersini yapın

Uzun vadede kullanmayacağınız zaman suyunu tamamen boşaltın

Hortumları güneş altında tutmayın

Ara ara da kireç için bi su bidonu içine 1 şişe sirke dökün suyun çekişini bu sudan sağlayın ve giderde aynı yerde olsun bu işlemi 10dk yapın

Şimdiden hayırlı olsun

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Şöyle bunu kullanırken dikkatli olmanız gereken şeyler kurdunuz ilk önce 1 tane filtre alın kirli farkı görüceksiniz

Hortumları mümkün olduğunca bükmeden kullanın

İlk kullanımlarda çeşmeyi açın sonra tetiğe basarak havasını atmasını bekleyin

İşiniz bittiğinde ki bu 15-20dk beklese bile gücü mandaldan kesin çeşmeyi kapatıp havasını alın sonra kullanacağınız zaman aynı işlemin tersini yapın

Uzun vadede kullanmayacağınız zaman suyunu tamamen boşaltın

Hortumları güneş altında tutmayın

Ara ara da kireç için bi su bidonu içine 1 şişe sirke dökün suyun çekişini bu sudan sağlayın ve giderde aynı yerde olsun bu işlemi 10dk yapın

Şimdiden hayırlı olsun
Bu bilgiler için çok teşekkür ederim , birebir tavsiyelerinizi uygulayacağım.

technologyst

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
kahramanmaraş
Aslında hepsinin sistem aynı bende k5 classic var iç yıkama işini kendi deterjanını arkadan takıyorum onunla kullanıyorum bir iç temizlik yapmış oluyor. Sirke olayını da yapayim bundan sonra.

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
En ucuz k5 hangisi ise onu alın, hepsinin pompası aynı, aksesuar ve şekil farkından başka bir espirisi yok bunların
En ucuz compact ,benimde aklıma yatan o ama basınç ayarı var mı yok mu anlayamadım. Evde , bahçede başka işler içinde kullanılacağı için basınç ayarı olsa güzel olur.

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Basınç ayarı bunlarda kafayı çeyirip azaltarak yapılıyor. Makineden direk basınç düşürme benim bildiğim yok.

forzaGilles

Amatör Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Evet öyleymiş , kullanma kılavuzundan gördüğüm kadarıyla. Ama şu modelde makina üzerinde bir ayar var Karcher K5 Eu Basınçlı Yıkama 145 Bar - n11.com
O tuş deterjan dozaj ayarı yapmaya yarıyor., eğer ki foam lance yerine kendi şampuan aparatını kullanırsanız o tuş ile şampuan dozajı yapıyorsunuz., yani pek işe yaramıyan bişey., Basınç ayarlarI bunda namluyu çevirerek sadece 3 kademe ayarlıyabiliyorsunuz düşük-orta-yüksek gibi

Hassas basınç ayarı yapan makine için; makine 150bar olsun ve siz o an 40bar ihtiyacınız var., başka zaman 90bar istiyorsunuz., başka zamanda 120bar., bu tip makineler karcher professional serilerinin pahalı modellerinde var., Mesela HD5/15 cihazında bu özellik mevcut ama pahalı bir cihazdır

Son düzenleme:

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
O tuş deterjan dozaj ayarı yapmaya yarıyor., eğer ki foam lance yerine kendi şampuan aparatını kullanırsanız o tuş ile şampuan dozajı yapıyorsunuz., yani pek işe yaramıyan bişey., Basınç ayarlarI bunda namluyu çevirerek sadece 3 kademe ayarlıyabiliyorsunuz düşük-orta-yüksek gibi

Hassas basınç ayarı yapan makine için; makine 150bar olsun ve siz o an 40bar ihtiyacınız var., başka zaman 90bar istiyorsunuz., başka zamanda 120bar., bu tip makineler karcher professional serilerinin pahalı modellerinde var., Mesela HD5/15 cihazında bu özellik mevcut ama pahalı bir cihazdır
Anladım , ben foam lance ile kullanacağım. Fc modelinde 6 kademe ayarlanabiliyor sanırım. Onuda kullanan birinin yorumunu öğrenebilirsem ona göre ya en ucuz olan compact modeli yada fc modelini alacağım sanırım.
Bundan bende var o kısım bir işe yaramıyor basınç konusunda.
Köpük yapmıyor sulu şampuan filan atıyor o kısın o da çok işe yaramıyor.
Foam lance varken kullanılacak birşey değil anladım kadarıyla.

vetmengin

Çaylak Detaycı
Üye
Merhaba,
bende K5.700 EU var. K5 serisinin hepsi Alüminyum pompa kafası özelliği ile öne çıkıyor. uzun süreli kullanımda olmaz sa olmaz. bir özellik.
FC yeni bir model görüntü haricinde tek fark tabanca üzerinde basınç gösterge led olması. Ama aksesuarların ve yedek parça fiyatlarını kıyaslamanı tavsiye ederim. Benim makine 3. yılında motordan su kaçırdı. karcher a kayıt ettirmiştim 5 yıl garantili idi değişim yaptılar.
Makinanın içini su doldurmak için ben musluğu açıp çalıştırmadan tetiğe basıyorum suyun havasız geldiğini görünce çalıştırıyorum. Pompa keçesi ömrü için bu elzem bir konu. Normal kullanırken de kısa süreli durmalarda fazla basıncı almak ve pompa ömrü için tetiğe bas-çek yapmanı tavsiye ediyor karcher, yoksa makine sürekli basınç tazeliyor kılavuzda vardı sanırım.
Kış aylarında kesinlikle makinenin suyunu boşalt donma ihtimaline karşı.
Kimyasal haznesi benim çok kullandığım bir şey hızlı temizliklerde iyi iş çıkarıyor. (Kir çıkarma ucu ve kimyasal deposuna konulan Kosla halı yıkama için süper oluyor.)
#bugrahongul un dediklerini dikkate almanı tavsiye ederim.
Bu arada benim K5 e ben 5 mt lik kuyudan su çektirdim bana mısın demedi.ancak Şebeke suyu dışında mutlaka filtre kullanmak lazım.
Arada tabanca uçlarının içine pislik kaçıyor alyen anahtarı ile açıp temizleniyor, basit bir mekanizması var.
Emiş hortumunu iyi muhafaza etmeni tavsiye ederim, benimki heba oldu daha sonra aldıkların sorun çıkarıyor.

Şimdiden hayırlı olsun.

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Merhaba,
bende K5.700 EU var. K5 serisinin hepsi Alüminyum pompa kafası özelliği ile öne çıkıyor. uzun süreli kullanımda olmaz sa olmaz. bir özellik.
FC yeni bir model görüntü haricinde tek fark tabanca üzerinde basınç gösterge led olması. Ama aksesuarların ve yedek parça fiyatlarını kıyaslamanı tavsiye ederim. Benim makine 3. yılında motordan su kaçırdı. karcher a kayıt ettirmiştim 5 yıl garantili idi değişim yaptılar.
Makinanın içini su doldurmak için ben musluğu açıp çalıştırmadan tetiğe basıyorum suyun havasız geldiğini görünce çalıştırıyorum. Pompa keçesi ömrü için bu elzem bir konu. Normal kullanırken de kısa süreli durmalarda fazla basıncı almak ve pompa ömrü için tetiğe bas-çek yapmanı tavsiye ediyor karcher, yoksa makine sürekli basınç tazeliyor kılavuzda vardı sanırım.
Kimyasal haznesi benim çok kullandığım bir şey hızlı temizliklerde iyi iş çıkarıyor. (Kir çıkarma ucu ve kimyasal deposuna konulan Kosla halı yıkama için süper oluyor.)
Bu arada benim K5 e ben 5 mt lik kuyudan su çektirdim bana mısın demedi.ancak Şebeke suyu dışında mutlaka filtre kullanmak lazım.
Arada tabanca uçlarının içine pislik kaçıyor alyen anahtarı ile açıp temizleniyor, basit bir mekanizması var.
Emiş hortumunu iyi muhafaza etmeni tavsiye ederim, benimki heba oldu daha sonra aldıkların sorun çıkarıyor.

Şimdiden hayırlı olsun.
K5 compact siparişi verdikten sonra gördüm mesajınızı , sanırım benim işimi fazla fazla görecektir .
Verdiğiniz bilgiler içinde teşekkür ederim bunlara dikkat edip uygulamak makinanın ömrünü uzatacaktır.

razumuhin

Amatör Detaycı
Üye
İl
eskişehir
Merhaba,

Şimdiden hayırlı olsun.
Emiş hortumu nedir? Normal kullandigimiz hortummu?

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

vetmengin

Çaylak Detaycı
Üye
Musluğa bağlanan hortum. Aynı zamanda kovadan veya kuyudan da su çekme özelliği var bizim makinelerin.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi