Kendi Ürünümü Piyasaya Sürme

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Merhabalar konuya direk gireyim.Ben Almanya ile bağlantımdan olsun yardımda bulunanlar olsun Türkiye'ye ürün getirttim kendime özel buna kendi markamı koyup sizlerle paylaşmak istiyorum ürüne gelelim en baştan söyleyeyim piyasadaki çoğu üründen güvenli bir temizleyici emin olun ;)

Ürün bana konsantre geliyor ama sizlere kullanıma hazır vereceğim ürün 1:10 1:150 arası sulandırılıyor fakat ürün sıfır agresiflikte yani 1:3 yapıp kullanırsanız bir zararı olmuyor sadece yüzeyde yoğun kalıyor durulama istiyor.Kirli bir arabanın içini 1:20,düzenli olarak temizlenmiş bir arabanın detaylı temizliği için 1:40 sulandırma ile oldukça etkili sonuçlar elde edilebiliyor.Bu ürün ile jant motor temizliği yapılamaz ben ürüne LVC dedim (leather,vinil,carpet).Şimdi gelelim bu ürünün neden bu kadar arkasındayım.
Bu ürünü 2018 mayıstan itibaren test ediyorum yani kendi arabamda eşin dostun arabasında test ediyorum daha en ufak zarar görmedim.Kendi arabamında plastiğinde 2018 mayıstan 2019 mayısa kadar her hafta kullandım her hafta 1:20 olarak temizledim en ufak zarar olmadı :) Boyası gelmeye başlamış deri var bende 2018 mayıstan beri onu her gün temizliyorum apc sürünce boyası gelmeye başlayan deri hiç boya vermedi hasar oluşmadı.Eldiven takmaya hiç gerek yok benim cildimde ne olduğunu bilmediğim bir hastalık olması sebebiyle plastik aksamlara bile çok dokunursam derisi haşat oluyor ama bu ürünle elimi bile yıkadım iyi geldi bile denebilir.Gözüme temas etti hiçbir sorun olmadı ;) daha nasıl bir test yapayım :) Daha fiyat belirlemedim ama sprey şişe maliyeti+ürün maliyeti birazda kâr katasam max 35 tl yi geçmez bence.Ürün ile ilgili gereken fotoğrafları yarın kısmet olursa sizlerle paylaşacağım.Ürünün garantisi benim onu söyleyebilirim ;)

dati_bubu

Amatör Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Merhaba,açık konuşmak gerekirse konu bana biraz ters geldi. Nedeni ise ürün Almanya da kullanılan bir marka anladığım kadarıyla,Siz onu getirmissiniz yani ürünün üretimi size ait değil marka olarak aciklarsaniz daha şeffaf olur düşüncesindeyim. Ayrıca marketlerde satılan aspirin temizlik ürünü de bu forum da değil ama bir çok arabasini temizleyen kişi tarafından severek kullanılıyor ben onu sulandirip şişelere koyup kendi markam deyip satarsam buradaki arkadaşları kandırmış olurum düşüncesindeyim. Biraz da sizin durum bu şekilde olmus,Lütfen beni yanlış anlamayın tamamen kendi fikrimi belirttim.

Fatih Şahin

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Şayet bahsi geçen ürün tescilli bir marka ise bu halde yapacağınız eylem duruma göre 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu’nun 30/2. Maddesi kapsamında suç teşkil eder ve 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ve 5000 güne kadar adli para cezası müeyyidesi vardır. Marka olarak tescilli olmasa dahi ( ki küçük bir ihtimal) bu halde de duruma göre haksız rekabetten bahsedilir ve yine cezai yaptırımları vardır.

Yine ticari faaliyet olacağı için Ticaret ve Vergi Kanunları kapsamında bir takım yükümlülükler olacaktır.

Ezcümle, ilgili firma ile yapacağınız muteber bir lisans anlaşması olmadan bu şekilde bir eyleme girişmemenizi tavsiye ederim.

Murat

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
İl
Ankara
Şayet bahsi geçen ürün tescilli bir marka ise bu halde yapacağınız eylem duruma göre 6769 Sayılı Sınai Mülkiyet Kanunu’nun 30/2. Maddesi kapsamında suç teşkil eder ve 1 yıldan 3 yıla kadar hapis cezası ve 5000 güne kadar adli para cezası müeyyidesi vardır. Marka olarak tescilli olmasa dahi ( ki küçük bir ihtimal) bu halde de duruma göre haksız rekabetten bahsedilir ve yine cezai yaptırımları vardır.

Yine ticari faaliyet olacağı için Ticaret ve Vergi Kanunları kapsamında bir takım yükümlülükler olacaktır.

Ezcümle, ilgili firma ile yapacağınız muteber bir lisans anlaşması olmadan bu şekilde bir eyleme girişmemenizi tavsiye ederim.
Adamın hevesini kursağına tıkadın :)

sadik170

Çaylak Detaycı
Üye
Bir markanın ürünü ise onu Türkiye'ye getirebilir ve bölünmüş ürün olarak satabilirsiniz. Ancak başka bir firmanın markasını kendi ürününüz gibi farklı bir isimle satamazsınız. Ayrıca "ürünün garantisi benim" tarzı cümleleriniz biraz esnaf ağzı olmuş, bu forumda pek sevilmeyen cümleler. Ürünün arkasında iseniz forumdaki deneyimli arkadaşlarımıza tester gönderip sonuçlarını buradan paylaşırsınız.

M U R A T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
34
markası ne oldugunu bilmeden ben almam ayrıca forumda ki referans alabileceğimiz kişilere test için ürün verilmeli diye düşünüyorum garantisi benim çok havada kalıyor

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Adamın hevesini kursağına tıkadın :)
İgnorantia juris non excusat. Ayrıca saik de önemli değil.

Bu arada dün beetle ekibi geçiyordu yanımdan Herbie gördüm kulağını çınlattım.

Son düzenleme:

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Bu ürün ne inanın bilmiyorum söylemiyorlarda bir markaya ürettiriliyor ama şuan zaten elidme az kaldı bunu getirtmem için 5-6 ay lazım bana istek olmazsa getirtmem ki getirtmem gibi görünüyor.Ben açık konuşayım marka apc lerden daha memnunum yaptığım araçlara kullanmadım çok fazla

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Merhaba,açık konuşmak gerekirse konu bana biraz ters geldi. Nedeni ise ürün Almanya da kullanılan bir marka anladığım kadarıyla,Siz onu getirmissiniz yani ürünün üretimi size ait değil marka olarak aciklarsaniz daha şeffaf olur düşüncesindeyim. Ayrıca marketlerde satılan aspirin temizlik ürünü de bu forum da değil ama bir çok arabasini temizleyen kişi tarafından severek kullanılıyor ben onu sulandirip şişelere koyup kendi markam deyip satarsam buradaki arkadaşları kandırmış olurum düşüncesindeyim. Biraz da sizin durum bu şekilde olmus,Lütfen beni yanlış anlamayın tamamen kendi fikrimi belirttim.

Fatih Şahin
yanlış anlaşılma yok haklısınız markasını bilmiyorum soruyorum sadece bana bir markaya ürettiriliyor denildi bende ufak yerlerde denedim arabanın sürekli ve evdeki denemek için deri plastik var oralarda bir zarar göremedim ama bana gelen arabaların hiç birine kullanmadım kullanmamda çünkü herkes istemeyebilir ben hep auto finesse vs kullandım

PassionateDetailing

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
Adana
Sen bu işe hiç girme apc için değmez daha değişik yeni çıkan ürünlere bak boşver apc zaten piyasada zibil gibi onuda geçtim sulandırıp kimse almaz bizde sek alırlar herkez kendi sulandırır ekmek yedirmez yani o yüzden boşver
Farkına vardım bitti zaten elimdeki bir daha getirtmeyeceğim :) Artık bedava denemem için bile verseler almam marka ürünler tercih etmeye devam