Kılıçarslan Detailing

KILIÇARSLAN

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
Yakın çevreme ve arkadaşlarıma yaptığım uygulamaları eski tarihten başlayarak bu konu altında paylaşacağım. İlk konularda amatörlükler ve resimlerde eksikler olabilir kusura bakmayın lütfen. Şimdiden vakit ayırdığınız için teşekkürler ve iyi seyirler.​

KILIÇARSLAN

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
İlk olarak iş arkadaşıma yaptığım uygulama ile başlıyorum. Uygulama 2017 senesine ait.Araç çok çok kötü durumdaydı. İlk olarak jant temizliği ile işe başladım. Üzerinde temizlik yaptım ancak içime sinmeyince jantları söküp detaylı bir şekilde jant-lastik ve davlumbaz temizliğine giriştim. Davlumbazların ve jantların üzerindeki yoğun miktardaki kirler ve ziftler kararımın doğru olduğunu gösterdi.

Ardından kil temizliği. Yıkama aşamalarının resmi yok maalesef. Hortum ve sulama başlığı ile yıkamıştım aracı.

İç kısım önce kirli halleri, ardından temiz hallerine geçiyorum. 3D apc ve buhar makinası kullanıldı. Ön göğüs ve kapı döşemelerine Autofinesse Spritz kapı eşikleri ve bagaj plastiklerine de 3D Ultra Protectant

Polisaj aşamlarının kayda değecek netlikte resimleri yok. Polisaj olarak menzerna 400-2500-3800. Koruma olarak Soft99 Fusso kullanıldı.. Aracın sağ ön çamurluktan arka çamurluğa kadar kasıtlı cok derin çiziği vardı. Çok özenli zımpara yaptım ancak rötuş boyası alırken sertleştirici ve v-ernik istememe rağmen 40 yıldır işin içindeyim olmaz öyle şey diyerek sadece boya verdi arkadaş. Zımpara esnasında rötuş yaptığım yerlerin büyük bir kısmı kalktı. Kalan yerlerinde ömrü uzun olmadı maalesef :mad: Arka çamurluktan örnek verip ardından finallere geçiyorum.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Acemilik buysa ben ustalığını cok merak ettim hocam simdi :) ellerinize saglik cok guzel olmus.

Maalesef esnafimiz boyle, 40 yil degil 50 yil daha ustune calissa kendine bir sey katmadikca 10 gunluk cirak kadar olamazlar.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

golf

Tecrübeli Detaycı
Üye
Elinize sağlık gayet temiz titiz dikkatli bir uygulama olmuş, acemi değilmişsiniz bence. Bir de çiziklere rötüş yaparken sertleştirici olayı yaşamışsınız, bende şu aralar taş izleri ile uğraşıyorum. Boyaya sertleştirici katmadım boya tutmadı, boyacı metalik boyaya sertleştirici katılmaz mecbur böyle süreceksin diyor.

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Abi çok güzel uygulama çıkarmışsın, ellerine sağlık. :)Ustalara malesef güven olmuyor, olsa bile çoğunluğu bizim gibi ince düşünürlü olmadığı için her seferin de acemice arabalarımıza yaklaşıyor. :confused:

KILIÇARSLAN

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
Acemilik buysa ben ustalığını cok merak ettim hocam simdi :) ellerinize saglik cok guzel olmus.

Maalesef esnafimiz boyle, 40 yil degil 50 yil daha ustune calissa kendine bir sey katmadikca 10 gunluk cirak kadar olamazlar.

SM-G965F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Estağfurullah elimizden geldiği kadar yapıyoruz birşeyler. Usta konusunda katılıyorum size. Sivas'ta zaten usta yok.

Emeğine sağlık kardeşim tertemiz olmuş.
Teşekkür ederim.

Abi çok güzel uygulama çıkarmışsın, ellerine sağlık. :)Ustalara malesef güven olmuyor, olsa bile çoğunluğu bizim gibi ince düşünürlü olmadığı için her seferin de acemice arabalarımıza yaklaşıyor. :confused:
Teşekkürler.Aynen öyle maalesef.

@KILIÇARSLAN peki siz rötüşları nasıl hallettiniz hocam?
Ben tekrar müdahale edemeden araç satıldı hocam. Bence denenebilir sonuçta lokal olarak boyamıyoruz. Ancak boya konusuna hakim birisi tavsiye verirse daha iyi olur tabi ki.

ormancı

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Araç kendine gelmiş resmen. Umarım yeni sahibi de dikkat ediyordur. Sonraki uygulamalarınızı da merakla bekliyoruz ellerinize sağlık.

KILIÇARSLAN

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
Araya çıtır bir uygulama serpiştirerek devam ediyorum. Aracımız sıfır alınmış ve güzel bakılan bir araç. İç rutin temizlik ve koruma olarak Autofinesse Spritz . Dışında Demirtozu temizliği ve ardından kil ve kışa hazırlık için katı wax yapıldı Fusso Coat 12. Ön camda tabakalaşmış olan kireç lekesine 3D eraser ile müdahale edildi.

KILIÇARSLAN

Konu Sahibi ✔
Usta Detaycı
Üye
Emeğinize sağlık, keyifli bir konu olacak :)
Temennim o yönde :)

Hocam eline sağlık gayet güzel olmuş, yeni konuları takipteyiz :deli:
Fırsat buldukça ekleme yapacağım.

Araç kendine gelmiş resmen. Umarım yeni sahibi de dikkat ediyordur. Sonraki uygulamalarınızı da merakla bekliyoruz ellerinize sağlık.
İnşallah yeni sahibi de özen gösteren birisi çıkar.

Oo devrem hoş geldin aramıza lastik ve davlumbazlar şahane olmuş eline sağlık.

Redmi Note 8 Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Eyvallah devrem senin kadar olamasakta.