Klix Colombia İncelemesi

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
istanbul
Geçenlerde malum sitelerden birinde baktım Klix Colombia diye bir ürün var ve 2 al 1 öde kampanyası yapmışlardı. Fiyatı oldukça uygundu ve haliyle bende 2 tane kaptım. Birkaç defa özellikle de davlumbazda ürünü denedim ve nihayet bana göre geniş kapsamlı olan bir video hazırladım.
Uygulamayı yaptığım gün malesef yanıma pH indikatör kağıtlarını almamıştım; o nedenle de pH ölçümünü 1-2 gün sonra yaptım ve yalan dolan olmasın diye videonun başına değil sonuna ekledim :)
Efendim ürün çok amaçlı genel temizleyici olup, genel olarak her yerde kullanabildiğiniz ancak sadece 2 alanda ne olur ne olmaz diyerek 15 misli sulandırın diye belirtmişler. Kullanıma hazır olduğundan bende sulandırmadan pH'ını ölçtüm.

-Bir miktar kokusu olan bir ürün ama koku baskın değil ve çok rahatsız etmedi. Ama iç mekanda cam çerçeve kapalıyken bol bol sıkarsanız muhtemelen kokusu rahatsız edecektir.
-Davlumbazda fırçalamadan temizlik yapamadı, bu bence iyi bir özellik, ama fırça kullanıldığında da ürünü yüzeyde çok bekletmemenizi öneririm zaten fırça ile çok çabuk temizlik yapma imkanı veriyor.
-İç mekanda özellikle kumaş döşemede ise yine bekletmeden ve bez ile sildiğinizde kirleri hızlı bir şekilde temizleyebildiğini gözlemledim. (kirli bir deri döşeme ve plastik aksam olmadığından o alanlarda kullanma imkanım olmadı.)

Videonun sonundaki pH ölçümü ile ürünü sizlerin takdirine bırakıyorum.

P.S: Videoda nedense bir netlik problemi olmuş, ben küçük ekrandan bakarken o olumsuzluğu fark edemedim, o nedenle kısa süreli olarak gözleriniz yorulabilir, şimdiden özür dilerim. (Kullandığım makina malesef firmware update imkanı olmayan canon sx270 HS, canoooon duy sesimi, sponsor ol bana, bıktım bu makinadan.)

Buyrun video

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Inceleme icin tesekkurler. Asiri bazik durumda olmasi iyi olmasada bence bazi bolgelerde uygun sulandirmayla belki kullanilabilir. Ben acikcasi deri kumas vb gibi narin sayilabilecek bolgelerde kullanmaktan cekinirdim muhtemelen. Yine de herkes icin bir fikir ve bir alternatif olmus oluyor elinize saglik

Sent from my iPhone using Tapatalk

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
İnceleme için teşekkürler hakan, ürün bana torpido kapı döşemesi gibi hassas bölgelerde biraz riskli gibi geldi. ama davlumbaz paspas gibi yerlerde kullanılabilir.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Hakan abi ellerine sağlık, ürün forbix diye bahsedilen ürüne baya benziyor ambalaj vs.. Acaba amcaoğlu mu forbixin.. :) Beyler pamuk eller cebe Hakan abiye güzel bi kamera alıyoruz. :super:

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
istanbul
Hakan abi ellerine sağlık, ürün forbix diye bahsedilen ürüne baya benziyor ambalaj vs.. Acaba amcaoğlu mu forbixin.. :) Beyler pamuk eller cebe Hakan abiye güzel bi kamera alıyoruz. :super:
Forbix'in amcaoğlu da olabilir ama bir takım farklılıklar var. (renkler farklı hatta kokularda farklı olması lazım)

P.S: Bana canon'u sponsor yapın, kamera fiyatları almış başını gitmiş :( (Sony'de olur, Nikon'da olur ama Canon severlerdenim :) )

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Elinize sağlık. A.P.C'ler zaten pahalı ürünler olmadığı için bilindik markalara yöneliyorum ben genelde. Ancak arada şişe temini için böyle ürünlerden alıyorum :). İş yapar mı şişe? Low cost ürünlerde videoya şişe için de bir cümle eklerseniz bundan sonra çok iyi olur :komik:. Boş şişe olmuş 10-15 lira.

Neyse ürünü de en kötü yıkama sonrası kovalar veya uygulama fırçaları temizlenir gibi. Şişesi de yanına kâr olur.

Son düzenleme:

razumuhin

Amatör Detaycı
Üye
İl
eskişehir
Ben kullabiyorum bu urunun şisesini icine demirtozu temilzeyici si koydum :) gayet guzel. Urunu ev de duvarlara kullanmistik gayet basariliydi

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
İnceleme için teşekkürler, dün youtubeden izlemiştim videoyu. Ben davlubazdan başka yerde kullanmazdım bu ürünü. Sen iyi cesaret kullanmışsın.
Ben hala arexons fulcron candır diyenlerdenim.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Hakan abi teşekkürler inceleme için. Çok faydalı ve açıklayıcı olmuş.

Ürün beni korkutmadı açıkçası ama hassas yüzeylerde denemeden kullanmazdım sanırım.