KochChemie Pol Star- Suni Deri Temizliği

exorcist26

Çaylak Detaycı
Üye
Forumda araştırdım ama bu ürün hakkında pek bir şey bulamadım. Araçta suni deri koltuk kılıfları var bunların temizliği için ve bakımı için ucuz , bereketli ve güvenilir ürün bakıyordum karşıma kochchemie pol star çıktı. Kılıf olduğu için çok abartmaya gerek olduğunu sanmıyorum colourlock falan o yüzden tercih etmiyorum. Temizlik için Pol Star bakım için de Kochchemie protect Leather care düşündüm . Kullanan üstadlar yorum yapabilirse sevinirim .

bsurel

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
@exorcist26 ben Pol Starı aracımın alcantara ve deri döşemelerinde kullanıyorum herhangi bir sorun görmedim. Özellikle alcantara deri döşemeye nazaran çok daha hassas bir döşeme. Şimdiye kadar döşemelere bir zarar verdiğini görmedim, ben tavsiye ederim. Belirttiğiniz gibi bereketli de bir üründür 1 litresi uzun süreler gidebilir düzenli temizliği yapılan bir araçta.

SM-G935F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Yangsagan

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@exorcist26 ben Pol Starı aracımın alcantara ve deri döşemelerinde kullanıyorum herhangi bir sorun görmedim. Özellikle alcantara deri döşemeye nazaran çok daha hassas bir döşeme. Şimdiye kadar döşemelere bir zarar verdiğini görmedim, ben tavsiye ederim. Belirttiğiniz gibi bereketli de bir üründür 1 litresi uzun süreler gidebilir düzenli temizliği yapılan bir araçta.

Hocam sulandırmayı kaça kaç yaptınız?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

bsurel

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Hocam sulandırmayı kaça kaç yaptınız?

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Alcantaranın düzenli temizliğinde 1:15 seyreltip kullanıyorum ama arkasından nemli bezle geçip fazlalığını almaya çalışıyorum. Derilerde de 1:10 güzel sonuç verdiğini düşünüyorum. Köpürmesi de oldukça iyi oluyor 1:10 oranında

El_Diablo

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Frankfurt
Alcantarayi genelde nemli bez ile hafif üzerinden gecerdim......firca vs....kesinlikle yüzeyi yaraliyor sebebiyle kullanmadim.Koch Chemie Leather protect hakkinda bilgim yok, yanliz marka kendini ispatlamis ve ürünlerin cogunu yada en azindan benim kullandiklarim hep isini yapti.Alin deneyin bilgilgilerinizi burda paylasin derim.
Ben kendim Dr. Wack A1 kullaniyorum set olarak.Gayet memnunum, fiyat haric .....

Yangsagan

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Alcantaranın düzenli temizliğinde 1:15 seyreltip kullanıyorum ama arkasından nemli bezle geçip fazlalığını almaya çalışıyorum. Derilerde de 1:10 güzel sonuç verdiğini düşünüyorum. Köpürmesi de oldukça iyi oluyor 1:10 oranında

Bereketli ürün. Zaten sürekli kullanmam senede 1 kullansam yeter.

SM-A720F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

forzaGilles

Amatör Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Alcantarayi genelde nemli bez ile hafif üzerinden gecerdim......firca vs....kesinlikle yüzeyi yaraliyor sebebiyle kullanmadim.Koch Chemie Leather protect hakkinda bilgim yok, yanliz marka kendini ispatlamis ve ürünlerin cogunu yada en azindan benim kullandiklarim hep isini yapti.Alin deneyin bilgilgilerinizi burda paylasin derim.
Ben kendim Dr. Wack A1 kullaniyorum set olarak.Gayet memnunum, fiyat haric .....
Hocam 28€ verdikten sonra Colourlock deri bakım seti veya Zymöl ürünleri alınır hocam

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Golf 7 aracımda alkantara koltuk temizliği yapmak istiyorum. Elimde carpet cleaner da var ama en doğrusu pol stat olacak sanırım. Halı yıkama makinem yok malesef. Köpük yapan şişelerden aldım. Ürünü Beze sıkıp alkantarayı öyle mi ovalamam gerek? Daha sonra nemli bezle mi kuru bezle mi silmem doğru olur? Uygulamayı nasıl yapmam gerek? Yardımlarınızı bekliyorum :)

images (4).jpeg

Ömer88

Tecrübeli Detaycı
Üye
Golf 7 aracımda alkantara koltuk temizliği yapmak istiyorum. Elimde carpet cleaner da var ama en doğrusu pol stat olacak sanırım. Halı yıkama makinem yok malesef. Köpük yapan şişelerden aldım. Ürünü Beze sıkıp alkantarayı öyle mi ovalamam gerek? Daha sonra nemli bezle mi kuru bezle mi silmem doğru olur? Uygulamayı nasıl yapmam gerek? Yardımlarınızı bekliyorum :)

Ekli dosyayı görüntüle 8254

Berkay

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
İstanbul

ürünü 1:10 oranında sulandırıp köpük yapan şişeye koyun. Alcantarayı çok hafif nemlendirin fısfıs şişeyle veya nemli bezle. Sonra köpüğü koltuğa sıkıp nemli bezle ovalayın. Bezi temiz suda durulayıp tekrar silin ve kurumaya bırakın.
Dikkat etmeniz gereken çok fazla ıslatmamak ve mümkünse yarım saat kaloriferi çalıştırın iş bitince.

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul

Aynı koltuklara sahibiz.
Bende Postar kullanıyorum. Hem kumaş hemde alkantra kısımlarda.
Ürünü doğal at kılı fırçaya sıkıp koltuklara uyguluyorum. Ardından da nemli bir bez ile siliyorum. Hemen peşine de kuru bez ile üstünden geçiyorum.
Bugüne kadar da bir sorun yaşamadım...

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Aynı koltuklara sahibiz.
Bende Postar kullanıyorum. Hem kumaş hemde alkantra kısımlarda.
Ürünü doğal at kılı fırçaya sıkıp koltuklara uyguluyorum. Ardından da nemli bir bez ile siliyorum. Hemen peşine de kuru bez ile üstünden geçiyorum.
Bugüne kadar da bir sorun yaşamadım...
Çok çok teşekkürler cevabınız için :) elimde havluları yıkama sonrası taradığım yumuşak elbise fırçası var. Bir de valet pronun detay fırçası var. Bunlardan birisi de bu işleme uyar mı?

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Çok çok teşekkürler cevabınız için :) elimde havluları yıkama sonrası taradığım yumuşak elbise fırçası var. Bir de valet pronun detay fırçası var. Bunlardan birisi de bu işleme uyar mı?
Temiz bir bulaşık süngerine mikrofiber bez sararak idaretenlik bir mikrofiber uygulama pedi haline getirebilirsiniz. Sonra alcantaranın yönüne göre tek yönlü hareketlerle silersiniz. İçindeki sünger bir miktar da olsa fazla suyu çeker ve döşemenin iyiden iyiye ıslanmasına önler. Sonra nemli bez + kuru bez kombosuyla kurutursunuz.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Temiz bir bulaşık süngerine mikrofiber bez sararak idaretenlik bir mikrofiber uygulama pedi haline getirebilirsiniz. Sonra alcantaranın yönüne göre tek yönlü hareketlerle silersiniz. İçindeki sünger bir miktar da olsa fazla suyu çeker ve döşemenin iyiden iyiye ıslanmasına önler. Sonra nemli bez + kuru bez kombosuyla kurutursunuz.
Çok çok teşekkürler hocam :) :)

Toyota Cressida

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Koch Chemie pol star benim en sevdiğim detay ürünü ben ürünü köpük yapan sprey şişede kullanıyorum çok kıvamlı köpük yapan bi özelliği var hatta camları bile siliyorum... kullanacaklara tavsiyem herhangi bi köpük atma özellikli sprey şişeyle kullansınlar