Kurulama havlusu - Purestar (Dublex-Klin)

Ramazanerdmr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
Herkese merhaba, forumdan yaklaşık 2 ay kadar önce aldığım ön yıkamasını yapacağım diye arabanın bagajında gezdirdiğim havluyu "ön yıkamasına başlarım" diyerek kullanmaya karar verdim. Aylardır boşu boşuna araç kurulama zahmeti çektiğimi kaputun üstüne serip çekince anladım.

Bu arada banyo sonrası kullandığım bornoz bu havludan daha ucuz. Hanım duysa bornozu arabaya, havluyu banyoya çıkart der. :)

Purestar öncesi kurulama;
Elimde SuperClean Ultra Woolly ve SuperClean Uber Blue bezler bulunuyor. Aracı yıkadıktan sonra genel olarak 3-4 yıkamada Koch PW sıktığım için araç yatay paneller de çok fazla su birikintisi olmuyor. Tavan ve kaput üzerine SuperClean Ultra Woolly serip emdirme yöntemi ile kuruluyorum, yan paneller içinde aynı şekilde kurulamaya devam ediyorum. SuperClean Uber Blue ile emdirme sonrası kalan suları silip camları kurulayıp işi sonlandırıyordum.

Purestar sonrası kurulama;
Havluyu kaputa serdim bir ucundan tutup kaputun diğer tarafına kadar çektim fazla gelen kısmı üstüne katlaya katlaya havluyu toparladım. Tavan içinde aynı şekilde serip çekerek kurulamayı bitirdim. Yan panellerde yine aynı şekilde çekme yöntemi ile kurulama yaptım. Sonuç şaka gibi geride ne bir su izi kaldı nede ıslak bir alan. Ön yıkama yapmak niye lazım mış aslında bu kullanım da anladım çünkü havluyu ben poşetten çıkarttığım gibi kullandım üzerinde biriken tekstil tozları, pamukcuklar araç üzerinde çok çok az da olsa kalıyor. Ön yıkama yada havluyu çıkarttıp bir iki silkeleseydim belki o tozlar pamuk parçacıkları da kalmayacaktı.

Dikkat edilmesi gerekenler; araç silecekleri, cam krom çıtaları vb yerlere sürerken dikkat etmek gerekli çünkü iplikler oralara takılabiliyor. Uzun lafı kısası şu ana kadar kullandığım en güzel 2. havlu performansı da uzun yıllar bu şekilde devam eder umarım. İlk kullandığım gerçek uber blue havlu idi yaklaşık 9 sene önce alıp 3 sene kadar kullanmıştım ancak şimdiki uber blue sadece adı var becerisi yok.

Gelelim fotoğraflara;

IMG_20190302_112737.jpg
IMG_20190302_114047.jpg
IMG_20190302_114127.jpg

IMG_20190302_114156.jpg
IMG_20190302_114236.jpg
IMG_20190302_114329.jpg
IMG_20190302_114439.jpg
IMG_20190302_114455.jpg

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
Güzel bakıldığında uberle kıyaslanmamalı diye düşünüyorum, inceleme için teşekkürler güzel bilgiler olmuş :)

razumuhin

Amatör Detaycı
Üye
İl
eskişehir
Twisted dünyasına hoşgeldiniz :)
ancak dikkat edin koch chemie pw gibi ürünleri araç ıslak iken uyguladınızda
durulama sornasında kurulamanızı bu bezle yapmayın derim.
benim elimdeki bezin canına okudu..

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Twisted dünyasına hoşgeldiniz :)
ancak dikkat edin koch chemie pw gibi ürünleri araç ıslak iken uyguladınızda
durulama sornasında kurulamanızı bu bezle yapmayın derim.
benim elimdeki bezin canına okudu..
KC PW düzgün durulandıktan sonra bir problem olmaması lazım aslında. Bahsettiğiniz kurulama yardımcısı (drying aid) şeklinde kullanım mı acaba?

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
İnceleme için teşekkürler.
Twisted pile yapısı ile bu tarz bir sonuç vermesi zaten normal bir durum.
Ancak şunu da ileteyim, çift kova yıkama sonrası araca su tutmadan önce pw sıkıyorum ve hem su tutma işleminde su çok çabuk tahliye oluyor araç gövdesinden hem de kurulama yaparken de hangi bezi kullanırsam kullanayım tek geçişte arkasında su bırakmadan kurulama işlemi sonlanıyor.
Kullandığım bezler de zwipes auto waffle ve gtechniq mf2 :),

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
[

cahilliğimi maruz gör ancak drying aid kullanım nasıl oluyor :) onu bilirsem cevaplıycam
Estağfurullah ne cahilliği. Yani aracı duruladınız ve kurulamaya geçiyorsunuz. Burada qd ürünü sıkıp kurularsanız hem daha kolay kuruyor hem de su lekesi bırakmıyor. O bağlamda dedim. Bu durumda bez doğrudan kimyasala maruz kaldığı için özelliğini kaybedebiliyor.

razumuhin

Amatör Detaycı
Üye
İl
eskişehir
tam olara öyle değil. ben şu şekilde kullanıyorum.. cift kovadan hemen sonra aracı duruluyorum ve ardından araç ıslak iken PW yi kullanıyorum. ve ardından durulayıp kurutma havlusuyla kurutuyorum. ben genelde her yıkamada pw yi kullanıyorum :) ama dediğim gibi bır kaç uygulamadır zero hd den şüpheleniyordum bu son yıkamada emin oldum ve elimdeki başka bır twisted bezi (kullanılmamış) açtım ve kıyasladım zero hd bezim kesinlikle ölmüş. bunu gorunce pewrwol bakım ve onarım şampuanı ve nanolex microfiber havlu sampuanını beraber kullanarak bezi kısa devirde yıkadım. bakalım düzeldimi bende merak edıyorum.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Emektar Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Benimde aklımdaydı bu havlu, sizi mutlu etmesine sevindim ki sadece sizi değil benide mutlu etti. Twistedler hakkaten çok iyi kurulama için. Bu işin zirvesi illaki klin ama elimde 3 tane çinli twisted var gayet memnunum

İyi günlerde kullanın:nazar:

nuriksari

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Dubai
Klin, purestar ve Wizard gloss aralarında fark olacağını sanmıyorum. Über blue orijinali bende de vardı belki 10 sene önce shinearama ya da cleanyourcar dan getirirdik o zamanlar İngiltereden. Fakat twisted pile teknoloji havlular ile kıyaslanamaz kesinlikle bu apayrı bir dünya. Detay çeyizimde her kullandığımda beni extra memnun eden şeylerden biri klin duo large havlu. Pw de sorun olmaz iyi durulayın yüzeyden bol su ile. Havluyu da yıkayın her yıkamadan sonra hızlı program perwoll sirke yeter. Bitince güzel çırpın her köşesinden dönüşümlü tutarak sonra fırçala kurutmaya bırak kuruyunca fırçala dolaba köy yılarca kullanılır

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
izmir
inceleme için teşekkürler .twisted pile çok başarılı bakalım geridönüşler nasıl olacak uzun yıl bazında. güzel günlerde kullanın. iyi detaylar.

smtcglr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul - Beylikdüzü

Ramazanerdmr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
İnceleme için teşekkürler.
Twisted pile yapısı ile bu tarz bir sonuç vermesi zaten normal bir durum.
Ancak şunu da ileteyim, çift kova yıkama sonrası araca su tutmadan önce pw sıkıyorum ve hem su tutma işleminde su çok çabuk tahliye oluyor araç gövdesinden hem de kurulama yaparken de hangi bezi kullanırsam kullanayım tek geçişte arkasında su bırakmadan kurulama işlemi sonlanıyor.
Kullandığım bezler de zwipes auto waffle ve gtechniq mf2 :),
PW ciddi anlamda bereketli ve güzel bir ürün 3-4 yıkamada bir sıkıp duruluyorum bana ekstra bir 3TL maliyet daha çıkartıyor ama sağlık olsun.

Ramazanerdmr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
Estağfurullah ne cahilliği. Yani aracı duruladınız ve kurulamaya geçiyorsunuz. Burada qd ürünü sıkıp kurularsanız hem daha kolay kuruyor hem de su lekesi bırakmıyor. O bağlamda dedim. Bu durumda bez doğrudan kimyasala maruz kaldığı için özelliğini kaybedebiliyor.
Eskinden hızlı cilalar için ben dediğiniz şekilde yapıyordum ama sırf ona ait mf bez kullanıyordum. Sayenizde bende yeni bir terim öğrendim.

Ramazanerdmr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
Klin, purestar ve Wizard gloss aralarında fark olacağını sanmıyorum. Über blue orijinali bende de vardı belki 10 sene önce shinearama ya da cleanyourcar dan getirirdik o zamanlar İngiltereden. Fakat twisted pile teknoloji havlular ile kıyaslanamaz kesinlikle bu apayrı bir dünya. Detay çeyizimde her kullandığımda beni extra memnun eden şeylerden biri klin duo large havlu. Pw de sorun olmaz iyi durulayın yüzeyden bol su ile. Havluyu da yıkayın her yıkamadan sonra hızlı program perwoll sirke yeter. Bitince güzel çırpın her köşesinden dönüşümlü tutarak sonra fırçala kurutmaya bırak kuruyunca fırçala dolaba köy yılarca kullanılır
Orjinal Uber blue havlular da çok iyi idi ama şimdikilerin sadece adı Uber Blue işlevi yok. Twisted bambaşka birşeymiş bunu arkasından ne gelebilir acaba diye merak ediyorum illa daha iyisi çıkacaktır.