Kwazar Venus 2LT ve Valet Pro Advanced Neutral Snow Foam hızlı video

smtcglr

Usta Detaycı
Üye
Video için teşekkürler ne güzel oluyor şu köpük işi:sicak: yalnız 200 ml çok değil mi :dusun:Flowey b33 kullanıyorum ben 2 litrelik pompada 40 ml falan kullanıyorum kalanı su aynı böyle köpük atıyor modifiyeli pompa

cabay

Çaylak Detaycı
Üye
Video için teşekkürler ne güzel oluyor şu köpük işi:sicak: yalnız 200 ml çok değil mi :dusun:Flowey b33 kullanıyorum ben 2 litrelik pompada 40 ml falan kullanıyorum kalanı su aynı böyle köpük atıyor modifiyeli pompa
Bence de çok, VP üzerinde 5de1 sulandırarak diye yazıyordu. Muhtemelen makinelerde kullanılan foam lance içindi. Durulaması zor oldu bu şekilde. Sonraki kullanımda 100 ml ile yaptım çok daha kolay durulandı. :)

nuriksari

Uzman Detaycı
Üye
Video için teşekkürler. Bir dahaki yıkamada kirli araçtaki performansını ve komple aracı köpüklerken kwazar performansı ve kaç kere pompaşadığınızı da paylaşırsanız daha fikir verici olacaktır almayı düşünen arkadaşlar için. Ayrıca 200ml ile bu kadar köpük yapabiliyorsa temiz araçta temizlik için anca birim maliyeti de duymak isterim sadece köpük için. :)

Ellerinize sağlık

cabay

Çaylak Detaycı
Üye
Video için teşekkürler. Bir dahaki yıkamada kirli araçtaki performansını ve komple aracı köpüklerken kwazar performansı ve kaç kere pompaşadığınızı da paylaşırsanız daha fikir verici olacaktır almayı düşünen arkadaşlar için. Ayrıca 200ml ile bu kadar köpük yapabiliyorsa temiz araçta temizlik için anca birim maliyeti de duymak isterim sadece köpük için. :)

Ellerinize sağlık
ilk müsait zamanda adam gibi bir video yapayım ben :) Şampuandan ziyade hangi uç ile ne kadar sulandırıldığı sorusu da çok fazla geldi. Mikrofonum yok ses kötü geliyor diye dışarda anlatamıyorum bunları. Bir ayar çekeceğiz artık :)

Bu arada araç başına birim maliyeti konusu çok mantıklı.. Bunu da notlarıma ayrıca ekliyorum. Öneri için tşk ederim.

nuriksari

Uzman Detaycı
Üye
Komple video çekersen kwazar ile köpüklemeye başladığından durulamaya kadar olan herkes fikir sahibi olur kullanım pratikliği ve kölük performansı hakkında. Bir de kirli araçta görebilirsek bunları kir sökücülüğü de anlaşılır

Algur

Acemi Detaycı
Üye
Kwazari çeşitli kombinasyonlarda kullanan biri olarak traş köpüğü kıvamını bulmak icin 500 ml ılık suya 4-5 kapak vp snow foam koymaniz gerek.. bu arada uç siyah olacak pompalarkende artık kol inemicek şekilde basınçlı olacak

nuriksari

Uzman Detaycı
Üye
Kwazari çeşitli kombinasyonlarda kullanan biri olarak traş köpüğü kıvamını bulmak icin 500 ml ılık suya 4-5 kapak vp snow foam koymaniz gerek.. bu arada uç siyah olacak pompalarkende artık kol inemicek şekilde basınçlı olacak
500ml su ile aracı dönebilecek mısınız yoksa 3 -4 kere dolum mu yapacaksınız? Kwazar 2lt aracı komple körüklemek ön yıkama için çok zahmetli bir yöntemdir. Lokal çalışmalar için kullanılabilir jant motor davlumbaz kapı araları gibi. O zaman da maliyet açısından değer değmez size kalmış. :) illa ön yıkama kendiniz yapacaksanız ceviz ve Secho alın rahat edin. Foam lance şampuanları çok fazla kir esasen sökmez sayılı markalar hariç onlar da ulaşılabilir değil zaten. Foam lance biraz da görsel amaçlıdır. Naçizane fikirlerim bu yönde ve her seferinde söylüyorum çünkü çok arkadaş bu detay merakına yeni başlıyor ve hevesleniyor kwazar ve köpük şampuanı alıp sonra da hayalkırıklığı ya da verimlilikten uzak kalıyorlar. Detay işi kişiseldir seçenekler hep sonsuzdur burda ne kadar fikir ve seçenek sunulur tartışılır ise forum o kadar yararlı olur yoksa ne marka fanatikliği ne ticari kaygımız var. Hepimiz amatör ruhlu detay sevdasılıyız...

Starkiller

Çaylak Detaycı
Üye
Kwazar pompası ile ilgili sanırım sizde de sıkıntı var. Normal şartlarda bu oranda tıraş köpüğü oluşması gerekli. Bende Gloria FM50 ve FM10 da var, yoğun şekilde köpük atıyor. Kwazar pompada ise sulu şekilde atıyor. Durumla ilgili Yamaçlar Detailing'e sıkıntımı ilettim, haber bekliyorum. Ayrıca YouTube'da Xaron'u takip ediyorsanız, bu yeni Venus Foamer'ı ilk test ettiğinde sulu atıyordu, ürünün bozuk olmasından dolayı yenisini gönderdiler. Yeni gelen pompa gayet köpük şeklinde atıyordu. Forumda birkaç kişinin videolarını da izledim, onların da sulu şekilde atıyordu. Diğer kullanıcılar da dönüş yapabilirlerse, ülkemize gönderilen pompalarda genel olarak sıkıntı olup olmadığını tespit edebiliriz.

Algur

Acemi Detaycı
Üye
500ml su ile aracı dönebilecek mısınız yoksa 3 -4 kere dolum mu yapacaksınız? Kwazar 2lt aracı komple körüklemek ön yıkama için çok zahmetli bir yöntemdir. Lokal çalışmalar için kullanılabilir jant motor davlumbaz kapı araları gibi. O zaman da maliyet açısından değer değmez size kalmış. :) illa ön yıkama kendiniz yapacaksanız ceviz ve Secho alın rahat edin. Foam lance şampuanları çok fazla kir esasen sökmez sayılı markalar hariç onlar da ulaşılabilir değil zaten. Foam lance biraz da görsel amaçlıdır. Naçizane fikirlerim bu yönde ve her seferinde söylüyorum çünkü çok arkadaş bu detay merakına yeni başlıyor ve hevesleniyor kwazar ve köpük şampuanı alıp sonra da hayalkırıklığı ya da verimlilikten uzak kalıyorlar. Detay işi kişiseldir seçenekler hep sonsuzdur burda ne kadar fikir ve seçenek sunulur tartışılır ise forum o kadar yararlı olur yoksa ne marka fanatikliği ne ticari kaygımız var. Hepimiz amatör ruhlu detay sevdasılıyız...
Ben genelde 1.5 litre ile arabayi bitiriyorum benim işimi beklentisi oraninda görüyor.. sadece bende kwazar yok alta 2000 foamer de var burda mesele manuel pompadan beklenti .. manuel pompalar benim nazarinda benzinlikci tayfası ürünü

Muratcan

Tecrübeli Detaycı
Üye
Kwazar pompası ile ilgili sanırım sizde de sıkıntı var. Normal şartlarda bu oranda tıraş köpüğü oluşması gerekli. Bende Gloria FM50 ve FM10 da var, yoğun şekilde köpük atıyor. Kwazar pompada ise sulu şekilde atıyor. Durumla ilgili Yamaçlar Detailing'e sıkıntımı ilettim, haber bekliyorum. Ayrıca YouTube'da Xaron'u takip ediyorsanız, bu yeni Venus Foamer'ı ilk test ettiğinde sulu atıyordu, ürünün bozuk olmasından dolayı yenisini gönderdiler. Yeni gelen pompa gayet köpük şeklinde atıyordu. Forumda birkaç kişinin videolarını da izledim, onların da sulu şekilde atıyordu. Diğer kullanıcılar da dönüş yapabilirlerse, ülkemize gönderilen pompalarda genel olarak sıkıntı olup olmadığını tespit edebiliriz.

Türkiyeye gelen kwazar foamerler sorunlu galiba. Bende çeşitli şampuanlarla denedim. Sonuç hep aynı sulu köpük elde ettim.

Hatta Onur abinin Gloria FM10da kullandığı ve traş köpüğü elde ettiği karışımı bile denedik onda bile sulu şekilde attı. Şansızlığımıza Glorianın püstürtme ucu kırıldı. Kırılmasaydı ikisini aynı karışımla karşılaştıracaktık.

Şu da videosu.

Son düzenleme:

cabay

Çaylak Detaycı
Üye

Köpük olayında benim tecrübem şöyle;

Siyah başlığı kullanınca gerçekten traş köpüğüne dönüyor olay fakat atım süresi çok kısalıyor. Ayrıca aracı dönene kadar ciddi güç sarfediyorsunuz. Beklentim o yönde olmadığı için deneme yapıp bıraktım. Orta derece akışkan olması, köpük perdesinin geniş olması benim için yeterli. Siyah ucu takınca aynı örneğinizdeki videoda olduğu şekilde köpük alabiliyorum. Fakat çok kısa sürede atım duruyor.

Türkiyeye gelen kwazar foamerler sorunlu galiba. Bende çeşitli şampuanlarla denedim. Sonuç hep aynı sulu köpük elde ettim.

Hatta Onur abinin Gloria FM10da kullandığı ve traş köpüğü elde ettiği karışımı bile denedik onda bile sulu şekilde attı. Şansızlığımıza Glorianın püstürtme ucu kırıldı. Kırılmasaydı ikisini aynı karışımla karşılaştıracaktık.

Şu da videosu.

Sizin videodaki çok fazla sulu, bende bu tür birşey olmadı. Bu arada stokları tamamen bitmişti bu distribütörün. Bendeki muhtemelen yeni gelenlerden. Bu derece sulu hiç olmadı.

cabay

Çaylak Detaycı
Üye
Hocam senin bu konulara olan yaklaşımını hep takdir etmişimdir, yine de takdir ediyor ve imzamı atıyorum :)

smtcglr

Usta Detaycı
Üye
Şöyle bi örnek vermek istiyorum, bu 13 tl ye aldığım basit 2 lt lik bi pompa linki; Plant Mate 2 Lt - 5 Lt -8 Lt İlaçlama Ve Su Pompası - n11.com

Video da ürün geldiği gibi içindeki hortuma delik açtım demir ucunun içine bulaşık süngeri taktım ve 40-50 ml b33 1,5 lt de su kattım. sonuç video daki gibi. Nozul falan yok tamamen deneme amaçlı.. Burdaki olay şampuan su karışımını çok iyi ayarlamak mı yoksa pompa mı ? 13 tl lik pompa dan böyle sonuç alınca kwazar videosu beni tatmin etmedi.

Böyle köpük elde edebilirim diye de 5 lik secho aldım :digidik:

Son düzenleme:

cabay

Çaylak Detaycı
Üye
Şahsi beklentim kıvamı düzgün ve köpük perdesi geniş bir pompa. Kwazar bunu nispeten başarıyor. Tecrübe ettiğim kısımlardan birisi de köpük kıvamı ne kadar sertleşir traş köpüğüne dönerse, atım süresi o kadar azalıyor.

Sonuç olarak birkaç türlü kullanılabilir.

1- @nuriksari dediği gibi lokal kısımlar için kullanılabilir
2- ön yıkama için çok fazla beklenti olmaksızın (aşırı kirli durumlarda foam lance etkisi beklenemez) kullanılabilir
3- Çift kova öncesi aracı şampuanlamak için kullanılabilir
4- Keyifli bir oyuncak olarak kullanılabilir :)

imkanı olan basınçlı makine+foam lance alıp geçsin kenara, olmayanlar için ise tercih edilebilir.

BlaJKeagle

Acemi Detaycı
Üye
Şahsi beklentim kıvamı düzgün ve köpük perdesi geniş bir pompa. Kwazar bunu nispeten başarıyor. Tecrübe ettiğim kısımlardan birisi de köpük kıvamı ne kadar sertleşir traş köpüğüne dönerse, atım süresi o kadar azalıyor.

Sonuç olarak birkaç türlü kullanılabilir.

1- @nuriksari dediği gibi lokal kısımlar için kullanılabilir
2- ön yıkama için çok fazla beklenti olmaksızın (aşırı kirli durumlarda foam lance etkisi beklenemez) kullanılabilir
3- Çift kova öncesi aracı şampuanlamak için kullanılabilir
4- Keyifli bir oyuncak olarak kullanılabilir :)

imkanı olan basınçlı makine+foam lance alıp geçsin kenara, olmayanlar için ise tercih edilebilir.
5ltlik ilposan daha iyi bir alternatif olabilir kendi garajı olmayanlar için.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
Ben geçen gün @Muratcan07 ın kwazarı kullandım, çok kötü, köpük yapmıyor. Büyük bir ihtimalle ürün sıkıntılı. Yamaçların bu ürün ile ilgili bir açıklama yapması gerekiyor bence.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
Video için teşekkürler

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

El_Diablo

Usta Detaycı
Üye
Kwazar sahibi deyilim ama karisimda testler yaptinizmi....?
Benim Gloria ile farkettim durum,Bir Litre suya 40ml Valet Pro SF kullandigim zaman köpük tatmin etmiyor ve cok kötü. Daha az yani 20ml kullandim an, köpük tam kivaminda geliyor.
Cok ürün köpügün kalitesini asiri etkiliyor.....Denemeni tavsiye ederim.