kwazar vs alta vs modifiyeli secho foamer (2lt)

zizoum

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
merhabalar arkadaşlar.
forumda tecrübelerini paylaşan bir çok arkadaşın entrysini okudum, youtube'da bir çok video izledim fakat net bir sonuca varamadım. aynı ürünü kullanıp çok farklı sonuçlar elde eden arkadaşlar var. sanırım burada kilit nokta kullanılan şampuan ve şampuan oranı.
edindiğim bilgiler doğrultusunda değerlendirmem şu şekilde oldu;
-kwazar : aynı 2 pompa farklı oranda köpük yapabiliyor, üreticinin kalite kontrol ile ilgili problemleri olduğunu düşünüyorum.
-alta foam : türkiye'den tedarik etmek çok zor. amazon üzerinden alınabiliyor, fiyatı kwazar ile çok yakın.
-modifiyeli secho : tedariği kolay ve ucuz, modifiyenin başarılı olup olmayacağı biraz soru işareti.
evet forumda defalarca konuşulmuş fakat güncel tecrübelerinizle bi değerlendirme yaparsanız çok memnun olurum.
bilgilerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum, esen kalın.

cabay

Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
Ben zamanında TR den Alta Foam alamadım, temin edemedim. Ama sonradan forumda satanlar oldu. Kwazar almamış olsam onları alırdım :) Secho işi ise bana pek tatmin edici gelmiyor. Daha çok jant, davlumbaz vs yerlerde bölgesel çalışılabilir olarak görüyorum.

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
merhabalar arkadaşlar.
forumda tecrübelerini paylaşan bir çok arkadaşın entrysini okudum, youtube'da bir çok video izledim fakat net bir sonuca varamadım. aynı ürünü kullanıp çok farklı sonuçlar elde eden arkadaşlar var. sanırım burada kilit nokta kullanılan şampuan ve şampuan oranı.
edindiğim bilgiler doğrultusunda değerlendirmem şu şekilde oldu;
-kwazar : aynı 2 pompa farklı oranda köpük yapabiliyor, üreticinin kalite kontrol ile ilgili problemleri olduğunu düşünüyorum.
-alta foam : türkiye'den tedarik etmek çok zor. amazon üzerinden alınabiliyor, fiyatı kwazar ile çok yakın.
-modifiyeli secho : tedariği kolay ve ucuz, modifiyenin başarılı olup olmayacağı biraz soru işareti.
evet forumda defalarca konuşulmuş fakat güncel tecrübelerinizle bi değerlendirme yaparsanız çok memnun olurum.
bilgilerini paylaşan arkadaşlara şimdiden teşekkür ediyorum, esen kalın.

Merhaba,

Bahsi geçen pompaların hepsini kullanmış birisi olarak fikir vermek isterim.

2 litrelik kwazar bu tipteki ilk pompamdı. Köpük oranından ben çok memnundum, siyah başlıkla güzel köpük veriyordu ancaaaakkk sarfiyatı bir hayli fazlaydı. 100-150 ml arasın ürün istiyordu. Bu söylediğim manuel pompalama ile. Şuan bu ürün @Kzmsefa Kazım'da.

Sonra Epoca aldım, onun ürün sarfiyatı oldukça azdı ama kazan kapasitesi de 1 litreydi. Şuan bu ürün @Shirb13 İbrahim'de.

Ardından Alta Foam aldım ki internette gördüğüm ve forumdan da takip ettiğim kadarıyla gloria ile ikisi en çok tercih edilen markalardan. Çok az ürün ile 30 ml gibi, harika köpük yapıyor, kwazar'a göre perdelemesi nozül kaynaklı çok daha iyi, ama basınç kwazara göre daha çabuk tükeniyor, daha fazla pompalama demek oluyor bu.

Sonra secho benzeri bauhaus'dan aldığım pompayı modifiye ettim, ondan istediğim verimi alamadım, açıkçası ilk fırsatımda onu geliştireceğim, üzerine düşüp her şeyi doğru yapmak gereken bir süreç istiyor.

Alta Foam'u sibop ve hava pompası ile manuel pompalamaktan kurtardıktan sonra arayışım da son buldu açıkçası.

İmkanım olsa marolex pompa denemek isterim, bir de gloria hep içimde kalacak bir pompa.

Türkiye şartları düşünüldüğünde manuel pompalama yapılmayacaksa kwazar alınabilecek bir pompa. Secho modifiye etmekse hem maddi hem manevi çok uğraştırmayan bir işlem. Bu nedenle deneyebilirsiniz.

İmkan varsa gloria, marolex, ya da alta foam alın. Ama diğer seçenekler de sizi üzmez.

Kwazar benzinli araç gibidir, çok yakar ama çok da kaçar, alta foam ise turbo dizel gibidir, hem daha verimli hem daha ekonomiktir.

Ekleme:

Şu başlığı incelemişsinizdir muhtemelen, incelemediyseniz ışık verebilir.

https://detailforum.com/konu/alta-foam-2000-modifiye-xiaomi-mijia-tasinabilir-hava-pompasi.2336/

Bir de @ege Bey'in Ege's Garage diye bir başlığı var onu da baştan sona okumanızı tavsiye ederim. Güzel ipuçları ve anlatımlarla dolu bir konu.

Shirb13

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Ben epoca foamer'ın köpük performansından memnunum. Gerek önceki sahininden dolayı :p gerekse ilk göz ağrılarımdan biri olması adına, o benim kıymetlim :D çok sık kullanmadığım için ürün sarfiyatına bir şey diyemeyeceğim ama genelde 1:10 yada 1:15 gibi dolduruyorum ve istediğim sonucu alıyorum.

Pompalamak mı ? Şahsım adına şu an için problem değil :)

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Bu iş pompa ile malesef köpüksüz olmuyor. Ben iki tane epoca pert ettim, hoş belki tedavi olabilirler ama hem hacimleri küçük hem basınçları az o nedenle de elim tamir etmeye hiç varmıyor. Vaktiyle bir tane atas'ın foam lance'ini almıştım birkaç kere kullandım ama birşekilde bir yerleri tıkandığından sıkı bir temizlik istiyor ayrıca kendisi karcher K serisine uyumlu adaptörü olduğundan haliyle temizlesem de nereye takacağım diye düşünüyorum :D :D (Bir heves bilmem kaç sene önce karcher k2 hede höde birşey almıştım baktımki sadece bulaşık yıkayabiliyor kendisini aynen depoya kaldırdım, boşu boşuna para harcama versiyon 12367.)
Şimdi n11'den köpük yapan 2 lt pompa aldım basıncı ve hacmi oldukça yeterli ama biraz sulu atım yapıyor ama en azından işimi gördü. Secho ile ceviz kullanıyorum, tamamen cevizin marifetinden osla gerek köpüksüz kullanmama rağmen geride çok az kir kalıyor.
Köpük yapmayan pompada gtechniq W4 kullandım neye nasıl küfür etsem bilemedim. Sonra köpük yapan pompa ile kullanınca şampuan kötü değil yöntem kötüymüş dedim :D :D
Herşey tecrübe ederek hatta bazen bilerek ayağa kurşun sıkarak oluyor. :)

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Tüm aracı bu tarz pompalar ile köpükleyerek ön yıkama yapmak çok yoruyor. Onun yerine secho alıp modifiye etmeden kullanmak daha mantıklı.
Lokal olarak kullanıcam derseniz de Alta bu konuda tercihiniz olmalı bence.
Keyifli detaylar...

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Ben epoca foamer'ın köpük performansından memnunum. Gerek önceki sahininden dolayı :p gerekse ilk göz ağrılarımdan biri olması adına, o benim kıymetlim :D çok sık kullanmadığım için ürün sarfiyatına bir şey diyemeyeceğim ama genelde 1:10 yada 1:15 gibi dolduruyorum ve istediğim sonucu alıyorum.

Pompalamak mı ? Şahsım adına şu an için problem değil :)
Tabi genç adamsın :D :D :D 40 yaşına gel, çoluk çocuğa karış, spor yapama, hergün ofiste otur o zaman terkar konuşuruz :)

KILIÇARSLAN

Usta Detaycı
Üye
Merhaba,

Bahsi geçen pompaların hepsini kullanmış birisi olarak fikir vermek isterim.

2 litrelik kwazar bu tipteki ilk pompamdı. Köpük oranından ben çok memnundum, siyah başlıkla güzel köpük veriyordu ancaaaakkk sarfiyatı bir hayli fazlaydı. 100-150 ml arasın ürün istiyordu. Bu söylediğim manuel pompalama ile. Şuan bu ürün @Kzmsefa Kazım'da.

Sonra Epoca aldım, onun ürün sarfiyatı oldukça azdı ama kazan kapasitesi de 1 litreydi. Şuan bu ürün @Shirb13 İbrahim'de.

Ardından Alta Foam aldım ki internette gördüğüm ve forumdan da takip ettiğim kadarıyla gloria ile ikisi en çok tercih edilen markalardan. Çok az ürün ile 30 ml gibi, harika köpük yapıyor, kwazar'a göre perdelemesi nozül kaynaklı çok daha iyi, ama basınç kwazara göre daha çabuk tükeniyor, daha fazla pompalama demek oluyor bu.

Sonra secho benzeri bauhaus'dan aldığım pompayı modifiye ettim, ondan istediğim verimi alamadım, açıkçası ilk fırsatımda onu geliştireceğim, üzerine düşüp her şeyi doğru yapmak gereken bir süreç istiyor.

Alta Foam'u sibop ve hava pompası ile manuel pompalamaktan kurtardıktan sonra arayışım da son buldu açıkçası.

İmkanım olsa marolex pompa denemek isterim, bir de gloria hep içimde kalacak bir pompa.

Türkiye şartları düşünüldüğünde manuel pompalama yapılmayacaksa kwazar alınabilecek bir pompa. Secho modifiye etmekse hem maddi hem manevi çok uğraştırmayan bir işlem. Bu nedenle deneyebilirsiniz.

İmkan varsa gloria, marolex, ya da alta foam alın. Ama diğer seçenekler de sizi üzmez.

Kwazar benzinli araç gibidir, çok yakar ama çok da kaçar, alta foam ise turbo dizel gibidir, hem daha verimli hem daha ekonomiktir.

Ekleme:

Şu başlığı incelemişsinizdir muhtemelen, incelemediyseniz ışık verebilir.

https://detailforum.com/konu/alta-foam-2000-modifiye-xiaomi-mijia-tasinabilir-hava-pompasi.2336/

Bir de @ege Bey'in Ege's Garage diye bir başlığı var onu da baştan sona okumanızı tavsiye ederim. Güzel ipuçları ve anlatımlarla dolu bir konu.
Hocam benim size sorum farklı. Alta ile bir araca ne kadar şampuan hazırlıyorsunuz artmayacak şekilde tek kullanımlık.

Son düzenleme:

harunckr

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Ankara-Bilecik
Bende ulaşılabilirliği daha kolay diye kwazar aldım, ama bulabilseydim alta alırdım. Kwazarın 3 adet nozulundan siyahı yani en iyi köpük yapanı kullanıyordum. Bu şekilde hb araba çok yormasada yinede çok tekrar pompalamak gerekiyordu, vazgeçip orta köpük yapan mavi nozulu kullanıyorum. Bu şekilde daha akıskan oluyor ama fazla tekrar pompalamaktan kurtarıyor beni. Ayrıca benzinlik tayfadan olduğum için aşırı köpüğün kiri indirmesini beklemek sıkıntı oluyor zaman açısından

Ouris

Acemi Detaycı
Üye
Son günlerde tam da odaklandığım konuydu. Özellikle performans konusunda youtube videolardan çokta birşey anlamıyorsunuz. Genelde pompa nasil modifiye edilir konuları mevcut ancak performansını anlatacak güzel bir içerik yok. 30 sn lik tekere, fayansa sıkmalar falan. Kardeşim şöyle bi aracı tam dönün dimi. Kaç kez pompalamak gerekiyor tam turda kaç dk harcanıyor bunlar soru işareti. Kwazar ların maliyeti yüksek oyuzden şimdilik ilac pompaları modifiye ilgi alanım. Detailing serüvenim sadece hızlı cilalara sonra waxlara ilgi duymakla başlamıştı bugun geldiğim nokta ilaç pompasından nasil snowfoam yapılır oldu. Bu iş gerçekten hastalıkmış ve sonu dibi yok gibi :) attığın taş ürküttüğün kuşa değermi ben henüz çözemedim. Sanırım kullananlar teker, jant, davlumbaz, marşpiyel, ön ızgara, plastik aksamlar için kullanıyor. Bazen diyorum herhafta çift kova yapiyorum zaten, ayda bir de benzinlikteki köpüğü farlara falan çok sıkmadan daya geç:halay:

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Ben alta foam kullanıyorum ve seviyorum. Astra HB aracımı 4-5 pompalamada komple bitiriyorum. Ürünü oranını 2 litreye 35ml ya da @omrslhmms hocamızın dediği gibi 1800ml ye 30ml şeklinde yapıyorum.

alta foam asıl şarjlı el pompası ile muazzam işler yapıyor. Malzeme kalitesi zaten üst düzey.

KaiZeN

Uzman Detaycı
Üye
İl
Tekirdağ
Ben alta foam kullanıyorum ve seviyorum. Astra HB aracımı 4-5 pompalamada komple bitiriyorum. Ürünü oranını 2 litreye 35ml ya da @omrslhmms hocamızın dediği gibi 1800ml ye 30ml şeklinde yapıyorum.

alta foam asıl şarjlı el pompası ile muazzam işler yapıyor. Malzeme kalitesi zaten üst düzey.
Hocam yeşil nozulle mi 4-5 pompalama da döndünüz ? Ben yeşille 10 pompalamada nerdeyse golf ü ancak dönebildim :komik: 1.6lt ye 35ml magi koymuştum. Biraz azaltayım olmadı bir de nozulu olmadı bir düşüğüyle değiştireyim. Mübarek kol kası yaptırdı :kop:

DetayDeposu

Tonyukuk07
Firma Yetkilisi
Üye
Hocam yeşil nozulle mi 4-5 pompalama da döndünüz ? Ben yeşille 10 pompalamada nerdeyse golf ü ancak dönebildim :komik: 1.6lt ye 35ml magi koymuştum. Biraz azaltayım olmadı bir de nozulu olmadı bir düşüğüyle değiştireyim. Mübarek kol kası yaptırdı :kop:
Yeşil nozul+2 litre su+35-40ml Shiny GARAGE Mavi köpük.
Yalnız davlumbaz içleri lastik jant kısımları için ben para atıp petrol köpüğü kullanıyorum oralara. Eğer oraları da dönecek olursam 6-7 pompayı buluyor.

tabi burada işin içine köpük kıvamı da giriyor yani ben köpük ince vuran bir kişiyim. Siz sanırım sıkarken yavaş ilerliyorsunuz ve bol köpük seviyorsunuz :D

zizoum

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
cevap veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
@omrslhmms hocam alta foam kullandığınız için size sorayım, şampuan ve karışım oranı öneriniz nedir? 1-2 alternatif söyleyebilirseniz çok memnun olurum. aracımda seramik kaplama yok (3 yıl önce yapılmıştı fakat eser kalmadığını tahmin ediyorum) ve koyu laciver (karbon siyah) renginde. forumda araştırırken ceviz v1 ve ceviz v2 gördüm fakat üretimi durmuş. önerilerinizi bekliyorum:)

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul

Noname

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İyide hangi şampuan ile 30ml ? Gtechniq W4 kullanıyorum bir yerde 1:20 bir yerde 1:10 oran verilmiş. Bu oranlarda bana 30ml çok az gelir :(
Abi videoda shiny garage snow foam kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ben B33, ansf ve foamula 1 denedim hepsinde hemen hemen aynı köpüğü verdi 30 ml ile. Gtechniq W4 hiç kullanmadım, bilemiyorum ama foamula 1 için 300 ml ürün 700 ml su gibi bir oran hatırlıyorum. Yani orada öyle yazsa da hep öyle olmuyor, biliyorsun çok tüketelim ki daha çok alalım mantığı. Yani Gtechniq W4 için de 30 yeter sanıyorum.

cevap veren herkese ayrı ayrı teşekkür ederim.
@omrslhmms hocam alta foam kullandığınız için size sorayım, şampuan ve karışım oranı öneriniz nedir? 1-2 alternatif söyleyebilirseniz çok memnun olurum. aracımda seramik kaplama yok (3 yıl önce yapılmıştı fakat eser kalmadığını tahmin ediyorum) ve koyu laciver (karbon siyah) renginde. forumda araştırırken ceviz v1 ve ceviz v2 gördüm fakat üretimi durmuş. önerilerinizi bekliyorum:)
Hocam B33 alabilirsiniz, EV13 alabilirsiniz, Foamula 1 alabilirsiniz, bulursanız ANSF alabilirsiniz. B33 alırsanız koruma uyguladığınızda kullanamazsınız. Diğerleri koruma dostudur ama temizliği daha zayıftır. Eğer gücünü arttırmak istiyorsanız 5-10 ml Koch Chemie Green Star ile karıştırabilirsiniz. Ben denedim, yaptığı temizlik artıyor net, ama vereceği zarar artar mı o kadar uzun süre kullanmadım. Youtube'ta green star ile güçlendirilen ön yıkama şampuanı örnekleri çok. Ek olarak bu şampuanların hepsinde 30 ml iyi orandır.

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Abi videoda shiny garage snow foam kullanıyordu yanlış hatırlamıyorsam. Ben B33, ansf ve foamula 1 denedim hepsinde hemen hemen aynı köpüğü verdi 30 ml ile. Gtechniq W4 hiç kullanmadım, bilemiyorum ama foamula 1 için 300 ml ürün 700 ml su gibi bir oran hatırlıyorum. Yani orada öyle yazsa da hep öyle olmuyor, biliyorsun çok tüketelim ki daha çok alalım mantığı. Yani Gtechniq W4 için de 30 yeter sanıyorum.

Hocam B33 alabilirsiniz, EV13 alabilirsiniz, Foamula 1 alabilirsiniz, bulursanız ANSF alabilirsiniz. B33 alırsanız koruma uyguladığınızda kullanamazsınız. Diğerleri koruma dostudur ama temizliği daha zayıftır. Eğer gücünü arttırmak istiyorsanız 5-10 ml Koch Chemie Green Star ile karıştırabilirsiniz. Ben denedim, yaptığı temizlik artıyor net, ama vereceği zarar artar mı o kadar uzun süre kullanmadım. Youtube'ta green star ile güçlendirilen ön yıkama şampuanı örnekleri çok. Ek olarak bu şampuanların hepsinde 30 ml iyi orandır.
İlk fırsatta 2lt'ye 30ml W4 katıp deneme yapacağım. Köpük yine olacaktır illaki ama 30ml ile temizleyebilecek mi onu merak ediyorum. Foamlance'e 65ml boca eden de var. Yandı benim anakart :D :D