Lavor / Hyundai? Tavsiye..

qonrul

Amatör Detaycı
Üye
İl
Muğla
arkadaşlar 1300-1500tl civarlarında barı biraz yüksek makine düşünüyorum. bütçem aralığında gözüme hyundai ve lavor markaları takıldı. aşağı ürün görselleri ekleyeceğim. sorunsuzluk, dayanıklılık ve uzun kullanım bakımından hangisini tavsiye edersiniz. iki markayı veyahut herhangi birini kullananıp tecrübe eden varsa öneri alabilir miyim. şimdiden teşekkürler..

Ürünler:
1. Hyundai HYB150B 150 Bar 2000 W
Fiyat: 1330₺
2. Lavor stm 160 basincli soğuk yıkama makinası 160 bar Fiyat: 1250₺

cabay

Uzman Detaycı
Üye
Lavor'ların methini çok duydum. Birde uygun foam lance ile denemek isterdim :) Oyumu Lavor'dan yana kullanıyorum :)

qonrul

Amatör Detaycı
Üye
İl
Muğla
öncelikle ilgilenip yanıt verdiğiniz için teşekkür ederim.

o zaman basıncından da memnun sunuzdur hocam değil mi. bazı markaların yüksek basınç değeri olduğu halde gerçekte öyle görünmüyor tabi videolardan izlediğim kadarıyla. 180 likte fiyat 2 bine yaklaşıyordu sanırım. o yüzden beni aşabilir ama tekrar bir incelerim. bir de foam lance sıkıntısı yaşadınız mı, lavora uygun bulunur değil mi?
@Mentalfeed

evet foam'sız olmaz tabi. teşekkürler oy için:D
@cabay

carking58

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul/Kayseri
Her iki ürünü de kullanmadım ancak Lavor uzun yıllardan forumda Karcher ve Bosch ile birlikte adı geçen bir marka. Dolayısıyla bilinirliği ve aksesuara erişim imkanı daha yüksek gibi. Bu sebepten teknik hiçbir bilgim olmamakla beraber ben Lavor alırdım sanırım.

qonrul

Amatör Detaycı
Üye
İl
Muğla
Her iki ürünü de kullanmadım ancak Lavor uzun yıllardan forumda Karcher ve Bosch ile birlikte adı geçen bir marka. Dolayısıyla bilinirliği ve aksesuara erişim imkanı daha yüksek gibi. Bu sebepten teknik hiçbir bilgim olmamakla beraber ben Lavor alırdım sanırım.
teşekkürler hocam. benim gözümde marka olarak Hyundai daha bilindik ama forum üstadları lavor diyorsa öyledir tabi:)

qonrul

Amatör Detaycı
Üye
İl
Muğla
@Mentalfeed hocam bu stm ile predator arasındaki fark nedir. hangisi daha iyi.
bir de araştırmam sonucu 180 barlık predator 160 barlık stm den daha ucuz. 1200 küsüre predator 180 buldum.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Evet 3 yıldır beraberiz 2. El almıştım çok şükür hala faal. Predatör ve stm arasındaki farkı bilmiyorm ama hali hazırda zaten lavorun hepsi metal pompa.
Tetik konusu evet ben aldığımda bozuktu kendi kendine çalışıyordu tetik kapalı olsa bile ama su damlatmıyordu mesela. Çinden yeni tetik aldım 70_80₺ vermiştim problemsiz hala kullanıyorum.
Ekstra olarak 10mt hortum aldım ve her aparatı rahat kullanayım diye başlığını quick başlık adaptörle değiştim. Şimdi bütün quick başlıklı malzmeleri kullanabiliyorum.
1. Nesil mjjc ve Ag foamlance kullanıyorum çok memnunum.
Zaten debi ve basıç karşılaştırması yaparsanız stm 150 k4e predatör k7 ye yakın, aradaki fiyat farkı ve markaperestlik tercih meselesi.

Yaptığım değişiklikler ve kullanımı şu postta { Yine arındık }ve 20. sayfasında vardır

qonrul

Amatör Detaycı
Üye
İl
Muğla
Evet 3 yıldır beraberiz 2. El almıştım çok şükür hala faal. Predatör ve stm arasındaki farkı bilmiyorm ama hali hazırda zaten lavorun hepsi metal pompa.
Tetik konusu evet ben aldığımda bozuktu kendi kendine çalışıyordu tetik kapalı olsa bile ama su damlatmıyordu mesela. Çinden yeni tetik aldım 70_80₺ vermiştim problemsiz hala kullanıyorum.
Ekstra olarak 10mt hortum aldım ve her aparatı rahat kullanayım diye başlığını quick başlık adaptörle değiştim. Şimdi bütün quick başlıklı malzmeleri kullanabiliyorum.
1. Nesil mjjc ve Ag foamlance kullanıyorum çok memnunum.
Zaten debi ve basıç karşılaştırması yaparsanız stm 150 k4e predatör k7 ye yakın, aradaki fiyat farkı ve markaperestlik tercih meselesi.

Yaptığım değişiklikler ve kullanımı şu postta { Yine arındık }ve 20. sayfasında vardır
halihazırda kullandığım 2003 yılından kalma bir makinem vardı. artık eskisi gibi suyu basınçlı vermeyince içini açayım tamir ederim belki dedim. neyse biraz uğraştıktan sonra çok güzel çalıştı basıncı yerine geldi ama 5dk demedi tıkanıp dumanlar çıktı:terlisırıtan: artık emekliye ayrılma vakti geldi demekki.

ben bu eski makinem için bahsettiğiniz quick connect malzemeleri ve tabancayı almıştım hocam. hatta ona uygun mjjc foam lance de var elimde onu da almıştım şöyle,

şimdi ben bu lavor predator 180 liği alsam foam lance, tabanca ve quick malzemelerim var nasılsa bunları lavorda kullanabilirmiyim. hiç değilse o masraflardan kurtulmuş olurum:gulumsemex:

lavor predator aklıma yattı hatta şuan trendyolda favorime eklediğim satıcı beni dürtükler gibi ekstra indirim yapmış 1159 liraya düşürmüş:D sanırım siparişi geçeceğim.
linkeki konunu da geniş zamanda inceleyeceğim hocam.

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
halihazırda kullandığım 2003 yılından kalma bir makinem vardı. artık eskisi gibi suyu basınçlı vermeyince içini açayım tamir ederim belki dedim. neyse biraz uğraştıktan sonra çok güzel çalıştı basıncı yerine geldi ama 5dk demedi tıkanıp dumanlar çıktı:terlisırıtan: artık emekliye ayrılma vakti geldi demekki.

ben bu eski makinem için bahsettiğiniz quick connect malzemeleri ve tabancayı almıştım hocam. hatta ona uygun mjjc foam lance de var elimde onu da almıştım şöyle,

şimdi ben bu lavor predator 180 liği alsam foam lance, tabanca ve quick malzemelerim var nasılsa bunları lavorda kullanabilirmiyim. hiç değilse o masraflardan kurtulmuş olurum:gulumsemex:

lavor predator aklıma yattı hatta şuan trendyolda favorime eklediğim satıcı beni dürtükler gibi ekstra indirim yapmış 1159 liraya düşürmüş:D sanırım siparişi geçeceğim.
linkeki konunu da geniş zamanda inceleyeceğim hocam.
Tabi bir daha niye para harcayasınız. Lavor to quick aparat alırsınız devam. Hatta hortum bağlantı yerinin adaptörünü alırsanız gelecek makinenin tetiğinide kullanmazsınız

qonrul

Amatör Detaycı
Üye
İl
Muğla
vakit ayırıp fikirlerini beyan eden arkadaşlara, özellikle @Mentalfeed hocama ürün önerisinden dolayı teşekkür ederim.

nihayetinde Lavor predator 180 wps siparişi verilmiştir. konunun ilerde bu ürünler hakkında fikir arayanlara yardımcı olması dileğiyle iyi forumlar..

hendeser

Acemi Detaycı
Üye
İl
ordu
Hayırlı olsun. Su giriş filtresi almanızı tavsiye ederim. Şebeke suyunda çok tortu olmaz diyen oldu ama yine de günenlik tedbiri olsun.

qonrul

Amatör Detaycı
Üye
İl
Muğla
Hayırlı olsun. Su giriş filtresi almanızı tavsiye ederim. Şebeke suyunda çok tortu olmaz diyen oldu ama yine de günenlik tedbiri olsun.
bunu bilmiyordum hocam. çünkü eski makinemde öyle bir şey yoktu. öneri için teşekkür ederim.
lavor'a uygun örnek link atabilir misiniz?

şimdi araştırdım da sadece aliexpresste buldum. yurtiçi satışı yok mu acaba ben bulamadım.

Son düzenleme:

hendeser

Acemi Detaycı
Üye
İl
ordu
bunu bilmiyordum hocam. çünkü eski makinemde öyle bir şey yoktu. öneri için teşekkür ederim.
lavor'a uygun örnek link atabilir misiniz?

şimdi araştırdım da sadece aliexpresste buldum. yurtiçi satışı yok mu acaba ben bulamadım.
Karcher'in filtresi de olur sanırım. Zaten standart oluyor su girişleri. Eve gidince kontrol ederim yine de. Ama çin filtreleri kalitesi çok düşük gibi geliyor. Ben karcherin orijinal filtresini aldım.

qonrul

Amatör Detaycı
Üye
İl
Muğla
@hendeser, aliden sipariş geçmiştim hocam sağ olun. zaten baktım da lavorun su girişinde ayrıca bir filtre de varmış.