Malcayang marka Bmw Düğme Grubu Incelemesi

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
2011 model F10 kasa 520d'in sorunlarını, kronik sıkıntılarını anlatsam herhalde roman olur. Her neyse, o konulara girmeden konu başlığı ile ilgili yazayım.
Birkaç ay önce ansızın sürücü tarafı cam, ayna, perde...vs'nin olduğu düğme veya anahtar grubundan sürücü cam açma kapama düğmesi kırılıverdi. Önce orijinal parçanın fiyatını sorduk gözler Bart Simpson'ın gözleri gibi olunca çıkma parça arayışına girdik onunda fiyatı hatırı sayılır olduğunu öğrendik hatta kimisinin çıkma yerine kullanılmamış ama çin malı olan parçayı sattığını öğrendik.
Bari biz kendimiz satın alalım burada taktırırız dedik.
Aliexpress'de malcaynag diye bir satıcı var peder bey satıcının sayfasında bizim araca uygun parçanın linkini verdi ve bende satın aldım. Kesin 1 aydan önce gelmez derken 15 günde ürün elimize ulaştı.
Ürünün maliyeti 165 TL, orijinali sökme ve çin malını takma ücreti ise 150 TL oldu. Toplam maliyet çıkma parça satanların yarısına bile ulaşmadı :)
Yanlız çin malı parçanın ufak tefek farklılıkları var.
Bu arada hem farklılıkları hemde orijinal parçanın plastiğinin ne kadar kaliteli/kalitesiz olduğunu öğrenmek isteyenleri aşağıdaki kısa videoyu izlemeye davet ediyorum.
P.S: Malcayang ile hiçbir ticari bağlantım yok. Video rahat bulunsun diye hashtag mdiri ne haltsa onunla işaretledim :)

muratyz

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Dardanel
Hakan abi paylaşım için teşekkürler,bir süre sonra gözün alışacak ve ufak tefek farkı olsa bile görmeyeceksin

Malesefki Bmw lerin tuş takımı soyulması kırılması kronik,silinen tuşları yeniletmek bile senin sıfır aldığın parçadan fazla tutabilir.Satıcıyı bmw ile ilgilenenler kaydetsin bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Hakan Paylaşım için teşekkürler bmw de genel sorun çabuk bozulan tuş takımları benim bmw de aynı yerde arka cam kilitleme tuşu kırıldı bir türlü bulamadım çıkma yrni senin aldığın gibi tam takım satıyorlar sonunda küçücük düğme için tam takım aldıracaklar.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Bart Simpson olmasa da fiyatı duyuncaki tepki için Homer canlandı kafamda :)

Şu da var bir arkadaşım F10 satıyor ben de git gel yaşıyordum ama bu sizden duyduğum ikinci kronik sorun şikayeti içeren mesaj. Çekiniyorum açıkçası artık.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Hakan abi paylaşım için teşekkürler,bir süre sonra gözün alışacak ve ufak tefek farkı olsa bile görmeyeceksin

Malesefki Bmw lerin tuş takımı soyulması kırılması kronik,silinen tuşları yeniletmek bile senin sıfır aldığın parçadan fazla tutabilir.Satıcıyı bmw ile ilgilenenler kaydetsin bence

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Garanti kapsamında bilimum plastiklerde soyulma oldu, garantiden parçalar değiştirildi sonra yine soyulmalar oldu. Kapı tutamaklarının (yada adı herneyse artık yanlış ifade etmiş olabilirim.) plastikleri eriyor ve parça parça kopuyor. Sürdüğüm bir üründen mi oldu diye korktum sonra bir baktım ki biz yine şanslıymışız meğer kronik problemmiş.
Camların etrafındaki fitillerde parçalandı :(

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Hakan Paylaşım için teşekkürler bmw de genel sorun çabuk bozulan tuş takımları benim bmw de aynı yerde arka cam kilitleme tuşu kırıldı bir türlü bulamadım çıkma yrni senin aldığın gibi tam takım satıyorlar sonunda küçücük düğme için tam takım aldıracaklar.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Süleyman, malcayang diye gir bak adamlarda başka markaların da parçaları var. Muhtemelen senin Bmw'nin de parçaları vardır belki tek tek bile satıyorlardır. Ama bu bizde değişen parça yekpare satılıyor. Master switch olarak anılan düğme grubunda malesef kimse düğmeleri tek tek satmıyor :(
Çok aradık sorduk dünyanın fiyatını söylediler.

Bu arada yakın zamanda sağ ön ve sağ arka kapının kilitleri de değişti :( Onun da 0km fiyatı korkunç boyuttaydı. Kavacıkta çıkma parça satan birinden satın aldık ve adam aynı zamanda parçaları söküp taktı.
Ben yerini görmedim bizim ofisten arkadaş ilgilendi, merak eden varsa o çıkmacının da adını sanını öğrenir yazarım :)

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
2011 model F10 kasa 520d'in sorunlarını, kronik sıkıntılarını anlatsam herhalde roman olur. Her neyse, o konulara girmeden konu başlığı ile ilgili yazayım.
Birkaç ay önce ansızın sürücü tarafı cam, ayna, perde...vs'nin olduğu düğme veya anahtar grubundan sürücü cam açma kapama düğmesi kırılıverdi. Önce orijinal parçanın fiyatını sorduk gözler Bart Simpson'ın gözleri gibi olunca çıkma parça arayışına girdik onunda fiyatı hatırı sayılır olduğunu öğrendik hatta kimisinin çıkma yerine kullanılmamış ama çin malı olan parçayı sattığını öğrendik.
Bari biz kendimiz satın alalım burada taktırırız dedik.
Aliexpress'de malcaynag diye bir satıcı var peder bey satıcının sayfasında bizim araca uygun parçanın linkini verdi ve bende satın aldım. Kesin 1 aydan önce gelmez derken 15 günde ürün elimize ulaştı.
Ürünün maliyeti 165 TL, orijinali sökme ve çin malını takma ücreti ise 150 TL oldu. Toplam maliyet çıkma parça satanların yarısına bile ulaşmadı :)
Yanlız çin malı parçanın ufak tefek farklılıkları var.
Bu arada hem farklılıkları hemde orijinal parçanın plastiğinin ne kadar kaliteli/kalitesiz olduğunu öğrenmek isteyenleri aşağıdaki kısa videoyu izlemeye davet ediyorum.
P.S: Malcayang ile hiçbir ticari bağlantım yok. Video rahat bulunsun diye hashtag mdiri ne haltsa onunla işaretledim :)

Geçmişolsun hakanım. Üzücü bir durum markaya güven okadar para ver sinek gibi mide bulandırıcı sorunlar yaşa.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Bart Simpson olmasa da fiyatı duyuncaki tepki için Homer canlandı kafamda :)

Şu da var bir arkadaşım F10 satıyor ben de git gel yaşıyordum ama bu sizden duyduğum ikinci kronik sorun şikayeti içeren mesaj. Çekiniyorum açıkçası artık.
İllaki satın alacaksan makyajlısını ve benzinlisini satın al :) Dizel motorun problemi bol. Yakın zamanda motor kulakları/destekleri değişti oysa kosiflerin teşhisi ön taşıyıcı grubun değişmesiydi. Her çukur ve tümsekten geçerken boşluk sesi geliyordu meğer motor kulakları/destekleri yıpranmış onlar değişince ne ses kaldı ne sallantı. Bıraksaydık kosiflere ön taşıyıcılar değişecekti, problem yine devam edecekti.

DMR

Usta Detaycı
Üye
İl
İzmir
Premium bir markada böyle sıkıntıların olması gerçekten can sıkıcı, malesef genelde rastlanıyor böyle sorunlara. F kasalarda genel olarak gözlemim makyajsız ilk çıkan kasalar genelde çok daha sorunlu oluyor, makyajdan sonra araç olması gerektiği gibi daha sorunsuz, sıkıntısız eksikleri giderilmiş oluyor. Çinli arkadaşlarında her derde uygun yoldan çare bulmasıda bizlerin işine geliyor tabi :)

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Geçmiş olsun Hakan abi. İnsan BMW markasını duyunca ve bu araç bir de 5 kasa olunca kalite beklentisi yukarılara çıkıyor. Böyle bir durumun yaşanmış olması üzücü gerçekten.

Yalnız sökme takmaya neden o kadar ücret aldılar onu da anlamadım. Markadan kaynaklı sanırım..

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
@SubaruOutback soft kaplama denilen bir şey var, Duymuşsunuzdur siz gerçi ama soyulma problemleri için alternatif bir çözüm...
Biliyorum ama artık elzem olanları değiştiriyoruz. Bu araç benim değil pederin, benim olsa 40 kere göndermiştim. Yürümesi için ayrı harcama diri dursun diye ayrı harcama yapıyrosun ona rağmen durumu bu halde.
Durduk yere farın plastiğinde ince bir çatlak olmuş fardaki boncuklardan zannedersin far far değil duşa kabin camı :D :D Ona da 150 TL sıkışmış, bu hafta sonu onardılar. En ince noktasına kadar sökülüp yeniden toplandı bakalım yine biryerden su alacak mı merak ediyorum.
Son 2 aydır periyodik bakım harici yapılan masrafları yazsam roman olur.
Motor kulakları, kapı kilitleri, cam açma kapama düğme grubu, far onarımı. Sonra sokakta 20 yaşında Land Cruiser, Corolla...vs görüyorsun saat gibi çalışıyorlar dip diri duruyorlar kendi kendien soruyorsun benim kullandığım premium ise bu corolla nedir, asıl premium o, saat gibi çalışıyor, zırt pırt masraf çıkarmıyor.
Vallahi bizim sitenin teknik ekibinden birinde 20 yaşında Corolla vardı, adam motoru çalıştırıyor diyorum ki eminmisin çalıştığına, ses yok. Tümseklerden geçiyor ses yok, arnavut kaldırım tabir edilen yoldan gidiyor yine ses yok. Ne masraf çıkarıyor, kronik sıkıntısı var mı diyor adam bana ne diyorsun der gibi bakıyor. Biz alışmışız sürekli servise gitmeye, tuhaf geliyor haliyle sorunsuz otomobil.

Bize denk geldi dieyceğim de bizim ofis çalışanımızın arkadaşında da bu kasadan var sıra ile aynı sorunları yaşadı. Ama yetkili servise gidip sorsan efendim ilk defa sizde bu problem oldu diyorlar.

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Biliyorum ama artık elzem olanları değiştiriyoruz. Bu araç benim değil pederin, benim olsa 40 kere göndermiştim. Yürümesi için ayrı harcama diri dursun diye ayrı harcama yapıyrosun ona rağmen durumu bu halde.
Durduk yere farın plastiğinde ince bir çatlak olmuş fardaki boncuklardan zannedersin far far değil duşa kabin camı :D:D Ona da 150 TL sıkışmış, bu hafta sonu onardılar. En ince noktasına kadar sökülüp yeniden toplandı bakalım yine biryerden su alacak mı merak ediyorum.
Son 2 aydır periyodik bakım harici yapılan masrafları yazsam roman olur.
Motor kulakları, kapı kilitleri, cam açma kapama düğme grubu, far onarımı. Sonra sokakta 20 yaşında Land Cruiser, Corolla...vs görüyorsun saat gibi çalışıyorlar dip diri duruyorlar kendi kendien soruyorsun benim kullandığım premium ise bu corolla nedir, asıl premium o, saat gibi çalışıyor, zırt pırt masraf çıkarmıyor.
Vallahi bizim sitenin teknik ekibinden birinde 20 yaşında Corolla vardı, adam motoru çalıştırıyor diyorum ki eminmisin çalıştığına, ses yok. Tümseklerden geçiyor ses yok, arnavut kaldırım tabir edilen yoldan gidiyor yine ses yok. Ne masraf çıkarıyor, kronik sıkıntısı var mı diyor adam bana ne diyorsun der gibi bakıyor. Biz alışmışız sürekli servise gitmeye, tuhaf geliyor haliyle sorunsuz otomobil.

Bize denk geldi dieyceğim de bizim ofis çalışanımızın arkadaşında da bu kasadan var sıra ile aynı sorunları yaşadı. Ama yetkili servise gidip sorsan efendim ilk defa sizde bu problem oldu diyorlar.
f10 kasada bu tarz sorunların olması gerçekten düşündürücü. Umarım bu yapılanlar son olur, bir daha servisle ustayla işiniz olmaz :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
f10 kasada bu tarz sorunların olması gerçekten düşündürücü. Umarım bu yapılanlar son olur, bir daha servisle ustayla işiniz olmaz :)
Alıştık artık :)
Zaten artık yetkiliye gitmiyoruz. Sanayide bir yer bulduk 2-3 aydır abone olduk :D :D
Bahane ile bende aksesuarcıları geziyorum, bugün aracı teslim alırken arka sokaktaki aksesuarcıya girdim, bir baktım 15 TL'ye armorall yağmur damlası kaydırıcı var kaptım bir tane :)

Ramazanerdmr

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
İl
İstanbul
O düğme çok rahat tamir olurdu aslında bir tane havya bir parça tel biraz el becerisi.
Pederin mareasında yer alan tüm cam düğmeleri o halde yerinden çıkıyorlar kimisinin tuş kenarındaki daire şeklindeki alan kırılmış kiminde buton üzerindeki çıkıntılı yer.
Hepsini elden geçirdim eskisinden daha iyi oldu en azından yerinden çıkmıyor daha düzgün çalışıyor.

Premium marka model olunca beklentilerde o nokta da oluyor ama sorunlar ise giriş segment sorunları olunca insan daha bir sinir stres oluyordur.
Geçmiş olsun.