İnceleme Meguiars Hybrid Ceramic Prep / Pre-Wax İncelemesi

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Arkadaşlar Selamlar

Kisa bir aradan sonra tekrar dan merhaba herkeze Maglum Deprem olaylari nedeniyle ara vermek zorunda kalmiştim,suan daha iyi daha güçlüyüz çok şükür.

Test Konuğumuz Meguiars Hybrid Ceramic Prep/Pre-Wax yani Yüzey temizleyici bir ürün.Wax veya Sealant öncesi yüzey temizleyici ve ön hazirlik ürünüdür.Silmesi çok rahattir herhangi bir kuruma ve zorlanma olmuyor,içeriginde Silikon içermiyor.

Ürün içeriği

473 Ml
Meyve Kokulu
Fiyati 530₺

İnceleme Aşamasi

Aracimiz yikandi ve uygulamaya hazir hale getirildi.

Uygulama aşamasi bitti ve final

Test sona erdi arkadaşlar benim görüşüm olumlu zaten uzun süreli bir test etmistim cizik ve hologramda geri dönüş yaşamadim gayet memnun edici bir durum Koruma öncesi boya oksidasyonunu harika bir hale getiriyor aslinda tek başina hem temizleme ve koruma yapiyor ek olarak bir koruyucu ürüne gerek kalmiyor.

Ürün Araç Boya-Vernik durumuna göre değisir her aracta ayni sonucu alamayabilirsiniz benim uygulama yaptigim araç Orjinal boyali Renault Talisman.

Bir sonraki Testimizde görüşmek üzere hoşcakalin.

Mrt

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Eline sağlık Sefa. Dün akşam forumda dolaşırken Sefa nerelerde demiştim. Seni burada görmek güzel.

Kodeks

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Çok geçmiş olsun Sefa Bey. Ürünü daha önceden de sizde görmüştüm. Şu an Trendyolda %12 indirim yapıyor ve 464 TL’ye geliyor sanırım. Aldım bir tane.

Eaglemre

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Sefa hocam gecmis olsun.
Sizi tekrardan incelemelerinzle gormek mutluluk verici.

Ceramic prep uzerine meguiars hibrit seramik wax denemeniz oldu mu? Daha once seramik wax i denemistiniz, bu urunle birlikte kullanilinca bir farki oluyor mu merak ettim.

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Sefa hocam gecmis olsun.
Sizi tekrardan incelemelerinzle gormek mutluluk verici.

Ceramic prep uzerine meguiars hibrit seramik wax denemeniz oldu mu? Daha once seramik wax i denemistiniz, bu urunle birlikte kullanilinca bir farki oluyor mu merak ettim.
Kullandim hocam ekstradan bir koruma sagliyor her iki üründede Seramik etkisi var çünkü tabi bu dayanimi artirmaz sadece Parlaklik ve su itisini daha iyi saglar.

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Reisim geçmiş olsun. Eline sağlık.
Tesekkurler reis :)

Eline sağlık Sefa. Dün akşam forumda dolaşırken Sefa nerelerde demiştim. Seni burada görmek güzel.
Burdayim hocam tesekkurler :)

Emeğine Sağlık abim. Hepimize geçmiş olsun.
Sagolasin kardesim :)

Çok geçmiş olsun Sefa Bey. Ürünü daha önceden de sizde görmüştüm. Şu an Trendyolda %12 indirim yapıyor ve 464 TL’ye geliyor sanırım. Aldım bir tane.
Tesekkurler hocam evet Trendyol/HB ve N11 de bazen kendi sitelerinden daha uyguna veriyorlar.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Eline emeğine sağlık abi, Meguiars ile sahalara hızlı dönüş diyorsun :yıldızlı:

coskusu06

Amatör Detaycı
Üye
İl
Diyarbakır
Berkay'ın seramik kaplama yaptigi bir araç vardı youtube'da. O videoda IPA ile yüzeyi silerken mecburen ufak kilcal cizikler yaratiyoruz demisti. Bu ürünün ondan farkı aslında krem formda olmasi sebebiyle bu durumu bertaraf etmesi mi?

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Eline emeğine sağlık abi, Meguiars ile sahalara hızlı dönüş diyorsun :yıldızlı:
Kalan sahalar bizim olsun kardesim :)

Geçmiş olsun. Eline sağlık Sefa Hocam☺️
Tesekkurler hocam selamlar:)

Berkay'ın seramik kaplama yaptigi bir araç vardı youtube'da. O videoda IPA ile yüzeyi silerken mecburen ufak kilcal cizikler yaratiyoruz demisti. Bu ürünün ondan farkı aslında krem formda olmasi sebebiyle bu durumu bertaraf etmesi mi?
Kardesim tam sorunu anlamadim ama anladigim kadariyla cevap vereyim

Mantik en Evet ancak bu ürünüde siliyorsun :terlisırıtan: Burdaki en önemli etken dogru bir silme bezidir.

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Sefa Hocam eline sağlık test için.

Acaba seramik uygulanmış araçta oturmuş kireç lekeleri için de kullanılabilir mi diye düşündüm bir an için.

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Sefa Hocam eline sağlık test için.

Acaba seramik uygulanmış araçta oturmuş kireç lekeleri için de kullanılabilir mi diye düşündüm bir an için.
Kullanilir hocam,aslinda en Mantikli Ürün olur deneyelim bir ara :)

aykutclyn

Acemi Detaycı
Üye
İl
istanbul
İşim gereği ara ara tersanelere girmek zorunda kalıyorum ve sonrasında bazen kil uygulamam gerekiyor.
dolayısıyla ufak tefek çizik ve harelenme oluyor, bu ürünü bir deneyeceğim bakalım yeterli olacak mı.

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara

MagicofOz

Usta Detaycı
Üye
İl
Samsun
Gyeon prep, fireball wax off, k2 klinet, ıgl precoat ve bu ürün arasından favori 3lümüz hangileri abi :D hepsinden aynı sonuç ve verimi alır mıyız? Senin tavsiyen nelerdir? :)

Sefa46

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Gyeon Prep
İGL Precoat

Bu ikisi ayni kategoride icerik olarak ikiside güzel ürünler.

Fireball Wax Off yüzeydeki Wax Kalintisini temizlemek icin üretilmiş bir ürün cok fazla ihtiyaç duymayacagim bir ürün aslinda :)

K2 Klinet bildigimiz İzopropil Alkol yani İPA
3 lu yapmak istersek Fireball haric diger üçü olabilir :)

Gyeon ve İGL hemen hemen ortalama ayni sonucu verir Klinet ile kiyaslamak lazim kardesim kiyaslamadan test etmeden yorum yapamayacagim :)

Ufukmegane

Acemi Detaycı
Üye
İl
istanbul
Gyeon Prep
İGL Precoat

Bu ikisi ayni kategoride icerik olarak ikiside güzel ürünler.

Fireball Wax Off yüzeydeki Wax Kalintisini temizlemek icin üretilmiş bir ürün cok fazla ihtiyaç duymayacagim bir ürün aslinda :)

K2 Klinet bildigimiz İzopropil Alkol yani İPA
3 lu yapmak istersek Fireball haric diger üçü olabilir :)

Gyeon ve İGL hemen hemen ortalama ayni sonucu verir Klinet ile kiyaslamak lazim kardesim kiyaslamadan test etmeden yorum yapamayacagim :)
gyeon precoatı meguiars ile karşılaştırsan hangisi derdin harelenmeyi vs azaltması açısından. meguiarsın hybrid waxını kullanıyorum