Meguiars Quik Wax Hızlı Sprey Wax Cila

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Aracınızda göz kamaştıran "show car" parlaklığı oluşturmak için en hızlı yol Ultimate Quik Wax. Su tutmayan polimer teknolojisi ile boyanın sıvı veya katı cila uygulamalarından daha canlı, derin ve ıslak görünümlü sonuç alınır. Plastik ve trim parçalarda artık bırakmadığı gibi güneş ışığı altında da uygulanabilir.
Detay meraklılarının en çok önem verdiği konu, araçlarının her daim Show Car görünümünde olmasıdır. Fakat kimi zaman araçları Show Car görünümüne ulaştırmak zahmetli bir işlem haline gelebilmektedir. Ultimate Quik Wax, bu zahmeti ortadan kaldırıyor. Ultimate Quik Wax Hızlı Sprey Wax, kolay kullanım özelliği sayesinde zahmetsizce uygulanabilir ve aracınıza sadece 15 dakikada üstün bir parlaklık kazandırır. Sıradan sprey cilaların aksine, bir sprey cilanın sağlayabileceği en uzun korumayı sağlar. Meguiar's Hidrofobik Polimer Teknolojisi®, uzun süreli korumanın anahtarıdır ve aynı zamanda aracınıza haftalarca su tutmama özelliği kazandırır. Direkt olarak gün ışığı altında bile uygulanabilir. Aracınızın ıslak ya da kuru olması fark etmez! Islak ya da kuru uygulanabilir.

umrdmr

Usta Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ben bu ürünü bir dönem kullandım. Aracım siyah renkliydi. Özellikle kaputta leke yapıyordu hemen silmeme rağmen.

Perde gibi leke bırakan bir ürün. Hiç bir zaman sevemedim.

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
Ürün cok toz çekiyor. Alacakların bilgisi olsun. Fiyatı da Pahalı. Değmez kısacası

Yangsagan

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ben bir süre kullandım. Parlaklığı bsd den düşük. Kalıcılığı da bsd den düşük.
Ama sık sil şeklinde. Uygulaması çok kolay bez kayıyor. bsd sürmesi silmesi çok zor, kaymıyor.

Ayrıca meguiars ile işlem sonrası araç yüzeyinde kayganlık oluşuyor. İnsanın elledikçe elleyesi geliyor. Valla ben seviyordum.
Ama bi daha almam heralde.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

RecepGürışık

Acemi Detaycı
Üye
İl
.Antalya
Yangsagan' Alıntı:
Ama sık sil şeklinde. Uygulaması çok kolay bez kayıyor. bsd sürmesi silmesi çok zor, kaymıyor.

Ayrıca meguiars ile işlem sonrası araç yüzeyinde kayganlık oluşuyor. İnsanın elledikçe elleyesi geliyor. Valla ben seviyordum.

Uzun zaman önce kullanmıştım bu ürünü fiyatını hakeden bir ürün değil bence. ben 30 tl gibi bir rakama almıştım şimdi 60 tl civarı sanırım.

Yorumunuzun aynısını geçen gün arkadaş söyledi, bsd ve meguiars kıyaslamanız bire bir aynı :)

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ürün hala elimde var ara sıra kullanıyorum silmesi aşırı kolay çok toz topluyor ben 32 liraya almıştım şimdi almış başını gitmiş bu paralara çok daha iyileri var ben olsam şahsen almam

Yangsagan

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
RecepGürışık' Alıntı:
Yangsagan' Alıntı:

Uzun zaman önce kullanmıştım bu ürünü fiyatını hakeden bir ürün değil bence. ben 30 tl gibi bir rakama almıştım şimdi 60 tl civarı sanırım.

Yorumunuzun aynısını geçen gün arkadaş söyledi, bsd ve meguiars kıyaslamanız bire bir aynı :)
Hocam 60.tl ise o zaman iş değişir.
Bende 30.tl gibi bişeye almıştım diye hatırlıyorum.
30 a bulan olursa alsın. Şişesi de şekil. Bu işlere çok aşina olmayan biri şişeyi görünce vaaayyy diyo.
Murat plastiğin beyaz şişeleri hiç prim yapmıyor ..

Moderatör tarafında düzenlendi:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Bu ürünü kullanmayan detail düşkünü arkadaş yoktur heralde, bende hala var , ne zaman almıştım, fi tarihinde hatırlamıyorum bile .Verdiği kayganlık hissi çok güzel, hali hazırda kullandığımız pek çok üründe çok daha hidrofobiktir.Bunlar artıları .En büyük eksisi fiyatı, bunun satıldığı fiyata neredeyse carnauba katı wax alırsın.Antistatikbir ürün değil, oldukça toz topluyor aslında bu sorun ıslak uygulamayla minimuma indirilebilir.
Objektif olarak son yorumumu yapmak gerekirse ben 30-35 bandında alıp ıslak olarak kullanabilirim fazlası etmez.tabii ki elimdeki biterse:)

alper_c

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İzmir
bende aracım siyah renkliyken almıştım ama bir türlü alışamadım, silerken sürekli iz bırakıyor gibiydi, kullanamadım :)

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Bende bir ara kullandım bu ürünü.
Nedense Sonax'ın hızlı cilası daha çok hoşuma gitmişti.

yolgezer_7k

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ben de bir şişe kullandım, hatta yüzde yirmi kadarı duruyor, bence uygulama kolaylığı, kokusu ve kayganlık hissi güzel. Parlaklık olarak da fena değil. Dayanım düşük. Ama o zamanlar kil yapıp nxt cila atıyordum, finişi de bu hızlı cila ile bitirip inanılmaz mutlu oluyordum. O duyguyu artık pek yakalayamıyorum:) O dönem meguiars markasının bambaşka bir popularitesi vardı.

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Bu ürünü aracımı ilk aldığım 2013 senesi boyunca her yıkamadan sonra kullanıyordum gerçekten uygulama kolaylığı ve verdiği parlaklık ile hem bana hem dışarıya güzel bir görüntü veriyordu kısacası severek de kullandım o zaman çok detaycı bir insan değildim fakat tek hatırladığım ürünün kalıcılığı azdı onu biliyorum.

Şimdi bu sefer detailinge merak sardım yine gözüm bu ürüne kaydı ama bir de rakip olarak sonax BSD tavsiye ediyorlar bazı dezavantajları olsa da normalde elimde bir de NXT 2.0 cila var ama hızlı cila şeklinde değil yorucu bir uygulaması var ve genelde 2-3 ayda 1 uygulanacak bir ürün.

Bana her yıkamadan sonra önerebileceğiniz sprey şeklinde quick wax ürünü var mıdır? Sonax olur meguiars olur bir başkası olur

_CaN_

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Bu ürünü aracımı ilk aldığım 2013 senesi boyunca her yıkamadan sonra kullanıyordum gerçekten uygulama kolaylığı ve verdiği parlaklık ile hem bana hem dışarıya güzel bir görüntü veriyordu kısacası severek de kullandım o zaman çok detaycı bir insan değildim fakat tek hatırladığım ürünün kalıcılığı azdı onu biliyorum.

Şimdi bu sefer detailinge merak sardım yine gözüm bu ürüne kaydı ama bir de rakip olarak sonax BSD tavsiye ediyorlar bazı dezavantajları olsa da normalde elimde bir de NXT 2.0 cila var ama hızlı cila şeklinde değil yorucu bir uygulaması var ve genelde 2-3 ayda 1 uygulanacak bir ürün.

Bana her yıkamadan sonra önerebileceğiniz sprey şeklinde quick wax ürünü var mıdır? Sonax olur meguiars olur bir başkası olur
En son Autoglym'in express wax kullanmıştım. Çok da memnundum.

Polonur

Tecrübeli Detaycı
Üye
Autoglym aqua wax var yıkamadan sonra ıslakken uygulanıyor
Bu ürünü bir araştırayım hocam etkili bir şeye benziyor meguiarstan birazcık daha pahalı sadece peki kalıcılığı ve parlaklığı nasıl sence toz tutma yok değil mi?

Berkay

Master Detailing
Moderator
İl
İstanbul
Bu ürünü bir araştırayım hocam etkili bir şeye benziyor meguiarstan birazcık daha pahalı sadece peki kalıcılığı ve parlaklığı nasıl sence toz tutma yok değil mi?
Tek eksisi meguiarsa göre su iticiliği biraz daha az gibi. Onun haricinde parlaklık vs. memnun eder, uygulaması da kolay. Express wax bulamadım deyince ona alternatif olarak söyledim. Quick wax iyidir aslında ama toz çekiyor işte.
Ben genellikle gyeon cure kullanıyorum. Bana sorarsanız en iyisi cure. Onunda tek eksisi aynı meg gibi toz çekiyor.