Meguiars Ultimate Protectant Dış Trim, Kauçuk, Vinil Koruma Uygulama

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Arkadaşlar merhaba,
Haftasonu Meguiars Ultimate Protectant adlı ürünü araca uyguladım. Sizlerinde bilgisi olması için bir tane de 50/50 fotoğraf çektim :)
İstanbu'da hava kapalı ve telefonumun kamerası da pek iyi değil. Umarım yine de fikir sahibi olmanızı sağlar.
Ürün iç ve dış plastik aksam için uygulanabilir yazıyor ancak iç trimlerde kullanmaya uygun değil bence. Parlak bir görüntü bıraktığı için ön camda çok fazla yansıma oluyor.
Ürünün dayanım süresi yeterli.

Meg.jpg Meg2.jpg

Zaman ayırıp okuduğunuz için teşekkürler :)

Son düzenleme:

Detail 35

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
İzmir
Test için teşekkürler. Ürünün su davranışı nasıl bocuklama yapıyor mu dış için

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
istanbul
Bu ürünü hiç kullanmadım. Nasıl kıvamı?, jel gibi mi? Aynı böyle şişede bir tane deri döşeme için ürünü vardı, evlerden uzak, nasıl berbat birşey anlatamam. Heryer yapış yapış olmuştu, kıvamıda berbattı. Bak aklıma geldi, eve gidince o şişeyi atayım çöpe de göze takılmasın.

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Test için teşekkürler. Ürünün su davranışı nasıl bocuklama yapıyor mu dış için
Hocam açıkçası bir boncuklanma gözlemlemedim.
Arka tamponun altındaki difüzör diyebileceğimiz bölge var. Orası da açılı ve çok aşağıda.
Ön tampondaki ızgaraları da yenilemek ve rengi parlak olsun diye sürüyorum ama çok aralıklı olduğu ve ızgaraların arasındaki alan çok küçük kaldığından bir şey oluşmamış da olabilir :)

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bu ürünü hiç kullanmadım. Nasıl kıvamı?, jel gibi mi? Aynı böyle şişede bir tane deri döşeme için ürünü vardı, evlerden uzak, nasıl berbat birşey anlatamam. Heryer yapış yapış olmuştu, kıvamıda berbattı. Bak aklıma geldi, eve gidince o şişeyi atayım çöpe de göze takılmasın.
Jelden daha katı. Pomad kıvamında.
Dediğiniz ürün bende yok.
Ancak Chemical Guys Sprayable Leather de uyguladım bu hafta sonu. Tel yanımda olmadığı için resim çekemedim.
Chemical Guys Sprayable Leather hem temizlik hem de koruma vaat ediyor. Bıraktığı sonuç mat. Görüntü çok güzel. Ancak hafif bir kayganlık vardı ki bu istemediğim bir durum :(

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
İnceleme için teşekkürler. Dış plastiklerde dayanımı de oluyor acaba?
Can hocam net olarak şu kadar gün diyemem, ancak 2,5-3 ay civarı gidiyor. Aracı çok kullanan biri değilim onunda etkisi var.
Lastiklere de uyguladım geçen, senin Adam's V.R.T. gibi sonuç verdi :)
Sarp'a kıyasla parlak olmadığı gibi, lastik yüzeyinde daha iyi tutundu bence...

SubaruOutback

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
istanbul
Jelden daha katı. Pomad kıvamında.
Dediğiniz ürün bende yok.
Ancak Chemical Guys Sprayable Leather de uyguladım bu hafta sonu. Tel yanımda olmadığı için resim çekemedim.
Chemical Guys Sprayable Leather hem temizlik hem de koruma vaat ediyor. Bıraktığı sonuç mat. Görüntü çok güzel. Ancak hafif bir kayganlık vardı ki bu istemediğim bir durum :(
Hafif kayganlık olmasını nedense ben tercih ediyorum, en azından avrlığını yokluğunu kayganlıktan anlayabiliyorum. Arexons'da da benzer bir ürün var yani hem koruma hem temizlik yapıyor ama kayganlık hissiyatı çok zayıf.

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Can hocam net olarak şu kadar gün diyemem, ancak 2,5-3 ay civarı gidiyor. Aracı çok kullanan biri değilim onunda etkisi var.
Lastiklere de uyguladım geçen, senin Adam's V.R.T. gibi sonuç verdi :)
Sarp'a kıyasla parlak olmadığı gibi, lastik yüzeyinde daha iyi tutundu bence...
Çok iyi bir deneme olmuş :D

Var mı fotoğrafı lastik üzerinde?