Mercedes W205 Orta Konsol Çizik Giderme İşlemi

ProtechPlus

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Herkese İyi Karantinalar
Bu hafta başında iç detaylı temizlik için teslim aldığım mercedes'imizin sahibi orta konsolun aşırı çizildiğini elinden geleni yapmamı istediğini söyledi. Bende araba gelir gelmez sökme işlemlerine başladım.
Aslında aşırı basit sökülmesi var fakat ben herşeyi söktüm en son 1 tane sokette kaldım. Yaklaşık 1 saat boyunca video izleye izleye o soketide problemsiz kırmadan sökebildim :)
Ardından direk sakin sakin bi maskeleme yaptım aşırı titizlikle yapmak gerekiyor çünkü hata payımız 0.
Maskelemenin ardından polisaj uzatma aparatı ile önce keçe ile igl f1 ile tüm çizikleri aldım.
Fakat iglde problem çok iyi çizik alıyor çok fazla kılcak çizik bırakıyor.
Ardından sünger ped ile kochchemie f6 uyguladım. Peşine hare m3 yaptım.
Sıra geldi takmaya problemsiz bi şekilde taktım. Vidaları takmadan önce tüm tuşları kontrol ettim sıkıntı yok vidaladım.
O kadar uğraştım ki o parmak izi olmasın diye eldivenlerle taktım.
Montajlamada bittikten sonra gyeon trim q2 ile korumaya aldım. Hissiyat gerçekten çok acayip oldu.

Bu işlemlerden sonra direkt iç temizliğini yapıp yıkamasını yapıp sabahına teslim ettim. Ardındanda aynı müşterim bir l200 verdi. Onunda kaputtaki taş işleriyle uğraştım. Konusunu açacağım.

İyi Seyirler

Mertcankbr

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Manisa
Elinize sağlık, piano blackler parlıyor maşallah
Çok güzel görünüyor ama cok cabuk ciziliyorlar en güzeli ppf kaplamak diye düsünüyorum

usurer

Acemi Detaycı
Üye
İl
izmir
En temiz yöntem o fakat müşterim seramiği bile istememişti içimden geldi :)
Merhaba elinize sağlık gerçekten çok güzel ve yorucu bir uygulama olmuş,

Piano black kısımlara ait finish sonrası, gyeon trim q2 uygulanmadan öncesine ve sonrasına ait fotoğraflar var mı acaba, kıyaslama yapmak adına

ProtechPlus

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Merhaba elinize sağlık gerçekten çok güzel ve yorucu bir uygulama olmuş,

Piano black kısımlara ait finish sonrası, gyeon trim q2 uygulanmadan öncesine ve sonrasına ait fotoğraflar var mı acaba, kıyaslama yapmak adına
Hocam gözler görülür bir fark olmuyor fakat hissiyat bakımından fark var

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Emeğine sağlık çok güzel olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi