Merhabalar

alpsah01

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Arkadaşlar merhaba. Samsun'da yasıyorum, devlet memuruyum, elimden geldiğince aracımın bakımlarını kendim yapmaya çalışıyorum. Eski siteyi takip ediyordum, son zamanlarda forumları pek takip edemiyorum. Yeni araç aldım aklıma takılan şeyleri araştırırken yeni site kurulduğunu ve orada hatırladığım ve geçmişte tecrübelerinden faydalandığım bazı kişilerin burada olduğunu görünce siteye üye olmak istedim.
Yeni aracım beyaz renkli vw passat ve bilindiği gibi bu araçların boyaları sert oluyor. Aracımda hareler mevcut ve tahminimce araca uzun süre boya koruma yapılmamış. Ben aracıma sırasıyla Koch chemie Fb, kil, makine ile pasta ve son olarak elimde mevcut olan fussocoat 12 uygulamayı düşünüyorum. Pasta olarak hangi ürünleri tavsiye edersiniz.

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
@alpsah01, bey Hoş geldiniz. aramıza katılmanıza çok sevindik.

ttopak

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
Adana
Hoş geldiniz keyifli forumlar. Aracınızda hayırlı olsun. Rabbim güle güle binmek nasip etsin.

RNE-L21 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

alpsah01

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Teşekkürler forumun faydalı olacağına ve birşeyler ogrenecegime eminim

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Aramıza hoşgeldiniz. Keyifli forumlar dilerim.

Tanışma amacıyla açtığınız konuda yönelttiğiniz sorular gözden kaçabilir. Bu nedenle hızlı soru cevap başlığını kullanabilirsiniz.

alpsah01

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Teşekkür ederim, bende öyle düşünüyorum. Biraz daha araştırma yapıp, vw araçlara yapılan uygulamaları inceledikten sonra, kafamda soru işareti kalırsa oradan sormayı düşünüyorum.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Aramıza hoşgeldiniz keyifli forumlar

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

allper8

Amatör Detaycı
Üye
Arkadaşlar merhaba. Samsun'da yasıyorum, devlet memuruyum, elimden geldiğince aracımın bakımlarını kendim yapmaya çalışıyorum. Eski siteyi takip ediyordum, son zamanlarda forumları pek takip edemiyorum. Yeni araç aldım aklıma takılan şeyleri araştırırken yeni site kurulduğunu ve orada hatırladığım ve geçmişte tecrübelerinden faydalandığım bazı kişilerin burada olduğunu görünce siteye üye olmak istedim.
Yeni aracım beyaz renkli vw passat ve bilindiği gibi bu araçların boyaları sert oluyor. Aracımda hareler mevcut ve tahminimce araca uzun süre boya koruma yapılmamış. Ben aracıma sırasıyla Koch chemie Fb, kil, makine ile pasta ve son olarak elimde mevcut olan fussocoat 12 uygulamayı düşünüyorum. Pasta olarak hangi ürünleri tavsiye edersiniz.
Hayırlı olsun hocam 2014 jetta kullannan birsi olarak gözlemlediklerimi aktarayım. Dediğüniz gibi vw de alman grubunda çizik alması mesele ama bir yandan da ben avantajlı yanından bakıyorum ve seviyorum. Risk az üstünde oynama çalışma yapmak için aslında ideal. Aman yakarmıyım kaldırırmıyım inceltirmiyim derdi çoğu araca göre çok az. Tabi araç ve çizik durumuna göre değişir ama ilk menzerna grubu ile başlamıştım ama koch serisini daha başarılı buldum ki fiyatıda bir tık daha iyiyiydi. Keçesiz çokh zor h8 ufs keçe f5 koch sarı ped zevkli başarılı bir çalışma yaptırır. Üstüne ben m2 kullandım ama p2 de tercih ediliyor. M2 nin üzerine bağzı kısımlara harika olan menzerna powerlock bağzı kısımlara wax kullanıyorum. Makine orbitalde var rotaryde. Nyseki beyaz siyahta orbitalsiz hologramsızsık biraz zor gibi. Bir tavsiyem daha var çalışmanın zulüm değilde keyif işi olması için ben panel panel çalıştım. Tek günde tüm arabayı bitirmek hem kaliteyi hemde detay hevesini kaçırabilir.

Kil ipa m700 konuları var tabi orası ayrı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

alpsah01

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Teşekkür ederim alinacaklar listesine keçe de ekledim. Koch grubundan devam etmeyi düşünüyorum.