Mert'in Amatör Detay Paylaşımları

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Herkese merhaba,

Araca yapılan bütün uygulamaları bu başlık altında paylaşacağım.
Araç yaklaşık 1 ay ve 2 bin kilometredir yıkanmamıştı. Bugün fırsat bulup yıkayabildim.
Ön yıkama: 1:11 Flowey B33
Kova ile yıkama: Valet Pro Concentrated ve Meguiars Wash Mitt
Hızlı cila: 3D Final Touch
Lastik parlatıcı: Flowey R4
Davlumbaz parlatıcı: 3D Ultra Protectant
Cam temizleyici: 1:1 İPA
İç mekan temizleyici: 1:15 Valet Pro APC
Plastik parlatıcı: Nasiol Cabinshine

Önceki halini çekemedim malesef. Ön taraf sinek böcek ölüleriyle doluydu. Çok yoğun trafik filmi vardı. B33'den memnun kaldım, 1 tane bile sinek bırakmadı. Trafik filminin %70'ini giderdi. Opak beyaz boyalar uzun süre yıkanmayınca is gibi kara bir hal alıyorlar. Kova şampuanları böyle durumlarda işe yaramıyor. Fotoğraflardan görüleceği üzere bembeyaz bir sonuç elde ettim. Flowey R4 bana biraz Divortex lastik parlatıcıyı andırdı. Uygulaması çok kolay. Kısa süre sonra etkisini yitirecekmiş gibi bir hissiyat bıraktı. Gündüz gözüyle daha düzgün inceleyeceğim. Birkaç tane kalitesiz final fotoğrafı çektim.

Son düzenleme:

Numloq

Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Ellerine sağlık, hele şükür uygulamaları bir başlık da toplıyacaksın. :D B33 1:11 yapınca ağır gelmedi mi ya? R4 konusun da haklısın, yağmur görmez ise maksimum ömrü 2 hafta civarında.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Hastasıyız bu L300 un, bir fan kitlesi oluştu. Burada bazen görüyorum bu araçtan ama sanki arabalar gözümün içine bakıp yalvarıyor, sürmeyin, azad edin beni der gibi. Bu ise daha kız gibi derler ya.... Maaşallah.

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ellerine sağlık, hele şükür uygulamaları bir başlık da toplıyacaksın. :D B33 1:11 yapınca ağır gelmedi mi ya? R4 konusun da haklısın, yağmur görmez ise maksimum ömrü 2 hafta civarında.
Teşekkürler Sercan. İlk başta 1 litre karışıma 50 ml eklemiştim. Renk ve koku alamayınca bu iş görmez deyip 30 ml daha ekledim. Kirlerin anasını ağlattı :D Yanlız şişelerin üzerine ürün isimlerini yazmam lazım. En son camları silerken farkında olmadan ipa değil de B33 ile sildiğimi farkettim :D
R4 1 hafta gitse yeter bana. Sonax jel bile 10 günden sonra etkisini yitiriyordu.

Ellerine sağlık Emre. Konu fikri güzel olmuş. Geç bile kalmışsın bence. Bugün aracınızda ne değişiklik yaptınız konusunda araya kaynıyordu bazen :)
Teşekkür ederim abi. Dediğiniz gibi geç kaldım. O konudaki paylaşımları toparlamaya üşendim :D
Konu hayırlı olsun L300 bildiğimiz gibi yine ellerine sağlık:alkis:
Teşekkürler Hurşit abi :)

Hastasıyız bu L300 un, bir fan kitlesi oluştu. Burada bazen görüyorum bu araçtan ama sanki arabalar gözümün içine bakıp yalvarıyor, sürmeyin, azad edin beni der gibi. Bu ise daha kız gibi derler ya.... Maaşallah.
Benim gözümde daha çok eksiği var abi :) Yer ve zaman olsa iç mekanı komple sökmek isterdim. Hayali bile güzel oluyor :D

cabay

Uzman Detaycı
Üye
İl
istanbul
Bu nasıl temiz bir L300 :) Maşallah. zamanında bizim de vardı bir L300 ama 92 model ve koldan vitesdi. Kullanması en eğlenceli arabalardan birisiydi :)

Eline sağlık bu arada. :nazar::nazar:

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bu nasıl temiz bir L300 :) Maşallah. zamanında bizim de vardı bir L300 ama 92 model ve koldan vitesdi. Kullanması en eğlenceli arabalardan birisiydi :)

Eline sağlık bu arada. :nazar::nazar:
Teşekkür ederim. Ben de çok keyif alıyorum kullanmaktan. Yeni arabalar bunun keyfini vermiyor bana :) Biraz sert ve gürültülü ama pek rahatsız etmiyor beni .:)

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
@Emre Mert maşallah eline sağlık yine l300 ü şımartmışsın :) şaka Bi yana konu çok iyi olmuş. Uygulamaların takibi açısından arşiv niteliğinde tek konu altı paylaşımlar çok rahat geliyor bana, çok yerinde bir karar olmuş :) takipteyim :)
Teşekkür ederim. Muhtemelen ufak tefek yıkamaların fotoğraflarını paylaşacağım :D Kapsamlı uygulamalar için ne yer ne de zaman var.

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Geç de olsa yazlık lastiklere geçiş yaptık. Babamla hiç düşmeyeceğimiz bir hataya düştük. Lastikçiden fiyat alırken internetten hiç araştırma yapmadık. Adam da lastiği öve öve bitiremeyip ikna edici konuşunca lastikleri almış bulunduk. 2018'in 3.haftasında üretilmişler(Lastikler takılırken öğrendik). Tanesini 500 liradan saydılar. İnternette aynı lastiğin 2019 üretimlisi 350 liraya satılıyor :) Amcam pazartesi günü yola çıkacak diye aceleci davrandık biraz. 100 bin kilometreyi devirmiş kışlık Petlas'lardan sonra yeni Bridgestone yazlıklar çok yumuşak ve sessiz geldi. 80-110 km/h arasında belli belirsiz bir titreme ve sağ çekme var. Hunter makineyle balans ayarı yaptılar güya. Araç gidip geldiğinde adam akıllı bir rot balans ayarı yaptıracağım.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Geç de olsa yazlık lastiklere geçiş yaptık. Babamla hiç düşmeyeceğimiz bir hataya düştük. Lastikçiden fiyat alırken internetten hiç araştırma yapmadık. Adam da lastiği öve öve bitiremeyip ikna edici konuşunca lastikleri almış bulunduk. 2018'in 3.haftasında üretilmişler(Lastikler takılırken öğrendik). Tanesini 500 liradan saydılar. İnternette aynı lastiğin 2019 üretimlisi 350 liraya satılıyor :) Amcam pazartesi günü yola çıkacak diye aceleci davrandık biraz. 100 bin kilometreyi devirmiş kışlık Petlas'lardan sonra yeni Bridgestone yazlıklar çok yumuşak ve sessiz geldi. 80-110 km/h arasında belli belirsiz bir titreme ve sağ çekme var. Hunter makineyle balans ayarı yaptılar güya. Araç gidip geldiğinde adam akıllı bir rot balans ayarı yaptıracağım.
Lastikler hayırlı olsun :) fiyat konusunda artık anlaşılmış pazarlık bitmiş ama keşke lastik tarihini görünce tekrar bir araştırayım deyip çıksaymışsınız :) lastik alırken internetten genel olarak fiyatlara bakıyorum. Daha sonra lastikçilere sırayla gidip fiyat soruyorum. Diğer Bi markaya da bakayım diyerek çıkıyorum. Çünkü dükkanda satıcı yanında araştırıp düşünüp vazgeçmek daha zor oluyor :D bakılabilecek tüm dükkanlara bakmadan tamam alıyorum demiyorum asla :)

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Lastikler hayırlı olsun :) fiyat konusunda artık anlaşılmış pazarlık bitmiş ama keşke lastik tarihini görünce tekrar bir araştırayım deyip çıksaymışsınız :) lastik alırken internetten genel olarak fiyatlara bakıyorum. Daha sonra lastikçilere sırayla gidip fiyat soruyorum. Diğer Bi markaya da bakayım diyerek çıkıyorum. Çünkü dükkanda satıcı yanında araştırıp düşünüp vazgeçmek daha zor oluyor :D bakılabilecek tüm dükkanlara bakmadan tamam alıyorum demiyorum asla :)
Teşekkürler. Amcam normalde Master ile gidecekti ama fikir değiştirince apar topar lastikleri değiştirelim dedik. Biraz dengesiz kullandığı için bitik lastiklerle uzun yol yapmasın dedik. O telaşla da çok güzel kazıklandık :D

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Flowey B33 ve Valetpro Concentrated ile yıkadım. B33 favori ürünüm oldu. Jantlarda ve sinek böcek ölülerinde temassız çok güzel iş çıkarıyor. Çift kova şampuanına yardımı çok büyük. İç mekanın kaba tozunu aldım. Lastik ve davlumbazlara detaylı girmedim. Yağını ve suyunu kontrol ettim, cam sularını tamamladım. Rölantiyi 100-150 rpm kadar yükselterek tam istediğim ayarı tutturmuş oldum.

carking58

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul/Kayseri
Bu konu nasıl da gözümden kaçmış benim, sıkı takipçisiyiz meşhur L300'ün :) Eline emeğine sağlık Emre, tüm uygulamaların tek başlık altında devam edecek olması da çok yerinde bir tercih olmuş, şimdiden konuyu takibe aldım bile.

Brindabella

Uzman Detaycı
Üye
Flowey B33 ve Valetpro Concentrated ile yıkadım. B33 favori ürünüm oldu. Jantlarda ve sinek böcek ölülerinde temassız çok güzel iş çıkarıyor. Çift kova şampuanına yardımı çok büyük. İç mekanın kaba tozunu aldım. Lastik ve davlumbazlara detaylı girmedim. Yağını ve suyunu kontrol ettim, cam sularını tamamladım. Rölantiyi 100-150 rpm kadar yükselterek tam istediğim ayarı tutturmuş oldum.
Bu konuyu Mitsubishi görse plaket gönderir sana Emre ellerine sağlık, bu arada gözlerin nasıl oldu? İyisindir inşaAllah.

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Bu konu nasıl da gözümden kaçmış benim, sıkı takipçisiyiz meşhur L300'ün :) Eline emeğine sağlık Emre, tüm uygulamaların tek başlık altında devam edecek olması da çok yerinde bir tercih olmuş, şimdiden konuyu takibe aldım bile.
Teşekkürler Okan abi. Senin konunu da kek ve limonata eşliğinde keyifle takip ediyorum :)

Bu konuyu Mitsubishi görse plaket gönderir sana Emre ellerine sağlık, bu arada gözlerin nasıl oldu? İyisindir inşaAllah.
Estağfurullah Emre abi teşekkür ederim. İlacı bitirdim. Gün geçtikçe daha iyi oluyorum. 1 aya kadar yan etkilerin tümü bitmiş olur inşallah :)