Mitsubishi L300 - Komple Zımpara Ve Polisaj Uygulaması

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Herkese merhabalar :)
Aracımız yaklaşık 2 ay önce tavan hariç komple düzeltilip boyandı.Kaporta işçiliği ortalama düzeyde,boya işçiliği ise berbattı.1 ay kadar boyanın iyice kuruyup sertleşmesini bekledim.

Zımpara öncesi boya durumu

Boya yeni olduğu için demir tozu temizleyici ve kil uygulamaya gerek duymadım.Genel olarak 1500-2000-2500 grit zımpara kullandım.Bazı paneller iyi durumda olduğundan dolayı 2000-2500 de yeterli geldi.Zımpara izlerini ise Dyo Likid Pasta + Cutting pad ile iki kat uygulama yaparak aldım.İlk katı 2100 devirde yaptım.İkinci katta fazla hare kalmasın diye 1700 devirde yedirip birkaç tur baskısız 1000 devirde geçtim.

50:50 fotoğraflar

Bu arkadaşlar da her uygulama yaptığım gün gelip sıkılmadan bütün gün izlediler :D

Zımpara+kalın pasta sonrası fotoğraflar

Kalın pastadan sonra kalan hafif hareleri gidermek ve parlaklığı maksimum seviyeye çıkartmak için Lake Country Finishing pad + Scholl Concepts S40 uyguladım.Renk her ne kadar beyaz olsa bile parlaklık ciddi fark etti bence.

Tavana 4 sene önce demir tozu temizliği ve kil yapmıştım.O zamandan beri arada bir yıkandı sadece.Bu defa kil ve demir tozu temizliğiyle uğraşmadan sadece Dyo Likid Pasta uyguladım.11 yıllık boyada risk alıp yüksek devirlere çıkmak istemedim.1000 devirde yedirip sildim.Amacım çizikleri gidermekten ziyade kirleri temizlemekti ve sonuç fena da olmadı.

Tüm bu uygulamalar sonrası aracı Valet Pro Orange Prewash ile yıkayıp tüm panelleri İzopropil Alkol ile sildim.Koruma olarak tercihim Sonax Protect And Shine Hybrid oldu.Uygulama esnasında tek fotoğraf çekmişim malesef.

Sıra geldi iç temizliğe.İlk olarak Sutaş Blower ile süpürdüm.Sonrasında tavan, koltuk ve çamurluk içlerindeki halıfleks kaplamaları Atas Detap Kuru Köpük ile temizledim.Ürün temizlikten ziyade toz alıyor ve arkasında güzel bir koku bırakıyor.

Plastikleri, vinil kaplamaları ve taban döşemesini 1:5 sulandırılmış 3D Orange Degreaser ve Detay Fırçası ile temizledim.Basamak kenarlarındaki metal çıtaları bulaşık süngerinin yeşil kısmı ve cifle sildim.

Plastik aksamlara Nasiol Cabinshine uyguladım.Bu aracın plastiklerinde beni en çok memnun eden ürün bu oldu.Hafif bir koyuluk veriyor ve yağlandırmıyor.Dayanımı ortalama 2 hafta sürüyor.Kokusu da müthiş.

Vinil kaplamalara ve taban döşemesine Auto Finesse Spritz uyguladım.

İç mekanın bitmiş hali.

Son olarak davlumbazlara 1:1 sulandırılmış Meguiars Hyper Dressing, lastiklere, paçalıklara ve trimlere Sonax Xtreme Nano Lastik Parlatıcı Jel sürüp uygulamaları bitirdim.Fotoğrafların hiçbiriyle oynamadım.Bazı fotoğrafları flash açıkken çektim farklı çıkmışlar.

Video pek başarılı olmadı ama ekleyeyim yine de.
[video=youtube]https://www.youtube.com/watch?v=eHwdMyU9B-U[/video]

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Fabrikadan çıktığından daha iyi maşallah süper olmuş ellerine sağlık kardeşim...Bu temizlikte  Tr'de ender belkide tek L300...

safa43

Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara
helal olsun süper uygulama olmuş tebrik ederim.

SM-N910C cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Moderatör tarafında düzenlendi:

safa43

Çaylak Detaycı
Üye
İl
ankara
yalnız bu kadar güzel polisaj yapıyosun şu cahil kardeşini bilgilendirmiyosun p sini bilmiyorum ama öğrenmek şart şu görüntülerden sonra.

Eraycan

Amatör Detaycı
Üye
İl
Ordu
Vallahi bravo soyleyecek birsey bulamiyorum. Sonax lastik parlaticinin dayani mi ne kadar peki

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Ellerine sağlık emre, mükemmel bir uygulama olmuş

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Pro' Alıntı:
Fabrikadan çıktığından daha iyi maşallah süper olmuş ellerine sağlık kardeşim...Bu temizlikte  Tr'de ender belkide tek L300...[/i]
Çok teşekkürler. :)

safa43' Alıntı:
helal olsun süper uygulama olmuş tebrik ederim.

Sağolun teşekkürler.

multispace' Alıntı:
Okumak oldukça zevkliydi. Eline sağlık sonuç güzel.
Teşekkür ederim :)

ccibb' Alıntı:
Tebrik ederim kardeşim 
Uygulamayı aşkla yaptığın belli
Çok teşekkürler. :)
Keyifle başladım fakat zımpara izlerini gidermek bir müddet sonra çok zorlamaya başladı :)

Eraycan' Alıntı:
Vallahi bravo soyleyecek birsey bulamiyorum. Sonax lastik parlaticinin dayani mi ne kadar peki
Teşekkür ederim.Sonax jel uygulayalı 4 gün oldu.Bu 4 günde tozlu yollara girdim,ufak tefek su birikintilerine girdim,160 km hıza kadar çıktım,toplam 400 km yol yaptım.Parlaklık bir miktar azalsa da siyahlık aynen devam ediyor.Su ve toz görmezse rahat 10 gün parlıyor.

Dragstar' Alıntı:
Ellerine sağlık emre, mükemmel bir uygulama olmuş

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ
Teşekkür ederim Süleyman abi :)

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
safa43' Alıntı:
yalnız bu kadar güzel polisaj yapıyosun şu cahil kardeşini bilgilendirmiyosun p sini bilmiyorum ama öğrenmek şart şu görüntülerden sonra.

Estağfurullah abi.Bilgilendirecek kadar profesyonel değilim daha :) Uygulama yaptıkça alışılıyor makineye.

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlı çok güzel olmuş, beyaz arabalarda görmek istediğimiz hareketler bunlar.Yansımalar falan çok iyi.Senin l300 efsane olur.

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Ellerine sağlık beyaza göre iyi parlaklık elde etmişsin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

gecceanduana

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Mitsubishi'de çalıştığım için yüzlerce L300 görüyorum. İçlerinde en temiz 2 tane var. Birisi sende. İkisinide showrooma koysam satarız yani :)

Yangsagan

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Valla dostum eline koluna sağlık. Çok emek vermişsin. Şu arabayı göster herhangi birisine. Km orjinal 39binde de. Kimse şaşırmaz. Ben bile km yi kontrol ettim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

CNR Detailing

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Ankara
Kocaman Maşallah bakımlı araba,kamyonet ,otobüs hiç fark etmez sadece bakımlı olsun güle güle kullanın.

Cenk A

Amatör Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize sağlık çok güzel olmuş. Sonax ın trimlerdeki performansından memnun musunuz ne kadar kalıyo toz çekme olayı var mı

farukakgun

Çaylak Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Elinize kolunuza sağlık, L300 ler ilk çıktığında babamın çalıştığı yer koldan viteslini almıştı, ön-arka tampon koruma demiri koldan vites bana çok güzel gelirdi, araç iş yeri harici bizde duruyordu bakımı servisi babam ilgilenirdi mekaniğini motorunu öve öve bitiremezdi.

Emre Mert

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
onurçiko' Alıntı:
Eline sağlı çok güzel olmuş, beyaz arabalarda görmek istediğimiz hareketler bunlar.Yansımalar falan çok iyi.Senin l300 efsane olur.
Çok teşekkürler :)

Detail Guy' Alıntı:
Ellerine sağlık beyaza göre iyi parlaklık elde etmişsin

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Teşekkür ederim :)

gecceanduana' Alıntı:
Mitsubishi'de çalıştığım için yüzlerce L300 görüyorum. İçlerinde en temiz 2 tane var. Birisi sende. İkisinide showrooma koysam satarız yani :)
1 sene bile böyle kalacağını sanmıyorum :D Durduğu yerde sürtüp kaçıyorlar, bazen yıkayacak vakit bulamıyorum babam benzinlikte fırçayla girişiyor.Yazı böyle geçirsin yeter bana :D

Yangsagan' Alıntı:
Valla dostum eline koluna sağlık. Çok emek vermişsin. Şu arabayı göster herhangi birisine. Km orjinal 39binde de. Kimse şaşırmaz. Ben bile km yi kontrol ettim.

SM-G950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
Teşekkürler.Kilometreyi 100 bine çeksem usta bile anlamaz sanırım :D Sesinde,gidişinde hiçbir problem yok.Ne yağ yakıyor ne de duman atıyor.

cavit' Alıntı:
gerçekten detaycı işi olmuş, eline sağlık.
Çok teşekkürler :)

CNR Detailing' Alıntı:
Kocaman Maşallah bakımlı araba,kamyonet ,otobüs hiç fark etmez sadece bakımlı olsun güle güle kullanın.
Teşekkür ederim.Otomobilden ziyade ticari araçların temiz,orijinal ve bakımlı olması ayrı bir hoşuma gidiyor :)

Cenk A' Alıntı:
Elinize sağlık çok güzel olmuş. Sonax ın trimlerdeki performansından memnun musunuz ne kadar kalıyo toz çekme olayı var mı
Teşekkürler.Süngerle sürüp bezle fazlalığını aldığım için çok fazla toz toplamıyor.İlk yıkamada parlaklık gitsede bir miktar siyahlık kalıyor.2 yıkamada bir uyguluyorum.Toz konusunda en memnun kaldığım ürün Autoglym 39b oldu.

farukakgun' Alıntı:
Elinize kolunuza sağlık, L300 ler ilk çıktığında babamın çalıştığı yer koldan viteslini almıştı, ön-arka tampon koruma demiri koldan vites bana çok güzel gelirdi, araç iş yeri harici bizde duruyordu bakımı servisi babam ilgilenirdi mekaniğini motorunu öve öve bitiremezdi.
Çok teşekkür ederim.Aynen öyle motor ve şanzıman çok dayanıklı.Sert kullanıma rağmen çok iyi durumda şuan.

SubaruOutback' Alıntı:
Görünen bir yerine nazar boncuğu tak ya da stickerını yapıştır :)
Sticker pek sevmiyorumda aynaya nazar boncuğu asayım abi dediğin gibi :)