Mothers CMX Ceramic Spray Coating

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Herkese yine bir inceleme konusundan merhaba. Takip edenler hatirlayacaktir bir kac hafta once elime gecen Mothers’i bir turlu hava sartlarindan dolayi test edemedim. Bu gece biraz bos vakit yakalayinca hemen otoparka indim. Urunu kaputun yarisindaki Meguiars Hybrid Ceramic Wax’i sokerek uygulamaya karar verdim cunku baska panelde denersek diger urunlerle esit sartlari yakalayamam diye dusundum.

Oncelikle kaputun temizligiyle basladim. Sirasiyla optimum no rinse ile 2 tur. Ardindan yaklasik %50-60 safliginda ipa ile bir tur. Onun devaminda burada m600-m700 gibi bir urun bulamadigimdan hali hazirda evde bulunan Lysol mutfak icin uretilen apc (Bu kisma konunun devaminda yeniden deyinecegim.). Onun ardindan yuzeyde kalinti birakmamasi icin saf su ve son olarak tekrar bir tur daha ipa ile temizledim.

Soldan saga dogru saf su, optimum no rinse, Lysol ve son olarak ipa karisimim. Simdi herseyden once sunun altini cizmek istiyorum. Kesinlikle ama kesinlikle yaptigim gibi aracin hicbir yerini bu tip spesifik mutfak urunleri ile temizlemeye kalkmayin! Ipa dan neredeyse hic etkilenmeyen Meguiars’in tek geciste canini aldi ve acikcasi yuzeyi matlastirmasindan cok endiselendim o nedenle hemen yanimda saf suyu hazir bulundurdum. Lutfen bu kisma dikkat edelim. Uyariyi gectigimize gore konuya donelim. Urunun kivami Meguiars Hybrid’e yakinlikta yogun sayilir fakat kullanilan baslik urunu atmakta zorluk yasatmiyor o nedenle bir arti aldi. Urunu yuzeye dogrudan deneme amacli bir fis siktim ama sonrasinda gecenlerde bunu uygulamak icin aldigim mikrofiber aplikatore fislayip yuzeye oyle uyguladim.

Uygulamadan once maskeleme bandi ile ikiye ayirdim. Resime bakinca sag taraf, arabanin icinden bakinca ise sofor kismi yani sol tarafa denk geliyor. Urunu yayma isini bu urunde de uyguladim. Bence bir kez daha fisla, tazyikle gec gibi bir urun ariyorsaniz yine bu urun o urun degil fakat uygulamasi Meguiars’s nazaran cok daha kolay.

Gorundugu gibi aplikatorle yayinca bu sekilde gorunuyor sanki normal wax uygular gibi. Sonrasinda ise silmek Meguiars’a kiyasla cok daha kolay. Sonuc olarak maskeleme bandini cikardim, resimde bandin izini gorebilirsiniz.

Son olarakta bir parlatma sonrasi bir kare paylasiyorum.

Izlenimler su sekilde. Uygulama kolayligi Meguiarsa gore kolay ama tabii ki ilk inceleme yaptigim Bead Maker kolayliginda degil cunku neticede yaymak istiyor ve yogun sayilacak bir yapida. Parlaklik olarak acikcasi Meguiarsala kiyaslarsam bariz bir fark goremedim, varsa bile cok minimaldir. Boncuk ve su testleri icin urunun 24 saat kurlesme sureci var o nedenle o kisma daha sonra gelecegim. Kayganlik olarak bence Meguiars’tan cok az farkla daha basarili geldi ama Bead Maker kadar degil. Uygulama yaptigim aplikatoru sirf meraktan o haliyle kurumaya biraktim, ilerleyen zamanlarda onun durumuyla ilgili de paylasim yaparim. Urunun icerigine inecek olursak, piyasada bu ara ruzgarlar estiren SIO2 iceriki urunlerin yanisira bu urun ayni zamanda TIO2 yani titanyum dioksit iceriyor. Kimyager degilim ama bildigim ve arastirdigim kadariyla sio2 araca tutunan malzeme,Tio2 ise Sio2 ye yapisi geregi guzel tutunabilen bir malzemedir. Bu ikili cogunlukla guzel sonuc verse de testin devamini gormeden bisey demek mumkun degil. Bu arada su sira butun bu tip urunleri yayma metoduyla uygularken bu metodu suanki inceleme yapan yabanci Youtube kanallarindan dahi once yapan, en azindan benim bildigim kadari ile, @Dragstar Suleyman abiye tesekkur ederim. Zamaninda Protector Wax’i nasil efektif kullaniriz diye dusunulurken kendisi bu sekilde bir metod izlemisti ve en azindan ben bu yayma sistemini ondan ogrendim. Konu simdilik bu sekilde. Yazmayi
unuttugum, sormak istediginiz birsey olursa cekinmeyin. Uzun uzun yazilar icin de kusura bakmayin Herkese iyi pazarlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Moderatör tarafında düzenlendi:

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
Rica ederim faydam olduysa ne mutlu bana. Çok güzel incelemeler geliyor şuan Türkiyede bulunmayan ürünleri sayende tanımış görmüş oluyoruz testin devamı için takipteyiz.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

Muratcan

Usta Detaycı
Üye
İl
Antalya
Ürünler buraya gelmeden önce sayenizde bilgimiz oluyor teşekkür ederiz. Güncellerini de sabırsızlıkla bekliyoruz :tesekkurr:

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
Beklenen inceleme geldi,detaylı açıklamalarla sorulacak bir şey bulamadım kendi adıma :) teşekkür ederiz

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Emektar Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Herkese yine bir inceleme konusundan merhaba. Takip edenler hatirlayacaktir bir kac hafta once elime gecen Mothers’i bir turlu hava sartlarindan dolayi test edemedim. Bu gece biraz bos vakit yakalayinca hemen otoparka indim. Urunu kaputun yarisindaki Meguiars Hybrid Ceramic Wax’i sokerek uygulamaya karar verdim cunku baska panelde denersek diger urunlerle esit sartlari yakalayamam diye dusundum.

Oncelikle kaputun temizligiyle basladim. Sirasiyla optimum no rinse ile 2 tur. Ardindan yaklasik %50-60 safliginda ipa ile bir tur. Onun devaminda burada m600-m700 gibi bir urun bulamadigimdan hali hazirda evde bulunan Lysol mutfak icin uretilen apc (Bu kisma konunun devaminda yeniden deyinecegim.). Onun ardindan yuzeyde kalinti birakmamasi icin saf su ve son olarak tekrar bir tur daha ipa ile temizledim.

Soldan saga dogru saf su, optimum no rinse, Lysol ve son olarak ipa karisimim. Simdi herseyden once sunun altini cizmek istiyorum. Kesinlikle ama kesinlikle yaptigim gibi aracin hicbir yerini bu tip spesifik mutfak urunleri ile temizlemeye kalkmayin! Ipa dan neredeyse hic etkilenmeyen Meguiars’in tek geciste canini aldi ve acikcasi yuzeyi matlastirmasindan cok endiselendim o nedenle hemen yanimda saf suyu hazir bulundurdum. Lutfen bu kisma dikkat edelim. Uyariyi gectigimize gore konuya donelim. Urunun kivami Meguiars Hybrid’e yakinlikta yogun sayilir fakat kullanilan baslik urunu atmakta zorluk yasatmiyor o nedenle bir arti aldi. Urunu yuzeye dogrudan deneme amacli bir fis siktim ama sonrasinda gecenlerde bunu uygulamak icin aldigim mikrofiber aplikatore fislayip yuzeye oyle uyguladim.

Uygulamadan once maskeleme bandi ile ikiye ayirdim. Resime bakinca sag taraf, arabanin icinden bakinca ise sofor kismi yani sol tarafa denk geliyor. Urunu yayma isini bu urunde de uyguladim. Bence bir kez daha fisla, tazyikle gec gibi bir urun ariyorsaniz yine bu urun o urun degil fakat uygulamasi Meguiars’s nazaran cok daha kolay.

Gorundugu gibi aplikatorle yayinca bu sekilde gorunuyor sanki normal wax uygular gibi. Sonrasinda ise silmek Meguiars’a kiyasla cok daha kolay. Sonuc olarak maskeleme bandini cikardim, resimde bandin izini gorebilirsiniz.

Izlenimler su sekilde. Uygulama kolayligi Meguiarsa gore kolay ama tabii ki ilk inceleme yaptigim Bead Maker kolayliginda degil cunku neticede yaymak istiyor ve yogun sayilacak bir yapida. Parlaklik olarak acikcasi Meguiarsala kiyaslarsam bariz bir fark goremedim, varsa bile cok minimaldir. Boncuk ve su testleri icin urunun 24 saat kurlesme sureci var o nedenle o kisma daha sonra gelecegim. Kayganlik olarak bence Meguiars’tan cok az farkla daha basarili geldi ama Bead Maker kadar degil. Uygulama yaptigim aplikatoru sirf meraktan o haliyle kurumaya biraktim, ilerleyen zamanlarda onun durumuyla ilgili de paylasim yaparim. Urunun icerigine inecek olursak, piyasada bu ara ruzgarlar estiren SIO2 iceriki urunlerin yanisira bu urun ayni zamanda TIO2 yani titanyum dioksit iceriyor. Kimyager degilim ama bildigim ve arastirdigim kadariyla sio2 araca tutunan malzeme,Tio2 ise Sio2 ye yapisi geregi guzel tutunabilen bir malzemedir. Bu ikili cogunlukla guzel sonuc verse de testin devamini gormeden bisey demek mumkun degil. Bu arada su sira butun bu tip urunleri yayma metoduyla uygularken bu metodu suanki inceleme yapan yabanci Youtube kanallarindan dahi once yapan, en azindan benim bildigim kadari ile, @Dragstar Suleyman abiye tesekkur ederim. Zamaninda Protector Wax’i nasil efektif kullaniriz diye dusunulurken kendisi bu sekilde bir metod izlemisti ve en azindan ben bu yayma sistemini ondan ogrendim. Konu simdilik bu sekilde. Yazmayi unuttugum, sormak istediginiz birsey olursa cekinmeyin. Uzun uzun yazilar icin de kusura bakmayin Herkese iyi pazarlar.

Güzel inceleme ellerine sağlık :alkis:

Şubat bitti meguiars yok hala piyasada güya gelecekti, büyük konuşmak istemem de zaten almam neyse. Bu oyun değiştirecek üç üründen mothers bana daha sıcak geldi. Gelirse alırım. Direnerek almadığım bsdye rağmen :p

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik

Izlenimler su sekilde. Uygulama kolayligi Meguiarsa gore kolay ama tabii ki ilk inceleme yaptigim Bead Maker kolayliginda degil cunku neticede yaymak istiyor ve yogun sayilacak bir yapida. Parlaklik olarak acikcasi Meguiarsala kiyaslarsam bariz bir fark goremedim, varsa bile cok minimaldir. Boncuk ve su testleri icin urunun 24 saat kurlesme sureci var o nedenle o kisma daha sonra gelecegim. Kayganlik olarak bence Meguiars’tan cok az farkla daha basarili geldi ama Bead Maker kadar degil. Uygulama yaptigim aplikatoru sirf meraktan o haliyle kurumaya biraktim, ilerleyen zamanlarda onun durumuyla ilgili de paylasim yaparim. Urunun icerigine inecek olursak, piyasada bu ara ruzgarlar estiren SIO2 iceriki urunlerin yanisira bu urun ayni zamanda TIO2 yani titanyum dioksit iceriyor. Kimyager degilim ama bildigim ve arastirdigim kadariyla sio2 araca tutunan malzeme,Tio2 ise Sio2 ye yapisi geregi guzel tutunabilen bir malzemedir. Bu ikili cogunlukla guzel sonuc verse de testin devamini gormeden bisey demek mumkun degil. Bu arada su sira butun bu tip urunleri yayma metoduyla uygularken bu metodu suanki inceleme yapan yabanci Youtube kanallarindan dahi once yapan, en azindan benim bildigim kadari ile, @Dragstar Suleyman abiye tesekkur ederim. Zamaninda Protector Wax’i nasil efektif kullaniriz diye dusunulurken kendisi bu sekilde bir metod izlemisti ve en azindan ben bu yayma sistemini ondan ogrendim. Konu simdilik bu sekilde. Yazmayi
unuttugum, sormak istediginiz birsey olursa cekinmeyin. Uzun uzun yazilar icin de kusura bakmayin Herkese iyi pazarlar.

Çok güzel inceleme oluyor. İçimden bir ses bu ürün canavar diyor :D

DMR

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İzmir
Çok güzel bir incleme olmuş, sayenizde ülkemizde olmayan ürünleride görmüş oluyoruz :)

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
izmir
@Cangp2 can bey elinize saglık. devamını su testini ve izlenimlerinizi merakla bekliyor olacagız. teşekkürler ilk tur için.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Hemen konuya kucuk bir ekleme yapmalik firsat cikti. Uygulamayi dun buranin saat dikimiyle aksam yapmistim, aplikatorude gece herhangi bir islatma yikama durumu olmadan oylece kendi haline birakmistim. Sonunda bu seramik diye gecen sprey urunlerde ilk kez bir kurlesme goruyorum. Sprey basligina da yakinlasinca beyaz kurlesen maddeyi gorebilirsiniz.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Hemen konuya kucuk bir ekleme yapmalik firsat cikti. Uygulamayi dun buranin saat dikimiyle aksam yapmistim, aplikatorude gece herhangi bir islatma yikama durumu olmadan oylece kendi haline birakmistim. Sonunda bu seramik diye gecen sprey urunlerde ilk kez bir kurlesme goruyorum. Sprey basligina da yakinlasinca beyaz kurlesen maddeyi gorebilirsiniz.

Eline sağlık @Cangp2 . Ben ümitliyim iyi çıkacak gibi duruyor ürün. Mikrofiber beze etkisi ne oldu acaba?

ege

Profesyonel Detaycı
Test Uzmanı
Üye
İl
izmir

küçük sio2 ler dans ediyor adamlar malzemeden çalmamış çok güzel bir görrüntü. annelerin ürünlerini seviyorum bir kaç ürününü test etmiştim. kullandıgım ürünleri karşılıgını hep verdi .tr de pek bilinmiyor. takip.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Eline sağlık @Cangp2 . Ben ümitliyim iyi çıkacak gibi duruyor ürün. Mikrofiber beze etkisi ne oldu acaba?
Bence de iyi cikacak gibi duruyor. Silmek icin kullandigim bezi de o haliyle biraktim zaten bezi oldurecegi uyarisini yaptiginiz icin ona gore dandik bez kullandim. En sonra parlatma islemini yaptigim bezi ise yikadim onda bir sorun gozukmuyor. Aplikator ve silme bezini biraz daha zaman verip suya tutacagim bakalim nasil bir goruntu yakalayacagiz

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
@Cangp2 ellerine sağlık, en beklediğim test geldi, ben üründen oldukça umutluyum.Bir game changer varsa bence o ürün bu ürün. Yani hislerim bu yönde. Şu anda almayı en çok istediğim ürün.
Tekrar ürünü bizim dilimizde bizlere ulaştırdığın sonsuz teşekkürler.

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Hocam elinize emeğinize sağlık. Uygulamadan sonra padlerin resimlerini de paylaşmanız daha iyi fikir verdi. Ürün çok güzel iş çıkarıyor gibi. Tr fiyatları Sonax Xtreme Spray + Seal gibi olmaz umarım, bizlerde deneyebiliriz...

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Yukarıdaki mesajımı tekrarlıyorum. Bu anneler iyi iş çıkaracak ;)
Iyi olacagini dusunen herkese katirliyorum. Iyi cikacaksa bence de bu cikacak. Yinede bakalim cok kesin birsey demeyeyim sonra linclik olmayalim o sirada dayanamayip siparis falan gecen olursa

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Boncuklarin gunceli icin yeniden sizleri rahatsiz ediyorum. Bugun biraz gecikmeli olarak boncuk testi yapmaya imkan buldum. Fotograflar havanin kapali olmasi nedeniyle cok istedigim gibi olmadi fakat yagmur sonrasi acik bir hava denk gelirse yeniden guncelleme yaparim. Oncelikle uygulama yaptigim bez ve aplikator ile basliyorum.

Resimlerde gorundugu uzere kumas koruma urunuymuscesine bir etkisi mevcut. Uygulamayi yaptigim aplikator beze nazaran biraz daha cok hidrofobiye sahip oldu. Bunun nedeni muhtemelen urunun cogunluguni emen aplikator, bez ise sadece yuzeydeki kalan kismi aldigindan ve bir miktarda kurlesme gerceklestiginden bezin durumu bir tik daha iyi.
Boncuklara gelecek olursak durum resimlerdeki gibi.

Bir de hemen alta daha once uyguladigimiz meguiars tarafindan bir kare birakiyorum.

Simdi durum su sekilde, boncuklar bana gore oldukca iyi. Meguiars ile kiyaslarsam bence cok ama cok yakin performans sergiliyorlar belki Mothers cok minimal bir farkla onde olabilir ama kisiden kisiye degisiklik gosterebilir derecede az fark var. Her iki urunun de contact angle’si yuksek seviyede. Parlaklik olarak tabiiki yuzeye uygulanan neredeyse her urun gibi illaki bir etkisi oluyor ama ornegin Bead Maker bir miktar daha goz alici duruyor gibi geldi. Bunun yani sira burada bahsedilen yuzde 2-3 luk fark icin birinden birini tercih etmek bence cok mantikli degil. Onun yerine oncesinde ince bir pasta ile yuzeyi temizlemek her zaman daha gozle gorulur bir degisim birakacaktir. Hidrofobiye geri donecek olursak sunu eklemeliyim ki Mothers tazyik tutulan esnada suyu dogrudan boncuk seklinde yayarken Meguiars cok kisa sureligine de olsa once yuzeye yapisip sonra hidrofobik etkisini gosteriyor yani Mothers en hidrofobik seramikler gibi suya tepki veriyor. Bunun icin iki tane kisa video cektim malesef yine paylasamiyorum fakat isteyenlere seve seve yollayabilirim. Kalicilik olarak suan bir yorum getirmek mumkun degil fakat Meguiars’in performansi hala tatmin edici gorunuyor. Onunla birlikte Mothers’i da gozlemlemeye devam etmeyi dusunuyorum. Son olarak Mothers’i gordugunuz uzere aplikatorle fislayip sonrasinda yayarak kullandim ve performansa ciddi etkisi olmakla beraber urun sarfiyatinin da inanilmaz derecede azaldigini dusunuyorum. Yani ekonomik olarakta her ne kadar ulkemizde uygun olmasi pek mumkun gorunmesede, uygulama basina dusen maliyetten kurtarma ihtimali var. Umarim faydali olmustur. Her zamanki gibi yorum, soru ve atlanan yerler olduysa elimden geldigince cevaplamaya calisacagim. Herkese iyi forumlar