Motorsiklet nasıl detaylı temizlenir?

HocaDeler

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Öncelikle Selâmün Aleyküm herkese aranıza yeni katıldım.
Hep konulara baktığımda hep konular arabalar üzerine yapılmış ama motorsiklet üzerine detaylı konular bulamadım.
motor sahibi birisiyim. Detaylı temizlik işini yeni merak saldım
İlk kez yapacağım için tecrübesizim size danışmak istedim.

ilk sorum motorsikleti hangi şampuanla yikamaliyum

ikinci sorum motor grenajlarını sahip olduğum parlatıcı öneriniz var mı? Hem araba hem motorsiklet için aynı ürün kullanabilir miyim?

üçüncü sorum boya olmayan plastik grenajları nasıl bakım ve parlatma yapabilirim.

dördüncü olarak yıkama eldiveni ve kurulama bezi olarak önerileriniz neler? Satan ya da satmak isteyen elinde fazladan olup az kullanılan bezlere talibim:mutlu::mutlu:

Yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleme:

HocaDeler

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Merhaba aramıza hoşgeldiniz. Benim motorsikletle ilgili uygulamalarım var altta link vereyim. Bir de mıtorsiklette basınçlı suyu arabadaki gibi yakın tutmayın.

Dragstar, v star 1100 rutin yıkama ve bakım uygulamaları.
Dragstar, v star 1100 rutin yıkama ve bakım uygulamaları.

DENİZLİ
hoşbuldum merhabalar maşallah motorunuz çok güzel hayranlıkla konunuza baktım

kullandığınız şampuan aklımda olan şampuanlar Autobrite Magifoam ,Autobrite Purple Velvet Şampuan ya da zmöl hangisini önerirsiniz

birde motorunuz genellikle demir aksam
Plastik boyalı grenajlar için parlatıcı önerir misiniz

ve keçi eldiven ve bezlerinize baktım onları daha sonra almaya karar verdim biraz maliyetli malum kredili motor alınca böyle oluyor :)

teşekkür ederim

Oguzbzkrt

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
fethiye
yamaha xj6 var bendede arabaki gibi rutin yikamalari yapiyorum zincir oringleri biraz hassas oldugu icin jant temizleyici falan pek kullanmadim jantlarim siyah zaten ama tabi zincir yaglayinca jantlarada bulasiyo haliyle. cila olrak ufak parcalar cok oldugu icin ve biraz mesakatli oldugu icin koruma kisminda ruyin yikamalarda koch pw kullniyorum memnunum. belki kullandigim kimyasallardan olabilir gidondaki far mars sinyal tuşlarinda cok hafif takilmalar gozlemliyorum wax olarak sadece depoya uygulama yaptim bu arada geri kalan butun her yer koch pw cok pratik

HocaDeler

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
yamaha xj6 var bendede arabaki gibi rutin yikamalari yapiyorum zincir oringleri biraz hassas oldugu icin jant temizleyici falan pek kullanmadim jantlarim siyah zaten ama tabi zincir yaglayinca jantlarada bulasiyo haliyle. cila olrak ufak parcalar cok oldugu icin ve biraz mesakatli oldugu icin koruma kisminda ruyin yikamalarda koch pw kullniyorum memnunum. belki kullandigim kimyasallardan olabilir gidondaki far mars sinyal tuşlarinda cok hafif takilmalar gozlemliyorum wax olarak sadece depoya uygulama yaptim bu arada geri kalan butun her yer koch pw cok pratik
Yorumunuz için teşekkür ederim ben zincirler için gaz yağı kullanıyorum zincir araları küçük olduğu için dış fırçasıyla fırçalıyorum. Ve gaz yağı zinciri ilk gün almışsın gibi tertemiz yapıyor ve ucuz. Koch hızlı cilası var ama pahalı onu önerir misiniz?

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
hoşbuldum merhabalar maşallah motorunuz çok güzel hayranlıkla konunuza baktım

kullandığınız şampuan aklımda olan şampuanlar Autobrite Magifoam ,Autobrite Purple Velvet Şampuan ya da zmöl hangisini önerirsiniz

birde motorunuz genellikle demir aksam
Plastik boyalı grenajlar için parlatıcı önerir misiniz

ve keçi eldiven ve bezlerinize baktım onları daha sonra almaya karar verdim biraz maliyetli malum kredili motor alınca böyle oluyor :)

teşekkür ederim
Kesinlikle Yıkamada ön yıkama yapmalısın. Bunun için magic foam flowey ev 13 olabilir.

Çift kova yıkamada zymöl şampuan benim favori ürünüm. Çift kova yıkamada uygun fiyatlı alta link verdiğim eldiveni kullanabilirsin. Koruma ürünü kiwami kullanabilirsin fiyat performans olarak güzel üründür.

TRY 2.89 28% Off | Single-sided Wool cashmere Car Wash Glove Cleaning Mitt Washing Brush Cloth Car Cleaning Tools Top Sale Dropshipping
TRY 2.89 28% Off | Single-sided Wool cashmere Car Wash Glove Cleaning Mitt Washing Brush Cloth Car Cleaning Tools Top Sale Dropshipping

DENİZLİ

HocaDeler

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
Kesinlikle Yıkamada ön yıkama yapmalısın. Bunun için magic foam flowey ev 13 olabilir.

Çift kova yıkamada zymöl şampuan benim favori ürünüm. Çift kova yıkamada uygun fiyatlı alta link verdiğim eldiveni kullanabilirsin. Koruma ürünü kiwami kullanabilirsin fiyat performans olarak güzel üründür.

DENİZLİ
Şampuan olarak zymol seçtim çift kova yıkamayı kesinlikle isterim ama yerim olmadığı için benzinlikte yıkıyorum biraz zor olabilir usta benzinlikte kovalara güvenmiyorum :mutlu:

Oguzbzkrt

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
fethiye
Şampuan olarak zymol seçtim çift kova yıkamayı kesinlikle isterim ama yerim olmadığı için benzinlikte yıkıyorum biraz zor olabilir usta benzinlikte kovalara güvenmiyorum :mutlu:
o zaman ilaciniz on yikama guzel bi prewash ve pratikligi ile koch pw sulanfitma orani falanda cok iyi 1 litre alsaniz tahminim 1 yil rahat yeter

HocaDeler

Konu Sahibi ✔
Amatör Detaycı
Üye
o zaman ilaciniz on yikama guzel bi prewash ve pratikligi ile koch pw sulanfitma orani falanda cok iyi 1 litre alsaniz tahminim 1 yil rahat yeter
Anladım çift koya yıkama yapacağız
Peki kuruladıktan sonra hızlı cilamı wax mı boya korumamı ne yapmam lazım boyanın güzel gözükmesini istiyorum