Karantina Günlükleri

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Öncelikle iyi akşamlar. Forumda hangi yere açacağımı bilemediğim için sohbete açıyım gari dedim.(Eğer yanlış yer ise moderetörler taşıyabilir mi?)
Evde çok durduğumuz için can sıkıntısından ve dışarı yağmurlu olduğu için arabanın koltuklarından önce mutfak sandalyesine geçiyim dedim. Hem de yeni ürünler alınca insanın her yerde kullanası geliyor.:) Biraz da olsa @Kzmsefa abimin kullandığı malzemelerden bakıp uyguladım, Amerikayı tekrardan keşfetmiyim dedim.:komik:

-Kullandığım Malzemeler
-KC Green Star
-VP Carpet Cleaner
-Upcare Temizlik Fırçası
-VP Kalın Detay Fırçası
-4 Adet Bim Temizlik Bezi
-2 adet sıcak ve soğuk su kovası
-Nivea Köpük Yapan Şişe
-Dağıtıcı Spreyler

-Karıştırma Oranları
-KC Green Star'ı 700 mllik şişeye 20 ml kattım yani 1:30 oranla
-VP Carpet'ı 700 mllik şişeye 60 ml kattım ve birazda green star ilave ettim (2 şurup kaşığı yani 10ml)
-Nivea şişesi 200 ml geliyor ama köpük yapması için 150 ml katmak gerekiyor carpetdan 20 ml green stardan 2 3 damla kattım

-Uygulama

İlk başta farkı görmek için maskeleme bantı ile ayırdım.

Sonrasında sprey ile biraz sandalyeye sıktım.(Yaklaşık oturulan bölgeye 3 4 fıs.)

Ve fırçaya 4 fıs köpük bırakdım yavaş ve baskı uygulamadan tararmış gibi kirleri kaldırdım (Fırça orta sertlikde çok bastırmamak da fayda var.)
Sıcak sudan çıkardığım bezle sildim ve bir daha fırçaya sıkıp fırçaladım.Ardından soğuk sudan çıkardığım bezle bir daha silip kuru bir bezle nazikçe sildim.(Kovadan çıkartırken olabildiğinçe bezleri sıktım, nemli olması için.

Sağ taraf temiz

Çaysız iş yapmam! :komik:

Yanları ve arkası suni deri gibiydi Vp fırça ile carpet'ı sıkıp giriştim ve sildim.

Üst taraf temiz

Bacaklara ise green star sıkıp Vp fırça ile fırçaladım ardından temiz bez ile sildim.

Ve farklar

İlk başta bu kovadaki bezle sildim

Sonra bu kovada ki bezle temizledim göründüğü gibi tek bezle temizlendi ama garantiye almış oldum.:)

Birazda anneme yardım ediyim diye çıktığım işde yaklaşık 1.5-2 saatimi aldı. Sonuçta annem iyilik yapmış oldum.:):utan:

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Öncelikle iyi akşamlar. Forumda hangi yere açacağımı bilemediğim için sohbete açıyım gari dedim.(Eğer yanlış yer ise moderetörler taşıyabilir mi?)
Evde çok durduğumuz için can sıkıntısından ve dışarı yağmurlu olduğu için arabanın koltuklarından önce mutfak sandalyesine geçiyim dedim. Hem de yeni ürünler alınca insanın her yerde kullanası geliyor.:) Biraz da olsa @Kzmsefa abimin kullandığı malzemelerden bakıp uyguladım, Amerikayı tekrardan keşfetmiyim dedim.:komik:

-Kullandığım Malzemeler
-KC Green Star
-VP Carpet Cleaner
-Upcare Temizlik Fırçası
-VP Kalın Detay Fırçası
-4 Adet Bim Temizlik Bezi
-2 adet sıcak ve soğuk su kovası
-Nivea Köpük Yapan Şişe
-Dağıtıcı Spreyler

-Karıştırma Oranları
-KC Green Star'ı 700 mllik şişeye 20 ml kattım yani 1:30 oranla
-VP Carpet'ı 700 mllik şişeye 60 ml kattım ve birazda green star ilave ettim (2 şurup kaşığı yani 10ml)
-Nivea şişesi 200 ml geliyor ama köpük yapması için 150 ml katmak gerekiyor carpetdan 20 ml green stardan 2 3 damla kattım

-Uygulama

İlk başta farkı görmek için maskeleme bantı ile ayırdım.

Sonrasında sprey ile biraz sandalyeye sıktım.(Yaklaşık oturulan bölgeye 3 4 fıs.)

Ve fırçaya 4 fıs köpük bırakdım yavaş ve baskı uygulamadan tararmış gibi kirleri kaldırdım (Fırça orta sertlikde çok bastırmamak da fayda var.)
Sıcak sudan çıkardığım bezle sildim ve bir daha fırçaya sıkıp fırçaladım.Ardından soğuk sudan çıkardığım bezle bir daha silip kuru bir bezle nazikçe sildim.(Kovadan çıkartırken olabildiğinçe bezleri sıktım, nemli olması için.

Sağ taraf temiz

Çaysız iş yapmam! :komik:

Yanları ve arkası suni deri gibiydi Vp fırça ile carpet'ı sıkıp giriştim ve sildim.

Üst taraf temiz

Bacaklara ise green star sıkıp Vp fırça ile fırçaladım ardından temiz bez ile sildim.

Ve farklar

İlk başta bu kovadaki bezle sildim

Sonra bu kovada ki bezle temizledim göründüğü gibi tek bezle temizlendi ama garantiye almış oldum.:)

Birazda anneme yardım ediyim diye çıktığım işde yaklaşık 1.5-2 saatimi aldı. Sonuçta annem iyilik yapmış oldum.:):utan:
Ellerine sağlık. 50/50 fotoğrafta bayağı fark var. Leke vs. kalmadı değil mi?

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık, tecrübe olmuş sizin için en azından. Gayet güzel olmuş.

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Daha yaratıcı şeyler bekliyoruz mesela fırın içine polisaj yapmak gibi :D şaka şaka eline sağlık tecrübe tecrübedir.
Ama hunililere girmek istiyorsan beklerim şuan ben ve @Mentalfeed var listede
Teşekkürler abi, arabanın koltuklarında önce tecrübe olsun dedim. :) Bende fırın temizliği yaptım bide mutfağa duvar kağıdı ile led döşedim ama finaller pek hoşuma gitmeyince paylaşmadım sizle. :komik:
Eline sağlık harika olmuş. Allah tan benim hanım forumu takip etmiyor yanmışım yoksa... :komik::komik:
Sağolasın abim, oda takip etsin ayıp ediyorsun. :komik:

Ouris

Acemi Detaycı
Üye
Peki annemiz ben bu kadar malzemeyle ve bu kadar zamanda koca evi temizlerdim demedi mi :)

Kzmsefa

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Ellerine sağlık, sonuçlar güzel olmuş hemde arabanın koltukları için ön alıştırma yapmış oldun :)

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Şu sıralar dışarda çalışmadığım için hemde karantina olduğu için evde yaptığım temizlikleri bir başlık içinde aktarmak ve bilgi vermek istedim.

Dün bimden aldığım 2li 6.90 bezi cam bezi olarak test ettim, tatmin etti ancak bir daha para vermem herhalde.
Dokusu fazla naylon gibi ama camda iz bırakmadı sık sil şeklinde temizlemiştim.

Mutfak peni ve dolabı temizliğinde;
Ernet Mutfak ve 1:15 ceviz kulladım. Bide VP fırçalar, bir kaçda bim bezi.

Kirli hali.

Ceviz sıkıp Vp fırça ile temizledim.

Ardından bez ile sildim.

Dolap kulpları yağlı olduğu için Ernet banyo sıkıp Vp fırça ile temizledim.(Köpürtürken çekmemişim.)

Ve sildim.

Dolap kapağı yüzeyinde biraz yağlanmalar ve kirler vardı.

Ceviz sıkıp köpürttüm.

Ve sildim, gayet başarılı oldu. İz bırakmadı cevizi fazla sıkarsanız iz bırakabilir, nemli bez ile silin.

Tecrübeleremi aktarmak istedim, faydalı olduysam ne mutlu bana. Okuyanlara şimdiden teşekkür ederim.

mustafacagri

Uzman Detaycı
Üye
İl
Ankara
Şu sıralar dışarda çalışmadığım için hemde karantina olduğu için evde yaptığım temizlikleri bir başlık içinde aktarmak ve bilgi vermek istedim.

Dün bimden aldığım 2li 6.90 bezi cam bezi olarak test ettim, tatmin etti ancak bir daha para vermem herhalde.
Dokusu fazla naylon gibi ama camda iz bırakmadı sık sil şeklinde temizlemiştim.

Mutfak peni ve dolabı temizliğinde;
Ernet Mutfak ve 1:15 ceviz kulladım. Bide VP fırçalar, bir kaçda bim bezi.

Kirli hali.

Ceviz sıkıp Vp fırça ile temizledim.

Ardından bez ile sildim.

Dolap kulpları yağlı olduğu için Ernet banyo sıkıp Vp fırça ile temizledim.(Köpürtürken çekmemişim.)

Ve sildim.

Dolap kapağı yüzeyinde biraz yağlanmalar ve kirler vardı.

Ceviz sıkıp köpürttüm.

Ve sildim, gayet başarılı oldu. İz bırakmadı cevizi fazla sıkarsanız iz bırakabilir, nemli bez ile silin.

Tecrübeleremi aktarmak istedim, faydalı olduysam ne mutlu bana. Okuyanlara şimdiden teşekkür ederim.
Eline sağlık kardeşim. Detaycı durmuyordu,durdurulamıyordu :D Karantina sonrası ev halkı tüm ürünlerine el koyacak bu gidişle bunlar çok iyiymiş ya diiyp :D :D cam bezi olarak superclean almıştım 2 sene önce 15-20 liraya. superclean cam bezlerine bir bak derim ,iz bırakmadan siliyor çok memnunum.

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
Eline sağlık kardeşim. Detaycı durmuyordu,durdurulamıyordu :D Karantina sonrası ev halkı tüm ürünlerine el koyacak bu gidişle bunlar çok iyiymiş ya diiyp :D:D cam bezi olarak superclean almıştım 2 sene önce 15-20 liraya. superclean cam bezlerine bir bak derim ,iz bırakmadan siliyor çok memnunum.
Sağolasın abi. Valla abi el koyacaklar gibi daha meguıars cam temizleyicisi falan almadım onlarıda alırsam, şurayı siliver burayı siliver dicekler.:komik::komik:
Cam bezi almam lazım ama ilk başta arabanın dışı için 300 400 tl para harcamam lazım.:)

carking58

Uzman Detaycı
Üye
İl
İstanbul/Kayseri
@Sercan20 Yine harika bir uygulama olmuş, eline emeğine sağlık abi.

@mustafacagri Ben ev halkına ürün kaptıranlardanım:)
Yaklaşık 3-4 sene önceydi, ilk kez wax almıştım kendime hatta bölünmüş waxtı o da. Kargo akşamüzeri geldi haliyle arabaya inip yıkama-test etme şansım olmadı. Ama bir yandan da su iticilik ve boncuklanmasını test etmek istiyordum. Dedim banyodaki duşa kabinin camları ne güne duruyor koştum banyoya. Hemen uyguladım akabinde sildim ve başladım su tutup seyretmeye. O sıra annem geldi, ne yapıyorsun vs sonra fark etti duşa kabinin camlarında hiç su kalmadığını ama kadın şok :D Hep duş sonrası kalan su izlerinden müzdaripmiş meğersem, kuruyunca hep leke bıraktığından. Baktı ki bizim wax bu işe çare hemen oracıkta el koymuştu :D

Son düzenleme:

Numloq

Konu Sahibi ✔
Uzman Detaycı
Moderator
İl
Denizli
@Sercan20 Yine harika bir uygulama olmuş, eline emeğine sağlık abi.

@mustafacagri Ben ev halkına ürün kaptıranlardanım:)
Yaklaşık 3-4 sene önceydi, ilk kez wax almıştım kendime hatta bölünmüş waxtı o da. Kargo akşamüzeri geldi haliyle arabaya inip yıkama-test etme şansım olmadı. Ama bir yandan da su iticilik ve boncuklanmasını test etmek istiyordum. Dedim banyodaki duşa kabinin camları ne güne duruyor koştum banyoya. Hemen uyguladım akabinde sildim ve başladım su tutup seyretmeye. O sıra annem geldi, ne yapıyorsun vs sonra fark etti duşa kabinin camlarında hiç su kalmadığını ama kadın şok :D Hep duş sonrası kalan su izlerinden müzdaripmiş meğersem, kuruyunca hep leke bıraktığında. Baktı ki bizim wax bu işe çare hemen oracıkta el koymuştu :D
Teşekkürler yorumunuz için, şükür daha kaptırmadım ben.:komik::komik: