N11.com'dan araç alımı

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Bir mesajımda aracımı n11 den aldığımı yazmıştım bunun üzerine bir arkadaşımız konu ile ilgili bilgi istedi. Bende konu açarak sizleride bilgilendirmek istedim.İnternet üzerinde bu konuda çok sağlıklı bir bilgi yok araştırdığım kadarıyla hatta bazı forumlarda bunun yalan olduğunu söyleyenlere bile denk geldim :D .
Bildiğim kadarıyla n11 de ilk defa 2016 yılında 11 adet golf ve 1 adet beetle , 2017 yılında ise 111 adet golf 1.6 tdi dsg comfortline araç satıldı. Bende aracımı 2017 kampanyasından aldım. 2017 yılında sadece metalik mavi ve kırmızı opsiyonu vardı. Hangisinden kaç tane belirtmemişlerdi hızlı olanın istediğini aldığı bir durum. Sistem şu şekilde işliyor. Bir akbank hesabınız olacak ve bu hesapta almak istediğiniz aracın fiyatı ne ise en az o kadar para bulunacak. Daha sonra araçlar satışa açıldığı anda bilgisayar üzerinden yada telefon uygulamasından alımı yapıyorsunuz(ben bilgisayardan yaptım işlemi , telefondan yapmaya çalışanlar sıkıntı yaşamışlar yoğunluktan) .Ödemeyi kart ile değil sadece " akbank direkt ile öde " sistemi ile yapıyorsunuz. Aracın orada belirtilen bedeli ne ise onu tek seferde hesabınızdan çekiyor. Paranın hesabınızdan çekildiğini gördüyseniz yeni aracınız hayırlı olsun. Daha sonra telefon ile size ulaşıyorlar, araç alım-satım işleri için sizden vekalet istiyorlar, daha sonra ise size bir tarih veriyorlar aracın teslimi için. Tüm araçların teslimi için kokteyl-tören tarzı bir organizasyon ile araçları teslim ediyorlar. Ben aracımı siparişimden tam 2 hafta sonra 25 kasımda teslim aldım.
Şimdi gelelim aracın fiyatına ve ucuz olup olmadığına. 2017 yılında metalik mavi araçlar 111.900 tl'ye opak kırmızı araçlar ise 111.000 tl'ye satıldı. Aracı aldığım zaman liste fiyatı 135-136 bin tl civarındaydı. Bayiye gidip fiyat aldığımda tam hatırlamamakla birlikte 130-132 bin tl gibi bir fiyat vermişlerdi.Aynı dönemde 2. el piyasasında aynı donanımdaki ve düşük kilometredeki araçların fiyatı 110-115 bin lira civarındaydı. Bu durumda takdir size kalmış.

Bu yıl araç ve donanım çeşitliliği daha fazla. Ekonomi bu durumda olmasa yine bir araç almayı düşünebilirdim. Özellikle beetle gözüme çok hoş gözüküyor :D

Detail Guy

Profesyonel Detaycı
Uygulama Uzmanı
İl
Belirtilmedi
Eline Klavyene sağlık hocam.Düşünenler için faydalı bir konu olmuş

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık. Kimsenin aklında soru işareti kalmaması açısından güzel bir açıklama olmuş.

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Ellerine sağlık Fatih, güzel konu olmuş..:)