Nasiol Ziyareti (27.06.2024)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Her şey aslında whatsapp grubumuzda gafil avlanmam ile başladı. Gırgır yaparken meğer arada Ahmet ortaya bir soru sormuş ve bende o mesajı/soruyu görmeden en son yazılan muhabbete evet olur demiştim. Sonra soruların ardı arkası kesilmedi. Ve en can alıcı soru geldi, ne zaman müsaitsiniz ? Neye ne zaman müsaitiz diye düşünürken, yahu ben arada bir şey kaçırmışım dedim ve mesajlara tek tek baktım. Meğer arada görmediğim soru, Nasiol firması tanışmak istiyor, firmayı ziyarete gitmek ister misiniz ? Evet dedim ama iyi de Nasiol'ün yeri umarım avrupa yakasında değildir korkusu başladı. Malum, İstanbul'un trafiği berbat ve günün her saati artık trafik var. Avrupa yakası ise eyvah demeye başlamıştım ama söz verdik artık dönüş yok dedim. Neyse ki, yerleri Gebze'deymiş. Bunu öğrendikten sonra derin bir oh çektiğimi hatırlıyorum. Zira, firma hayatına Avrupa yakasında başladı diye aklımda kalmıştı, neyse korkutuğum başıma gelmeyince bir kez daha gideriz tabi dedim.
@Ozgur_gs_91 ile birlikte 27 Haziran'da ziyaret ederiz diye sözleştik. Bir gün öncesinde Özgür demez mi, abi saat 10:45'te Tüvtürk randevusu var. Eyvah, hani sabah gidiyorduk. Planı bozmayalım, peki ne zaman biter derken, benimde ofiste lafa dalmam ile saat 13:30 sularında firmaya varmış olduk.
İşin enteresan kısmı, hiçbir güvenlik görevlisi beni sorgulamadı. Kimlik almadı hatta otomobili aramadı. Tam aksine, Özgür'ü de x-ray'den geçirmedikleri kalmış. Nasıl oldu bu iş bende anlamadım. Neyse efem, neyse ki firmaya geliş ile ilgili saat vermediğimiz için Derya hanım, Gizem hanım ve Gökhan bey bizleri güler yüz ile karşıladılar. Özgür ve ben çok konuşunca bizleri detailing dükkanı sahibi, işletmecisi...vs sandılar. Öyle olmadığımızı anlayınca şaşırdılar. Keza biz de firmanın 3 katlı binanın 3 katına da yerleşmiş olabileceğini, dolayısıyla bu kadar büyük olduklarını düşünmediğimizden şaşırdık.
Pastamızı, kurabiyelerimizi yedikten ve az yakar çok çalışır olduğumuzdan soğuk suyumuzu da içtikten sonra sizi uygulama merkezine götürelim mi diye sordular. Götürün tabi dedik. Gideceğimiz yer aslında karşı binanın altıydı ama etrafı tel çitle sarılıydı. Oraya varabilmek için bu sıcakta yürümeyi göze almadık. Bindik otomobile, Gizem hanım yol notu okur gibi yolu tarif etti, şimdi sağ, şimdi sol, şimdi tekrar sağ, tepe üstü kes, dikkat sağ sert ve park ettik. Maşallah uygulama merkezi göründüğünden epey büyükmüş. İçeride, enteresan otomobiller vardı ama fotoğraflarını çekmedim. (Ford Excursion, Cabrio Audi 80 cabrio, Bmw E30 cabrio...gibi) Ben tabi içimden vay be içeride ne otomobiller var derken, Yusuf usta geldi. O da bizi eğitim alacak kişiler sandı :) Yok dedik biz sizin ürünlerinize işkence yapmaya geldik. Elimize ne ürün geçerse Özgür'le birlikte kokladık. Bunda ipa var, bunda tiner var, bunda şu var demeye başladık. Tabi, bu halimizi görünce Yusuf ustada çok geçmeden bizim ne kadar arızalı olduğumuzu anladı :D
Bu arada, Gökhan bey toplantısı olduğu için erken ayrıldı. Gerçi biz ürünlere işkence yapmaya odaklandığımız için artık o esnada yanımızda kim var kim yok unuttuk. Siyah ve defalarca boyanan ama özünde hayatına bordo olarak başlayan ve hangi otomobile ait olduğunu bilmediğimiz bir kaput vardı.
Bu kaputun sağ tarafında puslu bir görüntü dikkatimizi çekti. Bu nedir diye sorduk. Efem bu 1 aydır silmediğimiz pasta kalıntısı dediler. Hadi canım 1 aydır silmediniz mi, silin o zaman dedik. :) Yusuf usta aldı eline bezi, sildi ama değişen bir şey olmadı. İpa sıkın, onu sıkın bunu sıkın dedik ve yine bana mısın demedi, pasta kalıntısı olduğu gibi oradaydı.
Demek ki, pasta kalıntısını 1 ay yüzeyde bekletmemek lazımmış. Belki 1 hafta bekletirseniz.... :D:D Şaka yapıyorum. Bekletmeyin. :)
İşte o puslu görüntü ve sildikten sonraki hali.

Bu görüntüden kurtulabilmek adına rotary makina, yün pad ve clearub 305 medium cut pasta kullanıldı.
Peki sonra ne yaptırdık, yüzeyin zımpara ile çizilmesini istedik. Bir tarafa 3000 kum bir tarafa 2000 kum uygulandı. Sonra da dedik ki, clearub 305 medium cut pasta bakalım bu izleri çıkarabilecek mi ? Yusuf usta hay hay dedi, aldı eline makinayı, başladı pastayı uygulamaya. Birkaç dokunuştan sonra 3000 kum ve 2000 kum zımparaların izleri de ortadan kalktı.
Pasta da silikon var mı diye sorduk, tabi ki yok dediler. Pek ikna olmadık, hemen kokladık. Maşallah, narkotikte bile işe başlayabiliriz. Evet, silikon yok dedik ve ikna olduk. :)

Bu kısımda özellikle Yusuf ustaya buradan tekrar tekrar çok teşekkür ediyorum. Ne dediysek, ne istediysek hiç ikiletmedi. Her şeye olur dedi. Üşenmedi yaptı. Çok efendi ve sabırlı birisi. Özellikle bu sıcakta insan bir yerden sonra yokuş yapar, o hiç yapmadı. Belki elinde iş vardı onu da bıraktı ve bize istediğimiz işkenceler için yardımda bulundu. :)

Peki sonra ne yaptık, meşhur ve herkesin aklına zor ürün olarak kazınmış olan ZR53'ün uygulanmasını istedik. Hemen numune ürün bulundu ve Yusuf ustaya teslim edildi. Ama ZR53'ü hep Özgür uyguladı ve sildi. Öyle tamam uygulandı ama bakalım bir kısmını biraz geç silelim bakalım ne olacak dedik. Ve bunu 2 defa yaptık. İlkinde az iz oldu. Hatta bu arada kaputun diğer yarısına da @Ozgur_gs_91 Metal Coat F2 uyguladı. Ve her iki ürün içinde kürleşme dinlemeden su testi yaptık. Kürleşmeyi beklemeden bile su iticilik gayet iyi gözüküyordu.
Sonra bu bizi kesmez dedik ve Yusuf usta tekrar kaputa pasta uyguladı. Yeniden sol tarafa Özgür F2 uyguladı, sağ tarafa da ZR53 uyguladı. Bu defa, ZR53'ün bir kısmını daha geç sildik ve çok belirgin iz kaldı.
Biraz video biraz fotoğraf derken, ilk uygulamaya ait sadece video olduğu için onu yarın sizlerle paylaşacağım. İkinci uygulamada fotoğraf da çektiğim için onları yükledim.
Aşağıda göreceğiniz üzere, ÖZgür'ün geç sildiği ZR53 çok belirgin iz bırakmış. Ve son fotoğrafta da sol taraftaki F2 ve sağ taraftaki ZR53'ün kürleşme beklemeden yapılan su testini göreceksiniz.

Yazıya burada bir ara veriyorum, zira devamında videoları paylaşacağım. Açıkçası benim açımdan çok keyifli geçen bir gün oldu. İyi ki yanlışlıkla evet demişim ve kendimi Nasiol'de bulmuşum. Bu arada firmanın adı Artekya, markanın adı Nasiol. Bu da bir köşeye dip not olsun. :)

Ozgur_gs_91

Profesyonel Detaycı
Moderator
Site Kurucusu
İl
Kocaeli
Ne anlatıyorsun be abi gözünü seveyim be abla stikeri yakışırdı şuraya Hakan abi :). Keyifli bir gün oldu benim açımdanda. Güzel ağırladılar, ürünlere biraz işkence etsekte, daha sonra neden böyle yaptığımızıda söyledik, uygulayacak arkadaşlar için bir yol gösterici olması gerekiyordu bizim için. Ürünlerini ben şahsi acıdan paketleme olarak beğendim. Daha sonra ürünlerin testlerinide yapacağım. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk firma yetkileriylede. Ne gibi bir ihtiyaçlarımız olduğunuda belirtmeden geçmedik.

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Nasiol Ziyareti anlasilan güzel geçmiş :mutlu: ben burdan net olarak bildireyim Türkiye nin En iyi Yerli Ürün Markasi aksini iddaa edemem,Marka nin Siyah Şiseleri ve Siyah ruhu bence premium hava katmiş.:alkis:
Basarilarinizin devamini dilerim @NasiolShop

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Nasiol Ziyareti anlasilan güzel geçmiş :mutlu: ben burdan net olarak bildireyim Türkiye nin En iyi Yerli Ürün Markasi aksini iddaa edemem,Marka nin Siyah Şiseleri ve Siyah ruhu bence premium hava katmiş.:alkis:
Basarilarinizin devamini dilerim @NasiolShop
Ben bu kadar büyük olduklarını hatta büyüdüklerini hiç ummuyordum. Nezih bir çalışma ortamları var, herkes güler yüzlü çalışıyor. Güzel bir gün geçirdik, saatin nasıl geçtiğini bile anlamadık. :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Ne anlatıyorsun be abi gözünü seveyim be abla stikeri yakışırdı şuraya Hakan abi :). Keyifli bir gün oldu benim açımdanda. Güzel ağırladılar, ürünlere biraz işkence etsekte, daha sonra neden böyle yaptığımızıda söyledik, uygulayacak arkadaşlar için bir yol gösterici olması gerekiyordu bizim için. Ürünlerini ben şahsi acıdan paketleme olarak beğendim. Daha sonra ürünlerin testlerinide yapacağım. Karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk firma yetkileriylede. Ne gibi bir ihtiyaçlarımız olduğunuda belirtmeden geçmedik.
Ahahah :) :) :)
Benim yazım, anlatım tarzı böyle işte, bu yaştan sonra idare edin beni :)

emirhaneness

Uzman Detaycı
Üye
İl
Gebze
Abi elinize saglık videoyu ne zaman yükleyeceksiniz. İşçilikleri güzel ise aracı polisaj için oraya güvenle bırakabilirmiyiz? Evime 5 dk araç ile baya yakınım nasiole :)

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Abi elinize saglık videoyu ne zaman yükleyeceksiniz. İşçilikleri güzel ise aracı polisaj için oraya güvenle bırakabilirmiyiz? Evime 5 dk araç ile baya yakınım nasiole :)
Uygulama için ben açıkçası güvenle otomobili teslim ederdim. Yusuf usta işini layıkıyla yapacaktır diye düşünüyorum :)

Videoları aslında dün derleyip toplamayı planlıyordum ama vakit bulamadım. Bu hafta içi halledeceğim ve bu konuya ekleyeceğim :)

emirhaneness

Uzman Detaycı
Üye
İl
Gebze
Uygulama için ben açıkçası güvenle otomobili teslim ederdim. Yusuf usta işini layıkıyla yapacaktır diye düşünüyorum :)

Videoları aslında dün derleyip toplamayı planlıyordum ama vakit bulamadım. Bu hafta içi halledeceğim ve bu konuya ekleyeceğim :)
Teşekkür ederim abi fikir için. Birkaç yerinde elle götüremediğim derin çizikler var polisaj makinesi lazım oralara bölgesel polisaj olursa öyle birşey düşünüyorum.

SubaruOutback

Konu Sahibi ✔
Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
istanbul
Nihayet bir adet videoyu düzenledim. Kaldı geriye diğer ürünlerin videoları. Onları da birleştirip buraya aktaracağım. Bu arada, videoyu kesip kırpmak yerine, konu ile ilgisi olmayan yerlerin seslerini kapattım. Seste sorun yok, keyifle izleyebilirsiniz. (tam zımpara yapılacak, biri geldi broşürleri nereye bırakayım dedi. :) )
Videonun konusu 3000 ve 2000 kum zımpara izlerinin nasiol clearub 305 medium cut compound ile giderilmesi/temizlenmesi. :)