Opel astra detailing yine gri

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Merhabalar arkadaşlar. Yine bir gri araç detayı yapacağım. Artık alıştım bı renge de, hoşuma gitmeye başladı. Ne yapalım kaçış yok, keyf alalım. Durum kötü araçta, çok fazla sürtme ve çizik var. Kaput zaten içler acısı. Kuşlar resmen sanatsal çalışmışlar. Biri kaputu delmeyi denemiş, biri soyut çalışmış vs vs.
Buyurun resimler, bakalım adam edebilecekmiyim:of:. Bu arada sıcaklar iyice bastırınca artık bir araba üç günde biter oldu.

Arkadaşlar konuyu sadece bütün uygulamayı gösteren bir video ekleyeceğim affınıza sığınarak. Çünkü inanın vakit bulamıyorum bu ara konu açmaya. Ekliyebildiğim kadar ekledim resim. Gerisi videoda.
Uygulamayı anlatacak olursam,
Davlumbazlara ceviz uygulayarak başladım. Kapı aralarına ve bagaj aralarına da uyguladım. Sonrasında jantlara koch chemie fb. Her zaman beğendiğim tam bir f/p ürünü.

Ön yıkama işlemine yine ceviz 1/4 sulandırma oranıyla başladım. Akabinde mjjc foam lance ile Flowey b33 snow foam ile devam ettim. Bu arada benim foam lance filtresi dolmuş iyi köpük alamadı. Neyse ki evde kara günler için aldığım yedek filtre vardı. Onu taktım canavar gibi oldu. Duruladım ve kapı içlerine ve diğer ince alanlara Alta foamer vw çesitli fırçakar ile giriştim, tertemiz yaptım.
Sıradaki işlem jant, lastik ve davlumbaz detayları. Kovaya sonax turuncu koydum, jant temizleyici olarak da sonax tercih ettim. Bu arada tekrar geriye dönük bir feed back yapayım. Uzun kullanım yorumu gibi olsun. Tchibo dan aldığım fırçadan çok memnunum, hala canavar gibi, en dar alanlara kolaylıkla giriyor. Kolay şekil alıyor. @ege bey tekrar teşekkür ederim.
Kova yıkamamı Flowey ev12 ile yaptım. Güzel şampuan. Başarılı çalışıyor ve köpürüyor.
Durulama işleminden sonra aracımız ıslakken Koch chemie Rrr Reactive Rust Remover ile kaporta daki demir tozlarını sökmeye koyuldum. Kaportada en beğendiğim ürün bu kesinlikle. Kurusa bile sıkıntı yaratmıyor, hızlı çalışıyor.
Akabinde marflo mavi kil ile diğer partikülleri araçtan çıkardım. Ziftle için Autobritedirect just the tonic kullandım. Kesinlikle harika bir ürün. Boya transferini bile çıkardı. Temizlemediği yok gibi.
Şampuanla bir tur daha geçip, durulayıp I hate detailing long pile dying towel ile kurulayıp günü kapattım.

Ertesi gün sabah maskeleme ile başladım. Bir daycıya yakışacak cinsten özenli bir maskeleme yaptıktan sonra cuy işlemine başladım. Çinden spta dan aldığım yeni bir pad i denedim cut işleminde. Oldukçada beğendim. Tekrar alacağım. Pasta olarak Flowey P8 kullandım. Ben severek kullanıyorum bu pastayı. Arada ufs domastic keçe kullandım.
Sonrasında Flowey P9 ile devam ettim. En beğendiğim ikinci kat ürünlerden biri kesinlikle.
Artık aracı uçurma vakti geldi. Uzun zamandır denenmeyi bekleyen Autobritedirect cherry glaze ile girişti. Çok güzel bir netice verdi. Uygulaması kurulaması çok kolay bir ürün. Bu ürünüde beğendiklerim listesinde üst sıralara yazıyorum. Aslında ürün all in one katagorisine de uyan bir ürün. Ben parıltısını kullandım daha çok.
Wax tercihimi Valet pro Madwax den yana kullandım. Uygulaması ve kokusunu çok sevdiğim bir wax. Fiyatıda çok uçuk değil, wax almayı düşünenlere tavsiye edebileceğim bir wax kesinlikle.
Davlumbazlara Adam's undercarriage, dış plastikler Autoglym plastic conditioner, camlara 3d glass cleaner kullandım. 3D kullanırken cama sıkıp biraz bekleyince daha iyi çalışıyor gibime geldi. Eh işte bir ürün. Benim favorilerin gerisinde kesinlikle. Lastiklere Williams kullandım. Amozondan uzun zaman önce aldığımız bir ürün.
Bu gününde finalini böylece yapmış oldum. Çadırımı kapattım ki inanılmaz bir yağmur yağdı. Neyseki araç ıslanmaktan kurtuldu.

Ertesi güne Autobritedirect project 32 uyguladım. Aslına sadece su gelen bir kaç parçayı silecektim fakat baktım parlaklığı çok uçurdu komple aracı geçtim.
Sıra iç tarafa geldi. İçinin dışından bi farkı yoktu leşşş. Flowey interior cleaner,3d orange degreaser, valet pro carpet cleaners kullandım temizlik için. Koruma meguiars ultimate protectant ile sptriz karışımı kullandım. Zira plastikler çok yıpranmıştı. Mat bırakılacak gibi değildi. Kapı aralarını Sonax bsd ile korumaya aldım. Koku olarak chemical guys mangocello kullandım.
Videomuz burada umarım beğenirsiniz. Konuyu bir haftadır açamayınca böyle bir çözüm buldum artık. Neyse kotanız delinmekten kurtuldu:)

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
Eline sağlık abi böyle milli servetlerimizin değersiz birer eşya gibi kullanıp atıldığını ziyan edildiğini görünce içim acıyor yazık gerçekten.
Senden kurs , staj , ders ne varsa hepsini almak lazım maşAllah çok güzel işler çıkartıyorsun :)<3

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
Eline sağlık başarılı çalışma olmuş.

Gri ve beyazlardan hiç haz etmesek de insanın burnunun dibinde bitiveriyor. Şu sıralar bu iki renge uzağım :) ad cherry glaze benim de envanterde mevcut. Merak saldım :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık abi böyle milli servetlerimizin değersiz birer eşya gibi kullanıp atıldığını ziyan edildiğini görünce içim acıyor yazık gerçekten.
Senden kurs , staj , ders ne varsa hepsini almak lazım maşAllah çok güzel işler çıkartıyorsun :)<3
Aynen kardeşim eşşeğe biner gibi ninoyor millet.
Kardeşim çadırın perdeleri sonuna kadar açık. Buyur gel, her zaman beklerim.

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Eline sağlık başarılı çalışma olmuş.

Gri ve beyazlardan hiç haz etmesek de insanın burnunun dibinde bitiveriyor. Şu sıralar bu iki renge uzağım :) ad cherry glaze benim de envanterde mevcut. Merak saldım :)

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Burada kaçış yok bu iki renkten, ama yapınca oluyor be. Bizimde yaptığımız detayın güzelliği ayrı çıkıyor ortaya.
Kesinlikle kullanmalısın cherry, bende de duruyırdu uzun zamandır, keske daha önce kullansaydım dedim.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Abi emeğine sağlık :nazar: bu kadar uğraştan sonra hala aynı şekilde bindiklerini görsem ben bi kere daha uygulama yapmazdım sanırım :) before fotoğrafları göz korkutuyor :utandim:

onurçiko

Konu Sahibi ✔
Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Abi emeğine sağlık :nazar: bu kadar uğraştan sonra hala aynı şekilde bindiklerini görsem ben bi kere daha uygulama yapmazdım sanırım :) before fotoğrafları göz korkutuyor :utandim:
Teşekkür ederim kardeşim, baya telkinde bulunuyorum, bazı arkadaşların arabaları uygulama yapalı bir sene olmasına rağmen çok iyi durumda olanlar var.

Kerim07

Acemi Detaycı
Üye
Eline emeğine sağlık Abicim yine muazzam bir emek sonucu çok güzel resitaller olmuş video ve finaller çok başarılı.Antalya’nın kavurucu sıcağında harika işler çıkarıyosun ders alcam ilk fırsatta İnşaAllah senden :) Sabırsızlanıyorum adeta Allah sana sağlık sıhhat versin çok değerli işler yapıyorsun gerçekten hayranlıkla takip ediyorum :alkis::hava:

M U R A T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
34
bu sıcakta böyle bir çalışma için tebrikler :) cevizi de dikkatli kullanalım :) zira yeni üretim yapılmayacak bitince yerine ne kullanacaksın

ege

Profesyonel Detaycı
Moderator
Test Uzmanı
İl
izmir
Üstad @onurçiko, ellerinize saglık. Bu forumda hepimizin detay hayellerini bakmaya doyulmayacak bir tabloda (astra) gibi resmederek gerçege çevirmişsiniz. Bu eşsiz ayrıntılar gizli uygulama ayrıca çok başarılı rafine edilmiş. Görsel şölen eşdegeri video harikulade.
Fırça sizin ellerinizde deger bulmuş güzelliklerini sergilemiş uzun kullanımda. Yoksa benim önermem burda küçük bir nuans sadece. Güzel uygulamalara vesile olmasıda cabası.
Araç sahibine gülegüle kullansın. Sizede sonsuz teşekkürler paylaşım adına.
İyi deyaylar

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
@onurçiko usta eline saglık yine resital seyrettirdin bize ben burada sıcaktan elim kolum kalkmıyorken sen o sıcakta bu çalışmayı yapmışsın bravo autobrite ürünleri bir kaçı hariç genelde detay camiasını mutlu etmişti şimdi bulamıyoruz emzigi alınmış çocuk gibi kaldık belki @kimyasaladamlar ahmet abi okur bu yazılanları

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ellerine sağlık Onur abi. Keyifsiz bir uygulama olmuş renkten dolayı ama her zamanki gibi severek okudum ve izledim. :alkis:

Ens_Clk

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Ellerine emeğine sağlık abi, güzel bir hayata dönüş çalışması olmuş :alkis:. Umarım biraz daha özenli kullanılır bundan sonra

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Eline sağlık abi uygulama kalitesi zaten bilindik seviye. Kota dostu olması da ayrıca iyi olmuş :).

Ev12 listeme girdi. RRR kullanmadım ancak kurumasına rağmen suyu görünce kolay çıkıyorsa çok iyiymiş. Son olarak Mad wax dayanım konusunda olmasa da parlaklık konusunda güzel ürün aslında. Ama p32 parlaklığı nasıl artırmış ilginç. Bsd ile karıştıra karıştıra normal halini unutmuşum sanırım :D.

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
Ellerine sağlık master
Maaşallah yine bir ölüyü diriltme operasyonu gerçekleştirmişsin
İçiyle dışıyla tam bir enkazmış araç
Profesyonel ellerde kaliteli ürünler eşliğinde sonuç mükemmel olmuş :cool:
P32 dedin aklıma getirdin
Bayaadır elim gitmiyordu,rafta arkalarda kalmış
Hemen arkadaşı ön saflara alıyorum :)