Oto müzik sistemleri hakkında yardımlaşma

kadirx

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Merhaba arkadaşlar

Bu bölümde böyle bi eksiklik gördüm bu konuyu açmak istedim.

Az çok ses sisteminden anlarım ses sistemi kurmak isteyenler , iyileştirme yapmak isteyen, sorun yaşıyanlar yada mevcut sistemini ve tecrübelerini paylaşarak örnek araç sistemleri hakkında bilgilerimizi bu başlık altında toplayabiliriz diye düşünüyorum.

kadirx

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Kendi aracımdan :

Ana ünite : kenwood DPX 5000 BT

Oem double çerceve

Direksiyon kumandası

Radyo anteni için çevirici soket

Ön arka Kapı hoparlörleri : Alpine spg 17cs(tweeter , crosover hariç)

Ön arka tweeter : Sony xplod h20s

Subwoofer : Kenwood kac hqr3000 orjinal kabin kare port

Tweeter anfisi : Kenwood kac m846

Kapı hoparlörleri anfisi : kenwood kac m846

Subwoofer anfisi : Kenwood kac 7252

Kapasitör : stinger 2 farad

Güç kablosu : Blendajlı kablo diye geçer piyasada çok kaliteli kablodur.

Akü ile dağıtım bloğu arası 16mm2 kablo
Dağıtım blokları ile anfi arası 10mm2 kablo

RCA kablosu : 3 adet cadence

y kablo : 4 adet clifford (bunları beğenmedim ilerde değiştirecem)

2 (+ ve - için) adet 3 giriş (ortak) 3 çıkış (çıkışlar 60A) kablo dağıtım bloğu.

1Adet aküde 100A cadence dijital göstergeli siğorta.

Anfi bağlantı terminalleri hepsi papuçla yapılmıştır vidalar gevşese bile kablo yerinden çıkmaz vida komple çıkmadıkça.

3 anfi içinde gainler %75 civarında

2 anfide fullrange modda.

3.anfi lpf modunda üniteden full range modda

Sonuç olarak gayet tatminim pandizot kısmında izolasyon çalışması yapmam gerek.

IMG_20180831_142018.jpg IMG_20181216_173954.jpg IMG_20181216_174000.jpg IMG_20181216_174240.jpg IMG_20181216_174351.jpg Screenshot_2018-12-16-22-50-32-570.jpeg Screenshot_2018-12-16-22-51-00-522.jpeg

cavit

Acemi Detaycı
Üye
İl
ankara
Arabada müzik dinlemek ayrı bir zevk,izolasyon şart bence.şimdiki aracımda biryerleri söktürmek istemediğim için yaptıramıyorum.

akhisar

Usta Detaycı
Üye
İl
kocaeli
benim aracımda 10 inç lik nefrom multimedia kapılarda önler focal165fx arkalar hertz hsk165 amfi audison voice 5.1 sub pıoneer spl 2000 sigorta kaplo gibi kısımları bilemiyecem ben baslardan plakanın oynadıgı araçtan ziyade müzigin içindeki her sesi duymayı seviyorum bellki 3 yol aktife geçerim

SM-N9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

kadirx

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Arabada müzik dinlemek ayrı bir zevk,izolasyon şart bence.şimdiki aracımda biryerleri söktürmek istemediğim için yaptıramıyorum.
Zeminde ayak ucundan bagaja kadar bitüself + sünger var.
Ön kapıda döşeme altında battaniye var.
Davlumbazlarda ve karoserde pütür var.

hendeser

Acemi Detaycı
Üye
İl
ordu
Evimde Hi-Fi stereo ses sistemi var müzik dinlemeyi severim pioneer amfi, heco kule ve aktif subwoofer hoparlörler var.

Arabada da bir arayış içerisindeyim ama adam akıllı yapmak istiyorum ancak 5-6 bin liradan aşağı tutmaz benim istediğim seviye o yüzden beni aşıyor şimdilik. Sağ olsun renault da ses sistemi konusunda en sonda geliyor hiç tatmin edici değil o yüzden arabada müzik dinleyesim de gelmiyor pek :) Biraz düzelsin diye teyp usbli teyp taktırdım sonra android multimedya taktım ama ses daha da kötü oldu şu anda pes ettim :(

hendeser

Acemi Detaycı
Üye
İl
ordu
@kadirx Arkadaşımda da mazda 3 var . Zaten bayağı güzel ses sistemi var orijinalinde ama sen bayağı uçuşa geçmissin maaşallah.:alkis:

Nonane

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
2 gün önce pioneer plug&play amfi taktırdım. orjinal ses sistemine amfi fazla geldi çatlamalar olmaya başladı.
hemen sescime gittim. audison apk 16cm kompenant takımı aldım. kapı içlerine yalıtımı yaptırdım. şuan deli gibi geziyorum

kyilmaz28

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul
2 gün önce pioneer plug&play amfi taktırdım. orjinal ses sistemine amfi fazla geldi çatlamalar olmaya başladı.
hemen sescime gittim. audison apk 16cm kompenant takımı aldım. kapı içlerine yalıtımı yaptırdım. şuan deli gibi geziyorum
Merhaba. Hayirli olsun guzel gunlerde kullanin. Yalitim olarak ne yaptirdiniz acaba?

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Moderator
Emektar Detaycı
İl
Kayseri
Seatlarda seat sound diye stepne boşluğuna direk fabrikadan konulan subwooferlar var onlar nasıldır, bilimmum vag grubuna uyucaktır tahminimce

Yasin.Dogan

Tecrübeli Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Evimde Hi-Fi stereo ses sistemi var müzik dinlemeyi severim pioneer amfi, heco kule ve aktif subwoofer hoparlörler var.

Arabada da bir arayış içerisindeyim ama adam akıllı yapmak istiyorum ancak 5-6 bin liradan aşağı tutmaz benim istediğim seviye o yüzden beni aşıyor şimdilik. Sağ olsun renault da ses sistemi konusunda en sonda geliyor hiç tatmin edici değil o yüzden arabada müzik dinleyesim de gelmiyor pek :) Biraz düzelsin diye teyp usbli teyp taktırdım sonra android multimedya taktım ama ses daha da kötü oldu şu anda pes ettim :(
Evde pc de kullanmak üzere bende bu tür bir sistem kurmayı düşünüyordum ancak oyunlarda ve filimlerde 5.1 alamam diye çok bulaşmıyorum. Hazır kutulu hani şu 30 cm olan bass lar ile bu hazır amfiler çalışır mı? Hazırda Thx550 var ama tabii ki arabalarda aldığımız gibi bir bass alamıyorum. Bir ara Z5500 baktım ama temizlerine 1000 tl civarı istedikleri için idare edeyim dedim. Hem arabalardaki gibi güzel bass alarak hemde hazır sistemler gibi 5.1 i olacak nasıl bir sistem kurabiliriz? Kaç tl ye mal olur?

hendeser

Acemi Detaycı
Üye
İl
ordu
Evde pc de kullanmak üzere bende bu tür bir sistem kurmayı düşünüyordum ancak oyunlarda ve filimlerde 5.1 alamam diye çok bulaşmıyorum. Hazır kutulu hani şu 30 cm olan bass lar ile bu hazır amfiler çalışır mı? Hazırda Thx550 var ama tabii ki arabalarda aldığımız gibi bir bass alamıyorum. Bir ara Z5500 baktım ama temizlerine 1000 tl civarı istedikleri için idare edeyim dedim. Hem arabalardaki gibi güzel bass alarak hemde hazır sistemler gibi 5.1 i olacak nasıl bir sistem kurabiliriz? Kaç tl ye mal olur?
Kaliteli ev tipi amfilerde genelde sub çıkışı yoktur onun yerine aktif suwoofer var. Bende koda sw-952 ve wharfedale powercube 10+ var onları kullanıyorum. Sizin istediğiniz surround 5.1 ev sinema amfileri var Av Receiver d,ye geçer ama sadece amfi 1000-1500 liradan başlıyor. daha 5 li takım hoparlör ve aktif subwoofer da alıncak. Sizin için en iadeli samsung sony lg markarlının hazır sistem ev sinema ses sistemleri olabilir. Her halukarda arabadaki gibi bass alabilmek evde daha zordur. Arabanın akustik yapısı zaten kapalı kutu gibi olduğu için bass almak daha kolaydır .

kadirx

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye

ünitede sub kontrolü varmı ?

önceden evde ;
2 tane 30 cm pioneer sub
cadence 6004
2 x 6*9 kenwood
2 x 20 cm pioneer
cadence 3004
2x60 A akü
kenwood teyp

binayı ötürüyordum

sonra pioneer denox ev sistemi aldım çocuklar olunca baktım bunlar yalan olacak sattım

Büyümelerini bekliyorum

kadirx

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
Kaliteli ev tipi amfilerde genelde sub çıkışı yoktur onun yerine aktif suwoofer var. Bende koda sw-952 ve wharfedale powercube 10+ var onları kullanıyorum. Sizin istediğiniz surround 5.1 ev sinema amfileri var Av Receiver d,ye geçer ama sadece amfi 1000-1500 liradan başlıyor. daha 5 li takım hoparlör ve aktif subwoofer da alıncak. Sizin için en iadeli samsung sony lg markarlının hazır sistem ev sinema ses sistemleri olabilir. Her halukarda arabadaki gibi bass alabilmek evde daha zordur. Arabanın akustik yapısı zaten kapalı kutu gibi olduğu için bass almak daha kolaydır .
buna katılmıyorum ev duvar oldugu için daha kolaydır basınç esnemez kaçmaz.

kyilmaz28

Acemi Detaycı
Üye
İl
İstanbul