P&S Bead Maker ilk izlenim

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Herkese selam,
Oncelikle ilk kez inceleme konusu actigim icin hatalar ve eksikler icin simdiden kusura bakmayin. Urun black friday indiriminden yararlanarak, vergisiyle birlikte 9,5 dolara geldi. Su siralar ozellikle yurtdisinda cok ses getirdigini gordum ve ulasabiliyorken denemek istedim.

Uygulamaya gecmeden once yasadigim bolgedeki su kisitlamalari nedeniyle uygulama yapacagim kaputu Optimum no rinse susuz yikama urunuyle temizledim.

Ardindan herhangi bir yuzey temizleyici (ipa,eraser vs.) kullanmadan dogrudan kaputa bolumler halinde uyguladim.

Uygulamasi gayet basit bir urun diyebilirim ama ilk uygulamada bol kullanilmasi tavsiye edildigi icin tek bezle uygulamayi beklemeyin. Mutlaka ustunden gecmek icin en az ikinci bir bez gerekiyor.

Uygulama sonrasi amator birkac resim cektim onlari paylasiyorum.

Sonuc olarak kayganlik icin gercekten dedikleri dogruymus diyebilirim. Kullandigim hicbir sprey urune benzemiyor daha cok guzel bir uygulama sonrasi temiz yuzeye koruma urunu uygulanmis hissiyati veriyor bu bakimdan beni sasirtti diyebilirim. Parlaklik olarak elbette verdigi parlaklik guzel ama en iyisi budur demem icin piyasadaki tum urunleri kullanmis olmam gerekir ama benim kullandiklarim icinde en iyilerden. Dayaniklilik ve boncuk etkisi icin birsey diyemiyorum cunku bugun yeni uygulama firsatim oldu urunun eger gercekse ‘kurlesme’ sureci tamamlanmadi. Fiyat konusunu tamamen sizlere acik birakiyorum.
Umarim ilgilenenlere yardimi dokunur.
Iyi forumlar.

Sent from my iPhone using Tapatalk

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Bu kadar tesadüf olur, şu anda bunu izliyordum;
Deneme için çok teşekkürler. Kürleştikçe parlaklığın daha da arttığından bahsediyorlar. Artık ilerleyen günlerde su testiyle beraber bu tür gözlemlerinizide aktarırsınız.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Bu kadar tesadüf olur, şu anda bunu izliyordum;
Deneme için çok teşekkürler. Kürleştikçe parlaklığın daha da arttığından bahsediyorlar. Artık ilerleyen günlerde su testiyle beraber bu tür gözlemlerinizide aktarırsınız.
Rica ederim. Yarin kurlesmesi tamamlandiktan sonra hem parlaklik hemde su testi yapmayi planliyorum. Uzun vadeli de takip etmeye calisacagim fakat burada yagmur yagmadigi ve cok kirlenme durumu olmadigindan muhtemelen kaliciligi ozellikle Istanbula gore fazla olacaktir diye tahmin ediyorum.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Elinize sağlık merakla takipteyim ben de. Bundan sonraki süreçte ara sıra Türkiye’de temin imkanı olmayan ürünlerin incelemesini yaparsanız hepimizi aydınlatmış olursunuz.

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize sağlık merakla takipteyim ben de. Bundan sonraki süreçte ara sıra Türkiye’de temin imkanı olmayan ürünlerin incelemesini yaparsanız hepimizi aydınlatmış olursunuz.
Tesekkurler. Elimden geldigince suan kullanmakta oldugum birkac urunu daha yakin zamanda paylasacagim fikir olmasi acisindan.

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
İnceleme için teşekkürler, su testi,dayanımı içinde takip edebildikçe bizleri bilgilendirirseniz seviniriz :sicak:

İdris

Usta Detaycı
Üye
İl
Bursa
şimdi bu urunun es degerımı desem rakıbımı desem geyon wetcoat mı oluyo wetcoat da korumasız aracta bıle kendını bellı edıyo parlaklık su ıtıcılık dayanım suresını bılmıyorum ama fena sayılmaz fıyatlarda ortada

Nonamee

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Nanolex washcoat da bir alternatif eğer gyeon wetcoat rakip olacaksa. Bana kalırsa bu konuda Koch Chemie bence rakipsiz ama Bead Maker da buradan takip edelim yenilikler iyidir her sektörde.

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
şimdi bu urunun es degerımı desem rakıbımı desem geyon wetcoat mı oluyo wetcoat da korumasız aracta bıle kendını bellı edıyo parlaklık su ıtıcılık dayanım suresını bılmıyorum ama fena sayılmaz fıyatlarda ortada
Tam olarak eş değer değiller alsında. Belki Gyeon Cure ile karşılaştırmak daha makul olabilir. Yine de farkına farklarına değinecek olursak Wetcoat ıslak araca uygulanıp su ile durulanıyor. İstenirse panel panel kuru şekilde uygulanıp derhal üzerinden geçirilse de oluyor ama asıl uygulama biçimi ıslak şekilde. Bu ürün ise normal sprey sealantlar gibi kuru araca uygulanıp siliniyor. Gyeon wetcoat derhal koruma sağlarken bu ürünün kürleşmesi için 8 saat gerekiyor. Kapalı otoparkı olmayanlar için sorun olabilir. Bu ürünün sarfiyatı daha fazla gözüküyor. Bunların haricinde dayanıklılık konusu önemli olan durum. Wetcoat bu bakımdan da güzel ancak bu ürün için henüz bir dayanım testi görülmedi.

Dediğim gibi Gyeon Cure uygulama bakımından buna daha yakın ancak düzenli olarak kullanan birisi olarak boncuk konusunda bundan geri olacağını tahmin ediyorum. Parlaklık olarak seramikler gibi camsı yüzey veriyor yani waxlar gibi derin parlaklık değil. Dayanımı desem yine çok iyi diyemem. Yüzey parlaklığı ve kayganlığı benim kullandığım ürünler arasında en iyisi. Ancak en büyük handikapı fiyatı. Türkiye’deki fiyatlarım kesinlikle değeceğini düşünmüyorum.

Son düzenleme:

İdris

Usta Detaycı
Üye
İl
Bursa
Tam olarak eş değer değiller alsında. Belki Gyeon Cure ile karşılaştırmak daha makul olabilir. Yine de farkına farklarına değinecek olursak Wetcoat ıslak araca uygulanıp su ile durulanıyor. İstenirse panel panel kuru şekilde uygulanıp derhal üzerinden geçirilse de oluyor ama asıl uygulama biçimi ıslak şekilde. Bu ürün ise normal sprey sealantlar gibi kuru araca uygulanıp siliniyor. Gyeon wetcoat derhal koruma sağlarken bu ürünün kürleşmesi için 8 saat gerekiyor. Kapalı otoparkı olmayanlar için sorun olabilir. Bu ürünün sarfiyatı daha fazla gözüküyor. Bunların haricinde dayanıklılık konusu önemli olan durum. Wetcoat bu bakımdan da güzel ancak bu ürün için henüz bir dayanım testi görülmedi.

Dediğim gibi Gyeon Cure uygulama bakımından buna daha yakın ancak düzenli olarak kullanan birisi olarak boncuk konusunda bundan geri olacağını tahmin ediyorum. Parlaklık olarak seramikler gibi camsı yüzey veriyor yani saçlar gibi derin parlaklık değil. Dayanımı desem yine çok iyi diyemem. Yüzey parlaklığı ve kayganlığı benim kullandığım ürünler arasında en iyisi. Ancak en büyük handikapı fiyatı. Türkiye’deki fiyatlarım kesinlikle değeceğini düşünmüyorum.
eyvallah tesekkurler

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
İnceleme güzel. Ürün benim de dikkatimi çekmişti. Boncukları merak etmiyor değilim. Beklemedeyim

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Elinize sağlık. Beklenen bir inceleme olmuş açıkçası.

Su testini merak ediyorum.

Çoğumuzun almak istediği bir ürün kendileri :D

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Bugun su testini yapmak icin yeniden arabaya indim. Oncelikle parlaklik olarak kurlestikten sonra daha parlak oldu mu emin degilim ama disari cikip gunes altinda gorunce hatri sayilir bir parlakligi var diyebilirim. Kayganlik olarak degisen birsey yok aynen dunku gibi memnunum. Boncuklar icin yorumu size birakiyorum, bana kalirsa sprey bir urune gore gayet nizami gozukuyor ama tabii ki silikon dioksit ve benzeri icerigi olan seramik destekleyici urunler gibi contact angle’si(Turkce karsiligindan emin degilim, temas derecesi olabilir) mukemmel degil yani boncuklanmalar sanki neredeyse top top olacakmiscasina bir kimyasi yok. Kimya demisken urunun uzerinde kurlesme suresinin 8 saat oldugu belirtilmis fakat kimyager normal sartlarda 30 dk ile 2 saat arasinda kurlesmesinin tamamlandigini, ekstrem nem gibi kosullari goz onunde bulundurduklari icin 8 saat olarak yazildigini belirtmis.

Kimyager dayanim suresine 2 ay gibi bir genelleme yapiyor ama test etmekte fayda var diye dusunuyorum. Eger gercekten 2 aysa muhtemelen Istanbul sartlarinda daha da dusuk olacaktir yani duzenli bir sekilde aracinizi yikayip bu urunu uygulayacaksaniz bence dusunulebilir fakat ben ozellikle kisin hic ugrasamam arac ayda bir belki yikanir belki yikanmaz diyorsaniz dayanim suresini ispatlamis baska urunlere yonelmeniz daha mantikli olacaktir diye dusunuyorum.
Herkese yorumlari icin tesekkur ederim.

Not: 2 tane video cektim fakat tapatalk haricinde foruma erisme imkanim yok ve sanirim tapatakta video koyulmuyor. Eger yardimci olabilecek biri varsa dogrudan videolari ona yollayabilirim ve o kisi videolari konuya ekleyebilir.

Dragstar

Sensei
Moderator
Site Kurucusu
İl
Denizli
İnceleme için teşekkürler takipteyiz.

Sent via my iphone x using Tapatalk from DENİZLİ

ccibb

Uzman Detaycı
Üye
İl
Kırklareli
İnceleme için teşekkürler
Merak ettiğimiz bir ürün hakkında sayenizde bilgi sahibi oluyoruz
Emeğinize sağlık

derossi

Amatör Detaycı
Üye
İl
Çankaya
Sonuç çok güzel görünüyor. Uygulama için teşekkürler bu şekilde paylaşmadıkça benzer ürünlerle yerimizde sayıyoruz..