Passat yıkama ve Nanolex Hybrid Wax Uygulaması

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
Herkese selamlar :halay:

Bir kaç gündür serviste olan aracım toz yağmur çamur derken biraz film oluşturmuş üzerinde :yazik:

Fakat havalarda iyiyken bu ara bir wax uygulamak istiyordum geçen gün forumda konusu geçince hemen aldığım Nanolex Hybrid Wax imdadıma yetişti,ne sonuç verir nasıl dayanım sağlar bir fikrim yokken çok zamandır merak ettiğim bir üründe tabi haliyle gelince uygulamanın baş rolü belli oldu :komik: ön hazırlıklara başladık

Cevizle v2 ile başlayan yıkamamız Adams Car Shampooyla devam etti daha sonra üzerindeki BSD - V07 karışımını yıpratmak adına yıkamacı köpüğüne yerini bıraktı iki tur köpük banamısın demedi hayırdır inşallah dedim:dusun:

Neyse bir demir tozu temizliği yapalım dedim aracı kurulayıp ;

Tek tük demir tozları vardı araç üzerinde jantlarda da keza öyle her yıkamada detaylandırdığımdan üzerinde çok barınamıyorlar sanırım :utandim:

Görmekte zorlanabilirsiniz o kadar az :deli:

Demir tozu temizliğini hallettikten sonra durulayıp kil uygulamasına geçtim çinli emektarlardan Marflo kil eldiveni ile ;

şampuan ve böyle zamanlarda kullandığım final touch ile kil işlemini yaptım çok pürüz barındırmıyordu yüzeyinde,eksik olmasın dedim :of:

Neyse. duruluyorum falan bu zıkkım hala sökülmemiş yüzeyden iyi bir şey mi kötü bir şey mi karar veremedim :kop:

Arkadaştan rica ettim ben kurualarken fairy almasını, fairy ile neredeyse çoğu panelde 3 kez çitileye çitileye söktük yüzeyden :mutlu:

m600üm vardı sanırım uçmuş şişesinden dolayı ,kuruladıktan sonra kaldık ipaya 1:1 su ile seyreltip panelleri ikişer kez geçtik :of:

Yüzeyden emin olduktan sonra üreticinin söylediği hava koşulları sağlanıyorken hazır 5-30c derece sıcaklıklarda uygulanacağını söylediği içtin güneş ışığıda istemiyor malum geçtik gölge bir yere :sicak:

Başlamadan camlarıda Meguiars Glass cleaner ile silip hazırlandık
:super:
Üretici ürünü 5-10 dk sonra silinmesini önermiş ince bir katman oluşturulmasını söylemiş bazı panellerde 10 dakikayı geçmiş olsamda çok bir problem olmadı öyle aşırı zorlayacak kol yıpratacak bir durumla karşılaşmadım :komik:

Ürünü uygulayıp silerken bezi çabuk doldurabiliyor yedek silme bezi olursa iyi olur , ikinci bir tüylü bez ile tüm aracın uygulamasını bitirdikten sonra hem panelde ürün bırakmamak adına hem bir tık daha parlamasına faydam olabilir diye tekrar bir tur daha geçtikten sonra final fotoğraflarını bırakabilirim:foto:

Bu arada ikinci tur silmeden sonra kayganlığın dahada iyi bi noktaya geldiğini belirteyim :hava:

Bunlarda yansımalar olsun :utandim:

Reklamlar
:foto::kop:

Tabi o kadar temizlikten sonra jantları da boş geçmedik Zymöl Wheel Coat ile onlarıda parlattık :sicak:

Genel olarak ilk hybrid tecrübem olsa da,ürünün ilk izlenimlerini sevdim dayanım konusunda bir şey diyemeyeceğim çok çok dayanım arayan bir yapım yok :komik: boncukları,parlaklığı keyif verirse daha da sevebilirim :mutlu:

Parlaklığa gözle yorum yapmak ne kadar zor olsada kendi aracımdan çıkarım yaptığım güzel bir finishi var diyebilirim,yüzey hissi keyifli :sicak: uygulaması yorucu değil.
Petrol,tiner türevi bir kokusu var alerjisi rahatsızlığı olanların dikkatine :para:

Kotanıza bereket :uyu:

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
Ellerine sağlık Can, Reklam yasak forumda :cool: Keşke ürünü elindeki mevcut waxlar ile kıyaslasaydın ,dayanım ve parlaklık konusunda ona göre bir puan verirdik ürüne. Dayanımı ve boncukları için takipteyim bakalım ne sonuç verecek. Yansımalar şahane..Maşallah 7.5'a:öp:

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya
Ellerine sağlık kardeşim, ne güzel konu olmuş. Wax incelemesi de güzel olmuş. İkinci bezle silmek her zaman için + parlaklık ve kayganlık getirir.
Araç alev olmuş araç.
Konuların devamını bekliyoruz.
Bsd sökmek kolay iş değil bu arada, utanmasa pasta isteyecek meret sökmek için.

Atocan

Profesyonel Detaycı
Üye
İl
Ankara
MaşAllah @can26 bey çıtayı iyice yükseltiyorsun bakalım iyi parlamış yavru eline sağlık :)

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
Ellerine sağlık Can, Reklam yasak forumda :cool: Keşke ürünü elindeki mevcut waxlar ile kıyaslasaydın ,dayanım ve parlaklık konusunda ona göre bir puan verirdik ürüne. Dayanımı ve boncukları için takipteyim bakalım ne sonuç verecek. Yansımalar şahane..Maşallah 7.5'a:öp:

Reklam yok abi reklam yok ürün görseli o :komik:
Karşılaştırma yapabilmek için sabırlı olmak lazım abi o da bende pek yok :of:
Boncuklar için bende meraklandım abi hissiyatına göre beklentim yükseldi biraz :utandim: teşekkür ettim abi

Eline sağlık , bende sizden görüp aldım waxı yorumlarını bekliyorum :)
Bende uzun zamandır merak ediyordum, görür görmez aldım. Senin aracın renginde show yapabileceğini düşünüyorum faik hocam:mutlu:

Ellerine sağlık kardeşim, ne güzel konu olmuş. Wax incelemesi de güzel olmuş. İkinci bezle silmek her zaman için + parlaklık ve kayganlık getirir.
Araç alev olmuş araç.
Konuların devamını bekliyoruz.
Bsd sökmek kolay iş değil bu arada, utanmasa pasta isteyecek meret sökmek için.
Abi teşekkür ederim,fotoğraf çekmek hazırlayıp anlatım yapmak cidden zor sizlere bir kez daha saygı duyuyorum :utandim:bu kez biraz daha fazla çekmeye çalıştım. Bi ara hiç yüzeyden söküp atamıcaz gibi geldi abi bsdyi,başımıza seramik kesildi :komik: teşekkür ederim abi :mutlu:

Abi yıkama alanından çıktıktan sonra bütün teçizatı eve bıraktığım için boncuk testi yapamadım ilk yağmurda, ilk yıkamada hangisi önce gelirse artık :komik:

MaşAllah @can26 bey çıtayı iyice yükseltiyorsun bakalım iyi parlamış yavru eline sağlık :)
Darısı başınıza @Atocan bey çıtayı yükseltmek haddimze değil, üstadlarımız Everest’e taşımışken :komik:

Can emeğine sağlık süpersin yahu. Jantlar harika.

Abi teşekkür ederim, jantlarda da bi titizlik hallerim var :utandim:

Cangp2

Usta Detaycı
Üye
İl
Istanbul
Elinize saglik cok guzel bir inceleme olmus parlaklik guzel gozukuyor buradan bsd sokmek cidden dert aslinda m600 m700 guzel cozum ama tabi ucuyor onunda oyle bir sikintisi var. Boncuklari bende cok merak ediyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Paian

Profesyonel Detaycı
Bilge Detaycı
Üye
İl
-
Bugün ofise giderken tam detay havası demiştim hakkını ziyadesiyle veren çıkmış zaten. @can26 ellerine sağlık çok güzel final. Geçen soruyordun bunu. Ne ara aldın da planladın da uyguladın ?:) Hibrit wax piyasasındaki emsallerine göre dayanımı biraz daha az ama zaten havalar toparlamaya başlar yavaştan. Hava wax uygulamak için çok soğuk olmadığı müddetçe problem yok nasılsa.

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
Emeğine sağlık araç süper duruyor.

Teşekkürler hocam :)

Elinize saglik cok guzel bir inceleme olmus parlaklik guzel gozukuyor buradan
bsd sokmek cidden dert aslinda m600 m700 guzel cozum ama tabi ucuyor onunda oyle bir sikintisi var. Boncuklari bende cok merak ediyorum.

Sent from my iPhone using Tapatalk

Teşekkürler Can hocam,m600ü denedim fakat etki gösteremeyince uçtuğunu düşünüyorum, ilk yağmuru, yıkamayı bende bekliyorum :) . Hissiyatı boncuk beklentisini yükseltti bende :utandim:

Bugün ofise giderken tam detay havası demiştim hakkını ziyadesiyle veren çıkmış zaten. @can26 ellerine sağlık çok güzel final. Geçen soruyordun bunu. Ne ara aldın da planladın da uyguladın ?:) Hibrit wax piyasasındaki emsallerine göre dayanımı biraz daha az ama zaten havalar toparlamaya başlar yavaştan. Hava wax uygulamak için çok soğuk olmadığı müddetçe problem yok nasılsa.

Hiç ofis havası değildi abi bencede bugün :utandim: abi merak etmiştim bu ürünü bayadır , yurtdışındaki üyelerimizden uygulama rica ediyorken, TR satışını görünce hemen aldım. Kargoyu takip edip planlamamı yaptım:komik: Havada bize bi güzellik yapınca hemen işe koyuldum:utandim: çok dayanım testi gerçekleştiremiyorum abi zaten üzerine bi ürün uygularım falan, olur hoşuma gitmez başka bir şey denerim öyle rahatsızlıklarım oluyor :of: Tabi hava böyle olursa dayanımı yüksek olacaktır diye düşünüyorum :sicak:

green_spell

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
emeğine sağlık, çok güzel olmuş...
başka katı wax kullandıysan bir kıyaslama yorumu duymak isterim :)
nanolex hybrid wax da güzel sonuç vermiş.
Bu arada kil işleminde bende final Touch kullanıyorum. memnunum performansından. final Touch cam ve krom temizliğini de iyi yapıyor bence.

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
emeğine sağlık, çok güzel olmuş...
başka katı wax kullandıysan bir kıyaslama yorumu duymak isterim :)
nanolex hybrid wax da güzel sonuç vermiş.
Bu arada kil işleminde bende final Touch kullanıyorum. memnunum performansından. final Touch cam ve krom temizliğini de iyi yapıyor bence.
Teşekkürler hocam :) kullandığım waxlara göre fusso,authentic, dodo juice purple haze, dodo juice rainforest,titanium olarak aklıma gelenlerden çok öyle engin tecrübelerle wax yorumlayamam ama :utandim: sürmesi kolay parlaklığı carnauba içerikli waxlara atıfta bulunuyor , silmesi kalın ürün sürülen yerlerde fussoyu andırıyor bıraktığı kayganlık hisside biraz camsı bi kayganlık olarak düşünebiliriz hocam çoğu ürün bu hissi yakalıyor iyi kötü ama böyle biraz carnauba hissiyatı diyebiliriz sanırım :utan: dilim döndüğünce umaraım az çok tarif edebilmişimdir :komik:

@can26 @ffsahin hybrid waxı yurt dışından mı TR 'den mi aldınız arkadaşlar.?
N11 den satın aldık hocam

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Emektar Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Çok şık olmuş. Ellerine sağlık. Boncukları ve dayanımı artık bilahere bekleriz :D

Maşallah diyeyim

multispace

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
samsun
NAnolex akımını başlatsam da uygulamak bana nasip olmadı :) güzel uygulama olmuş elinize sağlık. Fayda maliyet olarak mantıklı bir ürün olduğunu düşünüyorum. Boncukları merak ediyorum

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
NAnolex akımını başlatsam da uygulamak bana nasip olmadı :) güzel uygulama olmuş elinize sağlık. Fayda maliyet olarak mantıklı bir ürün olduğunu düşünüyorum. Boncukları merak ediyorum

Valla murat hocam daha öncede size glasür sormuştum cevap alamayınca konudan size sormaya çekindim açıkcası :utandim: ürünüde çoktandır merak ediyordum Almanya,Amerikadaki üyelerimizi bir kaç kere denesinler diye ricada bulunmuştum :komik: @green_spell hocamda konuya yazınca satış sitesini hiç beklemeyip aldım , aracı oldunuz teşekkürler :)