Ped ve Tabla Tavsiyesi

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Selamlar , bir gaza gelip polisaj makinası ve pasta aldım ama ped ve tabla konusunda ne yapacağımı şaşırdım .
Elimde bosch gpo 14 ce makine , Menzerna 400 , Menzerna 2500 ,Scholl Concepts S40 pastalarım var. Hangisiyle hangi pedi kullanmalıyım hangi büyüklüktekini almalıyım çözemedim. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.

dati_bubu

Amatör Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Selamlar , bir gaza gelip polisaj makinası ve pasta aldım ama ped ve tabla konusunda ne yapacağımı şaşırdım .
Elimde bosch gpo 14 ce makine , Menzerna 400 , Menzerna 2500 ,Scholl Concepts S40 pastalarım var. Hangisiyle hangi pedi kullanmalıyım hangi büyüklüktekini almalıyım çözemedim. Bu konuda yardımınıza ihtiyacım var.
Bende aynı gaza gelip gpo 14 aldım ama daha kullanmak nasip olmadı. Tabla ve ped almam lazım benimde. Konuya dahil olayım kopya çekerim burdan

Fatih Şahin

M U R A T

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
34
bende kaynak yapayım da makine için 130-140 mm çapında polishing ve finisihing ped alryorum hiçbir yerde yok elinde olan bilen bir yardımcı olsun :)

Mentalfeed

Profesyonel Detaycı
Emektar Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Ayni makinayi kullaniyorum. Ki ben ikinci el yorgun bir makina aldim.
15mm leri cokbrahat cevirir bayilmadan korkmayin ama kece icin rahat ve uzun calisirim spot ped dizerim derseniz 16mm. Yoksa 13 ile hizli bir sekilde sounca varirsiniz. Yumusak tabladan ziyade esnek tabla tavsiye ederim. Cok yogun bir hobi olarak yapacaksaniz @onurçiko gibi o zmn sert tabla bakinin. Bu isin piri ben degilim ama tecrubemi yazdim

Pro

Profesyonel Detaycı
Yönetici
Admin
Site Kurucusu
İl
Türkiye
İşi yapan ped ve ürün kombinasyonudur. Pedleriniz ne kadar iyi olursa finalde o kadar iyi sonuç alırsınız. Aldığınız tablanin ölçüsü pedlerden en az 1 inç küçük olmalı , bu işi ilk defa yapacaksaniz 125mm lik tabla 140 yada 150mmlik ped takımı kullanmalısınız ki tablayi bazı kısımlarda araca sürtünmesini önlemiş olursunuz. Ped takimi olarak lake country pedler, menzerna pedleri tavsiye ederim. Cutting, polishing ve finishing olacak şekilde 400-2500-s40 ile birlikte kullanabilirsiniz..

ffsahin

Usta Detaycı
Üye
İl
Kayseri
Ayni makinayi kullaniyorum. Ki ben ikinci el yorgun bir makina aldim.
15mm leri cokbrahat cevirir bayilmadan korkmayin ama kece icin rahat ve uzun calisirim spot ped dizerim derseniz 16mm. Yoksa 13 ile hizli bir sekilde sounca varirsiniz. Yumusak tabladan ziyade esnek tabla tavsiye ederim. Cok yogun bir hobi olarak yapacaksaniz @onurçiko gibi o zmn sert tabla bakinin. Bu isin piri ben degilim ama tecrubemi yazdim
Benim şu ana kadar aklıma yatan 150 mm ped 125 mm tabla. 160 ve 130 mm mi demek istediniz ? Tablalarında serti yumuşağı olduğunu yeni öğrendim.Bakalım ne kadar daha dibi var bu işin :D

İşi yapan ped ve ürün kombinasyonudur. Pedleriniz ne kadar iyi olursa finalde o kadar iyi sonuç alırsınız. Aldığınız tablanin ölçüsü pedlerden en az 1 inç küçük olmalı , bu işi ilk defa yapacaksaniz 125mm lik tabla 140 yada 150mmlik ped takımı kullanmalısınız ki tablayi bazı kısımlarda araca sürtünmesini önlemiş olursunuz. Ped takimi olarak lake country pedler, menzerna pedleri tavsiye ederim. Cutting, polishing ve finishing olacak şekilde 400-2500-s40 ile birlikte kullanabilirsiniz..
Benimde şu ana kadar netleştirdiğim konu tablanın 125 mm pedlerinde 150 mm civarında olması. Ama bir türlü pedleri bulamadım.Baktığım yerlerde hep tükenmiş yada 1 çeşit kalmış gözüküyor. Lake country pedleri alabileceğim bir yer var mı bildiğiniz ?

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Katılıyorum. İlk polisaja 125 mm taban ve 140 mm ped ile başladım.

Evet biraz uzun sürüyor ama hata yapma ihtimaliniz daha az oluyor büyük kombinasyonlara göre.