Plastik koruma ürünü

Imfrt

Çaylak Detaycı
Üye
İyi akşamlar herkese araçım fiat punto içini koch chemie genel temizleyici temizledim 2-3 ay önce sonra haftada 1 felan Autofinesse spritz temizledim ama yapıl yapış olmaya başladı onun yerine ne önerirsiniz ?

brkgok

Yasaklı Üye
Yasaklı Üye
Üye
İl
Ankara
Spritzi biraz fazla kullanıyor olabilirsin ben yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum herhangi bir yapışkanlık görmedim, yüzeye fazla ürün sıkıp yeterli derecede silememiş olabilirsin , eğer yüzeye sıkarak uyguluyorsan beze sıkarak uygulamayı dene

_CaN_

Profesyonel Detaycı
Moderator
İl
Bilecik
Ben de spritz in yapışkan bir yüzey bırakmayacağını düşünüyorum. Ürünü az miktarda kullanın ve uygulama sonrası temiz ve kuru bir mikrofiber bez ile tekrar geçin. Sorununuzun çözüleceğini düşünüyorum.

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
F/p oranında Sonax Mat Effect iyi iş görebilir alternatif olabilir , naturel shine da önerilmiş o da güzeldir.

Burak-Akın

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Güncel hort, haftalık rutin temizlikte chemical guys inner cleaner kullanıyorum. Üç ayda bir 1:10 green star apc kullanıyorum. plastik torpido ve iç aksam için koruyucu tavsiyelerinize açığım.

top star ve natural shıne arasında kaldım biraz.

Sercan20

Uzman Detaycı
Üye
İl
Denizli
Güncel hort, haftalık rutin temizlikte chemical guys inner cleaner kullanıyorum. Üç ayda bir 1:10 green star apc kullanıyorum. plastik torpido ve iç aksam için koruyucu tavsiyelerinize açığım.

En güncel test olarak var zaten, linkini atıyım. İç Trim Koruyucu Karşılaştırma (Flowey 5.1, AutoFinesse Spritz, Mothers Protectant, AutoBriteDirect Pink Sheen) Bide 3 ayda bir apc kullanmak plastiklere zarar verebilir, kir durumuna göre 6-12 ay diye düşünüyorum hatta yılda bir kez bile apcyle temizlemek yeterlidir.

Burak-Akın

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara

onurçiko

Master
Moderator
Site Kurucusu
İl
antalya

Bence sulandırma oranı sert kalmış yaptığınız süre bakımından, daha uzun vadelere yayabilirsiniz. Gs ı dahada sulandırarak kullanmalısın, 1/20 gibi, ürün agrasif bir ürün. Uzun vadede sıkıntı yapabilir.

Burak-Akın

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Bence sulandırma oranı sert kalmış yaptığınız süre bakımından, daha uzun vadelere yayabilirsiniz. Gs ı dahada sulandırarak kullanmalısın, 1/20 gibi, ürün agrasif bir ürün. Uzun vadede sıkıntı yapabilir.
Teşekkürler, çok fazla yapmadım zaten. GS'yi aldım 1 defa komple apc ile temizledim. 3 ayda 1 uygulamayı düşünüyordum, sık yapılmaması söylendiği için yılda 1 defa bile yapabilirim.

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
Teşekkürler, çok fazla yapmadım zaten. GS'yi aldım 1 defa komple apc ile temizledim. 3 ayda 1 uygulamayı düşünüyordum, sık yapılmaması söylendiği için yılda 1 defa bile yapabilirim.
Araç şantiye,bahçe işlerine girmiyorsa bir kere derinlemesine temizlik ardından düzenli olarak nemli bezle yüzeyin tozunu almak yeterli gelebiliyor :) kendi araçlarımda hep bu şekilde idare etmeye çalıştım fakat cam açma var ise sunroof kullanma gibi huylarım yok araç içinide tozlu,kirli halılar dahil bırakma durumum olmadığından çokça yeterli geliyor bana. Uzun dönem yorgunluğu yaratmamak adına kimyasalları araç içiyle haşır neşir etmemeye çalışıyorum :)

Burak-Akın

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Araç şantiye,bahçe işlerine girmiyorsa bir kere derinlemesine temizlik ardından düzenli olarak nemli bezle yüzeyin tozunu almak yeterli gelebiliyor :) kendi araçlarımda hep bu şekilde idare etmeye çalıştım fakat cam açma var ise sunroof kullanma gibi huylarım yok araç içinide tozlu,kirli halılar dahil bırakma durumum olmadığından çokça yeterli geliyor bana. Uzun dönem yorgunluğu yaratmamak adına kimyasalları araç içiyle haşır neşir etmemeye çalışıyorum :)
Yorum için teşekkürler, yok hocam istese de asfalt dışına pek çıkamaz kafası yere biraz yakın. Bu aracımda sunroof yok ama cam açma alışkanlığım var. Yoksa içeride daralıyorum gibi geliyor bana, önceden haftalık temizlikle sonax kullanıyordum o bitince cg'nin inner cleaner ürününe geçtim. Yeri burası değil ama 2 gün önce temizlik ve wax yapmıştım.

can26

Profesyonel Detaycı
Üye
Yorum için teşekkürler, yok hocam istese de asfalt dışına pek çıkamaz kafası yere biraz yakın. Bu aracımda sunroof yok ama cam açma alışkanlığım var. Yoksa içeride daralıyorum gibi geliyor bana, önceden haftalık temizlikle sonax kullanıyordum o bitince cg'nin inner cleaner ürününe geçtim. Yeri burası değil ama 2 gün önce temizlik ve wax yapmıştım.
Apc ile güzel bir derin temizlikten sonra “interor cleaner” ile rutin yapılabilir gerektiğinde. Detaylı konusunuda görelim aracınızın :) yorumlara uygulamalara katılmaktan çekinmeyin lütfen. Keyifli forumlar :)

Burak-Akın

Acemi Detaycı
Üye
İl
Ankara
Apc ile güzel bir derin temizlikten sonra “interor cleaner” ile rutin yapılabilir gerektiğinde. Detaylı konusunuda görelim aracınızın :) yorumlara uygulamalara katılmaktan çekinmeyin lütfen. Keyifli forumlar :)
Aslında bu hafta yaptıklarımı teker teker çekip paylaşacaktım, yarısına kadar fotoğrafladım sonra vazgeçtim daha sonra yaparım diye. Baya uğraşmıştım, temir tozu temizliği, kil uygulaması ardından wax yapmıştım. O tarz bi paylaşımı arabanın ileri biraz bitince yapmak istiyorum işin aslı. Biraz işleri var, proje tadında yapacağım.

engindokur

Çaylak Detaycı
Üye
İl
Bursa
Daha 1 yaşında aronam var. Torpido temizliği nasıl yapılır acaba. Auto finesse verso kullanıyorum bunun ardından auto finesse spritz kullanmam gerekirmi yoksa gerek yokmu dur. Bazıları spritz tarzı ürünler torpidoyu çatlatır zamanla zarar verir diyorlar. Bu işin doğrusu nedir acaba

Emre Mert

Usta Detaycı
Üye
İl
İstanbul
Daha 1 yaşında aronam var. Torpido temizliği nasıl yapılır acaba. Auto finesse verso kullanıyorum bunun ardından auto finesse spritz kullanmam gerekirmi yoksa gerek yokmu dur. Bazıları spritz tarzı ürünler torpidoyu çatlatır zamanla zarar verir diyorlar. Bu işin doğrusu nedir acaba
Spritz'den zarar gelmez. 1-2 haftada bir kullanabilirsiniz. İç aksamdaki plastiklere gerekmedikçe apc kullanmayın. Rutin temizliklerde nemli bez veya Spritz yeterli gelir. Arada bir Nanolex İnterior Cleaner veya Flowey I2 gibi hafif ürünlerle de temizlik yapabilirsiniz.