Ppf kaplı araçta uygulama

Yavuz Kaya

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
İyi akşamlar arkadaşlar. Hem başıma gelen bir olayı paylaşmak hem de bazı sorular sormak istiyorum.
Aracım tamamen ppf kaplı. Geçen acele ettiğimden dolayı sağ tarafını direğe sürttüm. Boyaya bir zarar gelmedi ama ppf üzererinde sıyrılma izleri oluştu.

Elimde Gyeon ppf renew pasta vardı. Onu orbital makinayla 1. devirde yaydım 5. devirde finish padle iki üç dakika çevirdim. Ürünün tanıtımında finish padle kullanılması söyleniyordu o yüzden finish ped kullandım. Hiç bir fark olmadı. Sonra hazır kirlenmişken finish pedle devam edeyim dedim kc m5 uyguladım aynı şekilde gözle görülür bir iyileşme olmadı. Belki padle ilgili bir problem olabilir diye mikrofiber keçe takıp zivizzer one plusla aynı yöntemle uyguladım biraz daha iyi sonuç aldım. En azından çok yakınına gelmeyince farkedilmiyor. Sonuç böyle oldu:

Daha sonra hazır pedler kirliyken şöyle arabanın kapısında deneme yapayım dedim :) araç boyasında portakallanmalar gözüküyordu, ppf kaynaklı olabilir diye düşündüm.

Gyeon ppf renew pasta, orbital makine ve finish padle giriştim ama hiçbir fark olmadı. Daha sonra kc m5 ve sonrasında m3 uyguladım mikrofiber keçeyle sonuç aşağıda hiçbir fark yok :) portakallar öylece duruyor

Ppf kaplama altı aylık ve ben devamlı üzerine wax cila tarzı ürünler kullandığımdan renginde bir solma yoktu, yüzey parlaktı zaten. Soluk bir ppfyi bu uygulamalar canlandırırdı belki ama benim sorunuma çare olmadı :)

Not olarak söyliyeyim uygulamadan önce ve sonra boya ölçümü yaptım farkedilir bir fark yoktu.

Sorularım şunlar:
Pedi temizlemek için ilk önce fırçayla sildim daha sonra yıkayıp güneş almayan bir yerde kurumaya bıraktım. Bu temizlik için yeterli midir?
Elimde ufs yün keçe var. Bunu orbital makinede kullanabilir miyim?
Şimdiden teşekkür ederim

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Hocam Gyeon un PPF Renew Pastasi Tam bir Reklam Fiyaskosu Anlatildigi gibi degil malesef ben gecen sene Bir arac ta uyguladim bir arkadastan az birsey kullanmak icin istedim hem test ederim hemde sonucu goreyim diye anlatilanla.hicbir alakasi yok.

Zvizzer One Plus gercekten sahane ürün kapaticilikla oldugu icin sizi memnun eder.

Yavuz Kaya

Konu Sahibi ✔
Çaylak Detaycı
Üye
İl
Kocaeli
Hocam Gyeon un PPF Renew Pastasi Tam bir Reklam Fiyaskosu Anlatildigi gibi degil malesef ben gecen sene Bir arac ta uyguladim bir arkadastan az birsey kullanmak icin istedim hem test ederim hemde sonucu goreyim diye anlatilanla.hicbir alakasi yok.

Zvizzer One Plus gercekten sahane ürün kapaticilikla oldugu icin sizi memnun eder.
Aynen dediğiniz gibi hocam. Tek bariz farkı zvizzer sağladı kapatıcılığı gerçekten iyi

Fanboy

Acemi Detaycı
Üye
İl
Mersin
Merhaba.
Benim aracım da komple PPF kaplı. Bazı kısımlarında sinek leşlerinden dolayı sarımtırak ufak izler var. Bunlar geçsin diye ufak boy Gyeon PPF Renew almıştım. Ancak işimden dolayı henüz aracı yıkayıp ilgilenme şansım olmadı. Yazılarınızdan okuduğum kadarı ile işe yaramayan bir ürünmüş. Bu konuda bana hangi ürünü önerebilirsiniz? Makine olmadan el ile uygulama yapıp bu izlerden kurtulmak istiyorum.
Saygılarımla.

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Merhaba.
Benim aracım da komple PPF kaplı. Bazı kısımlarında sinek leşlerinden dolayı sarımtırak ufak izler var. Bunlar geçsin diye ufak boy Gyeon PPF Renew almıştım. Ancak işimden dolayı henüz aracı yıkayıp ilgilenme şansım olmadı. Yazılarınızdan okuduğum kadarı ile işe yaramayan bir ürünmüş. Bu konuda bana hangi ürünü önerebilirsiniz? Makine olmadan el ile uygulama yapıp bu izlerden kurtulmak istiyorum.
Saygılarımla.
Hocam Siz Gyeon u kullanin ise yaramazsa baska malzeme icin yonlendirelim belki Sari lekeleri alabilir denemeniz gerekiyor.

Fanboy

Acemi Detaycı
Üye
İl
Mersin
Hocam Siz Gyeon u kullanin ise yaramazsa baska malzeme icin yonlendirelim belki Sari lekeleri alabilir denemeniz gerekiyor.
Tamamdır deneyip tekrardan dönüş sağlayayım. Bu arada bu ürün PPF'i ne derece aşındırır, sinek izlerinden kurtulmak için PPF'e çok zarar vermekte istemiyorum da bir danışmak istedim.

Sefa46

Profesyonel Detaycı
Moderator
Uygulama Uzmanı
İl
Ankara
Tamamdır deneyip tekrardan dönüş sağlayayım. Bu arada bu ürün PPF'i ne derece aşındırır, sinek izlerinden kurtulmak için PPF'e çok zarar vermekte istemiyorum da bir danışmak istedim.
Hocam PPF e cok bastirmayin makinayi mümkün oldugunca cok fazla isitmayin isi kontrolü saglayin.

F01

Çaylak Detaycı
Üye
Merhaba el ile uygulamada gyeon ppf renew uygulamak istiyorum yaklaşık 3.5 yıllık stek koruma filmi mevcut ve silerken belli olan kurularken belli olmayan su lekeleri ve bir miktar solukluk mevcut ama ilk haline göre soluk bunu ppf renew i el ile uygulayarak almak istiyorum tecrübeleriniz nedir?