Renault Talisman 1.6 Dci İcon Sealant Boya Koruma Uygulamasi

Sefa46

Uzman Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Kahramanmaraş
Arkadaslar Merhaba 2021 Yilinin 1 nci Uygulamami sizlerle paylasiyorum Aracimiz Baska bir yerden bize geldi ve Asiri Cizik Folyo Bant Lekeleri Hologram yani kisacasi ne ararsan var 2 Gunluk Bol Resimli ve Tum detayi aciklamali Calismam sizlerle iyi seyirler :)

Malzemelerimiz

Yikama ve Temizlik

Dls 21 Ön Yikama Sampuani
M Wheel Brightener Jant Temizleme
M Hot Rims Lastik Temizleme
M Soft Jel Sampuan

Polisaj İslemi

M105 Orta Kalin Pasta
M 83 ince Polish Pasta
M 205 Hologram Finish Pastasi
M 122 Surface Prep ( Yuzey Hazirlama Solusyonu)
M 21 Sealant Sentetik Su Tutmayan Boya Koruma

İlk Olarak Yuzde 50 Resimlerden Baslayalim

Ön yikama-Kurulama-Maskeleme ve Kil Uygulamasi

Dls 21 kullandim Temizleme ozelligi guzeldir Ancak Korumaya 2 yikamadan sonra zarar veriyor.

Kurulama Bezim Olmazsa Olmazim Meguiars Water Magnet Tercih Sebebimin en buyuk sebebi Suyu cabuk icine cekmesi iz birakmamasi ve Cabuk kurumasi

Maskeleme icin Dayson Marka Bant kullaniyorum Yapisma ve Tutunma ozelligi cok iyidir.

Kil Uygulamasini icin Meguiars in Agresif
Kilini kullandim.

Polisaj İslemim

Makita Rotary/Meguiars Yün Kece ve 105 Pasta ile Basladim.Arka Sol Camurluk a 101 Kalin Pasta ile devam ettim.

Daha Once Kaplama yapilmis ve cikartilmis folyo bant izlerini Once M700 ile yumasattim daha sonra Kirmizi Agresif Ped ile temizledim cok rahat bir sekilde aldim.

M83 İnce Temizleyici Pastayi Sari Meguiars ped ile gectim.

Polisaj İsleminden sonra Tekrar Detayli Yikama İslemi yaptim.Lucullan Detay Fircasi ve Meguiars Yikama Eldiveni

3D Orbital ve M205 Hologram Finish İslemi 3D Orbitalden Cok Memnunum Hafif ve Salinimi cok guzel Kullanmasi cok rahat sikilmadan sabaha kadar Boya Koruma yapabilirim o kadar ki yani :komik: Ped Olarak Meguiars Soft Buff kullandim.

Boya Koruma Uygulama Oncesi M122 Surface Prep Yuzey Hazirlama Solusyonunu Sil Sik seklinde Komple Arac Etrafina uyguladim.

3D Orbital ile Meguiars Finish Disk Ped ve M 21 in uygulamasina devam ediyorum.

Uygulama yaptiktan sonra 2 Saat Kurlesmesi icin bekledim ve daha sonra tamamladim silme islemi

Silme isi Tamamlandi.

Güneşi de hazir bulmusken bir yansima yapayim dedim hatasiz net ve parlak bir goruntu elde ettim. :komik:

Son düzenleme:

Sefa46

Uzman Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Kahramanmaraş
Ellerine sağlık sefa günden güne harika paylaşımlar geliyor hem de arada ürünlerin performanslarını anlatmanda harika oluyor ve final fotoğraflarını artık daha bi iyi çekiyorsun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
Tesekkurler Üstad Hele Sen bir Ankara ya gel hayirlisiyla Detailing İmparatorlugu Kuralim :)

Sefa46

Uzman Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Kahramanmaraş
Hocam elinize sağlık
Final fotoğraflarına gözlüksüz bakmayın
3d orbitali uzun zamandır araştırıyordum kullanmanız ve beğenmeniz benim için iyi oldu
En kısa zamanda stoğa eklemeyi düşünüyorum
Keyifli forumlar dilerim.
Tesekkurler Hocam 3D nin Orbitalini gozu kapali alin ben cok begeniyorum hic yormuyor Boya Koruma icin cok iyi :)

Mertcankbr

Amatör Detaycı
Üye
İl
Manisa
Tesekkurler Hocam 3D nin Orbitalini gozu kapali alin ben cok begeniyorum hic yormuyor Boya Koruma icin cok iyi :)
3d orbital için test istesem sizden bu kadar olurdu resmen makinanın testi gibi olmus
Hologram almak ve boya koruma uygulamak için düşünüyordum ve aklımda soru işareti vardı
Şimdi aydınlandım teşekkürler

Sefa46

Uzman Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Kahramanmaraş
Eline sağlık kardeşim. Finaller efsane olmuş. Bazı resimler tablo gibi olmuş. Firma alsın web sayfasına koysun. Arabanın satışları artar.
Bir de çizik alırken daha güçlü bir ışık kaynağı kullansan daha iyi olacak bence.
Tesekkurler abi Yukarda 5 tane koselerde Spot Lambalar var Ortada Led Florasanlar var en altlarda Led lambalar var yetersiz geldigi oluyor Bu ara Gun isigi Cob led bakiyorum abi

can26

Profesyonel Detaycı
Moderator
Eline sağlık sefa hocam,hem uygulama hem konu için finaller tadı damağımızda bırakıyor. Siyah renk emeğin karşılığını mükemmel gösteriyor :) maşallah

Sefa46

Uzman Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Kahramanmaraş
Eline saglik komsum super olmus en sonki finaller Goz kamastiriyor sahane tebrik ederim
Tesekkurler Memur bey :)

Eline sağlık sefa hocam,hem uygulama hem konu için finaller tadı damağımızda bırakıyor. Siyah renk emeğin karşılığını mükemmel gösteriyor :) maşallah
Can hocam tesekkur ederim <3

eline emegine saglık komutanım yine zirveye oynamıssın tebrik ederiz cok selamlar
Tesekkurler Komando <3

Sefa46

Uzman Detaycı
Uygulama Uzmanı
Üye
İl
Kahramanmaraş
Konuyu kapatalım mod. Arkadaşlar ,malum sitede talisman bakarken buldum kendimio_O

Hocam eline, emeğine sağlık. :yıldızlı:
:) Cok Tesekkurler @Pro <3

Çok iyi parlamış. Güneşin kaputa yansıdığı fotoğrafa bayıldım. Eline koluna sağlık hocam harika bir iş çıkarmışsın.
Tesekkurler Begendigine sevindim hocam :)<3

Tesekkurler İdris hocam :)